C-130 Hercules سوار بر تریلی و جولان در بزرگراه!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث هوانوردي و هوافضا به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: CAPTAIN PILOT, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34082 بار
تماس:

C-130 Hercules سوار بر تریلی و جولان در بزرگراه!

پست توسط CAPTAIN PILOT » دو شنبه 16 مرداد 1391, 5:16 pm

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

بخش اصلی بدنه یک فروند هواپیمای C-130 Hercules از پایگاه Lyneham نیروی هوایی انگلستان, توسط تریلی و از طریق جاده های این کشور منتقل گردید و این عملیات به عنوان یکی از بزرگترین جابجایی های بریتانیا نام گرفت. این هواپیما پیشتر از رده خارج گردیده بود و به همین دلیل پایگاه اصلی خود را به مقصد فرودگاه Hixon در Staffordshire ترک نمود تا در آینده از قطعات آن بر روی سایر هواپیماهای هم رده استفاده گردد. این محوله عظیم با طول 42 متر و وزن 44 تن, در ساعت 7 صبح روز یکشنبه از طریق بزرگراه A3102 همراه با پشتیبانی و اسکورت پلیس انجام شد. بال های این هواپیما پیش از روز کریسمس و توسط کشنده مشابه منتقل گردیده بودند. Andy Humm به عنوان یکی از مهندسان نیروی هوایی انگلستان, سخت ترین قسمت این جابجایی را عبور از میدان ها ذکر نمود.

منبع: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[HIGHLIGHT=#ffc000]  کپی برداری از این مطلب, تنها با ذکر نام   به عنوان منبع مجاز میباشد.      
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 14399 بار
سپاس‌های دریافتی: 14934 بار

Re: C-130 Hercules سوار بر تریلی و جولان در بزرگراه!

پست توسط oweiys » دو شنبه 16 مرداد 1391, 9:17 pm

سلام

(به احتمال زياد) x 47 b در حال منتقل شدن با كاميون دماغ دار!

تصویر

منبع تصوير دوم [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

السلام عليك يا علي ابن موسي الرضا المرتضي (ع)

Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 22515 بار
سپاس‌های دریافتی: 14739 بار

پست توسط Shahbaz » دو شنبه 16 مرداد 1391, 10:26 pm

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران-فرودگاه مهرآباد-منطقه يکم هوايي
سپاس‌های ارسالی: 2750 بار
سپاس‌های دریافتی: 7451 بار
تماس:

پست توسط DJ Dani » دو شنبه 16 مرداد 1391, 11:34 pm

واقعا جالبه .
ثبت تصاویر هواپیماها در خیابان ، همیشه یکی از موارد جالب در دنیای عکاسی هوانوردی بوده است.
در ایران هم این اتفاقات زیاد می افتند ، انتقال به موزه ، عدم توانایی پرواز و انتقال به مراکز تعمیر ، انتقال جهت ساخت و ... از جمله دلایل می تواند باشد ، خودم ، چندین مورد انتقال هلیکوپترهای هوانیروز و هوادریا و جنگنده ها رو دیدم ، خیلی دنبال عکس یکیش گشتم ، ولی پیداش نکردم که در این صفحه قرار بدم ، همیشه این گونه سوژه ها جالب و تاریخی هستند ، چون مدت ها از دیده پنهان بوده اند.
$-)

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1604 بار
سپاس‌های دریافتی: 2352 بار
تماس:

پست توسط Ph.Sepehr » دو شنبه 16 مرداد 1391, 11:43 pm

مثل سوژه مشهد(دانیال جان خودت میدونی منظرم چیه!)

وقتی انسان نمی تواند کلمات مناسب برای بیان احوالش بیابد چه شکنجه ای را تحمل می کند
shapooor

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: بیشه شیران،خانه خورشید،ایران!
سپاس‌های ارسالی: 773 بار
سپاس‌های دریافتی: 2479 بار

پست توسط Alpha4 » سه شنبه 17 مرداد 1391, 2:46 am

یک مورد وطنی...!! تصویر
فکر میکنم هلیکوپتر سی کینگ باشه!!
تصویر
یکی از بزرگترین چالشهای زندگیم تشخیص سی کینگ از سی استالیون هست...!! تصویر

تصویر

عکاس:جناب جعفری
تصویر

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 17 مرداد 1391, 2:58 am

حاج آقا شلتریان.
:grin:
ظاهر سی کینگ با سی استالیون زمین تا آسمون فرق داره ، البته حق میدم ، هلکوپترهای هوادریا رو ندیدی ، تو تهران که زیاد می چرخند!
:grin:
عکسی که شما گذاشتی همون SH-3D Sea King هست ، دماغه رو ببین ، اون رادار SAR هلیکوپتر هست ، هر مدلی دیدی که این رو داشت 100% سی کینگ هست ، برخی هم سونار و سیستم های ASW رو زیر شکم دارند ، در حالی که سی استالیون ، در کناره بدنه ، مخازن سوخت بزرگ دارد ، همین ها رو داشته باش ، برو عکس هاشون رو هم سرچ کن ، کاملا فرقشون دستت میاد.
در ضمن سی کینگ خیلی از سی استالیون خوشگل تره و هلکوپتر هوادریایی مورد علاقه من هست...
یک نگاه هم به عکس بنداز و با ماشین های کنارش مقایسه کن ، چقدر بزرگه ، در رده سازمانی هلکوپتری ایران بعد از CH-47C و RH-53D و MiL-17 چهارم هست ، البته اینها نزدیک به هم هستند و کلا رده سنگین وزن به حساب میان.
::ns

Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 106 بار
سپاس‌های دریافتی: 851 بار

پست توسط Freedom Fighter » سه شنبه 17 مرداد 1391, 12:12 pm

آقا جان ماجرای مشهد رو بگو ما هم بفهمیم چیه؟ تصویر تصویر تصویر
شبیه ساز گنج جنگ

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 17 مرداد 1391, 1:16 pm

Freedom Fighter نوشته شده:آقا جان ماجرای مشهد رو بگو ما هم بفهمیم چیه؟ تصویر تصویر تصویر

فکر کنم منظور انتقال یک فروند میراژ اف 1 از مشهد به تهران برای اورهال بوده که میراژ مذکور توسط تریلی حمل شده بوده .
قضیه فکر کنم مربوط به سال 87 باشه .

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 17 مرداد 1391, 4:42 pm

اون چیزی که شما گفتید ، یک نمونه از این اتفاقات بود ، اما الزاما نمی تواند آن باشد ، چون منظور امیر مسعود چیز دیگری ایست ، خواهشا اینگونه مسائلی که تصویری از آنها نیست و رسما گفته نشده رو مطرح نکنید ، من جمله شما امیر مسعود جان که یکبار دیگه هم زحمت کشیدی و گفتی!
تصویر
البته صلاح خود دوستان هست ، ولی یک درصد احتمال بدید برای سایت مشکل ساز بشه ، چون روی برخی مسائل حساسیت هست ، اون مورد هوادریایی رو همه دیدند ، ولی بقیه الزما اینگونه نیست.
خوش باشید.
تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22792 بار
تماس:

پست توسط Sami 1993 » سه شنبه 17 مرداد 1391, 5:41 pm

البته مورد انتقال میراژ و بیان آن دیگر نباید مشکل ساز باشد چون که این موضوع در فضای مجازی دیگر پخش شده است و جز اسرار نیست .
من در اینترنت مکرر به این خبر برخورد کرده ام و سایت و یا وبلاگ مذکور هم مشکل خاصی ( مثلا فیلتر شده باشد ) نداشته است .
فکر کنم حتی در سنترال هم این خبر رو خونده باشم .

Captain I
Captain I
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط DJ Dani » سه شنبه 17 مرداد 1391, 5:56 pm

درسته ، اون موردی که سال 1387 اتفاق افتاد ، در آن زمان مطرح شد و من هم خدمت شما عرض کنم که دقیقا همین میراژی ایست که دزفول آمد و رنگ فانتوم داشت.
منظور من مسائل دیگری ایست که از این دست رخ میدهد ، وگرنه بارها اتفاق افتاده که یک جنگنده به دلیل عدم توانایی در پرواز ، به وسیله کامیون به تهران آمده است ، ممکن است خیلی ها دیده باشند ، اگر عکسی ازش بود یا به طور رسمی اعلام شد ، گفتنش هیچ ایرادی ندارد ، اما نمیدونم ، شاید هم شما درست میگید و اصلا نیازی به نگفتنش نیست.
به هر حال ، این نظر من بود.
موفق باشید.
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد هوا فضا”