در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

1342

تشکر کرده: 90 مرتبه
تشکر شده: 241 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 تیر 1390 11:56

محل سکونت

Iran

آرشيو سپاس: 8995 مرتبه در 1135 پست

وزیر نفت: تولید نفت ایران تا 100 سال آینده ادامه دارد

توسط A3eman » سه شنبه 13 دی 1390 19:31

وزیر نفت گفت: با توجه به منابع موجود، پیش بینی می شود ذخایر هیدروكربوری در بسیاری از كشورهای جهان تا 30 سال آینده، در خاورمیانه تا 60 سال آینده و در ایران حداقل تا 100 سال آینده به پایان برسد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، 'رستم قاسمی' با بیان اینكه بیش از 70 درصد ذخایر انرژی جهان در اختیار كشورهای عضو اوپك (سازمان كشورهای صادركننده نفت) و 30درصد آن دردیگر كشورهای جهان است،افزود:این درحالی است كه سهم كشورهای عضو اوپك در تولید نفت 40 درصد و كشورهای غیر عضو این سازمان 60 درصد است.

بر اساس گزارش شبكه اطلاع رسانی نفت و انرژی، قاسمی مجموع ذخایر نفت درجای كشور را 600 میلیارد بشكه نفت اعلام و تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران از نظر مجموع ذخایر نفت و گاز، رتبه نخست را در جهان دارد.

به گفته ی وزیر نفت، ایران دومین تولیدكننده نفت اوپك، دومین دارنده ذخایر گاز و چهارمین تولیدكننده آن در جهان است.

قاسمی همچنین با اشاره به برنامه توسعه شبكه گاز كشور و رشد سریع مصرف آن، گفت: حدود 99.5 درصد شهرها و 50 درصد روستاهای كشور از نعمت گاز برخوردار هستند كه در این زمینه از روسیه جلوتر هستیم.

وی یادآور شد: روزانه بیش از 500 میلیون مترمكعب گازطبیعی در كشور مصرف می شود كه این میزان بدون محاسبه مصرف گاز برای تزریق و ازدیاد برداشت از میدان های نفتی است.

وزیر نفت ارزش تجاری مجموع نفت و گاز تولیدی كشور را 220 میلیارد دلار در سال اعلام كرد و افزود: بخشی از این میزان در كشور مصرف ، بخشی صادر ، ضمن آن كه بخش عمده درآمد اقتصادی كشور از نفت تامین می شود.

قاسمی در تشریح برنامه وزارت نفت تا پایان سال 1394 گفت: تولید گاز كشور تا پایان سال 1394 باید به بیش از یك میلیارد مترمكعب در روز برسد و برای فروش و صادرات آن برنامه ریزی شود.

قاسمی انرژی را یكی از شاخص های مهم رشد كشورها در جهان اعلام و تصریح كرد: باید با استفاده بهینه و صحیح از انرژی، امنیت پایدار و خوبی را ایجاد كنیم و هم اكنون بسیاری از كشورها از جمله كشورهای اروپایی خریدار گاز ایران و بدنبال منابع انرژی كشور ما هستند.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب A3eman تشکر کرده اند:
Cloor Master, srf020

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان