در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorنماد کاربر
پست ها

2952

تشکر کرده: 224 مرتبه
تشکر شده: 390 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 1 اسفند 1387 04:27

آرشيو سپاس: 13279 مرتبه در 2566 پست

شورای همکاری خلیج فارس نیروی نظامی 100 هزار نفری تشکیل می ده

توسط hani1459 » دوشنبه 2 دی 1392 16:08

             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد        
     
شورای همکاری خلیج فارس پیش از این تصویب کرده بود که مقر فرماندهی این نیروها در ریاض باشد. از آنجایی که اکثریت این نیروی مشترک را نظامیان سعودی تشکیل می دهند فرماندهی آن نیز برعهده یک نظامی ارتش عربستان سعودی است.
        لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد وزیر گارد ملی عربستان سعودی از تشکیل نیروی نظامی مشترک کشورهای جنوب خلیج فارس متشکل از 100 هزار نیروی نظامی خبر داد.

به گزارش  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  به نقل از خبرگرای رسمی عربستان (واس)، شاهزاده "متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز" (پسر پادشاه عربستان) اعلام کرد این نیروی مشترک، تحت فرماندهی واحدی وابسته به شورای همکاری خلیج فارس فعالیت خواهد کرد و مقر فرماندهی آن در ریاض خواهد بود.

وی در اظهارتی بعد از یک مانور نظامی در عربستان سعودی افزود: ماموریت این نیرو پاسخ به هر گونه تجاوزی است که علیه هر یک از اعضای شورای همکاری خلیج فارس صورت می گیرد.

شورای همکاری خلیج فارس متشکل از 6 کشور یعنی کویت، عربستان سعودی، قطر، بحرین، امارات و عمان است.

وزیر گارد ملی عربستان سعودی اضافه کرد: گارد ملی عربستان سعودی در صورت درخواست همکاری در این فعالیت ها مشارکت می کند.

شورای همکاری خلیج فارس پیش از این تصویب کرده بود که مقر فرماندهی این نیروها در ریاض باشد. از آنجایی که اکثریت این نیروی مشترک را نظامیان سعودی تشکیل می دهند فرماندهی آن نیز برعهده یک نظامی ارتش عربستان سعودی است.

"عبداللطیف الزیانی" دبیر کل شورای همکاری خلیج فارس چندی پیش اعلام کرد عربستان سعودی که میزبان نیروی مشترک 40 هزار نفری "سپر جزیره" است بهترین مکان برای فرماندهی نیروی نظامی جدید کشورهای جنوب خلیج فارس خواهد بود.

نیروی سپر جزیره تا کنون در عملیات آزادسازی کویت از اشغال عراق در سال 1991 و پشتیبانی از نیروهای نظامی بحرین در سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز داخلی این کشور در سال 2011 مشارکت داشته است.

بخشی از نیروی سپر جزیره هم اکنون در بحرین مستقر است.

کارشناسان معتقدند این تصمیم جدید با توجه به تغییرات صورت گرفته در مواضع کشورهای غربی نسبت به مسائل مهم خاورمیانه به ویژه کشورهای جنوب خلیج فارس، بسیار مهم به نظر می رسد.

http://www.asriran.com/fa/news/310749/% ... 9%87%D8%AF
ایرانیم و ایران را دوست میدارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hani1459 تشکر کرده اند:
KAL-KOI-BABAK, Mahdi1944, Shahbaz, Present, Ali$amir, &mmt

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان