مشكل دود دادن 132 صفر كيلومتر

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, Mohsen1001, شوراي نظارت

New Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

مشكل دود دادن 132 صفر كيلومتر

پست توسط yaghoob66 » پنج شنبه 2 شهریور 1391, 5:32 pm

سلام خدمت همه سروران گرامي ..

من مدت يك هفته است پرايد 132 صفر كيلومتر خريدم ..از وقتي كه تحويل گرفتم وقتي ماشين 3 يا 4 ساعت خاموش ميمونه .. موقعي كه استارت ميزنم ..به مدت 2 ثانيه دور موتور ميره رو 20 بعد از اگزوز ماشين يه دود آبي ميزنه بيرون قطع ميشه ...

حالا نظر شما چيه .. اين طبيعيه؟

ببرمش نمايندگي يا صبر كنم سرويس اوليه برسه ؟

ماشين فقط 200 تا كار كرده .بايد به 1000 تا برسه بعد برم سرويس .. تا اون موقع با اين وضعيت مشكلي پيش نمياد ؟

====================

حالا دوستان كي تجربه ماشين صفر دارن يا از ماشين سر در ميارن .. ممنون ميشم اگه راهنماييم كنن .. مرسي

Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 373 بار
سپاس‌های دریافتی: 1776 بار

Re: مشكل دود دادن 132 صفر كيلومتر

پست توسط ramin-am » پنج شنبه 2 شهریور 1391, 11:07 pm

افزایش دور اولیه کاملا طبیعی هست ولی اون دود آبی نه دود ابی هم ایراد روغن سوزی یا قاطی کردن آب و روغن هست
مراجل آب بندی ماشین رو درست انجام دادید ؟
به رویاهایت بی اندیش ..........

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: روبروی شما
سپاس‌های ارسالی: 2234 بار
سپاس‌های دریافتی: 14094 بار
تماس:

پست توسط RAHVAR » جمعه 3 شهریور 1391, 12:26 am

فکر کنم به ماشین فشار آوردید که باعث این مشکل شده
دود آبی به معنی روغن سوزیه و این احتمال رو بیشتر می کنه موتور رینگ ضعیف کرده. بهتره ببری نمایندگی نشون بدی.
   تصویر     

Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: پشت كامپيوتر !
سپاس‌های ارسالی: 10734 بار
سپاس‌های دریافتی: 5977 بار
تماس:

پست توسط nima-rad » جمعه 3 شهریور 1391, 12:36 am

سلام :razz:

بنده هم 131 صفر دارم . ولی همچین مشکلی نداره. همانطور که دوستمون گفت دود آبی مربوط به روغن سوزی و دود سیاه مربوط به تنظیم نبودن سیستم پاشش سوخت و عدم تنظیم سیستم احتراق و شمعها می باشد.

در کل این پرایدها سری x100 مشکلات زیادی دارند که از جمله میشه به مصرف بالای اون اشاره کرد!!!

سرویس اولیه در کیلومتر 4000 انجام می پذیره.

پیشنهاد من اینه که یه نمایندگی معتبر و مجاز ساپیا مراجعه کنید و با دستگاه دیاک براتون چک کنند. انشالله که مشکل حل میشه ، چون تمامی این موارد شامل گارانتی می باشد :-)

اگه در مورد ماشین صفر سؤالاتی دیگری داشتید ، بنده در پیام خصوصی در خدمت شما هستم تصویر
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 

New Member

پست توسط yaghoob66 » شنبه 4 شهریور 1391, 7:51 pm

ممنون از همه عزيزاني كه راهنمايي كردن .. :razz: :razz: :razz:

من از چند تا تعميرگاه پرسدم // گفتن احتمال قوي از سر سوپاپه.. بايد ببرم نمايندگي سر سوپاپ رو عوض كنن :?

بازم ممنون از كمكتون :)

New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

پست توسط lkjjkl » یک شنبه 5 شهریور 1391, 12:10 pm

امکان داره سر سیلندرت تاب داشته باشه چون من دیدم ماشین های ایرانی صفر کیلومتر بعضیاشون تاب دارن چون اگه تاب داشته باشه سریع واشر سر سیلندر میسوزونه و اب و روغن قاطی میکنه و دود میکنه باید ببریش پیش تراشکار سر سیلندر رو میزاره زیر دستگاه درستش میکنه

New Member

پست توسط yaghoob66 » یک شنبه 5 شهریور 1391, 7:18 pm

lkjjkl نوشته شده:امکان داره سر سیلندرت تاب داشته باشه چون من دیدم ماشین های ایرانی صفر کیلومتر بعضیاشون تاب دارن چون اگه تاب داشته باشه سریع واشر سر سیلندر میسوزونه و اب و روغن قاطی میکنه و دود میکنه باید ببریش پیش تراشکار سر سیلندر رو میزاره زیر دستگاه درستش میکنه

حالا فردا صبح قراره ببرم نمايندگي ... ببينم چه بلايي سرش اومده <span style="cursor:pointer;" onmousedown="if(editor_type=='1'){WriteHTML('','editor');}else{WriteTEXT('تصویر','editor');}">تصویر

New Member
سپاس‌های ارسالی: 89 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار

پست توسط speedspeed » یک شنبه 5 شهریور 1391, 7:47 pm

عزیز من چرا تراشکار :-( :-( :-(
بعد از تراش گارانتی شم که...........
این ماشین صفره و گارانتی داره وقتی 10 میلیون بابتش گرفتند وظیفه شون هست رسیدگی کنند

ماشین شما مشکل روغن سوزی داره و باید سرسیلندر باز بشه شاید کار به باز شدن موتور هم برسه شما سریعا مراجعه کنید و تا رفع شدن کامل مشکل پیگیری فرمایید
وگرنه با یک سری اقدامات خاص ماشین شما رو سر پا نگه می دارند 2 سال دیگه باید از جیب مبارک یه خرج حسابی برای تعمیرات کلی موتور انجام دهید

امیدوارم مشکلتون مرتفع بشه

اگر سوالی بود در خدمتم

New Member

پست توسط yaghoob66 » دو شنبه 6 شهریور 1391, 1:18 pm

امروز رفتم گارنتي يا روهه يه نيگاه كرد .. بعد در كاپوتو باز كرد .. يه اينور اونورش نيگاه كرد .. بعد گفت .. ماشين هيچ مشكلي نداره و گفت اگه كوچكترين روغن سوزي داشته باشه صبح كه ماشين رو روشن ميكنم حداقل 5 دقيقه دود آبي ميده بيرون .. در حالي كه برا من 2 ثانيه است .. ياروهه تازه گفت اون بخاره كه تو فكر ميكني دود آبيه .. در حالي كه دود آبيه من مطمئنم ..حالا فيم ميگيرم نشون ميدم

دوستان منم شك دارم از روغن سوزي باشه .. احتمال هست از چيز ديگه باشه ؟

چون روغن سوزي باشه بايد حداقل 3 4 دقيقه اول دود بده

احتمال داره .. از شمع ها باشه ؟

يا از چيز ديگه :?

حالا فيلمشو عصري ميزارم شما ببينيد نظر بديد :shock:

New Member

پست توسط 1359mehdi » چهار شنبه 10 مهر 1392, 11:50 pm

تصویر[FONT=Book Antiqua] 
[FONT=Book Antiqua]اول سطح روغن موتورتا چک  
[FONT=Book Antiqua]احتمالأ لاستیک های ساق سوپاپ هات خراب است باید درستش  
[FONT=Book Antiqua]سریع به دادش  

New Member

پست توسط yaghoob66 » یک شنبه 14 مهر 1392, 1:28 pm

مرسی عزیز.. الان یه سال از موضوع میگذره :grin:

ولی بازم مشکلم هست ... حتی یه سری رفتم نمایندگی سایپا ماشینو تحویل دادم بعد 5 ساعت ماشینو بهم تحویل دادن .. و تو فاکتورش نوشته بود مشکل دود از لاستیک سوپاپه که تعویض شد .. .. ولی متاسفانه باز هم دود میده بعضی اوقات و هر 1000 کیلومتر تقریبا نیم لیتر اینا روغ کم میکنه ... این نمایندگی ها یه مشت دزدن ... نه تنها اونو حل نکرد ن .. بلکه برداشته بودن کمک عقب رو عوض کرده بودن و کهنه انداخته بودن .. اینو موقعه که داشتم ارتفاع میدادم به ماشین متوجه شدم :shock: حالا بیخی این قضیه ... این دود آبی چند لحظه ای و روغن کم کردن بد رو مخم رفته ... کسی هم مشکلشو نفهمید :o3

Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5555 بار

پست توسط Present » دو شنبه 15 مهر 1392, 4:57 pm

منم پیشنهاد می کنم نمایندگی نبر آلکی ماشینت رو می برند داخل و بعد میارند بیرون ، می گن برو حساب کتاب هر دفعه 30 یا 40 هزارتومان تو پاچت می کنند و بعد هیچ کاری نکردند ، نمونش من که ماشین گاز نمی خورد می بردم می گفت واشر شمع عوض کردیم مبلغ 20 تومان ازم می گرفت بعد دوباره روز از نو روزی از نو و مشکل پا بر جا بود دفعه بعد واشر سر سیلندر رو علامت گذاری کردم بردم گفت عوض کردیم علامت واشر سر سیلندر نشون مسئولشون که دادم طرف فکس افتاد نزدیک بود به پام بیفته و ...

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”