در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث و مطالب اقتصادی و مالی به بحث بپردازيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

1885

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 23 مهر 1388 18:31

آرشيو سپاس: 2891 مرتبه در 1282 پست

نياز به 200 هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري برای دریا

توسط misam5526 » سه شنبه 19 آبان 1388 17:23

به گزارش خبرنگار اعزامي به كيش، "علي اكبر محرابيان" روز سه شنبه طي سخناني در يازدهمين همايش صنايع دريايي و دريانوردي ايران، افزود: اگر اين ميزان سرمايه گذاري به موقع در بخش صنايع حمل و نقل دريايي انجام نشود، اين رقم در آينده به 600 هزار ميليارد ريال افزايش خواهد يافت.وي گفت: كشورما براي تسلط بر حمل و نقل دريايي و رفع نيازهاي خود در 20 سال آينده نياز به 500 فروند كشتي تجاري، 120 فروند نفتكش و 40 فروند كشتي گاز مايع دارد.
محرابيان با اشاره به اشتغالزايي صنعت دريايي، افزود: براي ساخت يك كشتي حدود چهار ميليون نفر ساعت كار نياز است كه اين موضوع نشان دهنده ابعاد مختلف اشتعالزايي در اين صنعت است.
وي تاكيد كرد: يكي از مهمترين برنامه هاي دولت دهم كه از شروع به كار دولت بصورت ويژه به آن توجه شده صنايع حمل و نقل هوايي، دريايي و ريلي است.
وي با اشاره به اينكه كل ظرفيت جابه جايي بار در گذشته حدود 500 هزار تن بوده است، گفت: در زمان حاضر اين رقم به حدود پنج ميليون تن رسيده است.
محرابيان با دعوت از سرمايه گذاران براي حضور پررنگ تر در بخش دريايي كشور، افزود: سرمايه گذاري در بخش صنايع و حمل و نقل دريايي بدليل گسترش استفاده از اين بخش بسيار سودآور و باصرفه است.
وي تاكيد كرد: در زمان حاضر صنعتگران كشور توانايي لازم براي توليد كشتي و ناوگان حمل و نقل دريايي را دارند، اما بخاطر عدم اتصال زنجيره توليد و مصرف در اين بخش استفاده خوبي از توانمندي هاي اين صنعت در كشور نمي شود.
وزير صنايع و معادن با بيان آنكه توجه به صنايع هوايي يكي از اولويت هاي كشور و دولت است، گفت: اكنون تمام نيازهاي حمل و نقل زميني درون و برون شهري توسط كارخانجات داخلي تامين مي شود.
وي افزود: اعتبارات لازم جهت توسعه صنايع هوايي كشور پيش بيني شده و در طول سال هاي آينده شاهد رشد اين صنعت خواهيم بود.
يازدهمين همايش صنايع دريايي و دريانوردي ايران با حضور وزيران دفاع و پشتيباني و راه و ترابري، تعدادي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، مديران و متخصصان داخلي و خارجي اين صنعت در جزيره كيش گشايش يافت.
اين همايش چهار روزه با برگزاري شش كارگاه تخصصي و دو ميزگرد مشكلات صنعت دريايي كشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب misam5526 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان