جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Major

Major

نماد کاربر
830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

Re: فوری- سقوط F-4 در بوشهر 1389/5/26

توسط ali1371 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 01:13

در نهایت یه چیز می توانیم بگیم که مرگ بر روسیه امریکا و انگلیس که ما را تحریم کردند
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 27 مرداد 1389 01:37

ما به جایی که به اونا فحش بدیم باید تکلیف یک چیز رو با خودمون مشخص کنیم که آیا می خوام خود کفا باشیم یا ...
اگر این بودجه ای که خرج سر پا نگه داشتن این ابوطیارها می کنیم خرج تحقیقات داخلی کرده بودیم تو این مدت 10 یا 15 سال الان هواپیماهای بهتری یا حداقل در حد هواپیماهی روز دنیا ساخته بودیم
پس معلومه که هنوز سازمانهای ما به باور شعار "ما می توانیم" نرسیده اند.
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
رضاخان, كيارش, IRIAF_107Tanker

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
69

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 21 تیر 1389 11:37

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 33 پست

توسط parham1345 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 07:52

javadfakoori نوشته است:من اصلا نمی خواهم این تایپیک رو مثل بعضی دیگه از بحث های سنترال جنجالی کنم!!!
ولی آخه کدوم مانور سه روزه و دو سقوط! به قول خودتون به یه حساب سر انگشتی میشه فهمید کشوری که توی تحریمه و بهش هواپیما نمیدن با این حساب چیزی از نیروی هواییش نمی مونه!
ولی ما هنوز بعد از گذشت 20 سال از پایان جنگ با همین هواپیما های قدیمی مملکت رو سر پا نگه داشتیم!!!
حرف شما درسته, هیچ کس از تجهیز نیروی هوایی ایران بدش نمی یاد ولی باید شرایط رو هم در نظر گرفت! اگه خیلی از کشورهای دیگه با 8 سال جنگ و 30 سال تحریم روبرو بودند دیگه فکر نمی کنم چیزی ازشون باقی می موند!!!
باز هم از همه معذرت میخام چون نمی خواستم این تایپیک رو هم خراب کنم!

منظورتان از 2 سقوط چی هست ؟

Major I

Major I

نماد کاربر
330

تاريخ عضويت

شنبه 30 خرداد 1388 14:24

واوان

آرشيو سپاس: 2326 مرتبه در 290 پست

توسط Ruozbeh » چهارشنبه 27 مرداد 1389 08:32

morteza_1234m نوشته است:اگر این بودجه ای که خرج سر پا نگه داشتن این ابوطیارها می کنیم خرج تحقیقات داخلی کرده بودیم تو این مدت 10 یا 15 سال الان هواپیماهای بهتری یا حداقل در حد هواپیماهی روز دنیا ساخته بودیم
پس معلومه که هنوز سازمانهای ما به باور شعار "ما می توانیم" نرسیده اند.

نیروی هوایی بر اساس توهم و شعار های هیجانی برنامه ریزی نمی کند و تصمیم نمی گیرد بر اساس داشته ها ( هرچند کم و ناقض) و واقعیات تصمیم می گیرد تا بهترین عملکرد را داشته باشد.
ابوطیاره هم نه فانتوم کوسه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ruozbeh تشکر کرده اند:
shola, MOHAMMAD JAFAR, حسن2568, KH.I.A.2500, aliTOPGUN, chad, azeRilA, Java, kayvan6079, CAPTAIN PILOT, kandoo, An225

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1120

تاريخ عضويت

جمعه 26 مهر 1387 09:39

همشهری فضل الله جاوید نیا

آرشيو سپاس: 9425 مرتبه در 997 پست

توسط javadfakoori » چهارشنبه 27 مرداد 1389 08:50

من نمیدونم چرا تا همین چند وقت پیش این ابوطیاره ها به قول بعضی ها!!! اشباح نهاجا بودند ولی حالا شدن ابوطیاره؟؟؟
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس   این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک                ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب javadfakoori تشکر کرده اند:
gigi64

Captain

Captain

no avatar
2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

توسط Present » چهارشنبه 27 مرداد 1389 11:01

اگر به تاریخ عضویت من نگاه کنید متوجه می شید که 4 ساله عضو انجمن سنترال و Aerospacetalk هستم و همیشه هم از نیروهای نظامی کشور خود دفاع کردم ولی تو این چهار سال هرچی اخبار دنبال می کنم تو بحث نیروی هوایی هیچ پیشرفت چشم گیری نداشتیم به غیر از صاعقه که اونم میگن F-5 هست که تغییرات جزیی توش دادن و نه خبری از شفق هست و نه جنگنده دیگه ای
من به شخصه الان سوخو 24 ها رو بیشتر فانتوم ها قبول دارم چون شیراز روزی بیش از 10 ها پرواز تمرینی و ... دارند و تو بوشهر که هستم شاید در هفته چند تا پرواز دارند خبری هم از تامکت ها هم که نیست که البته میگن علتش انتقال آنها به اصفهانه
دیگه فکر کنم واقعا دوره اف عظمت های ایران تمومه
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
kandoo, gigi64, كيارش, رضاخان

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » چهارشنبه 27 مرداد 1389 11:14

مشک اصلی فانتومها خستگی سازست.ولی اگر هر جنگنده دیگه ای بود امار سقوط هاش خیلی بالاتر میرفت.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
Present, رضاخان, parham1345, kandoo, Sami 1993

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

باختران

توسط ali1371 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 12:50

پس انقدر توبوق کرنا می کنند که ما هواپیما صاعقه ساختیم این بود در یک کلام این تکنولوژی مال چند تا کشور هست وما هم ادعا داریم که توانایی ساخت داریم ولی در عمل هیچ الان ما در بعضی از قطعات ماشین از خارج می حریم حالا چطور می توالنیم موتور و بدنه هواپیما بسازیم بس است عوام فریبی
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
kandoo, gigi64, parham1345

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » چهارشنبه 27 مرداد 1389 13:16

دوست عزیز صاعقه یک طرح اثبات فناوری بود و فکر میکنم اصلا جالب نیست تو این تایپیک مدام اسمش رو بیارید.در ثانی در ابتدا قرار بود f5ها تبدیل به صاعقه بشن و به نوعی اپگرید که بعدا قرار شد برای کسب دانش چند صاعقه از اول ساخته بشن و به همین دلیل طرح از تهران به هسا منتقل شد و بعد هم شرکت ...کار روی صاعقه را شروع کرد.اما تاکید میکنم صاعقه یک طرح کامل نیست بلکه اثبات گر جمله ما میتوانیم و نشان دهنده عظم مسئولین برای ساخت جنگنده.
بعضی ها انتظار دارن ما فردا f22 رپتور هم نمایش بدیم.صنعت هوانوردی بسیار پیچیدست و نیاز به توان مالی علمی و زیر ساخت های گسترده ای داره که فعلا ما در بعضی از ضمینه ها هنوز به دانش لازم دست نیافتیم.اما به تمام شما عاشقان وطن قول میدم که طرح اصلی دور از چشم همه جای دیگری در حال ساخته که شاید سالهای اینده رونمایی بشه ولی بدونید که هنوز راه پیشرفت بسیار ناهموار و سخته که تنها با تلاش و پشتکار میشه این راه رو پیمود.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
sinaset, رضاخان, hesperus, نادر70

Major II

Major II

نماد کاربر
174

تشکر کرده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 دی 1388 22:59

آرشيو سپاس: 997 مرتبه در 144 پست

توسط نادر70 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 14:09

درود بر سنترالی ها
اول باید تاسف و ناراحتی خودم را از این سانحه و همچنین خوشحالی خود را از این که خلبانان این جنگنده سالم هستند ابراز اعلام کنم.
اما مواردی هست که لازم است دوستان فارغ از احساساتی شدن به آن توجه داشته باشند.
ببینید دوستان یک جنگنده مثل هر وسیله ی دیگر ساخت بشر ممکن است با مشکلات پیش بینی نشده ای روبرو شود و دچار سانحه گردد این یک امر طبیعی است البته وجود تحریم که موجب اشکال در تامین مایحتاج جنگنده می شود مشکل بزرگی است ولی اساسی نیست در مورد مساله ی فرسودگی هم همین طور شما نگاه کنید همین چند وقت قبل F-18 کانادایی بعد از بلند شدن سقوط کرد یا Su-30 هندی که چند ماه قبل سقوط کرد. اینها با تحریم روبرو نبودند و جنگنده هاشان از ما بهتر، جدیدتر و به روزتر بود. بنابراین سقوط یک جنگنده در موقعیت های غیر رزمی یک امر امکان پذیر است حتی اگر آن جنگنده نو و کاملا به روز باشد.در ضمن تا آن جایی که بنده در اخبار شنیدم این سقوط حین یک پرواز آزمایشی(اگر اشتباه نکنم) رخ داده است.
دوست گرامی morteza_1234m اگر تا امروز ما این همه پیشرفت در صنایع نظامیمون داشتیم و این به قول شما ابوطیاره ها را سر پا نگاه داشته ایم(با وجود تحریم و جنگ) خودش اثر همین شعار ما می توانیم است.در مورد جنگنده ی بومی هم اگر قرار باشه تمامی بوجه ی نگهداری سایر جنگنده ها را خرج توسعه ی جنگنده ی جدید کنیم توی این 10یا 15 سال توسعه ی جنگنده ی جدید چه چیزی باید مدافع آسمان این کشور باشد؟! در ضمن صاعقه، F-5 نیست.  :x  جناب ali1371 طراحی وبه مرحله ی تولید رساندن یک جنگنده برای کشور های پیشرفته در این صنعت بیش از 10 سال طول می کشد(تازه اگر مشکلی پیش نیاید) حال برای ما که از صفر شروع کردیم ...
باید توجه داشت توانایی های ساخت یک وسیله ی پیشرفته قدم به قدم بدست می آید.
در ضمن اگر روزی صاعقه یا آذرخش به توسعه ی کامل و تولید برسند جایگزین F-5 و F-7 خواهند بود نه جانشین فانتوم ها.
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.
                                                                                        امام روح الله (ره)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب نادر70 تشکر کرده اند:
shola, kandoo, كيارش, @lirez@, رضاخان, hesperus, sinaset

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

باختران

توسط ali1371 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 23:24

پس خواهشا ادعا نکنند هواپیما ساختیم از اف18 برتره ضمنا دوستان مگر ما زمان شاه هلیکوپتر 214 مونتاژنمی کردیم درست حالا چرا نمی توانیم مگر نقشه های فنی ان موجود نیست از ان موقع و یک روش دیگر مهندسی معکوس هم وجود دارد
                                                                    یاسرعرفات

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
kandoo

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » چهارشنبه 27 مرداد 1389 23:50

ali1371 نوشته است:پس خواهشا ادعا نکنند هواپیما ساختیم از اف18 برتره ضمنا دوستان مگر ما زمان شاه هلیکوپتر 214 مونتاژنمی کردیم درست حالا چرا نمی توانیم مگر نقشه های فنی ان موجود نیست از ان موقع و یک روش دیگر مهندسی معکوس هم وجود دارد

ببخشید شما از اسرار نیروهای مسلح اطلاع دارید که میگویید بل214 میسازند یا نمیسازند
آن بل 214 در آمریکا ساخته ،از هم باز میشد،به ایران حمل میشدو سپس در اصفهان جمع میشدن(تحت نظر مستشاران آمریکایی)
درضمن شایدم دارند میسازندو جای قدیمی ها میزارند و میگویند بهسازی کردیم،توجه داشته باشید که پنها با ساخت بسیاری از قطعات (حتی تمام آنها) میتواند یک هلیکوپتر کامل بسازد (نمونه شباویز 75)
در مورد صاعقه کسی از مقامات رسمی ادعا نکرده که از اف18 برتره .
یک گله هم دارم که بعضی از دوستان عنوان میکنند که صاعقه همان تایگرهای قدیمی است ،باید داشت که تایگرها یک جنگ 8 ساله را پشت سر گذاشتن و بدنه و اسکلتی خسته دارند که این تغییر را نمیتوانند تحمل کنند و دیگر بدرد هیچ کاری نمیخورند. آیا نهاجا بیاد با این کار هواپیماهای ارزشمند خودشو از بین ببره ؟شاید در ابتدا بعضی از تایگرها تبدیل شدن ولی به گفته جناب میهن پرست در تایپک ویژه بالگرد طوفان ،این هواپیما در هسا در حال ساخته(ولی با سرعت کم)،به این هم توجه کنیم صاعقه جای اف 5واف 7 رومیگره نه فانتومی که دوبرابر ش است.

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Present, kandoo, رضاخان, نادر70, كيارش

قبليبعدي