تجهیز جنگنده های ترکیه به غلاف پیشرفته DB-110

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

تجهیز جنگنده های ترکیه به غلاف پیشرفته DB-110

پست توسط marshal1987 » دو شنبه 12 فروردین 1392, 2:27 am

Strategypage
March 31, 2013لینک مطلب : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]ترکیه یکی کشورهای است که غلاف شناسایی DB-110 را برای تجهیز جنگنده های F16 خود خریداری کرده است.این غلافهای پیشرفته از دوربینهای دیجیتال برای عکس برداری از مناطق مورد نظر با وضوح تصویر بسیار بالا استفاده کرده و همچنین هدایت بمبها را تسهیل می کنند.

دیجیتالی بودن این عکسها باعث می شود تا آنالیز آنها راحت تر توسط نرم افزار انجام گیرد حسگرهای فروسرخ این غلاف می توانند هر چیزی را در مسیر پرواز جنگنده از افق تا افق شناسایی نمایند.

این غلاف همچنین ظرفین ذخیره سازی اطلاعات را تا چندین گیگابایت داراست و نیز می تواند اطلاعات را به صورت فوری با جزئیات کمتر به ایستگاه زمینی ارسال نماید.

تا کنون 9 کشور این غلاف را برای جنگنده های F16 خود و کشورهای مختلفی نیز این غلاف را برای سایر جنگنده های خود خریداری نموده اند زیرا که از شش سال پیش که این غلاف وارد خدمت شده است عملکرد بسیار موفقی در وضعیتهای جنگی از خود نشان داده است.

F16 های پاکستانی که از غلاف DB-110 استفاده می کنند تا کنون بیش از هزار ماموریت بر علیه مواضع طالبان انجام داده اند که از این غلافها برای برسی اثر تخریبی بمبهای هوشمندی که در مواضع طالبان رها میشود استفاده می نمایند.

هر دستگاه غلاف DB-110 حدود 6 میلیون دلار قیمت دارد که شامل ساپورت و آموزش نیز می شود.


  تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”