در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
305

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

Re: رژه 29 فروردین 1392 ( روز ارتش جمهوری اسلامی ایران )

توسط onbekende » پنج شنبه 29 فروردین 1392 09:51

سلام

متاسفانه به نظرم اومد که امسال رژه زودتر تمام شد.
همچنین متاسفانه برخلاف وعده ها تغییر خاصی در رژه نبود.یعنی تغییرات چشمگیر نبودند.ولی تغییرات جزئی بود.
مثل همین کامیون های KrAZ-5133VE .
براساس خبرهایی که فرماندهان داده اند امروز و فردا باید شاهد چند رونمایی باشیم که باید در رژه رونمایی میشد که نشد.
منتظر رژه پربارتری بودم.
در ضمن فیلمبرداری از یگان ها و تجهیزات هر سال بهتر که نمیشود هیچ،بدتر هم میشود.سرعت عبور یگان ها و تجهیزات هم که طوفانی است.با سرعت برق و باد ار جلوی جایگاه رد شدن.این به اضافه فیلمبرداری بد = هیچی از تجهیزات معلوم نشد !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
كيارش, رضاخان, mm1990, m-sajedy, Goebbels, Present

New Member

نماد کاربر
6

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 16 مهر 1389 13:01

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 5 پست

توسط cbr_tiger » پنج شنبه 29 فروردین 1392 09:52

با سلام
به نظر من هم رژه جالبی نبود
فیلم برداری که افتضاح بود
از حرف های گوینده هم من چیزی نمی فهمیدم
خیلی از موشک ها رو نمایش ندادن
ولی موقعی که تیپ 65 و SBS رژه رفتن احساس غرور خاصی کردم(خیلی دوست داشتم جز یکی از تیپ ها باشم ولی متاسفانه شرایطش رو ندارم :lol: )
فیلم این رژه رو تو سایت ارتش پیدا نکردم
لطفا بگین از کجا می تونم کامل و با کیفیتشو دانلود کنم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cbr_tiger تشکر کرده اند:
Present, رضاخان

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:13

در وبسایت شبکه خبر اومده که وزیردفاع در حاشیه مراسم رژه گفته که جنگنده کوثر در آینده نزدیک پرواز خواهد کرد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
saeid 7, SHAHABESAGEB, onbekende

Major I

Major I

نماد کاربر
320

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 اسفند 1389 15:44

آرشيو سپاس: 1694 مرتبه در 292 پست

توسط SHAHABESAGEB » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:33

تا جایی که یادم میاد کوثر هواپیمای آموزشی هست!

حضرت امام صادق (ع) فرمودند :هركس مي‌خواهد از اصحاب قائم (علیه السلام) باشد، می بایست که منتظر باشد وبر اساس ورع و محاسن اخلاق عمل نماید در حالی که منتظر است.  
« من سره ان يكون من اصحاب القائم فلينتظرو ليعمل بالورع و محاسن الاخلاق و هو منتظر » (مجلسي ج 52 / ص 140)
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و فرجنا بهم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SHAHABESAGEB تشکر کرده اند:
mm1990, nasir irani

Captain

Captain

نماد کاربر
3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

توسط Sami 1993 » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:35

creator نوشته است:سلام خدمت همه ی دوستان و عرض تبریک به مناسبت روز ارتش...

تو تلویزیون وقتی که یگان محمول نیروی هوایی داشتن رد می شدن یه لحظه گوینده گفت موشک فکور (همون موشک هوا به هوای جدید بومی که بر روی تام کت نصب میشه) ولی دوربین داشت فرود چتر بازان رو نشون می داد!
اگه کسی تونسته عکسی ازین موشک ورداره حتما بزاره که دارم دق مرگ میشم ^:)^  ^:)^  ^:)^  ^:)^

من همین الان از رژه برگشتم خونه .

موشک فکور همون نمونه ایرانی فونیکس هست .

گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند

شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
scientist66, SHAHABESAGEB, Qaher1406, Present, كيارش, mm1990, farzande-iran, onbekende, anga2009, un4given.1991, mahdi2elve, nasir irani

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
96

تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 13:16

آرشيو سپاس: 277 مرتبه در 66 پست

توسط talashcg125 » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:42

DR.MILAD نوشته است:در وبسایت شبکه خبر اومده که وزیردفاع در حاشیه مراسم رژه گفته که جنگنده کوثر در آینده نزدیک پرواز خواهد کرد.

دلم میخواد یه چیزی بگم ... بگذریم!

رژه امسال از هر سال بدتر بود تجهیزات مستهلک و قدیمی رو هر سال نمایش میدن آخه این چه وضعشه...

بابا حداقل برای رژه هم که شده نمیشه 4 تا جلیقه ضدگلوله شیک و تر و تمیز و مجهز بپوشید حداقل برای جنگ روانی و پرستیژ نظامی اینو که دیگه دارند ندارند؟؟؟؟

بازم گلی به جمال سپاه ...

متاسفانه از سطح استتار تجهیزات قرارگاه پدافند هوایی که هیچ ربطی به مناطق خشک و نیمه خشک اکثر کشور نداره میتوان به سطح مدیریتی و توجه به مسائل ریز در ارتش پی برد.

بنده طرفدار هیچ ارگان خاصی نیستم ولی متاسفانه ارتش کوچکترین توجه ای حتی به ریز ترین مسائل نداره مثلا همین نیروی زمینی سپاه دارای طرح های استتار فوق العاده ایست اینو در رزمایش چند ماه پیش این نیرو در سیرجان هم دیدیم ولی ارتش هنوز از طرح های منسوخ شده استفاده میکنه یا مثلا تور ام های سپاه دارای استتار آسیای کبیر( یا صغیر؟) هستند ( همون استتار خاکی تامکت ها و فانتوم ها) که این استتار مختص کشورهایی مثل ایران طراحی شده ولی ارتش میاد و موشک ها شلمچه و هاگ رو سبز لجنی!!! رنگ آمیزی میکنه یا مثلا سیستم راداری رو با استتار سبز رنگ دیجیتالی منقش به استتار میکنه!!!

ببینید دوستان اینها مسائلی هست که اصلا ربطی به بودجه نداره و اینکه بگیم سپاه پولدارتره کار اقتصادی میکنه و فلانو بهمانو ... نیست بلکه فقط و فقط مدیریت وسطح افق دید دو نیرو رو مشخص میکنه!

خلاصه صادقانه بگویم و حرف اخرو بدون تعارف اول بزنم کاش فکری بشود وگرنه امیدی به این ارتش نیست!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب talashcg125 تشکر کرده اند:
نادر70, mahdi2elve, رضاخان, Present, mm1990, mehdighorbani, un4given.1991

Captain

Captain

نماد کاربر
1362

تشکر کرده: 2194 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 اسفند 1388 11:17

آرشيو سپاس: 10112 مرتبه در 877 پست

توسط Java » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:47

............ودرویش به پادشاه گفت :این نیز بگذرد.....

http://valiasr-aj.com/persian/index.php

New Member

no avatar
12

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 فروردین 1392 06:31

آرشيو سپاس: 65 مرتبه در 10 پست

توسط warjo » پنج شنبه 29 فروردین 1392 10:58

SHAHABESAGEB نوشته است:تا جایی که یادم میاد کوثر هواپیمای آموزشی هست!

بله جنگنده آموزشي كوثر

وزیر دفاع گفت: ‌در آینده‌ای نه چندان دور شاهد رونمایی از جنگنده آموزشی کوثر و یک موشک کروز هواپایه خواهیم بود.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920129000206

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب warjo تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Major I

Major I

no avatar
733

تشکر کرده: 31 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 اردیبهشت 1389 15:59

آرشيو سپاس: 3210 مرتبه در 610 پست

توسط mm1990 » پنج شنبه 29 فروردین 1392 11:17

جناب talashcg125‎‏ من هم با بخشی از گفته های شما تقریبا موافقم ولی خیلی مشتاقم بدونم راجع جنگنده آموزشی کوثر چی میخواستید بگید آیا حرفای من ایراد داشت یا حرفهای وزیر دفاع؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mm1990 تشکر کرده اند:
talashcg125, Present

Furious Poster

Furious Poster

no avatar
323

تشکر کرده: 93 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 بهمن 1385 13:50

آرشيو سپاس: 1683 مرتبه در 225 پست

توسط pasha85 » پنج شنبه 29 فروردین 1392 11:44

قابلیت حمل موشک توسط پهپاد سریر
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا ویژگی‌های پهپادهای جدید سریر، حازم 3 و مهاجر B را تشریح کرد.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، امیرفرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در حاشیه رژه روز ارتش در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد حضور پهپاد جدید سریر (H110) بودیم.

وی افزود: این پهپاد ضد اشعه‌ رادار است و کشف نمی‌شود و با برد بالا و طول عمر زیاد است.

اسماعیلی تاکید کرد: پهپاد سریر قابلیت حمل و نصب دوربین و موشک هوا به هوا دارد و تاکنون ده‌ها فروند از آن تولید و بکارگیری شده است.

وی همچنین با اشاره به پهپاد حازم 3 و مهاجر B گفت: ‌اینها پرنده‌های شناسایی، عکسبرداری، رزمی، تاکتیکی و میدانی هستند که با همکاری وزارت دفاع تولید، رونمایی و هم اکنون استفاده می‌شود.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب pasha85 تشکر کرده اند:
Present, aaa10

Major II

Major II

نماد کاربر
305

تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 شهریور 1391 11:57

آرشيو سپاس: 1706 مرتبه در 287 پست

توسط onbekende » پنج شنبه 29 فروردین 1392 11:49

cbr_tiger نوشته است:با سلام
به نظر من هم رژه جالبی نبود
فیلم برداری که افتضاح بود
از حرف های گوینده هم من چیزی نمی فهمیدم
خیلی از موشک ها رو نمایش ندادن
ولی موقعی که تیپ 65 و SBS رژه رفتن احساس غرور خاصی کردم(خیلی دوست داشتم جز یکی از تیپ ها باشم ولی متاسفانه شرایطش رو ندارم :lol: )
فیلم این رژه رو تو سایت ارتش پیدا نکردم
لطفا بگین از کجا می تونم کامل و با کیفیتشو دانلود کنم

سلامی دوباره

فیلم رژه چندروز دیگه در سایت ارتش قرار میگیره.غیر از این از سایت های دیگه نمیشه دانلود کرد.فقط اگر یک مقدار صبر کنید انشاالله قرار میگیره.

متاسفانه و متاسفانه ارتش چندان توجهی به نوع رنگ استتار و نوع لباس نداره.حتی رنگ استتار خودرو ها هم مثل اینکه زیاد برای ارتش مهم نیست.حالا رژه تهران خیلی خیلی بهتر از شهرهای دیگه مثل تبریز برگزار میشه ! در تبریز یعنی شهری که من هستم صفوف نا منظم و درهم و کج و کوله رژه میرن که واقعا آدم رو نا امید میکنه ! بعضی وقتا رنگ لباس ها و نوع پوشیدنشون هم خیلی فرق میکنه.مثلا یهو میبینید یکی پای سمت چپش شلوارش افتاده روی پوتینش ولی پای چپش درسته ! در رژه تبریز نیسان های آبی وانتی(از همون هایی که همه جا هستن) هم از جلوی جایگاه رد میشن به اضافه پیکان وانت های غیر نظامی با راننده هایی که لباس معمولی به تن دارن ! متاسفانه اینجور چیزها برخلاف سپاه پاسداران زیاد مورد توجه نیست.در سپاه این چیزها خیلی بیشتر کنترل میشه.حالا جلیقه ضد گلوله چیزیه که در بیشتر کشورها موقع رژه نمیپوشن.مثل همین چین.حتی جلیقه های معمولی هم نمیپوشن ولی نظمی که در لباس استتار معمولی و نوع رژه رفتن هست جلیقه رو به کلی از یاد میبره.اگر تونستم فیلمی که از رژه سال قبل ارتش در تبریز رو گرفتم رو براتون آپلود میکنم.
ولی واقعا حدود 4 تا از یگانها رژه خوبی به نمایش گذاشتن.منظم و با لباس های تمیز.
علاوه بر اینها جایی که برای رژه درست کردن خیلی کوچکه.میتونست عریضتر و طولانی تر باشه.اینطوری تانکها و نفربرها میتونستن بر روی زمین حرکت کنن.
رژه کشورهای کره شمالی ، چین و روسیه بی نظیر برگذار میشه.روسیه میتونه الگوی ما برای رژه باشه.چون نوع رژه ارتش روسیه بیشتر از بقیه کشورها شبیه ارتش ایرانه.
به هبر حال،امیدوارم بیشتر توجه کنن.

رژه ارتش چین:

برگردوندن سر به طرف رئیس جمهور و فرماندهان و رژه رفتن در اون حالت از ارتش روسیه الگوبرداری شده.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب onbekende تشکر کرده اند:
Bystander, nima-rad, Present, cbr_tiger

New Member

no avatar
17

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 اسفند 1389 21:04

آرشيو سپاس: 58 مرتبه در 13 پست

توسط irahamidreza » پنج شنبه 29 فروردین 1392 11:50

لینک عکسهای مراسم رژه از ایسنا
http://isna.ir/fa/imageReport/92012911516/مراسم-رژه-روز-ارتش-در-جوار-حرم-مطهر-امام#26

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب irahamidreza تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Bystander, Ali$amir, reza4087, Mahdi1944, Present, kayvan6079, sokuteasemuni, كيارش, Shahryar, onbekende, farzande-iran, SHAHABESAGEB, Mehrab373, @lirez@

قبليبعدي