آزادی 120 اسیر عراقی جنگ با ایران

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: Shahbaz, MASTER, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2179 بار

آزادی 120 اسیر عراقی جنگ با ایران

پست توسط حسن2568 » شنبه 21 آذر 1388, 9:45 pm

تعداد بازدید : 21
  [url=<A]<A[/url]
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

پس از 21 سال از گذشت جنگ اول خلیج فارس، 120 اسیر عراقی، در سكوت خبری از سوی ایران آزاد شدند...وی در خصوص زندانیان ایرانی در عراق گفت: آنها حدود 120 نفر هستند كه 90 نفر آنها به اتهام عبور غیرمجاز از مرز زندانی شده اند و بقیه به قاچاق سلاح و موادمخدر متهمند.    تصویربه گزارش شیعه آنلاین به نقل از آینده، پس از 21 سال از گذشت جنگ اول خلیج فارس، 120 اسیر عراقی، در سكوت خبری از سوی ایران آزاد شدند. 

 "الحیات" در این باره نوشت: وزارت حقوق بشر عراق اعلام كرد: این اقدام در راستای امضای توافقنامه اخیر دو كشور بود كه شامل 460 اسیر می شود. 

 وزیر حقوق بشر عراق اعلام كرد: این توافقنامه كه با طرف ایرانی و صلیب سرخ منعقد شده بود، در راستای تبادل و آزادی اسرا و مفقودین عراقی در ایران در جنگ هشت ساله بوده است. 

 وی تصریح كرد: اجرای این توافقنامه با آزادی این 120 اسیر عراقی شروع شده است و 350 اسیر دیگر هم باقی می ماند كه وجود بعضی از آنها به تایید صلیب سرخ رسیده و برای برخی دیگر دلایل و شواهد وجود دارد. 

 وی در خصوص زندانیان ایرانی در عراق گفت: آنها حدود 120 نفر هستند كه 90 نفر آنها به اتهام عبور غیرمجاز از مرز زندانی شده اند و بقیه به قاچاق سلاح و مواد مخدر متهمند. 

 الحیات با اشاره به این كه چندی پیش مجید الشیخ، سفیر عراق در ایران چندی پیش تعداد زندانیان عراقی در زندانهای ایران را حدود 210 نفر برشمرده بود، مدعی شده است عدم شفافیت از سوی ایران باعث اختلاف نظر ها در بین مسئولین عراقی شده است. 

 جالب اینجاست كه این خبر در رسانه های عربی آمده، اما در ایران هیچ رسانه ای به آن نپرداخته است. 
 
ارسال:   آذر 1388/ 18:51ب.ض
پیوند مطلب: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
    [HR]
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”