دهمین هواپیمای ایران 140 ساخته شد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

دهمین هواپیمای ایران 140 ساخته شد

پست توسط sinaset » سه شنبه 2 شهریور 1389, 12:50 pm

هادوی به مهر خبر داد:
دهمین هواپیمای ایران 140 ساخته شد
استان تهران - خبرگزاری مهر: معاون پژوهشی سازمان صنایع هوایی گفت: دهمین هواپیمای ایران 140 در کشور ساخته شد.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
سیدمحمدمهدی هادوی ظهر دوشنبه در حاشیه بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی در کرج در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هواپیمای ایران 140، 52 نفر ظرفیت مسافر دارد و در زمینه مسافربری ساخته شده ضمن اینکه هواپیمای یادشده در اختیار چند مرکز از جمله ایران ایرتور و ... قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این هواپیما قابلیت استفاده در برخی از خطوط هوایی را دارد و بخشی از نیازهای حمل و نقل هوایی در کشور را رفع خواهد کرد که این امر بر اهمیت ساخت آن می افزاید.

توانایی تولید برخی هواپیماهای سبک و فوق سبک در کشور
این مسئول بیان کرد: توانایی تولید برخی هواپیماهای سبک و فوق سبک در کشور وجود دارد و در این زمینه فعالیتهای مختلفی صورت گرفته که لازم است همچنان تداوم داشته باشد و هواپیماها با بالاترین کیفیت ممکن به تولید برسند.
وی در خصوص هدف خود از بازدید از پژوهشگاه مواد و انرژی اضافه کرد:‌ اینگونه بازدیدها کمک می کند تا از نزدیک در جریان امور و روند تحقیقات قرار بگیریم و نیازها و توانایی های هر دو طرف مطرح شوند و بتوانیم تعامل مطلوب تری با پژوهشگاه برقرار کنیم.

سیستمهای پیشرفته قاب و نگهدارنده مخصوص ساخت بدنه هواپیما
هادوی گفت: شرکت هسا سازنده هواپیمای جت ملخ دار ایران140 به ظرفیت 52 نفر با برد بیش از دو هزار کیلومتر و سازنده پهباد ابابیل است و دارای سیستمهای پیشرفته قاب و نگهدارنده مخصوص ساخت بدنه هواپیما، دفتر طراحی، تعمیر و ساخت هوا ناوها و چندین توانمندی دیگر است.
وی در خصوص شرکت صنایع هواپیمایی ایران(صها) افزود: عملکردهای تعمیراتی این شرکت شامل موارد مختلفی می شود که بخشی از آنها عبارتند از: تعمیرات اساسی هواپیماهای Boeing 747 , Boeing 707 , F-27 , F-14 , F-4 ,C130
این مسئول یادآور شد: تعمیرات اساسی موتورهای مربوط به هواپیماهای یادشده شامل مواردی از قبیل GT9D,GT3D,DART,TF30,J74,T56 تعمیرات اساسی موتورهای صنعتی سولار، اسمپوس و وستینگهاوس می شود.
منبع خبرگزاری مهر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”