در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

پایان خوش سال 2007

توسط Leila » دوشنبه 10 دی 1386 23:34

فیلم "من افسانه هستم" با بازی ویل اسمیت با 1/46 میلیون دلار فروش در 25 کشور نه تنها برای دومین هفته پرفروشترین فیلم بازار بین‌المللی شد، بلکه پایانی خیره‌کننده را برای گیشه فروش فیلم‌ها در سال 2007 رقم زد.
به گزارش خبرنگار مهر، ورایتی اعلام کرد فیلم جدید اسمیت در هفته نخست اکران در بریتانیا در 438 سینما به فروش قابل ملاحظه 8/21 میلیون دلار دست یافت که تقریبا نصف فروش پنج فیلم برتر این کشور بود. "من افسانه هستم"در دومین هفته اکران در فرانسه حدود 1/7 میلیون دلار فروخت و فروش آن در اسپانیا در هفته دوم نمایش حدود سه میلیون دلار بود.

این فیلم در دانمارک، پرتغال و آفریقای جنوبی نیز افتتاح شد و مجموع فروش خود را در سطح بین‌المللی به 117 میلیون دلار رساند. تریلر آخرالزمانی اسمیت با احتساب بازار آمریکای شمالی تاکنون 311 میلیون دلار فروخته است. با توجه به اکران این فیلم در استرالیا، آلمان، ایتالیا و مکزیک در هفته‌های آتی، به نظر می‌رسد فیلم چند هفته دیگر نیز بازار بین‌المللی را در اختیار داشته باشد.

از سوی دیگر فیلم فانتزی "قطب‌نمای طلایی" همچنان عملکردی موفق دارد. این فیلم با بازی دانیل کریگ و نیکول کیدمن در 7600 سینما به فروشی در حد 34 میلیون دلار دست یافت و مجموع فروش بین‌المللی خود را در چهار هفته به 187 میلیون دلار رساند که بسیار بیشتر از فروش ناامیدکننده 59 میلیارد دلاری این فیلم در آمریکاست.

"قطب‌نمای طلایی" در استرالیا پنج میلیون دلار فروخت و در بریتانیا نیز مجموع فروش خود را به 41 میلیون دلار رساند. مجموع فروش این فیلم در کره جنوبی 21، در فرانسه 18 و در آلمان 17 میلیون دلار شده است. پنج فیلم "گنجینه ملی: کتاب اسرار"، "طلسم‌شده"، "بیگانه‌ها در برابر غارتگر"، "آلوین و سمورچه‌ها" و "فیلم زنبور" نیز در مجموع 85 میلیون دلار فروختند.

به این ترتیب فروش 165 میلیون دلاری هفت فیلم برتر جدول باعث شد بازار فروش بین‌المللی در سال 2007 به شکلی چشمیگر به کار خود پایان دهد. فروش فیلم‌های شش کمپانی فیلمسازی آمریکا در سطح بین‌المللی با 9 درصد افزایش نسبت به سال 2006 به رقم 4/9 میلیارد دلار رسید که برادران وارنر با 15/2 میلیارد دلار پیشتاز است و دیسنی با 67/1 میلیارد دلار، فاکس با 64/1 میلیارد دلار، پارامونت با 6/1 میلیارد دلار، سونی با 27/1 میلیارد دلار و یونیورسال با 03/1 میلیارد دلار قرار دارند.

"گنجینه ملی: کتاب اسرار" با بازی نیکلاس کیج در 3000 سینما در 25 کشور 21 میلیون دلار فروخت تا مجموع فروش بین‌المللی آن در دو هفته به 60 میلیون دلار برسد. این فیلم در خود آمریکا نیز 124 میلیون دلار فروخته است. فروش "کتاب اسرار" در روسیه 8/2 میلیون دلار، در مکزیک 2/2 میلیون دلار، در اسپانیا 4/2 میلیون دلار و در ایتالیا 2/2 میلیون دلار بود.

فیلم فانتزی "طلسم‌شده" نیز در 5304 سینما در 43 کشور حدود 6/20 میلیون دلار فروخت. فروش بین‌المللی این فیلم 7/110 میلیون شده که تقریبا برابر فروش آن در آمریکاست. فروش "بیگانه‌ها در برابر غارتگر: رکوئیم" در 1784 در 20 کشور تقریبا 9/15 میلیون دلار بود. این فیلم در آلمان 8/4 میلیون دلار و در استرالیا و ژاپن نیز به ترتیب 8/2 و 4/2 میلیون دلار فروخت.

"آلوین و سمورچه‌ها" در 3608 سینما حدود 6/13 میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خود را به 38 میلیون دلار رساند و فروش "فیلم زنبور" در 4904 سینما در 59 کشور 5/13 میلیون دلار بود. این فیلم تاکنون در سطح بین‌المللی 103 میلیون دلار فروخته است.

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » سه شنبه 11 دی 1386 00:12

پایان خوش سال 2007

ولي اينجا من اصلا خوش نيستم از چهاشنبه سوري خودمان هم وحشتناک تر است و فعلا با اين سر و صدا خبري از خواب نيست  :::P
خوش به حال سینما دارا
هیهات منا الذلة