جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

پرتاب داغ از A-10C

توسط Shahryar » يکشنبه 26 آبان 1387 09:55

[size=142][align=center]پرتاب داغ از A-10C

- EGLIN AIR FORCE BASE, Fla. AFNS--

یک فروند  A-10 Thunderbolt II,  موفق شد برای اولین بار بمب Laser Joint Direct Attack Munition, یا LJDAM را با موفقیت به سوی هدف پرتاب نماید. تا کنون پرتاب LJDAM  از A-10 صورت نپذیرفته بود.  Maj. Matthew Domsalla خلبان آزمایشگر از اسکادران 40ام تستهای پروازی موفق شد در برابر کارشناسان شرکت بوئینگ و دیگر میزبانان از واحدهای دیگر LJDAM, را با موفقیت به سوی هدف پرتاب نماید. این پرتاب در 5 نوامبر از یک فروند A-10C صورت پذیرفت.

نیروی هوائی آمریکا قویا نیازمند انهدام اهداف متحرک در مناطق خاص و ویژه است. بنا به اظهار مقامات نیروی هوائی آمریکا- Laser JDAM  قبلا توانمندیهای عالی خود را در دیگر جنگنده های آمریکائی به اثبات رسانده بود و اکنون فرماندهی نبردهای هوائی خواستار اضافه شدن این توانمندیها بر روی A-10C  است. کارشناسان آمریکائی از موفقیت آمیز بودن این آزمون خوشنودند و اظهار میدارند که بمب دقیقا به همان محلی اثابت کرد که نشانه گذاری لیزری شده بود بدین سان راه برای توسعه و نصب بمبهای GBU-54 بر روی A-10C  هموار گردید.

Maj. Matthew Domsalla  خلبان پرتاب گر بیش از 8 سال است که با A-10 پراز میکند اما اظهار میدارد که قابلیتهای اضافه شده بر روی A-10  توسط LJDAM  میتواند تا چه اندازه A-10  تبدیل به سلاحی مرگبارتر نماید و این آن چیزیست که یک خلبان آرزوی آن را دارد. LJDAM خلبان را قادر میسازد تا اطلاعات هدف را به طور دائم دریافت کرده و با اطلاعات قدیمی جایگزین نماید به خصوص در هنگامیکه بمب رها شده و هدف در حال حرکت میباشد.

14 نوامبر 2008
نیروی هوائی آمریکا


هرگونه برداشت و استفاده از این مطلب منوط به اجازه نامه ، ذکر منبع و نام نویسنده می باشد


منبع جهت کسب اطلاعات بیشتر:
[url=http://www.centralclubs.net/viewtopic.php?t=35192]مهمات تهاجم مستقيم مشترك - JDAM
[/url]
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

phpBB | CentralClubs