اشکال نصب ويندوز سرور 2008 در ويرچوال باکس

در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 49 بار
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

اشکال نصب ويندوز سرور 2008 در ويرچوال باکس

پست توسط stronomy » دو شنبه 16 شهریور 1394, 11:36 am

سلام دوستان

من مي خوام ويندوز سرور 2008 R2 رو روي ويرچوال باکس نصب کنم اما وقتي که "شروع" رو ميزنم و دي وي دي رو داخل درايو قرار مي دم نصب ويندوز با خطا مواجه ميشه و نمي تونه ادامه بده .

علتشم نوشته : a recent hardware or software change might be the cause

سيستم خودم ويندوز home premium 64 bit هستش.

اگه ممکنه راهنمايي کنيد مشکل کجاس و چجوري حل ميشه ؟

ممنون

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 71004 بار
سپاس‌های دریافتی: 31327 بار
تماس:

Re: اشکال نصب ويندوز سرور 2008 در ويرچوال باکس

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 18 شهریور 1394, 7:22 pm

,
اول از همه بفرمایید از چه مجازی سازی استفاده میکنید؟
در زمان ایجاد ماشین مجازی ویندوز رو درست انتخاب میکنید؟
پردازنده شما دقیقا چه مدلی هست؟
قابلیت مجازی سازی در بایوس رو فعال کردید؟ مثل Hyper-V و ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط stronomy » پنج شنبه 19 شهریور 1394, 3:49 pm

1. Oracle VM VirtualBox

2. بله درسته . نوعش رو که خودش پيش فرض ويندوز گذاشته و نسخه win 2008 رو انتخاب مي کنم

3. intel core TM i3

4. نه فعال نکردم ولي وقتي وارد بايوس ميشم اصلا گزينه ي مربوط به vt رو نمي بينم .

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 19 شهریور 1394, 5:01 pm

,
خوب احتمالا مشکل همینه و یا این هم از محدودیت‌های ویندوز Home Premium هست (نسخه home در بسیاری موارد محدود شده و ممکنه این هم یکی از اون موارد باشه). توصیه میکنم اول اطمینان حاصل کنید بایوس آپدیت هست و قطعا باید جایی در بایوس امکان فعال کردن مجازی سازی در بایوس وجود داشته باشه، بعد از اون هم ویندوز رو به نسخه‌ی Enterprise تغییر بدید که مطمئن باشید هیچ محدودیتی وجود نداره، ضمن اینکه حتما از Virtualbox 5.x استفاده کنید. انشاالله مشکلتون حل میشه

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Novice Poster
Novice Poster

پست توسط stronomy » پنج شنبه 19 شهریور 1394, 5:44 pm

اين پردازنده که قابليت مجازي سازي رو داره پس چرا نبايد اين گزينه رو داشته باشه؟ يعني منظور شما اينه که ممکنه به خاطر نسخه ويندوز باشه ؟

راستش من نمي دونم چرا قسمت بايوس سيستم رو که من وارد ميشم اينجوري نيس که يکسري موارد رو نوشته باشه و مقابلش en\disable نوشته باشه.

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » شنبه 21 شهریور 1394, 7:49 pm

,
اینکه این گزینه رو نداره بسیار عجیبه، فکر میکنم دقت کافی به خرج ندادید، وگرنه قطعا چنین گزینه‌ای وجود داره، شاید هم البته با آپدیت بابوس مشکلتون حل بشه و این گزینه به دلایل مبهمی در این نسخه فعلی بایوس غیر فعال شده باشه (توسط شرکت سازنده)
در مورد ویندوز هم بله، ویندوز نسخه Home بسیار ناقص هست و برای چنین کاربردهایی ارائه نشده، کمبودها محسوسی در امکانات و تکنولوژی‌ها داره که شاید در این مشکل موثر باشه، ضمنا آیا آخرین نسخه Virtualbox رو استفاده میکنید؟

ارسال پست

بازگشت به “سوالات و اشکالات نرم افزاري”