«شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهار شنبه 24 بهمن 1386, 8:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 422 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط kaveh606 » جمعه 5 مهر 1392, 5:56 pm

روحمون شاد شد واقعا مایه افتخار هست حالا این پهپاد رو مقایسه کنید با پهپاد حماسه که در وزارت دفاع رو نمایی شده بود . دوستان کسی درباره برد موشک ها اطلاعی داره و اینکه از چه ارتفاعی میتونه اهداف رو مورد اصابت قرار بده؟

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 1414 بار
سپاس‌های دریافتی: 687 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط shahab313 » جمعه 5 مهر 1392, 6:46 pm

باید دید منظور سردار از این که این پهپاد انحصار را از دست امریکا خارج کرده از چه لحاظیه چرا که اگه منظورش حمل سلاح باشه که سایر کشور ها نیز چنین پهپادی رو تولی. کرده اند پس ممکن است منظور برد عملیاتی انچنین کارایی باشد چرا که اسراییل که توانا ترین کشور دارای فناوری پهپاد ها است دارایپپهپاد هرون با برد عملیاتی 1000km است ویا هرمس که توانایی حمل 4ار را داردردی 350km اما با مداومت پروازی 24 ساعته داردو پهپاد هارپی نیز تنها 500km برد دارد و پهپاد eitan نیز که گفته میشود توانایی حمله به ایران را دارد مداوت پروازی تنها 20ساعته دارد و البته پهپاد هشت تنی انگلیس(تارانیس) نیز مشخصات بی نظیری دارد پس به نظر بنده باید ایگونه بیان میشد که ایران دومین کشور سازنده پهپاد هجومی شده است(که باز هم کمی اغراق بر انگیز میباشد) اما خصوصیتی که ممکن مد نظر سردار باشد چند منظوره بودن پهپاد باچرا که تنها پهپادی که بنده م(و البته با خصوصیات شاهد نیز اینچنین است) پهپاد گلو بال است که مداوت پروازی 24ساعته وبردی 2000 km دارد همچنین توانایی گشت زنی و دیده بانی دارد هم تدر ضمن توانایی لینک با سایر سامانه های اطلاعاتی را دارد پس پس تنها امکان گفته سردار از این منظر است

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 2952
تاریخ عضویت: پنج شنبه 1 اسفند 1387, 4:27 am
سپاس‌های ارسالی: 2399 بار
سپاس‌های دریافتی: 12643 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط hani1459 » جمعه 5 مهر 1392, 7:18 pm

  حاجی زاده عنوان کرد؛    [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]   [BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: هواپیمای بدون سرنشین شاهد 129 مصداق جهاد علمی است و انبوهی از این نوع پهپاد همزمان مدافع مرزهای ایران اسلامی است.[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE] به گزارش مشرق به نقل از فارس، هواپیمای بدون سرنشین رزمی نیروی هوافضای سپاه با نام شاهد 129 با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه رونمایی و عملیاتی شد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه این مراسم حضور شاهد 129 را بر فراز آسمان ایران پهناور در ایجاد امنیت پایدار، ارزان و مستمر بسیار مؤثر دانست و افزود: انبوهی از هواپیماهای بدون سرنشین رزمی شاهد 129 مدافع مرزهای ایران شدند.

سردار حاجی زاده با اشاره به اینکه این پهپاد می تواند 24 ساعت پرواز مداوم داشته باشد و مانند چشمی منطقه وسیعی را مورد شناسایی و مراقبت قرار دهد، گفت: شاهد 129 به راحتی می تواند اشرار، قاچاقچیان و یا هر کسی را که امنیت پایدار ایران اسلامی را نشانه رود رهگیری و شناسایی و با دستور فرماندهان علیه آنها اقدام موشکی کند.

وی با بیان اینکه از آنجا که هر ساعت پرواز با جنگنده ها 10 هزار دلار هزینه دارد، افزود: هزینه هر ساعت پرواز برای شاهد129 صد هزار تومان است و این مدافعی ارزان بدون احتیاج به نیروی انسانی گسترده است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مورد طراحی و ساخت این پهپاد استراتژیک هیچ وابستگی نداریم، گفت: از این پس تعداد قابل توجهی از این پهپاد، همزمان در سراسر کشور مدافع مرزهای میهن اسلامی ماست.

سردار حاجی زاده، نصب و بکارگیری انواع سامانه های اپتیکی، مراقبت و شناسایی بر روی این هواپیمای بدون سرنشین رزمی را از ویژگی های خاص آن بیان کرد و افزود: شاهد 129 می تواند 8 موشک یا بمب هوشمند را با خود حمل و علیه اهداف ثابت و متحرک اقدام کند.

وی شعاع عملیاتی این پهپاد را هزار و 700 کیلومتر برشمرد و گفت: شاهد 129 هرجا که باشد تا 200 کیلومتر اطراف خود را دقیق مراقبت می کند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه متخصصان و دانشمندان سپاه چهار ساله توانستند این پهپاد را طراحی کنند و بسازند، گفت: [HIGHLIGHT=#ffff00]پارسال هواپیمای شناسایی آن رونمایی شد و امسال هواپیمای بدون سرنشین رزمی شاهد 129 را رونمایی کردیم. 

وی با بیان اینکه هواپیماهای بدون سرنشین رزمی «شاهد 129» مصداق جهاد علمی است، گفت: در آینده ای نزدیک RQ170 ایران هم پرواز می‌کند.

مشرق
[FONT=Times New Roman] [FONT=Times New Roman]  و ایران را دوست میدارم    

Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: پنج شنبه 6 اسفند 1388, 8:00 am
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 156 بار

تصاویر پهپاد دوربرد و موشک‌انداز سپاه «شاهد ۱۲۹»

پست توسط ukiocsmohot » جمعه 5 مهر 1392, 7:40 pm

   
    فارس    
    
    
   تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر  تصویر   پهپاد رزمی که از فناوری بومی و کاملاً ایرانی برخوردار است می تواند سربازی قدرتمند برای دفاع از مرزهای آبی، خاکی و هوایی ایران اسلامی باشد.  
   
 «شاهد 129» توانایی حمل همزمان 8 بمب یا موشک هوشمند سدید، ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارد و برای اهداف ثابت و متحرک طراحی شده است. 
   
  در هدف گیری با شعاع عملیاتی هزار و 700 کیلومتر و 24 ساعت مداومت پروازی با یک بار سوختگیری از ویژگی های این هواپیمای بدون سرنشین رزمی ایرانی است و هر فرودگاهی می تواند محل نشست و برخاست شاهد 129 باشد. 
   
  پروازی این پهپاد 24 هزار پاست که با ایستگاه های کنترل قابل حمل زمینی در ارتباط بوده و می تواند با هزینه بسیار پایین دفاع از میهن را بدست گیرد. 
   
  آنجا که هزینه هر ساعت پرواز برای جنگنده های رزمی 10 هزار دلار است این پهپاد می تواند با هزینه 100 هزار تومانی در هر ساعت بر آسمان ایران بدرخشد. 
   
 «شاهد 129» قدرت مراقبت از شعاع 200 کیلومتری خود را دارد و می توان از این پرنده بدون سرنشین در مقابله با اشرار و تروریست ها، کشف و شناسایی در مرزهای آبی و خاکی ، مسائل زیست محیطی، نقشه برداری و تهیه عکس های هوایی نیز استفاده کرد. 
   
  تولید انبوه «شاهد 129» با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل ساخت این پهپاد صادر شد.   

Novice Poster
Novice Poster
پست: 52
تاریخ عضویت: پنج شنبه 6 اسفند 1388, 8:00 am
سپاس‌های ارسالی: 110 بار
سپاس‌های دریافتی: 156 بار

Re: تصاویر پهپاد دوربرد و موشک‌انداز سپاه «شاهد ۱۲۹»

پست توسط ukiocsmohot » جمعه 5 مهر 1392, 7:42 pm

البته واضحه جلویی حداقل از نظر ارابه فرود با عقبی کاملا فرق میکنه و ارابه فرودش بصورت جالبی جمع میشه.نمونه آمریکایی

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
تصویر
 [FONT=Arial, Helvetica Neue, Helvetica, sans-serif][لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط Sami 1993 » شنبه 6 مهر 1392, 2:06 am

اول از همه این محصول مشترک های پر مدعای اطرف کشور ما در برن که صاحابش اومد تصویر

خوب !

از تصویر و با توجه به جناب مراتی می توان ابعاد بزرگ شاهد را حس کرد !

تصویر

با این تفاسیر این پهپاد بزرگترین پهپاد ساخت ایران ( تا کنون ) و جز پهپادهای بزرگ در سطح جهان است .
قابل ذکر است که از تصاویر قبلی نمی شد ابعاد پهپاد را حس کرد ، خود من در بهترین حالت به نصف این ابعاد فکر می کردم !

در تصاویر ما دو شاهد داریم !

پهپاد پشتی ، نمونه ای است که موجودیت خود را از رزمایش پیامیر اعظم 7 اعلام کرد ( من آن را Shahed-129A می نامم ) :

تصویر

تمامی عملیات پرواز ، شناسایی و هدف قرار دادن هدف در گزارش مربوط به این پهپاد است .

تصویر
مشخصه اصلی این پهپاد اربه فرود ثابت آن است .

اما پهپاد جلویی ( که می شود Shahed-129B ) به نوعی نمونه جدیدتر و پیشرفته تر است که مشخصه اصلی آن ارابه فرود جمع شونده است ( این احتمال وجود دارد که ابعاد Shahed-129B کمی بزگتر باشد )

تصویر
تصویر
تصویر

ارابه جمع شونده باعث کاهش درگ هوایی و کاهش سطح مقطع راداری پهپاد می شود این یعنی بهبود عملکرد نمونه B نسبت به نمونه A .

طبق اعلام رسمی شاهد 129 می تواند تا 8 موشک هدایت شونده و بمب حمل کند ( بلطبع توانایی استفاده از راکت هم وجود دارد )

در گزارش به طور کلی 3 سلاح دیده می شود :

2 نوع موشک بر روی Shahed-129B سوار هست که به نظر می آید که یک نوع موشک با 2 نوع هدایت می باشد ( که موشک قابل دید در سمت چپ تصویر هدایت تلویزیونی ) :

تصویر
تصویر
تصویر

این دو موشک به نظر می آید که جز خانواده موشک ضد تانک طوفان هست .

بر روی Shahed-129A تویوب هایی نصب شده که بنظر می آید که موشک سدید باشد :

تصویر

با تصویر زیر مقایسه کنید :

تصویر

در ادامه گزارش تصاویر از عملیات شاهد 129 ( نمونه A ) پخش شد :

تصویر
تصویر
تصویر
تصویر
تصویر

تصویر زیر نشان می دهد که پهپاد در حال رهگیری یک هدف متحرک در یک جاده هست :

تصویر

در دو تصویر زیر هدف قرار دادن یک هدف توسط پهپاد را نشان می دهد :

تصویر
تصویر

چند نکته درباره این تصاویر وجود دارد :

1- مشخص نیست که پهپاد چه چیزی دارد شلیک می کند ، آیا این موشک هست یا راکت ( به ویژه با توجه نحوه بر خورد به هدف که در نکته بعدی اشاره می کنم )
2- در تصویر دوم به نظر می اید که موشک یا راکت در کنار هدف می خورد و به نوعی شلیک آنچنان دقیق و موفقیت امیز به نظر نمی آید .
3- بر فرض موفقیت امیز نبودن ، اگر سلاح راکت بوده خوب این نشان از ذات غیر دقیق بودن راکت است و اگر موشک بوده نشان از اشتباه اپراتور پهپاد در هدایت بوده است و یا ممکن است نقصی پیش امده است که با توجه به اینکه تصاویر می بایست مربوط آزمایش پهپاد باشد ( و هدف اصلی آزمایش پیدا کردن همین نقص ها برای و سپس رفع آنهاست ) این یک نکته مثبت تلقی می شود زیرا نقص در زمان آزمایش پدیدار شده و می توان آن را رفع کرد که اگر در زمان عملیات واقعی این نقص خود را نشان می داد ، مشکل ساز بوده .
4- اما این سوال پیش می آید که چرا سپاه برای این گزارش این تصاویر( که شاید نکته منفی تلقی شود و بیگانگان و البته برخی داخلی ها گیر بدهند بهش ! ) را در اختیار صدا و سیما قرار داده است ؟
اصلا شاید شلیک موفقیت آمیز بوده و با توجه به کیفیت و زاویه تصویر ، عکس آن متصور می شود .

اما تصویر زیر حرف برای گفتن دارد :

تصویر

پهپاد در حال رهگیری یک بل 214 هست .
بر این اساس می توان گفت که پهپاد در نقش هوا به هوا ( بر علیه باگردها و پهپادها ) هم می تواند به کار برود .
تا کنون تنها پهپادی که به طور رسمی این نقش را بر عهده داشته پهپاد H-110 نیروی پدافند هوایی جمهوری اسلامی ایران ( قرارگاه خاتم ) است که البته تنها در رژه 29 فروردین دیده شده است .

تصویر

پهپاد مذکور دارای 2 موشک دوش پرتاب است .
اما شاهد 129 از لحاظ ابعاد حداقل 2 برابر H-110 است که این یعنی افزایش تسلیحات قابل حمل هوا به هوا شامل 4 یا 8 موشک دوش پرتاب ( میثاق ) ، 8 فروند موشک ضد بالگرد قائم ( با توجه حضور 2 موشک از خانواده طوفان که قائم هم جز این خانواده است ) و همینطور امکان استفاده از موشک های سایدوایندر و آرچر در شاهد 129 است که باعث می شود که این پهپاد تبدیل به شکارچی هلیکوپترها و پهپادها شود .
این مورد در پشتیبانی از نیروی های خود در برابر بالگردها و پهپادهای دشمن خیلی به کار می آید .

هم اکنون یک نگرانی درباره رونمایی پهپاد ارتش وجود دارد که معلوم نیست چی هست ( چون اگر چیزی در حد اون حماسه باشه بد جور روی شاهد تاثیر منفی می گذاره )

خدا بخیر کنه !

New Member
پست: 17
تاریخ عضویت: دو شنبه 5 شهریور 1386, 12:50 am
سپاس‌های ارسالی: 7 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط 11111 » شنبه 6 مهر 1392, 3:08 am

مگه ارتش هم قراره بادبادک هوا کنه
در این صورت بنظر میرسه ارتش ، سپاه و قرارگاه خاتم هرسه روی پهپاد کار می کنند در حالیکه این به نحوی موازی کاری محسوب میشه ؟!!
حتی کرار و شاهد هم شاید بتونند جای هم استفاده شوند ؟؟؟؟
از دوستان متخصص تقاضا دارم در این مورد راهنمایی کنند چون ما بسیاری از پروژه های مهم تر شاید در دست اقدام داریم
سوال بعدی اینه که رو سیستم اتوپایلت این پهپادها چقدر میشه حساب کرد و آیا اطلاعاتی دربارۀ استفاده از مواد جاذب راداری در پهپادهای مورد بحث منتشر شده است ؟ فرقی در استفاده از موتور جت و توربوپراپ در ماندگاری و استیلث بودن وجود داره؟

Major II
Major II
پست: 179
تاریخ عضویت: چهار شنبه 24 بهمن 1386, 8:04 pm
سپاس‌های ارسالی: 422 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط kaveh606 » شنبه 6 مهر 1392, 7:18 am

سوالی که برای من پیش اومد این بود که چندین بار فرمانده سپاه و فرمانده هوا فضا سپاه و همچنین خبرنگار که گزارش رو تهیه کرده بود در مورد وظایف پهپاد به اولین چیزی که اشاره میکردند کنترل مرز ها بود جوری که انگار اصلی ترین وظیفه این پهپاد کنترل مرز هست. البته تامین و زیز پوشش قرار دادن مرز های گسترده کشور که با ساخت این پهپاد محقق میشه بسیار مهمه ولی اینکه بخوایم با توجه به قابلیت های بسیار زیاد این پهپاد اصلی ترین وظیفش رو کنترل مرز و برخورد با اشرار و...بدونیم هم دیگه پذیرفتنی نباشه. به نظر شما ایا ممکنه این یه ترفند برا کم کردن تاثیرات وهجمه های با توجه به سیاست تنش زدایی در پیش گرفته شده توسط دولت باشه؟

Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 837
تاریخ عضویت: شنبه 19 اردیبهشت 1388, 6:10 pm
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط میهن پرست » شنبه 6 مهر 1392, 2:03 pm

اول از همه تبریک میگم به دوستان.ببینید اصولا چنین پهبادی با چیزی مثل کرار زمین تا اسمون فرق میکنن.هر کدام وظایف خودشون رو دارن.کرار برای نفوذ به مواضع دشمن طراحی شده که سرعت بالاش هم برای همین منظور و عملیات سریع هست.ضمن اینکه کرار نیازی به باند فرود نداره و برای ناوها هم استفاده میشه.شاهد 129 یک پهباد با مداومت پروازی بالا هست که میتونه 24 ساعت تویک نقطه خاص مرزی گشت زنی کنه و هر خودرویی رو رهگیری کنه.پهباد هایی مثل شاهد برای عملیات در نقاطی که دشمن دارای پدافند باشه اصلا مناسب نیستن.حتی در برابر دوش پرتاب ها هم ضعف دارن.جدا از سیاست تنش زدایی این حرف سردار دقیقا درسته و شاهد 129 میتونه تمام مرزهای مارو به طور کامل پوشش بده.البته همه میدونیم که جون میده واسه سوریه این پهباد.مسلما تست های عملیاتیش در سوریه دیدنی خواهد بود.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دو شنبه 9 آذر 1388, 11:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط رضاخان » دو شنبه 8 مهر 1392, 5:28 am

صحبتهای جناب میهن پرست کاملا درست است منتها به نظرم اگر به ارتفاع پرواز شاهد129 توجه کنیم یعنی 24000 پا یعنی چیزی در حدود 7 الی 8 کیلومتر و در این ارتفا هیچ دوشپرتابی قابلیت رسیدن به آن را ندارد و تنها میتوان آنرا با موشکهایی در رده ی هاوک و سام 6 زد بنابر این در محیط های باز جنگی هم که پدافند برد متوسط وجود نداشته باشد کاملا کارایی دارد

Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 اردیبهشت 1389, 4:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط mm1990 » دو شنبه 8 مهر 1392, 8:47 am

به گزاش مشرق، سردار "امیرعلی حاجی زاده" روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه العالم در پاسخ به این سئوال که آیا ماهیت تهدیدهای رژیم صهیونیستی یا آمریکا تغییری کرده، اظهار داشت: پس از اتفاقات اخیر ما تغییر خاصی در ماهیت تهدید نمی بینیم، و اساسا نسبت به دشمنان اعتمادی نداریم.

وی ادامه داد: امیدواریم آمریكایی‌ها سر عقل بیایند و دست از شیطنت و دشمنی‌ها بردارند و حقوق ملت ایران را به رسمیت بشناسند.

سردار حاجی زاده اظهار داشت: نمی توان به این مساله عمیق خیلی ساده نگاه كرد؛ دشمنی آنها با ما بیش از نیم قرن ادامه داشته و اگر اراده این كار را هم داشته باشند طول می کشد که این فضا را تغییر بدهند، و بعید می دانیم که چنین اتفاقی به سرعت بیفتد.

نظرهای من نشانه اختلاف با دیپلماتها نیست

حاجی زاده تأکید کرد: نظرهای من نشانه اختلاف نظر با دیدگاههای دیپلماتیك درباره روابط ایران و امریكا نیست، زیرا من دیپلمات نیستم، بلکه یك نظامی، یک انقلابی و یک پاسدار هستم؛ و طبیعتا باید از نگاه و زاویه كاری خودم به مساله نگاه كنم.

به آمریکا به عنوان یک دشمن نگاه می کنم

وی ادامه داد: من به آمریکا به عنوان یک دشمن نگاه می کنم به واسطه سابقه ای که از این کشور تجربه کرده ام، طبیعتا باید خودم را آماده کنم و مراقب باشم. اما رئیس جمهور و دیپلمات ها هم باید كار خودشان را در چارچوب سیاستهای کشور انجام دهند، و قضاوتی روی این بخش ندارم. پاسخ من به سئوالات در چارچوب نگاه امنیتی - نظامی است.

آمریکا حضور نظامی خود را در خلیج فارس کم کند

سردار حاجی زاده خاطرنشان کرد: ما نمی توانیم به آمریکایی ها ‌اعتماد کنیم و بگوییم که از فردا دیگر خبری نیست، و اتفاقی نمی افتد و تهاجمی صورت نمی گیرد، چرا که اکنون در عمل می بینیم که پروازهای جاسوسی و شناسایی آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس و اطراف ما کم نیست، اگر آنها بحث دشمنی را ندارند، این پروازها را تعطیل و حضورشان را در خلیج فارس کم کنند.

سردار حاجی زاده تأکید کرد: ما نشانه ها را نمی بینیم.

آر کیو 170 غنیمت است آن را هرگز پس نمی دهیم

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص اینکه آیا می توان تصور کرد که ایران هواپیمای آر کیو 170 را به نشانه حسن نیت به آمریکا تحویل دهد، پاسخ داد: هرگز، آمریكا بیش از نیم قرن با ملت ایران دشمنی كرده و باید در عمل ثابت كند كه دیگر دشمن ما نیست نه در زبان؛ فکر نمی کنیم که با یك جلسه و یک صحبت و یك لبخند و یک پیام می توان دشمنی آمریکا نسبت به ملت ایران را فراموش کرد، ما کشته ها و شهدای زیادی را به واسطه توطئه آمریکایی ها علیه ملت ما تقدیم کردیم؛ آركیو170 هم یك غنیمت است و غنیمت را کسی پس نمی دهد.

آمریکا توان تغییر نظام ایران را ندارد

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در خصوص اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه کشورش قصد ندارد نظام ایران را سرنگون کند، گفت: البته جمله دقیقتر آقای اوباما این است كه آمریکا توان تغییر نظام را ندارد نه اینكه قصد آنرا ندارد؛ آمریكایی ها این توان را در خود نمی بیننند كه بخواهند نظام ایران را تغییر دهند.

وی ادامه داد: آن ها در كشورهایی كه قدرت و حتی دولت ندارند، نمی توانند جنگ را اداره كنند و قادر به حل مشكلات آنان نیستند و مشاهده كردیم كه سالیان سال در باتلاق عراق و افغانستان گرفتار شدند و ا كنون هم پیامدهای آن را دارند تحمل می كنند ، مساله ایران ، مساله ساده ای برای آنان نیست و آن ها قدرت این كار را ندارند.

رسیدن شعاع پرواز شاهد 129 تا فلسطین اشغالی

سردار حاجی زاده در خصوص ويژگي هاي هواپيماي شاهد 129 گفت: طی يك سال اخير توانستيم این هواپیما را تبديل به هواپيمايي رزمي كنيم. بنابراين اين هواپيما دو ماموريت مي تواند انجام دهد؛ هم مراقبت و شناسايي، و هم كار رزمي. اين هواپيما مي تواند ضد اهداف ثابت و متحرك با استفاده از بمب و موشك، عمليات رزمي انجام دهد.

وی افزود: شعاع عملياتي اين هواپيما، 1700 كيلومتر است. يعني مي تواند از آشيانه، تا شعاع 1700 كيلومتر پرواز كند و عمليات شناسايي انجام دهد و بار ديگر به آشيانه مراجعت كند.

سردار حاجی زاده در پاسخ به این سئوال که آیا شعاع عملیاتی این هواپیما به این معني است كه در صورت تهديد از سوي رژيم صهيونيستي، قادريم از اين هواپيما براي رفع تهديد استفاده كنيم، اظهار داشت: ما انواع مختلفي از هواپيماها را براي عمليات مختلف در اختيار داريم و شايد هواپيماهايي را كه براي عمليات برون مرزي به آنها نياز است، خيلي رسانه اي نكنيم، و شما نمونه آن را در هواپيماي ايوب كه حزب الله استفاده كرد مشاهده كرديد.

وی ادامه داد: اين هواپيما بيشتر براي داخل ايران، براي مراقبت در آب هاي بين المللي و در جدار مرز و كويرمركزي قابل استفاده است و البته كار نظامي هم مي تواند انجام دهد. هواپيماي پردتور آمريكايي تقريبا معادل همين تايپ است و آمريكايي ها از هواپيماي خود براي عمليات برون مرزي هم استفاده مي كنند اما ما اين هواپيما را بيشتر براي ماموريت ايجاد امنيت در داخل مرزها و پيرامون خود طراحي كرده و ساخته ايم.

توانمندی ایران بیشتر از مقداری است که رسانه‌ای می‌شود

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پاسخ به این سئوال که آيا ايران هواپيماهايي دارد كه بتواند آن ها را تا آسمان فلسطين اشغالي گسيل كند، تأکید کرد: طبيعتا توانمندي ما بيش از مقداري است كه رسانه اي مي كنيم، و نمونه آن را در هواپيماي ايوب مشاهده كرده ايد. اما ضرورتي براي رسانه اي كردن آن نديده بوديم.

فعالیتهای سپاه در بومی سازی فناوری‌ها

وی با بیان اینکه طی دوسال اخیر سپاه فعالیتهای بسیاری را در زمینه ساخت و بومی سازی پهباد، موشك های زمین به زمین و سامانه های راداری و پدافند هوایی انجام داده، خاطرنشان کرد: ساخت و توسعه فناوری هواپیماهای بدون سرنشین به این دلیل است که این نوع هواپیماها نسبت به هواپیمای دارای سرنشین امنیت و قابلیتهای بیشتری دارد، و كم هزینه تر است؛ البته این طور نیست كه هواپیمای با سرنشین را بتوانیم حذف كنیم.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: حتی كشورهایی كه از فناوری و قدرت مالی خوبی برخوردارند فقط روی یك نوع از این هواپیماها سرمایه گذاری نمی كنند و هردو را در نظر دارند.

زمان به پرواز در آمدن آر کیو 170

سردار حاجی زاده در خصوص زمان به پرواز در آوردن آر کیو 170 اظهار داشت: آر كیو 170 هواپیمای بدون سرنشین عادی نیست، و با به دست آوردن آن اسناد محرمانه زیادی از امریكا به یك باره به دست ایران افتاد. یكی از مجموعه این پروژه ها ساخت و مهندسی معكوس خود هواپیما بود، كه بعد ازفاز شناسایی كار آن آغاز شده و خوب هم پیش رفته و ما مایلیم هرزمان كه توانستیم آن را به پرواز در آوریم اطلاعات تكمیلی را ارائه كنیم. البته زمان بندی برای به پرواز در آوردن آر کیو 170 نزدیک است ولی ما مقداری احتیاط می کنیم.

جایگاه ایران در زمینه بازدارندگی در منطقه

سردار حاجی زاده در خصوص جایگاه ایران در زمینه بازدارندگی به ویژه در زمینه سامانه های موشكی در مقایسه با سایر كشورهای منطقه، اظهار داشت: ما هم به لحاظ فنی و هم صنعتی و نیز از لحاظ عملیاتی نباید جایگاه ایران را با كشورهای منطقه مقایسه كنیم؛ زیرا فاصله خیلی زیاد است.

وی ادامه داد: تولید موشک به تنهایی برای ایران قدرت ایجاد نمی كند؛ ما مجموعه ای از امكانات و توانمندی ها را داریم که مهمترین آنها مردم منسجم و ولایت مدار ایران است که مستحكم ایستاده اند و دقیقا به تدابیر، فرامین و سخنان مقام معظم رهبری توجه می كنند؛ این موضوع تولید قدرت كرده است و یكی از اجزای آن شاید هم موشك باشد.

سردار حاجی زاده ادامه داد: مجموعه این توانمندی ها باعث شده است كه ایران در منطقه به عنوان كشتی ثبات و با امنیت بالا شناخته شود و در یك شرایط مطلوب قرار گیرد و حتی امنیت آن از خیلی از پایتخت های كشورهای اروپایی بالاتر باشد. این در شرایطی است كه دشمنان مال به دنبال به هم زدن ثبات و ایجاد ناامنی هستند و مجموعته این توانمندی ها كه شامل نیروهای مسلح ، نیروهای انتظامی ، نیروهای اطلاعاتی ، بسیج مردمی است و همه این ها با یكدیگر باعث شده است كه امنیت پایدار باشد.

Major I
Major I
پست: 733
تاریخ عضویت: دو شنبه 13 اردیبهشت 1389, 4:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 2456 بار
سپاس‌های دریافتی: 3097 بار

Re: «شاهد 129»؛ پهپاد جدید سپاه با قابلیت شلیک موشک

پست توسط mm1990 » سه شنبه 9 مهر 1392, 10:11 am

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] [BLOCKQUOTE]به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار "امیرعلی حاجی‌زاده" با اشاره به اینکه هم‌اکنون با رونمایی از "پهپاد شاهد 129" نظاره‌گر پرواز RQ170 ایرانی هستیم، اظهار داشت: یکی از ده‌ها پروژه‌ای که در موضوع RQ170 پیگیری می‌شود ساخت و مهندسی معکوس خود هواپیما بوده، چرا که این پهپاد آمریکایی "بسته اطلاعاتی" ایالات متحده است و طبقه‌بندی اطلاعات آن در قالب "به‌کلّی سری" انجام شده بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: امروز ما به اطلاعات این پهپاد دست پیدا کرده‌ایم؛ این امر شامل بخش‌های مختلف اطلاعاتی و فناوری است که یکی از آن‌ها بحث مهندسی معکوس بوده که هم‌اکنون در حال پیگیری است.

وی تصریح کرد: سپاه پاسداران در زمینه اورهال هواپیماهای جنگنده سوخو 25، سوخو 22، هواپیماهای رزمی و ترابری فعالیت می‌کند و هم‌اکنون بالاترین سطح مرکز تعمیرات را دارا هستیم.

سردار حاجی‌زاده درباره ادعای برخی سایت‌های آمریکایی مبنی بر عملیاتی نبودن پهپاد شاهد 129 گفت: TAKE OFF، نشستن، پرواز در آسمان و شلیک این پهپاد را در معرض نمایش گذاشته‌ایم و مخاطب ما ملت شریف ایران بوده، بنابراین هیچ اهمیتی ندارد که عده‌ای معدود چه فکری درباره پهپاد شاهد 129 می‌کنند، چون آنچه که باید نشان می‌دادیم را در معرض نمایش گذاشته‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در پایان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون دو فروند از این پهپاد تولید شده و تعداد بسیاری از پهپاد شاهد 129 در خط تولید انبوه قرار دارد.

گفتنی است، پهپاد بمب‌افکن شاهد 129 در پنجم مهر ماه امسال با حضور "سرلشکر جعفری" فرمانده کل سپاه رونمایی شد.

[/BLOCKQUOTE]
تصویر تصویر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”