در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

هزينه 110 ميليارد تومان برای عمليات اجرايي آزادراه همت

توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388 17:25

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا»، روابط عمومي وزارت راه و ترابري اعلام كرد: كلنگ احداث آزاد‌راه همت حدفاصل تهران تا كرج، شنبه 23 آبان ماه با حضور معاون اول رئيس جمهوري، وزير راه و ترابري، استاندار تهران، جمعي از مسئولان كشوري و اصحاب رسانه به زمين مي‌خورد.‌پروژه آزاده راه همت حدفاصل تهران تا كرج جزو مصوبات سفر اول رياست جمهوري و مورد تأكيد در دور دوم سفر رييس جمهور به استان تهران بوده است.
بنابراين گزارش در نيمه دوم سال 87، وزير راه و ترابري با تفويض اختيار، مطالعات و اجراي عمليات مسير مذكور را به اداره كل راه و ترابري تهران واگذار كرد.
اداره كل راه و ترابري تهران پس از اتمام مطالعات، پيمانكار ذيصلاح را انتخاب نموده و در حال حاضر نيز پيمانكار مربوطه، كار تجهيز كارگاه را به خوبي به پايان رسانده است.
احداث آزادراه همت حدفاصل تهران تا كرج از پمپ بنزين ورد‌آورد آغاز شده و تا پل كلاك ادامه خواهد يافت كه مسيري 5/10 كيلومتري را شامل مي‌شود و قسمتي از اين مسير مزبور از مراكز نظامي عبور مي‌كند.
به منظور تسريع در انجام اين پروژه و بهره‌مندي سريعتر هموطنان لازم است ارگانهاي نظامي تعامل و همكاري نزديكي با اداره كل راه و ترابري تهران داشته باشند.
اين گزارش حاكي است برآورد اوليه براي هزينه‌هاي اجرا و تملك اين پروژه بيش از 110 ميليارد تومان است كه اتمام اين پروژه به چگونگي تأمين منابع مالي بستگي دارد.
بر اساس اين گزارش اهميت ساخت چنين آزاد‌راهي بر كسي پوشيده نيست، چنانكه در حال حاضر آزاد راه تهران _ كرج با تردد روزانه 200 هزار خودرو پر تردد‌ترين آزاد‌راه كشور است و هزينه، وقت و سوخت بسيار زيادي در ترافيك اين آزاد‌راه مستهلك مي‌شود.
‌اجراي اين پروژه عظيم خدمتي ديگر از دولت دهم در اصلاح الگوي مصرف است.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان