جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

198

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 19 اردیبهشت 1389 22:51

محل سکونت

خانه

آرشيو سپاس: 646 مرتبه در 144 پست

Re: فوری- سقوط F-4 در بوشهر 1389/5/26

توسط kandoo » پنج شنبه 28 مرداد 1389 22:22

یکی‌ از سودهایی که تا به حال اسرائیل برای ما داشته همین هست که به اعراب حاشیه خلیج فارس و خاورمیانه اجازه داشتن موشک‌های زمین به زمین ندادند مگر نه‌ تا حالا واویلا بود

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kandoo تشکر کرده اند:
رضاخان

Major II

Major IIno avatar
پست ها

181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

Re: فوری- سقوط F-4 در بوشهر 1389/5/26

توسط f14tomcat » پنج شنبه 28 مرداد 1389 22:46

دوستان سلام.
من تو یک جمله می گم:اونهایی که توفکرموشک بالستیکی -مثل شهاب- هستیدکه تو1400کیلومتردربهترین شرایط1400مترخطامیزنه!اگه فکرکردیداین قدرته سخت دراشتباهیدچون اولادقت درجنگ مهمه ثانیاکافیه یکیش بخوره تومناطق مسکونی تاببینیددشمنامون چطوری مظلوم نمایی می کنند!ثالثااگه بتونیم لانچربه اون بزرگی روحین شلیک ازبمباران دشمنمون حفظ کنیم!!

این مطلب بخصوص واسه خیلی ازفرماندهان ارشدمثل وزیردفاع پیشین آقای شمخانیه که مدتهاپیش فرموده بودنداگه دنبال جنگنده بریم اشتباهه!!!!وبایدروی موشک متمرکزبود!!!

پس بیاییدیک صدابگوییم:نیروی هوایی رودریابید!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f14tomcat تشکر کرده اند:
MOHAMMAD JAFAR

Colonel I

Colonel Ino avatar
پست ها

643

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

Re: فوری- سقوط F-4 در بوشهر 1389/5/26

توسط Frogfoot » جمعه 29 مرداد 1389 00:22

من تو یک جمله می گم:اونهایی که توفکرموشک بالستیکی -مثل شهاب- هستیدکه تو1400کیلومتردربهترین شرایط1400مترخطامیزنه!ا جالبه، حتی سرسخت ترین طرفداران جنگ در آمریکا و اسرائیل که تصور می کنند نهایت قدرت نظامی را دارند، و طرف مقابل شان چیزی برای دفاع ندارد، هم همچین ادعایی که شما می کنید، نمی کنند.

عجب؟!! جدیدا وزارت دفاع درباره دقت موشک هاش بیانیه ایی، چیزی صادر کرده که ما ازش بی اطلاعیم؟!!

ثالثااگه بتونیم لانچربه اون بزرگی روحین شلیک ازبمباران دشمنمون حفظ کنیم!!

دشمنی که بر فرض بتونه لانچرهای موشک را که ظرف چند دقیقه آماده شلیک میشند، و قابلیت تحرک هم دارند، را بزنه؛ اون وقت نمیتونه فرودگاه های به اون بزرگی که مکانشان هم ثابت هست را هدف قرار بده، و باعث از کار افتادگی اون نیروی هوایی مورد نظر شما بشه؟!

این مطلب بخصوص واسه خیلی ازفرماندهان ارشدمثل وزیردفاع پیشین آقای شمخانیه که مدتهاپیش فرموده بودنداگه دنبال جنگنده بریم اشتباهه!!!!وبایدروی موشک متمرکزبود!!!
پس بیاییدیک صدابگوییم:نیروی هوایی رودریابید!!!

بر فرض که می خواستند نیروی هوایی را به قول شما "دریابند"، با چی میخواستند در یابند؟ از آمریکا هواپیما می خردیدند؟ یا از روسیه؟ یا از اروپا؟ بر فرض هم که بهشون هواپیما می فروختند، در زمان جنگ که اون فروشنده ها پشت ایران را خالی می کنند، ایران میخواد با اون هواپیماها چیکار کنه؟ در ضمن، ایران میخواست با این هواپیما ها در برابر کی بجنگه؟ در برابر آمریکا یا اسرائیلی که تاکید اصلی در استراتژی نظامی شون توان هوایی هست، و علاوه بر تعداد زیاد جنگنده های متنوعی که دارند، و توان و کارایی بالای جنگنده هاشون، این امکان را دارند که به راحتی هر جنگنده ساقط شده در جنگ را با جنگنده جدید جایگزین کنند، در حالی که ایران همچین امکانی نداره؟!

بر فرض شما می تونستید نیروی هوایی خودتون رو با انواع جنگنده ها و پشتیبانی بین المللی تجهیز کنید؛ یعنی همون کاری که عراق کرد؛ در سال آخر جنگ با ایران، هم چند صد فروند انواع و اقسام جنگنده پیشرفته (برای آن زمان) در اختیار داشت، هم زیر ساخت های نیروی هوایی خودش را فوق العاده گسترش داده بود. کشورهای مختلفی هم از جهات مختلف در این زمینه بهش کمک کرده بودند. اون نیروی هوایی مثلا پیشرفته، تونست مانع از شکست عراق در جنگ خلیج فارس در سال 1991 بشه؟ تعداد زیادی از هواپیماشون که نابود شد، مابقی هم خودِ عراقی ها به این نتیجه رسیدن که شانسی برای برتری هوایی بر نیروهای متفقین ندارند، و ترجیح دادن که هواپیماهای خودشان را حفظ کنند. فکر می کنید اگر صدام 10 درصد احتمال میداد که میتونه با هواپیماهاش برتری خاصی بر آمریکا در اون جنگ به دست بیاره، حاضر میشد هواپیماهای خودش را به ایران بفرسته؟! کل چیزی که از اون جنگ برای عراق باقی ماند، چی بود؟ شلیک چند موشک بی هدف به اسرائیل و عربستان، همین! از کل اون ارتش به اصطلاح مجهز عراق، تنها مورد قابل توجهی که در اون جنگ دیده شد، همون چند موشک بی هدف بودند که تا حدودی در اسرائیل و عربستان ایجاد نگرانی کردند. مابقی توان نظامی عراق در آن زمان برای نیروهای متفقین بیشتر نقش اسباب بازی داشتند!

خوبه قبل از اینکه از این اظهار نظرهای جالب احساسی بکنید، کمی هم درباره موضوع فکر کنید.

موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
renger, yasermym, sinaset, رضاخان, sohraba, نادر70, @lirez@, Mahdi1944

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان