جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

معاون رئيس جمهور: براي ساخت توپولوف 50، 100 و 200 نفره طرح‌ داريم

توسط Shahryar » سه شنبه 1 آبان 1386 20:20

[align=center]معاون اول رييس‌جمهور در ديدار از صنايع هواپيماسازي كشور :
براي ساخت توپولوف 50، 100 و 200 نفره طرح‌ داريم[/align]


[align=center]داوود آبادي: شاهد تحول در صنايع هوائي هستيم[/align]

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


«پرويز داوودي» معاون اول رييس‌جمهور روز سه‌شنبه از صنايع هواپيماسازي كشور بازديد كرد.

در اين بازديد، پرويز داوودي به همراه سردار سرتيپ نجار، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، طي 8 ساعت از صها (صنايع هوايي)، پنها (صنايع هليكوپترسازي)، صنايع هواپيمايي قدس، شركت فجرآشيان و محصولات شركت هسا بازديد كرد.

پرويز داوودي در حاشيه‌ي بازديد از اين صنايع در جمع خبرنگاران با بيان اين‌كه تامين امنيت، رشد اقتصادي كشور را بالا مي‌برد، گفت: بالا رفتن رشد اقتصادي در گرو امنيت است و صنايع دفاعي از صنايعي است كه در تامين امنيت به‌ويژه در بخش پروازهاي نظامي گسترش پيدا كرده و ضريب امنيت را بالا برده و موجب شده ما در صحنه‌ي بين‌المللي اقتدار بالايي داشته باشيم.

وي با اشاره به اين‌كه نبود مشكل در اين صنايع موجب بالارفتن رشد ما خواهد شد، تصريح كرد: هم‌اكنون تعميرات صنايع هوايي، تنها در چند كشور انجام مي‌شود كه ايران نيز يكي از آنهاست.

داوودي با اشاره به پيشرفت جمهوري اسلامي ايران در ساخت هواپيماهاي نظامي خاطرنشان كرد: در بخش هواپيماي نظامي پيشرفت بالايي داشته‌ايم و در حال حاضر مي‌توانيم قطعات بسياري را بسازيم و در آينده نيز شاهد خواهيم بود كه بسياري از اين قطعات توسط خود ما ساخته خواهد شد.

معاون اول رييس‌جمهور ادامه داد: وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح وظيفه‌ي ساخت هواپيماهاي سبك را بر عهده دارد و هم‌اكنون نيز ما براي گسترش آن طرح‌هايي در اختيار داريم. هم‌چنين براي ساخت توپولوف 50، 100 و 200 نفره نيز طرح‌هايي مدنظر دولت قرار دارد.

داوودي با اشاره به اين‌كه شاهد تحول در صنايع هوايي هستيم، وزارت دفاع را در اين حوزه پيشرو دانست و خاطرنشان كرد: هم‌اكنون مشكل صنايع هوايي ما اين است كه برخي اقلام در انحصار و اختيار برخي كشورهاست و ما نيز بايد بر روي اين قطعات كار كنيم تا اين مساله آسيبي به امنيت كشور نزند؛ به همين جهت سياست‌هايي را در جهت ساخت، تعمير و تامين قطعات مد نظر داريم.

هم‌چنين سردار نجار در جمع خبرنگاران با بيان اين‌كه وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح فعاليت‌هاي گسترده‌اي در بخش هوايي داشته است، خاطرنشان كرد: با وجود مشكلات با تدبير توانستيم بسياري از آنها را حل كنيم و به نظر من آينده‌ي صنايع هوايي روشن است.

وي در ادامه با بيان اين‌كه بر تفريح و ورزش هوايي براي مردم تاكيد وجود دارد، گفت: به همين دليل در جهت ساخت هواپيماهاي جديد سبك و تربيت خلبان به منظور ايجاد تفريح عمومي براي مردم تلاش مي‌كنيم.

نجار با تاكيد بر اين‌كه در اين بخش، صنايع هوايي مي‌تواند درآمدزا باشد، تصريح كرد: وقتي بتوانيم در ساخت هواپيماهاي سبك، توليد انبوه داشته باشيم، قيمت آنها نيز پايين خواهد آمد؛ به همين دليل مردم نيز مي‌توانند از اين ورزش تفريحي استفاده كنند.

وي درباره حضور بخش خصوصي در صنايع هوايي كشور نيز گفت: وزارت دفاع و صنايع در راهبرد خود از بخش خصوصي استفاده مي‌كند و ما نيز در اين زمينه سرمايه‌گذاري مي‌كنيم كه به نظر مي‌رسد با راهبردي كه در پيش گرفته‌ايم پيشرفت‌هاي خوبي داشته و خواهيم داشت.

معاون اول رييس‌جمهور و وزير دفاع از نحوه‌ي تعمير هواپيماهاي مختلف در آشيانه تعميرات اساسي هواپيماهاي پهن‌پيكر فجرآشيان بازديد و هم‌چنين از هواپيماهاي فجر 20، 22 و 24 دو نفره و فجر 3 چهار نفره و هواپيماي ايران 140 ديدن كردند.

در ادامه، معاون اول رييس‌جمهور و وزير دفاع با حضور در شركت صها از روند فعاليت‌هاي اين شركت نيز آگاهي يافتند.

پيش از بازديد معاون اول رييس‌جمهور، سيدمحمد ميرباقري مديرعامل شركت فجرآشيان از فعاليت‌هاي اين شركت و توليدات صنايع هوايي به‌ويژه پروژه‌هاي توليد هواپيماهاي سبك گزارشي ارايه داد و گفت: هدف ما تامين اشتغال براي 4 هزار نفر، تاسيس 100 باشگاه خلباني و فرودگاه و تربيت 5 هزار خلبان بوده است.

وي ادامه داد: از خدمات توليد هواپيماي سبك، سازمان محيط زيست، سازمان مراتع، وزارت نفت و در جابه‌جايي نيروهاي استاني و هم‌چنين راهنمايي و رانندگي استفاده مي‌كنند.
ايسنا


اخبار مرتبط:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان