در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد
Major I

Major I

نماد کاربر
330

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

مهمات 120و130 میلیمتریBase blade // اختصاصی//

توسط Ruozbeh » يکشنبه 2 اسفند 1388 19:30

در پی دستیابی به گنجی از اطلاعات نظامی غیر طبقه بندی شده!در نزدیکی خود(آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم...!)
این چند برگه یا بروشور یا ....! (نمیدونم اسمش رو چی بذارم!)در مورد دو نوع جدید مهمات که در ایام فجر امسال توسط وزیر دفاع
خط تولید آن در ... افتتاح شده بود  را به دوستان عزیزم تقدیم میکنم.

با تشکر ویژه از دوست عزیزم سامان بدلیل واترمارک تصاویر.

مهمات 120 میلیمتری HESH

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

مهمات 130 میلیمتری بیس بلید(در مورد نام (بیس بلید) بنده تنها نقل قول کردم!)

در آینده هم با پست های اسکنی!! در خدمت دوستان خواهیم بود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
Persian Cat, RAHVAR, Fariborz, hamed_713, Mahdi1944, iran12345, aliTOPGUN, SAMAN, حسن2568, SadafG, CAPTAIN PILOT, Frogfoot, saied2020, Shahbaz, Reza6662, sokuteasemuni, shazan, Shahryar, Yasser, kayvan6079, shola, tondar, pooria.k, ARafiee, sinaset

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

Re: مهمات 120و130 میلیمتری//چاپ وزارت دفاع// اختصاصی//

توسط Fariborz » يکشنبه 2 اسفند 1388 19:46

Ruozbeh  عزيز فوق العاده بود .

اين هم ويديو مربوطه :

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Fariborz تشکر کرده اند:
Persian Cat, Ruozbeh, hamed_713, Mahdi1944, iran12345, حسن2568, SAMAN, SadafG, CAPTAIN PILOT, Shahbaz, كيارش, sokuteasemuni, Reza6662, Shahryar, kayvan6079, shola, tondar, ARafiee, sinaset

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

Re: مهمات 120و130 میلیمتریBase blade // اختصاصی//

توسط Shahbaz » دوشنبه 3 اسفند 1388 10:02

در زمان جنگ که من نوجوانی بیش نبودم!! و پس از جنگ که پای صحبت رزمندگان مینشستم
گاهی در صحبت این عزیزان از سلاحی مشهور به توپهای فرانسوی نام برده میشد. که این گلوله ها در مسیر خود به دلیل نورانی بودن قابل مشاهده بودند و مدت کوتاهی پس از خاموش شدن به هدف اصابت می کردند.
همیشه برای من سوال بود که ایا این گلوله ها رسام بودند!!؟؛ یا از نوع موشک و راکت بودند؟

Ruozbeh نوشته است:

مهمات 130 میلیمتری بیس بلید(در مورد نام (بیس بلید) بنده تنها نقل قول کردم!)

قسمتی از خاطرات رزمندگان مربوط به همین موضوع!
عراق یه توپ  داشت به اسم توپ فرانسوی ، این تو با توپ ها دیگه تفاوت داشت .
برد اون فکر کنم سی کیلومترو اساسی ترین تفاوتش این بود که از مانی که شلیک می شد . گلوله اون مانند یک ستاره پرنور در حال حرکت تو آسمون دیده می شد . و هر وقت نور اون خاموش می شد 200 تا 300 متر اون طرف تر با زمین اصابت و ... بمب !

*
انفجارها آن‌قدر ناگهانی و بی‌خبر بود که فرصت زمین‌گیر شدن را به ما نداد. البته آن‌زمان، بازار توپ‌های فرانسوی كه بی‌خبر از راه مي‌رسيدند داغ بود. این توپ‌ها را فقط در شب آن‌هم از حركت نورشان می‌شد تشخیص داد؛ اما در روز، تازه وقتی منفجر می‌شد، به ذهنت می‌رسید که روی زمین بخوابی، يعني زماني که دیگر خوابیدن فایده‌ای نداشت چون هر اتفاقی که باید می‌افتاد، افتاده بود.

.
.
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
reza4087, Persian Cat, SAMAN, Shahryar, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, حسن2568, kayvan6079, shola, hamed_713, Fariborz, ARafiee, sinaset, Ruozbeh

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان