ایران هواپیمای جت 150 نفره می‌سازد .

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

ایران هواپیمای جت 150 نفره می‌سازد .

پست توسط FREE MAN » چهار شنبه 21 تیر 1391, 11:01 pm

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با راه اندازی گروه پژوهشی الکترواویونیک (الکترونیک هوانوردی) و دوره کارشناسی ارشد معماری اویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، این دانشگاه به عنوان قطب الکترواویونیک کشور در طراحی هواپیمای جت 100 تا 150 نفره معرفی شد.

دکتر محمد اسماعیل همدانی گلشن در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اعلام رسمی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر محوریت این دانشگاه در زمینه الکترواویونیک (الکترونیک هوانوردی) در کشور گفت: بر این اساس و بر مبنای تفاهم نامه منعقد شده با رئیس سازمان صنایع هوایی، تمامی تحقیقات مرتبط با این بخش از ساخت هواپیمای جت 100 تا 150 نفره در دانشگاه صنعتی اصفهان صورت می‌گیرد.

وی موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأسیس دوره کارشناسی ارشد معماری اویونیک برای نخستین بار در کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان را از دیگر اقدامات در راستای ایجاد زیرساخت‌ها به منظور تحقق این طرح کلان ملی عنوان کرد.

وی افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان از ابتدای مهرماه سال جاری اقدام به پذیرش شش دانشجوی کارشناسی ارشد در این رشته می‌نماید.

همدانی گلشن تأسیس گروه پژوهشی الکترواویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان را از دیگر اقدامات در جهت تحقق این طرح بیان کرد و ادامه داد: با اخذ موافقت نهایی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای این گروه پژوهشی، بسترهای لازم در جهت دستیابی به علوم و فناوری‌های راهبردی مورد نیاز کشور در این زمینه فراهم می‌شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با ایجاد ساختارهای اساسی الکترواویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن ارتقاء سطح توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بسترهای لازم به منظور کاهش وابستگی به کشورهای بیگانه و تبدیل علم به ثروت بر اساس نقشه جامع علمی کشور بیش از گذشته فراهم گردد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”