جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1378

تشکر کرده: 47 مرتبه
تشکر شده: 88 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 6 فروردین 1387 11:10

محل سکونت

شهرکرد

آرشيو سپاس: 8925 مرتبه در 1275 پست

ایران هواپیمای جت 150 نفره می‌سازد .

توسط FREE MAN » چهارشنبه 21 تیر 1391 22:01

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: با راه اندازی گروه پژوهشی الکترواویونیک (الکترونیک هوانوردی) و دوره کارشناسی ارشد معماری اویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، این دانشگاه به عنوان قطب الکترواویونیک کشور در طراحی هواپیمای جت 100 تا 150 نفره معرفی شد.

دکتر محمد اسماعیل همدانی گلشن در گفتگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به اعلام رسمی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر محوریت این دانشگاه در زمینه الکترواویونیک (الکترونیک هوانوردی) در کشور گفت: بر این اساس و بر مبنای تفاهم نامه منعقد شده با رئیس سازمان صنایع هوایی، تمامی تحقیقات مرتبط با این بخش از ساخت هواپیمای جت 100 تا 150 نفره در دانشگاه صنعتی اصفهان صورت می‌گیرد.

  وی موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تأسیس دوره کارشناسی ارشد معماری اویونیک برای نخستین بار در کشور در دانشگاه صنعتی اصفهان را از دیگر اقدامات در راستای ایجاد زیرساخت‌ها به منظور تحقق این طرح کلان ملی عنوان کرد.

وی افزود: دانشگاه صنعتی اصفهان از ابتدای مهرماه سال جاری اقدام به پذیرش شش دانشجوی کارشناسی ارشد در این رشته می‌نماید.

همدانی گلشن تأسیس گروه پژوهشی الکترواویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان را از دیگر اقدامات در جهت تحقق این طرح بیان کرد و ادامه داد: با اخذ موافقت نهایی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای این گروه پژوهشی، بسترهای لازم در جهت دستیابی به علوم و فناوری‌های راهبردی مورد نیاز کشور در این زمینه فراهم می‌شود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با ایجاد ساختارهای اساسی الکترواویونیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، ضمن ارتقاء سطح توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بسترهای لازم به منظور کاهش وابستگی به کشورهای بیگانه و تبدیل علم به ثروت بر اساس نقشه جامع علمی کشور بیش از گذشته فراهم گردد.
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در روشنایی

mehrdadprd از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب FREE MAN تشکر کرده اند:
Mahdi1944, nima-rad, interceptor, KH.I.A.2500, S.M.J.Tabib, nasir irani, SEAFARER, Shahbaz, Present, ASHKAN95, arman F14, Mehrab373, shola, moeen s m, morteza tomcat, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان