در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1387 23:26

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل در تغییر رنگ کیلومتر پراید 132

توسط jahromy » جمعه 2 اردیبهشت 1390 15:54

با سلام
1) دیروز یک کیلومتر پراید 132 گازسوز مدل 89 باز کردم و دیودهای آبی زیر صفحه 4 عقربه ها رو به دیود صورتی تعویض کردم حالا مشکل اینه که 4 دیود صورتی آن روشن نمیشه یکی در قسمت بگراند آمپر دومی و سومی هم مربوط به زیر بگراند دورموتور (2تایی که بالاتر قرار داره) و چهارمی هم در زیر بگراند آمپر بنزین(البته این یکی کار میکرد که بخاطر مابقی آند و کاتدش رو جابجا کردم ولی وقتی تست کردم دیدم هر چهارتا کار نمیده برش گردوندم به حالت اولش همین هم دیگه کار نکرد). مابقی کار می کنه
البته بگم که دیودها را با اهمتر چک کردم روشن میشن ولی روی ماشین کار نمی کنند

2) اگر لطف کنید و عکسی (جهت دیودها در آن مشخص باشه) از نمونه مدل پرایدی که گفتم بگذارید ممنون میشم.

من دیودها رو یکی یکی برداشتم و جا زدم تا حالت آند و کاتد آن جابجا نشه اما با این مشکل مواجه شدم
خواهشا یکی راهنمایی کنه آیا بخاطر هویه (SMD بودش) برد مشکل پیدا کرده یا ایراد از جای دیگه هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: مشکل در تغییر رنگ کیلومتر پراید 132

توسط SAMAN » جمعه 2 اردیبهشت 1390 19:23

سلام دوست گرامی

بله این مشکل شایع هست!

دیود های لیزری بعضی هاشون به خاطر جنس و کیفیتشون وقتی که موازی می شوند هر کدام جراین ثابتی نمی کشند. در واقع مقاومت هاشون با هم متفاوت هست.به همین علت هست که روشن نمیشوند.

فقط شما یک امتحان کنید به این صورت که 3 دیودی که روشن می شوند را خارج کرده و همان 1 دیود را باقی بگذارید.
تست کنید که آیا روشن میشود یا نه

اگر  دیو دبه تنهایی روشن نشد برق ندارید .
اما اگر همین دیود به تنهایی روشن شد بدانید که جنس دیود ها بد هست و یا 1 دیود دیگر تهیه کنید یا اینکه دیود های معمولی استفاده کنید.
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
shaman, Eagle_of_sky, Mahdi1944, oweiys, HORLIKAN, CAPTAIN PILOT, apple2009, SHAHRAM

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

جمعه 6 اردیبهشت 1387 23:26

توسط jahromy » شنبه 3 اردیبهشت 1390 01:09

راستش کار برای مشتریم بود که حسابی گیر کردم من فقط چندباری چندتا دیود نو جایگزین اونهایی که روشن نمی شدند کردم بازم مشکل حل نشد.
اگر به گفته شما برق نداشته باشم یعنی چی ؟ راه چاره چی هست؟
راستی نقشه یا عکس که جهت های دیود روی برد کیلومتر نشان میده برای پراید 132 گازسوز مدل 89 سراغ دارید؟

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
3101

تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

توسط SAMAN » شنبه 3 اردیبهشت 1390 21:11

با همان اهمتری که دارید, روی برد کیلومتر و در محل نصب دیود ها ولتاژ بگیرید. باید ولتاژ داشته باشید.

راستی نقشه یا عکس که جهت های دیود روی برد کیلومتر نشان میده برای پراید 132 گازسوز مدل 89 سراغ دارید؟                                                                                               راستش کار برای مشتریم بود که حسابی گیر کردم من فقط چندباری چندتا دیود نو جایگزین اونهایی که روشن نمی شدند کردم بازم مشکل حل نشد.
راستی نقشه یا عکس که جهت های دیود روی برد کیلومتر نشان میده برای پراید 132 گازسوز مدل 89 سراغ دارید؟                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

جهت دیود ها مهم نیست. شما وقتی که با اهمتر دیجیتالتان دیودتان را روشن می کنید, پراب قرمز رنگ پایه آند دیود شما را نشان میدهد.

کافی است که آن را روی برد قرار دهید.

به یاد داشته باشید زمانی که روی برد ولتاژ گرفتید و فرضا ولتاژ هم داشتید, پراب قرمز اهمتر + تغذیه را نشان داده است. بایدآند را به آن متصل کنید.

بنابراین اصلا" نیازی به نقشه نبوده و اشتباهی در نصب جهت دیود ها نیست.

اما اگر برق نداشته باشید باید به یک برقکار خودرو مراجعه کنید. قطعا یا فیوز پانل سوخته یا رله ایی چیزی سوخته است.

متاسفانه من از برق خود رو سر رشته ایی ندارم. و اصولا" یک کار تجربی و فنی هست.

موفق باشید
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi1944

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 مهر 1393 11:10

توسط imani59 » چهارشنبه 23 مهر 1393 11:39

سلام