در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
40

تشکر کرده: 20 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 17 آذر 1389 13:03

آرشيو سپاس: 8 مرتبه در 6 پست

اشکال نصب ويندوز سرور 2008 در ويرچوال باکس

توسط stronomy » دوشنبه 16 شهریور 1394 10:36

سلام دوستان

من مي خوام ويندوز سرور 2008 R2 رو روي ويرچوال باکس نصب کنم اما وقتي که "شروع" رو ميزنم و دي وي دي رو داخل درايو قرار مي دم نصب ويندوز با خطا مواجه ميشه و نمي تونه ادامه بده .

علتشم نوشته : a recent hardware or software change might be the cause  

سيستم خودم ويندوز home premium  64 bit هستش.

اگه ممکنه راهنمايي کنيد مشکل کجاس و چجوري حل ميشه ؟

ممنون

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: اشکال نصب ويندوز سرور 2008 در ويرچوال باکس

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 18 شهریور 1394 18:22

stronomy,  
اول از همه بفرمایید از چه مجازی سازی استفاده میکنید؟
در زمان ایجاد ماشین مجازی ویندوز رو درست انتخاب میکنید؟
پردازنده شما دقیقا چه مدلی هست؟
قابلیت مجازی سازی در بایوس رو فعال کردید؟ مثل Hyper-V و ...
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
40

تاريخ عضويت

توسط stronomy » پنج شنبه 19 شهریور 1394 14:49

1.  Oracle VM VirtualBox

2. بله درسته . نوعش رو که خودش پيش فرض ويندوز گذاشته و نسخه win 2008 رو انتخاب مي کنم

3. intel core TM i3

4. نه فعال نکردم ولي وقتي وارد بايوس ميشم اصلا گزينه ي مربوط به vt رو نمي بينم .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 19 شهریور 1394 16:01

stronomy,  
خوب احتمالا مشکل همینه و یا این هم از محدودیت‌های ویندوز Home Premium هست (نسخه home در بسیاری موارد محدود شده و ممکنه این هم یکی از اون موارد باشه). توصیه میکنم اول اطمینان حاصل کنید بایوس آپدیت هست و قطعا باید جایی در بایوس امکان فعال کردن مجازی سازی در بایوس وجود داشته باشه، بعد از اون هم ویندوز رو به نسخه‌ی Enterprise تغییر بدید که مطمئن باشید هیچ محدودیتی وجود نداره، ضمن اینکه حتما از Virtualbox 5.x استفاده کنید. انشاالله مشکلتون حل میشه

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

stronomy از این پست سپاسگزاري کرده است

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
40

تاريخ عضويت

توسط stronomy » پنج شنبه 19 شهریور 1394 16:44

اين پردازنده که قابليت مجازي سازي رو داره پس چرا نبايد اين گزينه رو داشته باشه؟ يعني منظور شما اينه که ممکنه به خاطر نسخه ويندوز باشه ؟

راستش من نمي دونم چرا قسمت بايوس سيستم رو که من وارد ميشم اينجوري نيس که يکسري موارد رو نوشته باشه و مقابلش en\disable نوشته باشه.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 21 شهریور 1394 18:49

stronomy,  
اینکه این گزینه رو نداره بسیار عجیبه، فکر میکنم دقت کافی به خرج ندادید، وگرنه قطعا چنین گزینه‌ای وجود داره، شاید هم البته با آپدیت بابوس مشکلتون حل بشه و این گزینه به دلایل مبهمی در این نسخه فعلی بایوس غیر فعال شده باشه (توسط شرکت سازنده)
در مورد ویندوز هم بله، ویندوز نسخه Home بسیار ناقص هست و برای چنین کاربردهایی ارائه نشده، کمبودها محسوسی در امکانات و تکنولوژی‌ها داره که شاید در این مشکل موثر باشه، ضمنا آیا آخرین نسخه Virtualbox رو استفاده میکنید؟