پرواز طولانی بمب افکن های TU-160

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22519 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

پرواز طولانی بمب افکن های TU-160

پست توسط Shahbaz » شنبه 22 خرداد 1389, 12:07 am

  [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  
به گفته "ولادیمیر دریک" سخنگوی وزارت دفاع روسیه در روز پنجشنبه، دو هواپیمای استراتژیک و موشک بر - بمب افکن توپولف- 160 روسیه با موفقیت ماموریت پرواز تا حداکثر برد پروازی را به انجام رساندند.
وی گفت:
"این پرواز دومین برنامه پروازی از نظر مسافت بود که تاکنون توسط این نوع هواپیما انجام شده است. بار قبل، عملیات مشابه توسط هواپیمای توپولف- 160 در سال گذشته انجام شد که مدت زمان پرواز در آن 21 ساعت بود.
مدت زمان پرواز در هوا در عملیات امروز رکورد قبلی را 2 ساعت افزایش داده و به حدود 23 ساعت رسید، مسافت پرواز نیز به حدود 18 هزار کیلومتر رسید".

به گفته وی،
حین این عملیات توسط هواپیمای تانکر سوخترسان ایلوشین -78 دو بار سوختگیری حین پرواز انجام شد.

قبل از این پرواز تا حداکثر برد پروازی توسط هواپیمای توپولف 95MS انجام شده بود که کل مدت پرواز در هوا حدود 36 ساعت بود.ریا نووستی
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”