مهمات 120و130 میلیمتریBase blade // اختصاصی//

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
محل اقامت: واوان
سپاس‌های ارسالی: 3246 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار
تماس:

مهمات 120و130 میلیمتریBase blade // اختصاصی//

پست توسط Ruozbeh » یک شنبه 2 اسفند 1388, 7:30 pm

در پی دستیابی به گنجی از اطلاعات نظامی غیر طبقه بندی شده!در نزدیکی خود(آب در کوزه و ما گرد جهان میگردیم...!)
این چند برگه یا بروشور یا ....! (نمیدونم اسمش رو چی بذارم!)در مورد دو نوع جدید مهمات که در ایام فجر امسال توسط وزیر دفاع
خط تولید آن در ... افتتاح شده بود را به دوستان عزیزم تقدیم میکنم. تصویر

با تشکر ویژه از دوست عزیزم   بدلیل واترمارک تصاویر.  تصویر تصویر

مهمات 120 میلیمتری HESH

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

مهمات 130 میلیمتری بیس بلید(در مورد نام (بیس بلید) بنده تنها نقل قول کردم!)

در آینده هم با پست های اسکنی!! در خدمت دوستان خواهیم بود. تصویر

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4253 بار

Re: مهمات 120و130 میلیمتری//چاپ وزارت دفاع// اختصاصی//

پست توسط Fariborz » یک شنبه 2 اسفند 1388, 7:46 pm

Ruozbeh عزيز فوق العاده بود . تصویرتصویر

اين هم ويديو مربوطه :

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22482 بار
سپاس‌های دریافتی: 14735 بار

Re: مهمات 120و130 میلیمتریBase blade // اختصاصی//

پست توسط Shahbaz » دو شنبه 3 اسفند 1388, 10:02 am

در زمان جنگ که من نوجوانی بیش نبودم!! و پس از جنگ که پای صحبت رزمندگان مینشستم
گاهی در صحبت این عزیزان از سلاحی مشهور به توپهای فرانسوی نام برده میشد. که این گلوله ها در مسیر خود به دلیل نورانی بودن قابل مشاهده بودند و مدت کوتاهی پس از خاموش شدن به هدف اصابت می کردند.
همیشه برای من سوال بود که ایا این گلوله ها رسام بودند!!؟؛ یا از نوع موشک و راکت بودند؟

Ruozbeh نوشته شده:

مهمات 130 میلیمتری بیس بلید(در مورد نام (بیس بلید) بنده تنها نقل قول کردم!)

تصویر

قسمتی از خاطرات رزمندگان مربوط به همین موضوع!
عراق یه توپ داشت به اسم توپ فرانسوی ، این تو با توپ ها دیگه تفاوت داشت .
برد اون فکر کنم سی کیلومترو اساسی ترین تفاوتش این بود که از مانی که شلیک می شد . گلوله اون مانند یک ستاره پرنور در حال حرکت تو آسمون دیده می شد . و هر وقت نور اون خاموش می شد 200 تا 300 متر اون طرف تر با زمین اصابت و ... بمب !

*
انفجارها آن‌قدر ناگهانی و بی‌خبر بود که فرصت زمین‌گیر شدن را به ما نداد. البته آن‌زمان، بازار توپ‌های فرانسوی كه بی‌خبر از راه مي‌رسيدند داغ بود. این توپ‌ها را فقط در شب آن‌هم از حركت نورشان می‌شد تشخیص داد؛ اما در روز، تازه وقتی منفجر می‌شد، به ذهنت می‌رسید که روی زمین بخوابی، يعني زماني که دیگر خوابیدن فایده‌ای نداشت چون هر اتفاقی که باید می‌افتاد، افتاده بود.

.
.
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

ارسال پست

بازگشت به “تسليحات سنگين و توپخانه‌اي”