در اين بخش مي‌توانيد کليپ و تصاوير زيباي خودرو را مشاهده کنيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

130

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 مهر 1388 22:47

آرشيو سپاس: 513 مرتبه در 111 پست

تست اینفینیتی اف ایکس 2007 در تهران

توسط goshi bazz » دوشنبه 2 آذر 1388 21:59از آنجایی که خودروهای ژاپنی از ظرافت وطراحی خاصی بهرمند هستند خریداران خاصی را هم به سوی خود جذب می کنند. بهتازگی توانستیم به کمک یکی از دوستان ملاقاتی چند ساعته با یک دستگاهاینفینیتیFX35 داشته باشیم که در ادامه به آن می پردازیم.
                   
شرکتاینفینیتی یکی از زیر مجموعه های کمپانی بزرگ نیسان محسوب می شود. برنداینفینیتی به عنوان محصول لوکس و گرانقیمت نیسان در دنیا شناخته شدهاست.FX مدلی از خودرهای شاسی بلند متوسط یا SUV MEDIUM به حساب می آید.این خودرو از سال 2003 بر روی خط تولید شرکت اینفینیتی قرار گرفت و فروشقابل توجه و خوبی را در بازار داشت.FX دارای دو مدلFX35 و FX45 است، که درسال 2006 دچار یک فیس لیفت(FACE LIFT) جزئی شد و بعد از گذشت دوسال پوستاندازی خود را آغاز کرد و در سال 2008 مدلی کاملاً زیبا با طراحی بسیارجذاب را خلق کرد که به عنوان مدل 2009 معرفی شد.به تازگی تواسنتم FX352007 را از نزدیک ملاقات کنم که برای من تجربه ای فراموش نشدنی محسوب میشود.

قبل از تست خودرو را به یکی از بهترینکارواش های تهران بردیم، تا چهره ی اصلی و باوقار خودرو نمایان شود.طراحیظاهری خودرو بسیار خشن و در عین حال جذاب است. ارتفاع 1674 میلی متری(مدل2022 تا 2005 دارای ارتفاع1651 میلی متر است) خودرو به همراه طول 4803،پهنای 1925 و فاصله بین محورهای 2850 باعث گردیده تا این خودرو در قیاس بارقیبان امروزی خود نظیر لکسوس RX350، ب ام و X3 و نیسان مورانو هم اندازهبنظر رسد. البته بدون اغرار می توان می توان گفت این خودرو از نظر ابعادیک سروگردن از رقیبان خود بلندتر است. چراغ های کشیده جلو به همراه جلوپنجره 3شیاری استیل خود که علامت اینفینیتی در وسط آن نقش بسته است بههمراه مه شکن های کناری و برآمدگی های روی کاپوت عضلانی FX35 زیبایی خاصیرا به خودرو بخشیده است.


FX35 در بخش جانبی دارای گلگیرهای برآمده،رینگ های20 اینچی، پوشش استیل ضد خش بر روی درها و پارکابی ها، زهواره هایدورتادور در و باربند و شیشه های دودی است. در قسمت عقب این سامورایی خشنطراحی زیبا باعث­­­­­­­­­ شده تا نگاه کردن طولانی مدت به آن کسل کنندهنباشد. در این قسمت چراغ های LED و چراغ خطر سوم روی سقف خودرو که از لامپهایLED بهرمند است زیبایی خاصی را به خودرو بخشیده است. دودی بودن شیشهعقب به همراه استفاده از طلق مشکی برروی چراغ های این قسمت باعث گردیده تاهماهنگی جالبی در این قسمت بین قطعات و اجزاء مختلف خودرو صورت گیرد. باتوجه به اینکهFX35 مورد آزمایش سفارشی بوده و بعد از خریداری از نمایندگیکمپانی در کشور امارات متحده در اختیار تیونر ناآشنای QUARTERMILE قرارگرفته از آپشن ها و تجهیزات بیشتری بهرمند است. از جمله این موارد می توانبه تیره کردن شیشه های سرنشینان عقب و شیشه عقب، نصب طلق تیره رنگ بررویچراغ های عقب، استفاده از سیستم اگزوز پیشرفتهFOX با دو خروجی، رینگ20اینچ سفارشی تیتانیومی و...... که این موارد در حدود 5هزار دلار برای مالکآن آب خورده است.البته جدای این مواردFX35 برای مشتریان خود دارای لیستسفارش بلند پایه ای است، مثلاً توری نگه دارنده بار در صندوق عقب70 دلار وسیستم هدایت ماهواره ای(GPS) 1800 دلار قیمت دارد که برای نصب برروی خودروباید این مبالغ را پرداخت کرد.

آزمایش رانندگی:
FX35 همانند دیگر خودروهای مدرن برای ورودبه داخل کابین نیاز به سوییچ ندارد و تنها به وسیله ریموت کنترل که در دستراننده قرار دارد درها باز می شود. داخل کابین در نگاه اول بسیار تنگ وناخوشایند است.که شاید در این لحظه حس مأیوس کننده ای به شما دست بدهد.اما با ورود به کابین و قرار گرفتن بر روی صندلی های برقی که دارای 2حافظههستند، نظرتان به سرعت عوض می شود. داخل کابین واقعاً بی نظیر و لوکسطراحی شده است، تا چشم کارمی کند چرم در رنگ های مشکی و قهوه ای دیده میشود. صندلی ها، بخش پایینی داشبورد،زیر آرنجی سرنشینان عقب و جلو، بخشپایینی تودری ها از چرم طبیعی بهرمند هستند. البته رنگ بندی داخلی خودروبه این صورت است که قسمت نیمکره ی بالا به رنگ مشکی و نیمکره پایینی بهرنگ قهوه ای طراحی شده است.البته قستمی از کنسول مرکزی که در برگیرندهساعت آنالوگ با مارک INFINITI و سردنده با پوشش چرم است، از کروم تهیه شدهاست، که باعث می شود حس اسپرت بودن خودرو نیز با شما همراه شود. ادوات ودکمه ها به زیبایی بر روی کنسول مرکزی و غربیلک فرمان جای گرفته اند. دکمهچراغ خطر به همراه سیستم گرمایشی صندلی ها در پشت سردنده جای دارند تا بهاین گونه تمامی دکمه ها و ادوات در قسمت مختلف کنسول تقسیم شوند.مانیتور7اینچ به همراه سیستم صوتی پیشرفتهBOSS با11 بلندگو و 2 سابووفر باقدرت خروجی300 وات و همچنینCD چنجر6خشابی با قابلیت پخش فایل های MP3 ازدیگر امکانات این خودرو محسوب می شود که همیشه در مسافرت های طولانی مدتدر کنارتان است. صندلی و آینه های برقی رل تنظیم می کنیم، پیشرانه خفتهاین سامورایی را به کمک سوئیچ الکترونیکی روشن می کنیم.

صدای موتور به راحتی به داخل کابین نفوذ میکند، اما زمانی که پای خود را بر روی پدال گاز قرار می دهید تا دور موتوررا بالا ببرید این سیستم اگزوز FOX دستکاری شده است که با صدایی کاملاً بمو خشن نگاه های عابران و رانندگان را به خود جلب می کند.حالا خودروی شماآماده است تا ظرف مدت زمان 3/7 ثانیه(طبق گفته شرکت سازنده) شما را به مرزسرعت 100 کیلومتر در ساعت برساند. پیشرانه ی 6سیلندرV شکل به حجم 5/3 لیترقادر به تولید قدرتی معادل 280 اسب بخار در دور6200 دقیقه و 209 کیلوواتنیرو است. این پیشرانه که برای هرچه سبک تر شدن وزن کلی خودرو در قسمتهایی نظیر بلوک سیلندر، سر سیلندر و... از آلومینیوم فوق سبک ساخته شدهاست دارای24 سوپاپ  و سیستم زمان بندی متغییر هوشمند سوپاپ ها(VVTI)است.جعبه دنده 5سرعته اتوماتیک و تیپ ترونیک خودرو را در حالتD قرار دادهو حرکت را آغاز می کنیم.میدان دید اطراف با توجه به جثه نسبتاً بزرگ خودروبسیار خوب است اما در هنگام حرکت به سمت عقب وجود نقاط کور باعث می شود کهشما به راحتی نتوانید خودروی خود را پارک کنید که این مشکل توسط دوربیندید عقب برطرف شده است.

کیفیت بالای قطعات باعث می گردد تا در آغازحرکت هیچ صدای اضافی به داخل کابین نفوذ نمی کند.عملکرد جعبه دنده در هردوحالت اتوماتیک و دستی بسیار خوب است و قدرت واکنش پیشرانه فراتر از حدانتظار است. علاوه بر این، خوش دستی و هندلینگ بالای خودرو به همراه مانورپذیری و پایداری آن در پیچ ها را باید مدیون سیستم تعلیق کاملاً مستقل چندپیونده با میله های پایدار کننده در هر چرخ و استفاده از لاستیک هایGOODYEAR در اندازه20/R50/265 بود.در حین حرکت دکمه ی قرار گرفته بررویکنسول مرکزی را می فشاریم که میزان دقیق مصرف سوخت را در تمامی لحظات نشانمی دهد، حتی زمان تعویض دنده ها این سیستم میزان دقیق بنزین مصرف شده رابرروی مانیتور نشان می دهد.میزان مصرف سوخت خودرو در هر100کیلومتر در داخلشهر15لیتر و در جاده بین11تا12 لیتر است.

از دیگر امکانات این خودرو می توان بهترمزهای دیسکی خنک شونده به همراه سیستم ABSوEBD،قابلیت اتصال بهبلوتوث،فرمان تلسکوپی،سانروف برقی،برف پاک کن های مجهز به سنسورباران،کروز کنترل، ورود و استارت بدون کلید، چراغ های مه شکن، سیستم تهویهاتوماتیک جداگانه سرنشینان جلو،8عدد ایربگ و...... اشارهکرد.اینفینیتیFX35 دارای دومدل2WD با قیمت800/37 دلار و مدل AWD(چهار چرخمتحرک) با قیمت 400/39 است. خودروی مورد آزمایش از نوع AWD بود. در پایاناز جناب آقای مهدی رزاقی(مالک خودرو) و سرکار خانم سحر رحیمی که امکاناتاین آزمایش را فراهم نمودند، تشکر و قدردانی می کنیم.
تا توانی دلی به دست اور           دل شکستن هنر نمی باشد                     موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب goshi bazz تشکر کرده اند:
Sami 1993, soheyl jami, hamid-p51, Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان