رونمایی از جدیدترین حمل کننده ماهواره در فارنبرو 2012

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

رونمایی از جدیدترین حمل کننده ماهواره در فارنبرو 2012

پست توسط HGhana » دو شنبه 26 تیر 1391, 7:45 pm

 تصویر 

 [FONT=Tahoma,sans-serif]شرکت ویرجین گالاتیک در روز افتتاحیه نمایشگاه هوایی فارنبرو 2012 از جدیدترین راکت حمل کننده با نام لانچر 1 که با هدف حمل و قرار دادن ماهواره های کوچک در مدار زمین طراحی و ساخته شده است رونمایی نمود.  

 [FONT=Tahoma,sans-serif]با سرمایه گذاری گسترده ای که از سوی شریک تجاری ویرجین گالاکتیک (Aabar) بر روی طرح Launcher 1 (لانچر 1) صورت گفته است انتظار می رود که پرواز های تجاری سامانه جدید پرتابگر مداری از سال 2016 آغاز گردد.   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]آقای ریچارد برانسن بنیانگذار ویرجین گالاکتیک گفت: " این طرح (لانچر1) بطور قابل توجهی کاهش هزینه های پرتاب ماهواره را از نظر مالی برای کلیه مبتکرین در هر مکانی، از زمان شروع طرح و آموزش آن تا تاسیس شرکتها و آژانس های فضایی به دنبال داشته است. این طرح، ابزاری نوین برای جامعه تحقیقاتی جهانی محسوب شده و همه ما را قادر می سازد تا با سرعت بیشتر و مقرون به صرفه تری به یاد گیری در مورد سیاره زیستی مان بپردازیم.   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]پرتابگر دو مرحله ای لانچر 1 از قابلیت حمل 500 پوند (225 کیلوگرم) بار برخوردار است و با هزینه ای کمتر از 10 میلیون دلار در مدار قرار خواهد گرفت و با اتصال در زیر هواپیمای حامل موسوم به WhiteKnightTwo (شوالیه سفید 2) شرکت ویرجین گالاکتیک به فضا حمل و پرتاب می گردد.   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]بر اساس اعلام این شرکت، هواپیمای حامل شوالیه سفید 2 همچنین قادر است کشتی فضایی 2 را جهت ماموریتهای زیر مداری حمل نماید. همچنین در حال حاضر چهار شرکت خصوصی با هدف اعزام مسافر بوسیله لانچر 1 و خرید چندین پرواز در آینده ، اقدام به سپرده گذاری در این طرح نموده اند.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]در جریان نمایشگاه هوایی فارنبرو، شرکت فن آوری های ماهواره ای سوری بمنظور توسعه طرح های پیشرفته ماهواره ای سازگار با مشخصه های عملکردی لانچر 1 ، تفاهنامه ای با ویرجین گالاکتیک به امضاء رساند.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]ویرجین گالاکتیک همچنین اعلام کرد: " انتظار می رود با ارائه طرحهای بهینه شده زمان ورود ماهواره ها به بازار کاهش یابد.   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]در حال حاضر این شرکت جهت انجام پرواز های زیر مداری با کشتی فضایی 2 ، 529 درخواست را از فضانوردان آینده دریافت کرده است که نشانگر اعتماد به صلاحیت و توانمندی سامانه موشکی است. بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این پروازها قبل از پایان سال جاری میلادی آغاز خواهند شد.   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]تحقیق، ترجمه و ویرایش : حمید قناعتی  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”