در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد
Captain

Captain

no avatar
2736

تشکر کرده: 1473 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

اگر 100 میلیون وام گیرت بیاد چه کار می کنی ؟

توسط Present » چهارشنبه 25 تیر 1393 23:12

سلام دوستان
رفتم بانک ملت ، 100 میلیون وام در قبال سند منزل می ده . شما اگر 100 میلیون داشتید چه شغلی راه می انداختید که حداقل برجی 5 تومان داشته باشه ؟!
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
65

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 شهریور 1389 15:24

azerbaycan

آرشيو سپاس: 112 مرتبه در 42 پست

Re: اگر 100 میلیون وام گیرت بیاد چه کار می کنی ؟

توسط creator » پنج شنبه 26 تیر 1393 03:31

سلام و احترام  :)
تو این اوضاع اقتصادی کشور با صد تومن؛ به غیر از کار دلالی امکان کار افرینی دیگری برای کسب ماهیانه 5 تومن بسیار سخت می باشد مگر انکه در ضمینه ی خاصی تخصص داشته باشین!!! :x  :x  :x
ایا در ضمینه ی خاصی تخصص دارین؟! :shock:
کارها چنان در دست تقدیر است که چاره اندیشی به آن به مرگ می انجامد...!!
(110)

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

no avatar
2736

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 26 تیر 1393 10:12

خودم تو فکر راه اندازی شرکتی با حوزه کاری زیر هستم چون با دوستام این تخصص ها رو  داریم .
تعمیرات لب تاپ ، پرینتر ، اسکنر ، فکس ، نصب دوربین های مداربسته ، برنامه نویسی و طراحی سایت !
تو فکر بودم که یک طبقه تجاری سه اتاقه رو کرایه کنم در جای خوب شهر ، هر اتاقش برای یکی از این کارها !
نصب دوربین نیازی به اتاق نداره و در محل انجام می شه ولی یک قسمت واحد رو بکنم تعمیراتی ، یک قسمتش مهندسی !!
تنها چیزی که می ترسم کرایه بودن محل هست که طرف تا ببینه ما کارمون گرفته و از چوب خوری در اومده کار رو بقاپه و به بهانه ای افزایش قیمت بده و بیرونمون کنه!!

امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Major

نماد کاربر
414

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 فروردین 1386 09:43

آرشيو سپاس: 457 مرتبه در 119 پست

توسط saeed_hz » پنج شنبه 26 تیر 1393 10:36

Present نوشته است:سلام دوستان
رفتم بانک ملت ، 100 میلیون وام در قبال سند منزل می ده . شما اگر 100 میلیون داشتید چه شغلی راه می انداختید که حداقل برجی 5 تومان داشته باشه ؟!

سلام
با چه درصدی؟
مبلغ اقساط و زمان باز پرداختو رو هم بفرمایید
هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون

Captain

Captain

no avatar
2736

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 26 تیر 1393 10:57

26 در صد سود حدود سه تومان بستگی به سالهای باز پرداخت داره

saeed_hz از این پست سپاسگزاري کرده است

Major II

Major II

no avatar
178

تشکر کرده: 70 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 24 بهمن 1386 20:04

آرشيو سپاس: 441 مرتبه در 88 پست

توسط kaveh606 » پنج شنبه 26 تیر 1393 11:58

بهترین کار همون معامله و دلالی هست . بقیه کار ها با 100 میلیون تومان ریسک خیلی زیادی داره . اگر باز پرداخت طولانی مدت بود خوب بود و لی متاسفانه باز پرداختش فکر نکنم بیشتر از 4 سال باشه و همین کار رو سخت کرده مخصوصا با سود 26 درصد . بانک های خصوصی هم از این وام ها در قبال سند خوب پرداخت میکنن ولی به نظر من بیشتر دام پهن کردن هست تا وام دادن خلاصه خیلی مواظب باشید .

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
1202

تشکر کرده: 887 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 26 تیر 1393 15:05

Present نوشته است:خودم تو فکر راه اندازی شرکتی با حوزه کاری زیر هستم چون با دوستام این تخصص ها رو  داریم .
تعمیرات لب تاپ ، پرینتر ، اسکنر ، فکس ، نصب دوربین های مداربسته ، برنامه نویسی و طراحی سایت !
تو فکر بودم که یک طبقه تجاری سه اتاقه رو کرایه کنم در جای خوب شهر ، هر اتاقش برای یکی از این کارها !
نصب دوربین نیازی به اتاق نداره و در محل انجام می شه ولی یک قسمت واحد رو بکنم تعمیراتی ، یک قسمتش مهندسی !!
تنها چیزی که می ترسم کرایه بودن محل هست که طرف تا ببینه ما کارمون گرفته و از چوب خوری در اومده کار رو بقاپه و به بهانه ای افزایش قیمت بده و بیرونمون کنه!!

Persent عزیز اتفاقا بهترین فکر تاسیس همان شرکت کامپیوتری هست اما باید بررسی های قبل از اقدام را در نظر داشته باشید

1- اجاره محل شرکت ممکن است ماهیانه 2 الی 3 میلیون تومان باشد

2- تبلیغات موثر  برای شرکت و نصب پلاکارد در محل شرکت قبل از شروع بکار

3- بررسی و هماهنگی های لازم برای تهیه و تامین قطعات لازم و همچنین تهیه ابزارهای لازم برای تعمیرات

4- پرداخت مالیات  و عوارض شرکت بنا بر مساحت ساختمان

5- متخصصین شرکت بایست توانایی و تجربه لازم در  تعمیر لپ تاپ و پرینترها با مارک های مختلف را داشته باشند

6- نکته مهم محل شرکت است که رو به خیابان و در دید مراجعه کنندگان باشد. جاهای پرت و کم تردد برای شرکت مناسب نیست

7- فروش سی دی های نرم اقزار و بازی های کامپیوتری می تواند نه تنها بر در امد شرکت افزوده کند بلکه بر تعداد مراجعه کنندگان هم خواهد افزود که خود این مطلب بر کار اصلی شرکت تاثیر گذار خواهد بود.

8- البته یک پست هم برای من در شرکت در نظر بگیرید فقط طافت ابدارچی شدن  را ندارم   

موفق باشید

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain II

Captain II

نماد کاربر
386

تشکر کرده: 604 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 24 اردیبهشت 1386 14:15

کرمان

آرشيو سپاس: 1113 مرتبه در 163 پست

توسط SA@M » پنج شنبه 26 تیر 1393 20:27

Present عزیز سلام. امیدوارم که از این وام نهایت استفاده رو ببرید و این پول برکت زیادی داشته باشد برای شما.

محض یادآوری ذکر میکنم که:
بازار ایران و کله گنده های آن همه درگیر مافیا و باند بازی هستند. ایده ی شرکت شما عالیست، اما یادتان نرود که با آمدن هر شخصی به بازار کار، رقیبی جدید برای قدیمی تر ها به وجود میآید که مساوی میشود با درآمد کمتر و در نتیجه جلب توجه منفی هم صنفی ها، تجربه ثابت میکنه که همیشه در ابتدای کار هر بیزنسی ما بقیه اعضای آن صنف جبهه ی منفی در مقابل آن میگیرند و سعی در حذف رقیب دارند.

حال شما با این طیف گسترده ی کاری دقت کردید که در چه تعداد صنفی عضو خواهید شد؟ که نهایتا منجر به ایجاد لابی ها و مافیا بازی های بسیاری علیه شما میشود. تا آنجایی که میدانم شما شیراز بودید درسته؟ اگر درست گفتم حتما خودتان هم میدانید که در شیراز تعداد رقبا در زمینه ی کاری شما تقریبا بیشمار هستند و این یعنی تعداد دشمن های بیشمار در ابتدای کار!

بهترین کار برای رشد کردن در بازار ایران آهسته و پیوسته پیشروی کردن هست. طوری که توجه رقبای با نفوذ و قدرت به شما جلب نشود، و مثلا طی دو سال این مجموعه را شکل دهید. ایران دره ی سیلیکون نیست که یک شرکت با ابراز وجود انفجاری و خیره کننده سرمایه جذب کند، اینجا بازار کار دقیقا مثال "دنیای وارونه" هست.

من به شخصه اگر این پول را داشتم سعی در خرید چاپگرهای جدید میکردم. بازار تبلیغات محتاج صنعت چاپ هست. نبض صنعت چاپ ایران هم تهران هست با قیمت های بسیار کم! اما کیفیت نچندان راضی کننده. بعد از تهران، اصفهان چاپخانه هایش مقرون به صرفه هستند. فکر کنید من در کرمان کارت ویزیت طراحی میکنم میفرستم تهران چاپ میشود + هزینه ی حمل و نقل، باز هم از قیمت کرمان به صرفه تر هست! مسلما اگر در جنوب کشور یک چاپخانه با قیمت های مشابه تهران شروع به کار کند، تقریبا نصف درآمد صنعت چاپ کشور را از آن خود خواهد کرد.

این ایده ای هست که در ذهن ناقص خودم پرورش دادم، امیدوارم راه گشای یک نفر باشد.
اندکی صبر سحر نزدیک است...
اينك آخرالزمان

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain

Captain

no avatar
2736

تاريخ عضويت

شیراز

توسط Present » پنج شنبه 26 تیر 1393 21:26

به شخصه اگر همچنین وامی بگیرم همه وام وارد نمی کنم و حدود 30 تومانش رو بیشتر وارد نمی کنم و بقیه رو برای چوب خوری و ... نگه می دارم . به قول دوستان سند خونه یک خانوار رو گرو دارم می ذارم یعنی مسئولیت بالا . باید مقداری برای تامین چوب خوری در یک بانک خصوصی که سود خوبی بده محض احتیاط داشته باشم .
در ضمن در فکر تجارت هم هستم . مثل خرید و فورش مقطعی و لحظه ای خرما و ماهی چون تو این موارد کمی سر ررشته داریم

SA@M از این پست سپاسگزاري کرده است