در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

173

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 اسفند 1389 20:52

آرشيو سپاس: 668 مرتبه در 127 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط شترگاو پلنگ » دوشنبه 14 آذر 1390 09:50

SADGYAN نوشته است:واقعا پدافند هوایی کار معرکه ایی کرده جاداره بصورت ویزه ازعوامل دخیل در این کار تقدیرشایسته صورت بگیره خیلی خیلی خوش حال کننده است دمشون گرم بخصوص اینکه این هواپیمای ذی قیمت و پیشرفته را تقریبا بصورت سالم شکار کردن


==============
تورو خدا بیخیال تقدیر بشین  ....   نه اونا محتاج چندتا سکه اند نه اینا بلندن تقدیر شایسته کنن ....  هر شخصیته مهم و تاثیر گزاری که اینا به اصطلاح تقدیر کردن ... بعدش یا سر به نیست شد یا ترور ...
هرگز نخواب کوروش ، ای مهر آریایی /  بی نام تو وطن نیز ، نام و نشان ندارد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب شترگاو پلنگ تشکر کرده اند:
nasir irani, Present

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 آذر 1390 09:40

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 1 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط سامان جهانتابی » دوشنبه 14 آذر 1390 10:04

اگه ایران خودش بتونه rq-170رو آنالیز کنه یه انقلاب صنعتی در پیش هوافضای ایرانه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب سامان جهانتابی تشکر کرده اند:
mojtabba, Present

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

686

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 مهر 1389 19:24

آرشيو سپاس: 1839 مرتبه در 485 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط saeedjiji » دوشنبه 14 آذر 1390 10:10

الان press tv خبرش رو گفت

زیرنویس نوشته بود مقامات ناتو اعلام کردن که کنترل هواپیما از دستشون خارج شده و نیروهای ایران کنترلش رو بدست گرفتن...


نمیدونی که قبل از رفتن من , چه مردایی که رفتن برنگشتن

                چشای خیلیا از عشق تر شد  , دلهاشون به خدا نزدیکتر شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saeedjiji تشکر کرده اند:
noktehdaan, mehdighorbani, HESAM-007, Present, ASHKAN95

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

226

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 خرداد 1389 13:32

آرشيو سپاس: 545 مرتبه در 166 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط metal_korn » دوشنبه 14 آذر 1390 10:57

امیدوارم درست ازش استفاده کنن ندن چین و روسیه موشک بگیرن فکر کنم سر پهبادهای قبلی که در خلیج فارس زدن همین بلا اومد
وقتی از کسایی که دوست دختر دارن و رابطه نامشروع برقرار میکنن می پرسم برنامت برای آینده چیه میگن الان خوش میگزرونیم بعد با یک زن پاک ازدواج میکنیم یکی از آیات سوره نور قرآن کریم میگه مرد زناکار زن زناکار گیرش میاد

جنایات غرب علیه مردم ایران بی شمار است اما جالب اینجاست که عده ای از همین مردم یاران راستین غرب هستن و اونهارو ناجی خوشون میدونن باید به حال خود گریست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب metal_korn تشکر کرده اند:
noktehdaan, mojtabba, Present

Fast Poster

Fast Posterno avatar
پست ها

267

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 65 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 اردیبهشت 1389 08:02

آرشيو سپاس: 957 مرتبه در 198 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط SADGYAN » دوشنبه 14 آذر 1390 11:05

saeedjiji نوشته است:الان press tv خبرش رو گفت

زیرنویس نوشته بود مقامات ناتو اعلام کردن که کنترل هواپیما از دستشون خارج شده و نیروهای ایران کنترلش رو بدست گرفتن...

اگر این اتفاق افتاده باشه وهواپیمارا بانفوذ درسیستم هدایتش از کار انداخته باشن وبعد شکارش کرده باشن که اصلا کارفوق العاده فناورانه ایی را انجام دادن که از نظرارزش گذاری همچین کاری به اصطلاح نمیشه روش قیمت گذاشت البته باخودن مطلب  بالا یاد یک خبر در حدود دوهفته پیش افتادم که از قول نیروهای یونیفل مستقر در لبنان گفته بود یک هواپیمای بدون سرنشین اسرائیل درحالی که به حریم لبنان تجاوز کرده بود ودر رادار یونیفل هم تحت کنترل بوده یک مرتبه درخاک لبنان بدون شلیکی محو میشه طبق اون خبرظاهرا حزب الله در سیستم اون نفوذ کرده وان را تحت کنترل خودش دراورده بود خبرش راپیداکردم می گذارم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SADGYAN تشکر کرده اند:
Present, mehdighorbani, Abbas1

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط Solver » دوشنبه 14 آذر 1390 11:47

BBC انگلیسی دیشب مستقیم با کارشناسی در واشنگتن در این مورد گفتگو داشت، جالب بود که مدام طرف در جواب سوالات مجری، در مورد مشکل هسته ای ایران صحبت میکرد!

اما یک نکته جالب گفت و این بود:

بر فرض درستی ادعا ایران اصلا روشن نیست چه چیزی در دست دارند و اصلا شاید مربوط هست به موردی که چند سال پیش در آسمان افغانستان گم شده بود و ایرانی ها اون را پیدا کرده باشند نه اینکه توانسته اند کنترلش را به دست گرفت باشند.

اما به نظر من توجه BBC و ترتیب گزارش در موردش، حکایت از این داره که مسئله نسبتاً جدی است. تو تلتکس BBC هم جزو صدر اخبار روز قرار داشت.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Present, noktehdaan

Major II

Major IIno avatar
پست ها

465

تشکر کرده: 33 مرتبه
تشکر شده: 43 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 مرداد 1387 20:29

آرشيو سپاس: 817 مرتبه در 250 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط shadro » دوشنبه 14 آذر 1390 12:10

با سلام و عرض تسليت ايام محرم،خبر خوبيه ولي بايد مسوولان اطلاع رسانيه بيشتري كنن.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadro تشکر کرده اند:
Present

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

196

تشکر کرده: 193 مرتبه
تشکر شده: 517 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 29 تیر 1389 11:53

آرشيو سپاس: 1326 مرتبه در 135 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط hf22 » دوشنبه 14 آذر 1390 12:14

این هواپیما در عملیات قتل بن لادن بکار رفته و زنده تصاویر عملیاتش به کاخ سفید ارسال میشده. و از تکنولوژی بسیار بالا و محرمانه برخوردار می باشد اگر صحت آن تایید شود می توان آن را با از دست دادن اف-117 در جنگ بالکان مقایسه کرد که باعث شد 10 سال بعد چین از آن در ساخت جنگنده اش استفاده کند. البته همیشه هم کار خوب نبوده بطور مثال در زمان سقوط یک فروند U-2 در خاک شوروی ارتش سرخ هزاران سرباز را مامور کرد هکتارها زمین را مورد کاوش قرار دهند تا تمام لاشه هواپیما جمع آوری شود ظرف یک سال روسها یک مدل از روی آن ساختن ولی نتوانست موفق باشد وحتی به نصف ارتفاع و برد مدل آمریکایی نیز نرسید در نتیجه خورشوف دستور رها کردن طرح را داد.

بعد از فروپاشی شوروی بن ریچ رئیس بخش اسکانک وورکز لاکهید سفری به یکی از کشورهای استقلال یافته داشت که یک کادو برای آمریکا از این سفر آورد کادوی او قسمتی از بدنه یک هواپیمای بدن سرنشین آمریکایی ساخت لاکهید بود بنام D-21 که در طول جنگ سرد در آسمان شوروی گم شده بود و سقوط کرده بود. روسها آن را بررسی کردند اما از درک تکنولوژی آن عاجز ماندند چرا که از خوش شانسی آمریکا تکنولوژی آن را به پرنده سیاه SR-71 متصل نکردند( روسها به شکل عجیبی به مقداری از تکنولوژی sr-71دست پیدا کرده بودند و بعد هم D-21 بدستشان افتاد اما نتوانستند نمونه آن را تولید کنند چرا که به روش تولید و ابزار ساخت دستررسی نداشتند) چون این دو از یک تکنولوژی مشترک برخوردار بودند تفاوت در این بود که یکی خلبان داشت ولی دیگری با کامپیوتر کنترل می شد. و همین باعث عدم درک علم ساختش شد.

نکته ای که در طراحی این وسیله شاید در نظر گرفته باشند خاصیت خود تخریبی آن باشد که مکانیزم آن بعد از از دست رفتن فعال شده و طی یک زمان مشخص  جهت جلوگیری از انتشار تکنولوژی آن خود پرنده دست به خودکشی بزند. البته این یک حدس و گمان است  ولی هیچ چیزی بعید نیست با توجه به پیشرفتگی آن بعید میدانم مهندسان به این نکته فکر نکرده باشند که اگر این مورد در آن نباشد یا چندان پیشرفته نیست یا اگر پیشرفته هست و به این نکته امنیتی توجه نشده باید مهندسانش رو انداخت زیر مشت ولگد بخاطر این سهل انگاری که کردن.

( شاید تکنولوژی انهدامی آن در بخش مدارات الکترونیکی به شیوه پاشیدن مواد خورنده باشد تا مدارات قابل کپی نباشد. ولی اگر من بودم یک بمب هوشمند یا یک منبع ویروس کشنده توش کار میزاشتم تا اگر دست کشور دیگه ای افتاد در زمان بررسی آن یک کشتار درست راه بندازه این کاملا امکان پذیر هست.)

ولی چیزی که مشخص است باید تکنولوژی بسیار بالایی داشت تا بتوان از روی آن کپی ساخت و داشتنش به معنی بدست آوردن راز ساختش نیست بطور مثال شما باید تکنولوژی ساخت چیپ سیلیکون در اندازه شرکت اینتل و ساخت برد در اندازه شرکتهایی مانند گیگابایت ، MSI یا ایسوز داشته باشید تا بتوانید کپی برداری دقیقی آنجام دهید اما از همه مهمتر درون یک چیپ سیلیکون قابل کشف نیست و حتی شرکتهای بزرگ هم نمی توانند داخل یک چیپ بسته را بررسی کنند بطور مثال اینتل نمی تواند CPU ساخت شرکت AMD را باز کند و از تکنولوژی آن سر در بیاورد. علاوه بر این درک پروگرام داخلی آن نیاز به علم بالایی دارد که در دسترس هر کشوری نیست نمونه آن برنامه درونی چیپ هارد دیسک است که در انحصار شرکتهایی مانند ماکستور هست در کل ساختن یک سخت افزار بسیار مشکل هست و پروگرام آن یک مشکل دیگر.

ولی بدنه آن میتونه یک نعمت بزرگ برای تحقیق باشه اگر آسیب زیادی بهش وارد نشده باشه.

البته ایران در زمینه ساخت مدار پیشرفت داشته اما نمی دانم قدرت ساخت مداراتی در اندازه یک لپ تاپ را بدون کمک خارجی داریم یا نه.

برطبق آخرین خبرها نیروهای آمریکایی عنوان کرده اند هیچ شواهدی مبنی بر مورد هدف قرار گرفتن RQ-170 گم شده از سوی ایران در دست نیست و پرنده فوق از کنترل خارج شده و ممکن است بعد از گم شدن در آسمان بسمت مرز ایران رفته باشد. خبرها در این مورد بسیار متفاوت است. اما چیزی که آنها را بشدت نگران کرده این می باشد که اگر خبر منابع ایرانی درست باشد و بدست ایران افتاده باشد بیم این می رود که بدلیل تکنولوژی بالا ایران مجبور به همکاری و کمک گرفتن از چین و روسیه  شود و بدست روسها و چین بیفتد. جستجو بشدت از سوی نیروهای آمریکایی ادامه دارد حتی ممکن است به هر شکل ممکن پرنده فوق را پیدا و منهدم کنند.

ولی خیلی جالبه اگر امکان دیدنش از نزدیک ممکن باشه. خوش بحال مهندسایی که دارن بررسیش می کنن.

در داخل ایران که گزارشی تصویری از آن تهیه نشده نمیدونم چرا نشونش نمیدن نکنه می ترسن ما از روش کپی بسازیم حداقل از نظر تبلیغاتی خیلی اثر داره نشون دادنش!

در هر صورت از دوستان شخصی هست که تصاویر منتشر شده آن را در ایران داشته باشه یا از منابع مختلف خبری دقیق دهد که چقدر آسیب دیده و چطوری، البته با عکس یا فیلم ؟
کسی که در تاریکی زندگی کند نیاز به نور را درک نخواهد کرد!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hf22 تشکر کرده اند:
Motimann, Shahbaz, SAMAN, M.Lawyer, ASHKAN95, Cloor Master, C.A.D.I.L.L.A.C, un4given.1991, noktehdaan, Present, HESAM-007, CAPTAIN PILOT, FREE MAN, sroasha, Solaiman, KH.I.A.2500

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

556

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 32 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آذر 1385 12:28

آرشيو سپاس: 3825 مرتبه در 518 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط HASAN BARATY » دوشنبه 14 آذر 1390 13:05

نکته مهم این است که بیانیه ایران نسبت به بیرون بوده و اینکه به بیگانگان هشدار داده شده سامانه های جنگ الکترونیک ایران فعالیتشان به درون مرزهای کشور محدود نمی شود.نکته بعدی اینکه بلافاصله ایساف  از دست رفتن کنترل یک هواپیمای امریکائی را تائید کرده.نکته سوم اینکه یک مقام نظامی اعلام کرده که پرنده را از کنترل حریف خارج کردند و در حالیکه امریکائیها قصد انهدام ان را داشتند با موفقیت به دستش اوردند.نکته بعدی این است که این مقامات مدام تاکید میکنن پرنده را با حداقل صدمه در اختیار دارند که با توجه به بازتاب های بین المللی احتمالا به زودی با نمایش ان مانور تبلیغاتی بزرگی در دنیا به راه خواهد افتاد.چنین غنیمتی را یک کشور وقتی رسما اعلام میکنه دلیلی نداره که مخفی کنه مهم اینست که در زمان مناسب نمایش داده بشه تا اثرات خودش را بگذارد.چون الان طرف مقابل در یک بیم و امید است.چون در اختیار گرفتن پرنده نسبتا سالم با قطعات متلاشی شده ان تفاوت زیادی دارد.نکته بعدی این است که به فرض اینکه این پرنده نه در اثر جنگ الکترونیک ایران بلکه به هر دلیل دیگر از دست رفته باشه همین که رادار ورودش را به اسمان ایران ثبت کرده نشان میده که ادعاهای ایران در مورد دستیابی به امکانات کشف پنهانکارها واقعی بوده و ادعای امریکائیها در غیر قابل تشخیص بودن پرندهایش دروغ.چون سطح مقطع راداری این پرنده از سرنشین دارها بیشتر نیست.وقتی این را می بینند اونها را هم راحت تر کشف میکنن.نکته بعدی توان بالای جنگ الکترونیک کشور است که در چنین سامانه ای نفوذ کرده و ارتباط ان را با مرکز کنترلش قطع کرده.قابل توجه کسانی که مدام نگران توان چنگ الکترونیک  امریکائیها بودند.جالب اینجا است که حزب الله هم  در مقابل اسرئیل چنین حرکتی را انجام داد.نکته بعدی توان مهندسی معکوس ایران است که در اینده خواهیم دید مشکلات به ظاهر پیچیده را حل خواهد کرد.در دو روز اخیر هم نمایش تصاویر ناوها نشان داد ما قادر به نفوذ به هر توان پدافندی هستیم و حالا با این دستاورد جدید مشخص شد ایران در عرصه جنگال و کشف پنهانکارها دارای چه توانی است.نکته اخر هم اینکه امریکائیها تلاش میکنن روی مساله به شکلی سرپوش بگذارند اما اونچیزی که در دنیا مورد توجه است این است که این پرنده امروز در اختیار ایران است کسی هم نمیتونه باور کنه که کنترلش از دست خارج شده بعد به سمت ایران حرکت کرده اونها هم هیچ ترفندی را نداشتن که نابودش کنن.حرف اونی که غنیمتی دستش است مورد تائید است نه اونی که چنین فاجعه ای براش پیش امده.معلوم است که تلاش میکنه طوری مساله را توجیح کنه.البته امیدوارم این پست هم به دلایل  مشخص حذف نشه.بالاخره برخی ناراحت هستند.در ظرف دو روز میزان علمشون معلوم شد تا چه حد است.!!!!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HASAN BARATY تشکر کرده اند:
Sami 1993, Shahbaz, un4given.1991, victory67, mehdighorbani, reza4087, alavi66, Cloor Master, Present, HS368, KAL-KOI-BABAK, SADGYAN

New Memberno avatar
پست ها

17

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 26 مرداد 1390 09:48

آرشيو سپاس: 56 مرتبه در 15 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط jouker » دوشنبه 14 آذر 1390 13:14

دفعات قبلی هم که ایران ادعای زدن پهباد ها رو داشت هیچ وقت عکسی منتشر نشدو سر دفعه آخر هم موضوع قم رو گفتن کلا مانور بوده در کل عقل ناقص من میگه آمریکا وقتی همچین چیز حساسی رو که صدها میلیون دلار خرج تحقیق در موردش شده و روسها و چینی ها دربه درش هستند رو از زمین بلند میکنه حتما در موقع لزوم باید بتونه نابودش کنه(و فکرم نکنم غیر از این باشه) در مورد در اختیار گرفتن سیستم کنترل اون پهباد یه مقام آمریکایی از کلمه مهمل استفاده کرده بود که فکر کنم بیراه نباشه

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jouker تشکر کرده اند:
C.A.D.I.L.L.A.C, hf22, noktehdaan, sevrous, gigi64, Motimann

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط SAMAN » دوشنبه 14 آذر 1390 13:38

فعلا" چیزی مشخص نیست و همه چیز در حد حرف هست! برخی از کابران سرمست از این خبر هستند جالب است بدانند که ما هم خوشحالیم  ولی نه با تعصب و نگرش های  بی اساس  و مضحک! و اینکه بحثی نمی شود به خاطر نداشتن اطلاعات کافی از جزئیات خبر هست!

بله سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و در اختیار رفتن آن توسط ایران یک شکست برای ارتش امریکا هست و خود منابع و خبر های غرب هم به این مهم اشاره کرده اند. و ترس غرب فهمیدن یک سری جزئیات از تکنولوژی استیلث است.طبق  این  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  مقامات امریکایی هنوز نوع هواپیمای سقوط کرده را بیان نکرده اند. و ایران هم هیچ تصویری پخش نکرده است! امریکا می گوید که ما شاهد هیچ نشانه ایی مبنی از شلیک آتش از سوی ایران نبوده ایم.

یک مقام پنتاگون به شرط فاش نشدن نامش بیان کرده که اگر این اتفاق افتاد هباشد این یک عقب نشینی بزرگ برای ایالات متحده خواهد بود.امریکا در سال های قبل هواپیما های بدون سرنشینی کم ارزشی ر ادر ایران از دست داده اما سقوط این RQ-170 می تواند یک پتانسیل مفید و یک ثروت باد آورده برای ایران ومتحدانش باشد.

تکنولوژی این هواپیما مشابه با تکنولوژی جت B2  و مشخصه ایی  بزرگ از F-35  و  از گران ترین برنامه های تسلیحاتی تاریخ  پنتاگون است.
تلویزون ایران فقط یک تصویر قدیمی از RQ-170 نشان داده است!


در مجموع باید منتظر عکس ها باشیم و فقط حرف احتمال انکار را بوجود می آورد.مثل ماجرای اعدام عبدالمالک ریگی که هیچوقت عکسی از آن پخش نشد!!
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!


Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

341

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 27 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 مهر 1388 09:14

آرشيو سپاس: 1369 مرتبه در 262 پست

Re: فوری//RQ-170 هم تسلیم پدافند هوایی ایران شد

توسط saied tomcat » دوشنبه 14 آذر 1390 13:46

SAMAN نوشته است:فعلا" چیزی مشخص نیست و همه چیز در حد حرف هست! برخی از کابران سرمست از این خبر هستند جالب است بدانند که ما هم خوشحالیم  ولی نه با تعصب و نگرش های  بی اساس  و مضحک! و اینکه بحثی نمی شود به خاطر نداشتن اطلاعات کافی از جزئیات خبر هست!

بله سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین پیشرفته و در اختیار رفتن آن توسط ایران یک شکست برای ارتش امریکا هست و خود منابع و خبر های غرب هم به این مهم اشاره کرده اند. و ترس غرب فهمیدن یک سری جزئیات از تکنولوژی استیلث است.طبق  این  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  مقامات امریکایی هنوز نوع هواپیمای سقوط کرده را بیان نکرده اند. و ایران هم هیچ تصویری پخش نکرده است! امریکا می گوید که ما شاهد هیچ نشانه ایی مبنی از شلیک آتش از سوی ایران نبوده ایم.

یک مقام پنتاگون به شرط فاش نشدن نامش بیان کرده که اگر این اتفاق افتاد هباشد این یک عقب نشینی بزرگ برای ایالات متحده خواهد بود.امریکا در سال های قبل هواپیما های بدون سرنشینی کم ارزشی ر ادر ایران از دست داده اما سقوط این RQ-170 می تواند یک پتانسیل مفید و یک ثروت باد آورده برای ایران ومتحدانش باشد.

تکنولوژی این هواپیما مشابه با تکنولوژی جت B2  و مشخصه ایی  بزرگ از F-35  و  از گران ترین برنامه های تسلیحاتی تاریخ  پنتاگون است.
تلویزون ایران فقط یک تصویر قدیمی از RQ-170 نشان داده است!در مجموع باید منتظر عکس ها باشیم و فقط حرف احتمال انکار را بوجود می آورد.مثل ماجرای اعدام عبدالمالک ریگی که هیچوقت عکسی از آن پخش نشد!!


چی می خواستم بگم .....   آها جناب شما نظریه علمی نداری بدی خوبه ها همه نظریه علمی میدن حمایت هم میشه
اون عبدالمالک هم زنده است ایناش کنار خودمه در ضمن میشه وجود عبدالمالک رو با نظرات علمی دوستان اثبات کرد
آخرين ويرايش توسط SAMAN on دوشنبه 14 آذر 1390 13:54, ويرايش شده در 2.
دليل: کاربر محترم!! منظور من ارائه عکس از خبر های بزرگ و فراگیر بود که یک نمونه اش را عرض کردم اما چرا عکسی از آن پخش نشد را نمیدانم! الان هم بحث همین جاست اگر چنین چیزی اتفاق افتاده باشد باید عکس ها پخش شود. ضمنا" بحث را منحرف نکنید که مجبور به حذف پست ه
>>ما در جنگ با آمریکا و تفاله های آمریکا هستیم <<


نیروی دریایی حافظ مرز آبی

ياد گرفتم که :
1. با احمق بحث نکنم و بگذارم در دنياي احمقانه خويش خوشبخت زندگي کند.
2. با وقيح جدل نکنم چون چيزي براي از دست دادن ندارد و روحم را تباه مي کند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب saied tomcat تشکر کرده اند:
mehdighorbani, arash128, Present

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 4 مهمان