اولین پرداتوری که به رکورد 20000 ساعت پرواز دست پیدا کرد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

اولین پرداتوری که به رکورد 20000 ساعت پرواز دست پیدا کرد

پست توسط marshal1987 » چهار شنبه 8 خرداد 1392, 12:37 pm

Defence Talk
May 29th, 2013لینک مطلب : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]از افغانستان گزارش می رسد که یک فروند پهپاد MQ-1 (پرداتور) موفق شده است تا ثبت 20000 هزار ساعت پرواز اسم خود را به عنوان اولین فروند از این نوع ثبت کند.

هرچند که برنامه پرداتور تا کنون و در طول پروسه ساخت،آموزش و نبرد میلیونها ساعت پرواز داشته اما این اولین فروندی است که به طور جداگانه به این رکورد پروازی دست پیدا میکند.

سرهنگ راس گارنر فرمانده اسکادران 62 شناسایی در این باره می گوید : "دست یابی به این مهم بسیار قابل توجه است اما نکته ای که بارزتر است آنست که ما قادریم هر روز به ماموریتهای خود ادامه دهیم"

وی اضافه میکند که تعمیر و نگهداری نقشی کلیدی در دست یابی این پرنده به رکورد پروازی دارد . نگهداری مناسب باعث می شود پرنده ها در آب و هوای افغانستان بتوانند همچنان به پرواز خود ادامه دهند. تیمی متشکل از نظامیان و مهندسین غیر نظامی مسئول تعمیر و نگهداری هواپیما هستند.

پهپادهای MQ-1 پرداتور و MQ-9 ریپر ، جهت انجام ماموریتهای شناسایی ،جاسوسی و همینطور پشتیبانی هوایی نزدیک نیروهای ناتو ، به این اسکادران اختصاص داده شده اند. تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”