در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 17:25

سلام
به نقل از رجاء نیوز و iran.ru :

دو هفته پيش در جريان سفر وزير امور خارجه كشورمان به روسيه، طرح گام به گام اين كشور براي حل موضوع هسته‌اي ايران به علي اكبر صالحي تحويل داده شد.

به گزارش رجانيوز، بر مبناي آنچه كه تاكنون از جزئيات اين طرح منتشر شده، ايران در قبال پاسخ دادن به هر مرحله از موارد موجود در مطالعات ادعايي با تشويق مواجه خواهد شد و بخشي از تحريم‌هاي موجود بي‌اثر مي‌شود.

اما در شرايطي كه روابط دولت‌هاي امريكا و روسيه در دوره مدودوف و پوتين بهتر از هر زمان ديگري است، برخي معتقدند بايد به طرح روسيه با ديده ترديد نگاه كرد،‌ چرا كه ممكن است اين طرح يك تله باشد. در عين حال، برخي نيز معتقدند كه اگرچه ممكن است اين طرح محصول مشترك امريكايي‌ها و روس‌ها باشد كه تحويل آن برعهده مقامات كاخ كرملين گذاشته شده اما پشت پرده آن، ناكامي تحريم‌ها عليه ايران است.

در اين زمينه، یک پایگاه اینترنتی روسی زبان با تاکید بر اینکه روسیه نه با غرب و نه با ایران بازی صادقانه ای ندارد، تاکید کرد که بی اعتمادی به مسکو از جانب ایران طبیعی است. متن کامل این مقاله که روز گذشته در پایگاه اینترنتی iran.ru منتشر شد، در ادامه می آید:

***

دراوج گفتگو با امریکا قصد دارد اهرمی را که زمانی علیه این کشور از ان بهره می برد بازگرداند و این اهرم همان ایران است. در روزهای اخیر دیدارهای مهمی بین مقامات بلند پایه روسیه و ایران انجام شده و ازسوی دیگر یک هیات نظامی بلند پایه ایران دربزرگترین نمایشگاه هوایی روسیه یعنی ماکس-دوهزارو یازده حاضرشده است و ایرانی ها هم مانند سایرشرکت کنندگان با فهرست بلند بالای سفارش های نظامی به مسکو رفته اند.

دیدارهای مقامات ایران و روسیه به فاصله چند هفته پس ازگفت وگوهای فشرده مسکو و واشنگتن درزمینه امنیتی برگزارشد که در واقع پیش زمینه نشست های سرانی خواهد بود که قراراست در فصل های پاییز و زمستان امسال برگزارشود.

فت وگوهای روسیه و امریکا به تدابیر امنیتی اتی در منطقه اسیا و اروپا مربوط می شود. مسکو به سبب تلاش امریکا برای نفوذ در منطقه اروپای مرکزی ازطریق ایجاد پایگاه های ترانزیت نظامی در رومانی و بلغارستان و استقرار تجهیزات سپرضد موشکی در رومانی و لهستان و حمایت واشنگتن از پیمان های نظامی جدید بین کشورهای اروپای مرکزی نگران است و سعی می کند با همه این گام ها که می توانند موجب ایجاد دالان ضد روسی از حوزه بالتیک تا دریای سیاه شوند مقابله کند. از نظر کرملین امریکا از این مانورها برای نزدیک کردن هر چه بیشتر خطوط بازدارندگی دوران جنگ سرد در اروپا به مرزهای روسیه استفاده می کند.

روسیه مشغول کار روی چند گام هشداردهنده بزرگ و ضد حمله به منظور جلوگیری از اجرای برنامه های امریکا یا نشان دادن واکنش درصورت اجرای انهاست. نخست این که پوشش نظامی خود را گسترش می دهد و برنامه هایی برای استقرار سریع سامانه های موشکی و نیرو در کالنینگراد و بلاروس دارد. این کشور همچنین در حال توسعه ناوگان دریای سیاه دراوکراین است و قصد دارد دراینده پیمان امنیتی با المان و شاید فرانسه و ایتالیا منعقد کند.

مسکو دراخرین گفت وگوها سعی کرد امریکا را درخصوص یکی کردن سامانه های دفاع بالستیک ضد موشکی اش با سامانه های روسی متقاعد سازد. از نظر مسکو یک سیستم هماهنگ به امریکا و متحدانش امکان ایجاد سامانه قوی و گسترده ای را می دهد که تمام خاک اروپا و جمهوری های شوروی سابق را تا اسیا پوشش دهد. چنین سیستمی به برطرف کردن تهدید ایران و کره شمالی هم کمک خواهد کرد.

روسیه در گفت وگوهای اخیر با امریکا همچنین ارزیابی خود را ارائه کرد که براساس ان تهدید ایران برای متحدان واشنگتن درناتو به مراتب ازچیزی که کاخ سفید پیش از این تصورمی کرده جدی تراست و برای اینکه امریکا و متحدانش احساس امنیت کنند سامانه های دفاعی این کشور و ناتو باید با ساختارهای دفاعی روسیه یکی شود. چنین ارزیابی این تصور را ایجاد می کند که روسیه همچون گذشته تنها کشوری است که از اوضاع واقعی داخل ایران خبردارد ولی باید گفت این اوضاع درحال حاضر مانند گذشته روشن نیست.

درسال های گذشته وقتی گفت وگوهای مسکو و واشنگتن خصمانه می شد مسکو بلافاصله مسئله ایران را مطرح و ازحق این کشور برای توسعه انرژی صلح امیز هسته ای حمایت می کرد و حتی به همکاری با این کشور در زمینه ساخت نیروگاه اتمی پرداخت. روسیه همچنین تهدید کرده بود موشک های اس-300 را که بسیاری از کشورهای مخالف امریکا خواهان به دست اوردن انها هستند دراختیار ایران قرار دهد. خلاصه این که مسکو حامی قدرتمند ایران بود. با این که روابط دو کشور چندان پر از اعتماد نبوده هردو امکان ایجاد یک پیمان موقت را احساس می کردند که با نیازهای هریک از انها تطابق داشته باشد. ولی درسال دو هزارو ده روسیه از ایران رو برگرداند و از سخت ترین تحریمهای شورای امنیت علیه این کشور حمایت و درعین حال گفت وگوهایی درخصوص مشارکت امریکا درسرمایه گذاری درخاک خود و حتی امکان ازسرگیری تحویل سلاح توسط واشنگتن به گرجستان انجام داد.

با این وجود همه چیز به گونه ای است که از قرارمعلوم روسیه و ایران حداقل در برهه کنونی با کمال میل به ایده ازسرگیری روابط قبلی نگاه می کنند. این بار مسکو به تهران گوشزد می کند که امریکا و اسرائیل می توانند مجددا حمله به ایران را برنامه ریزی کنند. مسکو اعلام کرده امکان گفت وگو با واشنگتن به منظورجلوگیری ازچنین حمله ای ونیز بازگرداندن ایران سرمیزگفتگوهای هسته ای با غرب را دارد.

خلاصه این که مسکو بازی چند جانبه ای را ادامه می دهد. ازیک سو به امریکا تذکرمی دهد که تهدید ایران برای ان تا چه اندازه جدی است وازسوی دیگر همین تهدید را ازسوی امریکا و اسرائیل به ایران گوشزد می کند. بعد به هردو انها می گوید که امکان حل وفصل همه این مشکلات را دارد. درشرایطی که مسکو بین پیمان های مختلف درتکاپوست وبا هربازیگری رفتار متفاوتی دارد این سوال باقی است که ایا کسی صرفنظر از این که چه بخشی از این سخنان حقیقت دارد به حرفهای ان اعتماد می کند؟


آقا چه خبره؟شکایت از روسها به خاطر اس 300 و حالا هم این؟رامین جان شما خبر نداری؟جناب چکا خبری از مسکو نرسیده؟
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
X.Nima, cheka, reza4087, CAPTAIN PILOT, كيارش, Present, ASHKAN95, Shahbaz, Ph.Sepehr, HASAN BARATY, W W 3, shola

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط cheka » چهارشنبه 9 شهریور 1390 19:54

تایفون عزیز ، اونچه که بنده بین رسانه های دو طرف دیدم سکوت عجیب رسانه های روسی در مورد مذاکرات اخیر بین مقامات روسیه و ایران هست ، اما چیزی که مشترکا در خبرگزاری های روسی و ایرانی تاکید شده ، وجود سامانه ی S-300 بعنوان یکی از موارد مورد بحث در مذاکرات اخیر بین مقامات ایرانی و خارجی هست . این موضوع تا جایی پیش رفته که روزنامه ی کیهان در یادداشت ویژه ی خودش "احتمال لحاظ شدن سامانه S-300 به عنوان یک مدالیته در طرح گام به گام روسیه" رو مطرح کرده .

اینطور که به نظر میاد روسیه با متزلزل شدن جایگاه بعضی متحدان سنتیش در کشورهای عربی ، تشدید سینوسی تنشها با آمریکا (پروژه سپر دفاع موشکی جدید و ... ) داره دوباره به سمت ایران بر میگرده . البته در این بین ، روسها میخوان نقش میانجیگریشون در مساله ی هسته ای ایران رو هم حفظ کنند .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
reza4087, ASHKAN95, typhoon, Ph.Sepehr, X.Nima

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 21:43

سلام
جناب چکا درسته،این مذاکرات اخیر به هیچ عنوان در رسانه ها بازتاب نداشته.ولی چیزی که برای من عجیبه این جمله است که با رنگ قرمز مشخص کردم،در نمایشگاه ماکس سلاح های 100 درصد تهاجمی فروخته می شود و این جمله هییت ایرانی با لیست بلند بالا راستش برای من باعث تعجبه.اون تحریم و اس 300 را باور کنیم و یا این خبر را؟
این سایت iran.ru چقدر معتبره؟
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
reza4087, Ph.Sepehr, ASHKAN95

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 22:59

سلام
از این که در یک پست جا می دهم عذر می خواهم اما،ظاهرا روسها و ایرانی ها بدجوری در این مورد غرب را بازی دادند.اول ایران اس 300 را سفارش می دهد و بخش اعظم پول را پرداخت می کند،سپس روسها بر طبق قطعنامه ایران را تحریم و قرداد را کنسل و از فشارها فرار می کنند و حالا:

سید محمود رضا سجادی\" سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه اعلام کرد کشورش بر رای مثبت دادگاه بین المللی امیدوارست که بر اساس آن تحویل سیستم های پدافند موشکی \"اس-300\" از روسیه به ایران انجام شود.

وی روز چهارشنبه در کنفرانسی مطبوعاتی در «ریانووستی» اعلام کرد: \"در قرارداد هست که اگر یکی از دو طرف به تعهدات خویش عمل نکند دیگری می تواند به آی سی سی مراجعه و شکایت بنماید. یکی از مقامات روسیه که در این رابطه سفری به ایران داشت، به ما مطرح نمود که اگر شما به ای سی سی شکایت بکنید و آنها اعلام بکنند که تحویل سامانه \"اس-300\" مغایر با قطعنامه نسیت ما آن را به شما خواهیم داد و ما در این مسئله برنده شدیم\".

سجادی تاکید کرد: \"اعتقاد عمومی ما این بود که تحویل سامانه \"اس-300\" مغایر با قطعنامه نیست و برای همین ما به آی سی سی شکایت کردیم تا بدین وسیله روسیه بتواند راه کارها و مجوز های حقوقی لازم را برای تحویل \"اس-300\" به ایران بدست بیاورد\".

به احتمال زیاد ایران قانونا به اس 300 دسترسی پیدا می کند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

این داستان اس 300 داره خیلی  جالب میشه!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
cheka, MOHAMMAD JAFAR, CAPTAIN PILOT, reza4087, ASHKAN95

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 9 شهریور 1390 23:14

دوست عزیز و گرامی, جناب typhoon
درود بر شما

هرچند در متن خبر فوق توضیح شفافی در خصوص قرارداد و همچنین خرید تجهیزات نطامی ارائه نگشته است اما چنانچه قرارداد جدید منعقد گردیده باشد بطور قطع در حوزه تجهیزات دفاعی سبک و خارج از تحریمات شورای امنیت سازمان ملل متحد میباشد. فراموش نکنیم یکی از دلایل عدم تحویل سامانه دفاع موشکی S-300 (که هم اکنون تولید آن از رده خارج گردیده است) به کشور عزیزمان, بحث محدودیت های اعمال شده از جانب تحریمات اخیر بود و از آنجا که دولت روسیه و همچنین کمپانی های تسلیحاتی آن قصد ندارند با تخطی از قوانین سازمان ملل در لیست سیاه شورای امنیت قرار گیرند, طبیعتا" از تحویل تسلیحات و عقد قراردادهای جدید در حوزه تجهیزات ممنوعه امتناع میورزند. هرچند موضوع اخیر شکایت نیز میتوان متاثر از سیاست خارجی باشد. با اینحال ممکن است بخشی از قرارداد مذکور نیز مرتبط با تجهیزات هوایی, قرودگاهی و پشتیبانی زمینی (Ground Support Equipment و یا همان GSE) باشد که همواره یکی از غنیترین منابع درآمد نمایشگاه های هوایی در سراسر جهان است. البته در این خصوص نیز محدویت هایی همچون: عدم فروش به ارگان های دولتی, سقف محدود مبالغ قرارداد, تجهیزات کنترل شده و .... وجود دارد که اساسا" چندان مهم نیستند و با برخی ترفندهای تجاری همچون ثبت شرکت های اقماری و تقسیم قرارداد مادر به چندین قرارداد خرد جهت سرشکن نمودن مبلغ کلی, میتوان محدودیت ها را اصطلاحا" دور زد!

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

البته در این خصوص نیز کمپانی های بزرگ و مطرح هیچگاه چنین ریسکی را متحمل نمیگردند زیرا قرادادهای آنها بطور مستمر تحت نظارت سازمان های قانون گذار میباشند. هم اکنون عمده ترین خریدهای شرکت های خصوصی ایران از کمپانی های کوچک غربی همچون Goldhofer آلمان و ELFA فنلاند و چند کمپانی اتریشی دیگر که هم اکنون نام آنها را بخاطر ندارم انجام میگردند و مفاد قرارداد نیز تا حد امکان در حول محدودیت های شورای امنیت قرار نمیگیرند. اساسا" در زمان فعلی نمیتوان در این خصوص نظر قطعی داد و طبیعتا" باید منتظر بود و اثرات آن را در آینده جستجو نمود. با اینحال شاید بتوان یکی از شفافترین تصاویر سیاست های خارجی کشور روسیه در قبال مسائل آمریکا و خاورمیانه را در قسمت های پایانی سریال 24 جستجو نمود که امیدواریم این مورد شامل آنها نگردد!  

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
Shahbaz, apple2009, typhoon, Persian Cat, masieh, Palange Zakhmi, reza4087, gigi64, ASHKAN95

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط typhoon » چهارشنبه 9 شهریور 1390 23:23

اثرات آن را در آینده جستجو نمود. با اینحال شاید بتوان یکی از شفافترین تصاویر سیاست های خارجی کشور روسیه در قبال مسائل آمریکا و خاورمیانه را در قسمت های پایانی سریال 24 مشاهده نمود که امیدواریم این مورد شامل آنها نگردد!  

سلام
مخلصم کاپیتان
می گم من الان توی سیزن 4 هستم،شما سیزن چند منظورتون هست؟
یک نکته ای هم که هست این که در این تحریم آخری به وضوح از تحریم سلاح های هجومی بحث شده و نه سیستم دفاع هوایی و واقعا ندادنش نامردی است!!!!!!
البته من احتمال می دم این شلوغی های اخیر در سوریه و چپ شدن سرهنگ هم بی تاثیر نباشه،کسی دیگر برای روسها نمانده :?  :?  :?  :?
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, reza4087, ASHKAN95, Shahbaz

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: خریدهای ایران در ماکس 2011؟!!!!

توسط cheka » پنج شنبه 10 شهریور 1390 00:50

تایفون عزیز ، تمام تجهیزات نمایش داده شده در نمایشگاه هوایی ماکس تهاجمی نیستند ، یکی از مهمترین بخشهای این نمایشگاه ، سیستم های پدافند هوایی هستند . برای مثال ، طبق اعلام آژانس RosoboronExport ، در نمایشگاه امسال سیستمهایی مثل Pechora-2M ، Buk-M2E ، S-400 ، ZSU-23-4M4 Shilka  ، Tor-M2E و ... نمایش داده شده اند که با توجه به اهمییت پدافند هوایی برای ایران ، احتمال زیاد بخش عمده ی لیست ایران هم از همین تجهیزات پدافند هوایی هست .

در مورد سایت Iran.ru هم از اونجایی که در بخش زبان انگلیسی ، نام Russian information Agency که در حقیقت همان آژانس خبری Ria novosti که خبرگزاری رسمی دولت روسیه هست در زیر نام سایت ذکر شده ، فکر کنم بشه به خبراش اعتماد کرد !

یک نکته ای که هست اینه که روسها در شرایط ویژه نشون دادن حاضرند برای حفظ منافع چرخشهای 180 درجه ای هم انجام بدن ، یادمون نره چطور روسیه با لغو یک جانبه ی توافقات گور-چرنومیردین (که در اون رسما صادرات سلاح و  همکاری روسیه روی پروژه ی نیروگاه بوشهر باید متوقف میشد) همکاری های نظامی و تکنولوژیک با ایران رو از سر گرفت . در حال حاضر با ضررهایی که روسیه از منع فروش سلاح به لیبی متحمل شده بود . بعید نیست روس آبارون اکسپورت برای جبران این ضرر  به صادارات اسلحه هایی به ایران که ناقض تحریمهای شورای امنیت نباشه صرف نظر کنه
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
reza4087, ASHKAN95, Shahbaz, X.Nima


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان