کوکا کولا پیروز در عرصه رقابت حامیان مالی جام جهانی 2006

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

کوکا کولا پیروز در عرصه رقابت حامیان مالی جام جهانی 2006

پست توسط sohrab_poet » سه شنبه 28 شهریور 1385, 10:56 am

چگونگی عملکرد حامیان مالی مسابقات جام جهانی فوتبال در جریان برگزاری بازیها، همانند عملکرد بازیکنانی چون زیدان (Zidane) یا کاناوورا (Cannavora) در میدان مسابقه، می تواند منجر به کسب نتایج خوب در سرمایه گذاری انجام شده شود.

جیمی گراهام (Jamie Graham) مدیر عامل بخش تحقیقات رسمی سرمایه گذاران فیفا، در این باره اظهار داشته : "اطلاعات بدست آمده نشان می دهد کوکاکولا در رده بندی فیفا 2006 در میان کلیه کمپانی های شرکت کننده که به طور رسمی با فیفا همکاری نمودند، بهترین نتیجه را به خود اختصاص داده و رتبه اول را به کسب نموده است."

در همین رابطه مجمع اروپایی حامیان جام جهانی یادآور می شود که : "شرکت کوکا کولا چندین سال است به منظور دست یابی به مشارکتی موفق در عرصه فوتبال، تلاش هایی همه جانبه انجام داده است."

در مسابقات جام جهانی امسال، کوکا کولا یکی از 15 شرکت حامی رسمی مسابقات به شمار می آمد، این شرکت از مسابقات سال 1970 مکزیک تا به امروز در تمامی دوره های جام جهانی حضور فعال داشته است.

گراهام در این باره می افزاید : "کوکا کولا طی دهه های گذشته از بازار فروش در طول برگزاری جام جهانی سود فراوانی را به خود اختصاص داده است."

امسال نیز پیش از شروع مسابقات به همراه وین رونی (Wayne Rooney) - مهاجم تیم ملی انگلیس - طی توری که در کشورهای مختلف افریقایی و انگلستان برگزار کرد، کمک شایان توجهی در امر تبلیغات بازی ها انجام داد.

مسلما این کار باعث جذب هر چه بیشتر هواداران فوتبال به محصولات کوکا کولا و عامل مهمی در پیشی گرفتن از دیگر رقبای سرمایه گذار نیز شده است. به علاوه حضور رونی در تبلیغات کوکاکولا نیز در جلب توجهات عموم تاثیر بسزایی داشته است.

نوآوری در تبلیغات
طی مدت برگزاری مسابقات امسال، کوکاکولا در تبلیغات محیطی در زمین مسابقات یک نوآوری انجام داد و رنگ هر تابلو تبلیغاتی اش را با پیراهن تیمی که در زمین به بازی مشغول بود، تغییر داد.

آمارهای بدست آمده نشان داده است که زنان، جوانان و طرفداران غیر حرفه ای فوتبال، درعرصه برگزاری مسابقات جام جهانی حضور چشم گیری دارند. جالب است بدانیم اشتیاق زنان به این مسابقات، بسیار بیشتر از موارد مشابه در عرصه دیگر رقابت های ورزشی است.

گراهام معتقد است : "طیف گسترده ای از تماشاگران مسابقات جام جهانی راافرادی تشکیل می دهند که تنها در طول برگزاری این مسابقات به فوتبال علاقه جدی نشان داده و آنرا دنبال می کنند. بنابراین طی این بازی ها، شرکت های حامی مسابقات با قشری از مشتریان در تماس مستقیم قرار می گیرند که در حالت عادی با آنها برخورد ندارند."

در حقیقت حضور بیش از هشتاد شرکت در برگزاری مسابقات جام جهانی، بیانگر جدابیت بی حد این تورنمنت است. هر چند همه این شرکتها رسما با فیفا مشارکت نداشتند اما از میان این شرکت ها می توان به حضور گسترده Carlsberg، به عنوان حامی رسمی تیم انگلیس اشاره نمود.

درآمد جام جهانی 2006 معادل 1.9 میلیارد یورو
در گزارش مالی ارائه شده و طبق اظهارات فیفا، درآمد حاصله از جام جهانی 2006، 1.9 میلیارد یورو بوده است. که 1.2 میلیارد آن از فروش حقوق مربوط به پخش بازی ها از شبکه های تلویزیونی و دیگر رسانه های گروهی تامین شده است. 700 میلیون یورو باقی مانده، از طریق توریست ها و شرکت های سرمایه گذار بدست آمده است.

گراهام می افزاید : "همانطور که مشاهده کردید، برگزاری مسابقات جام جهانی 2002 در کره و ژاپن سود بسیاری برای آسیا به همراه داشت، به علاوه طی این مسابقات تعداد بینندگان تلویزیونی در کشورهایی چون فرانسه، آلمان، ایتالیا، برزیل و ویتنام رکورد ها را شکست و به حداکثر رسید."

او در پایان اظهار داشته : "متاسفانه در هر دوره شرکت های سرمایه گذار مترصد شکار و بدام انداختن مهره های تبلیغاتی با هدف جلب توجه بینندگان هستند، عملی مشابه با آنچه کوکاکولا در مسابقات امسال با کمک وین رونی به انجام رساند.
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”