پرتاب آزمایشی فضاپیمای اوریون در سال 2014

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 370
تاریخ عضویت: سه شنبه 15 شهریور 1390, 7:28 pm
سپاس‌های ارسالی: 6398 بار
سپاس‌های دریافتی: 3280 بار

پرتاب آزمایشی فضاپیمای اوریون در سال 2014

پست توسط behrad90 » شنبه 21 آبان 1390, 10:35 pm

 
پرتاب آزمایشی فضاپیمای اوریون در سال 2014

تصویر
 
 ناسا اعلام کرده است که قصد دارد اولین تست پروازی بدون سرنشین اوریون را در سال 2014 انجام دهد و این تست به قرارداد با شرکت لوکهید مارتین اضافه خواهد شد .در این تست تمام سیستمهای وسیله چند منظوره اوریون آزمایش میشوند تا در صورت موفقیت این فضاپیما برای انتقال فضانوردان به ماورای مدار Leo آماده شود . یعنی رویدادی که بعد از 4 دهه رخ خواهد داد .


 تصویر 


آزمون پروازی در دو مدار انجام خواهد شد و موقع بازگست به زمین بر خلاف شاتلها ، اوریون مانند کپسولهای مرکوری ،جمینی و آپولو در اقیانوس فرود خواهد آمد .


 تصویر 
این ماموریت پرتاب آزمایشی از کیپ کارناوال فلوریدا صورت خواهد گرفت . موقع برگشت کپسول در این تست سرعتی حدود 20000 مایل در ساعت خواهد داشت ، و اطلاعات لازم را برای توسعه این طرح خواهد داد تا فضانوردان هنگام بازگشت به زمین مشکلی نداشته باشند .

اوریون درواقع قسمتی از برنامه ای به نام Constellation میباشد و هدف از آن ماموریتهای سرنشین دار برای مراجعت به ماه ( هفتمین سفر انسان به ماه) و ماموریت سرنشن دار به مریخ و حتی فراتر از آن میباشد. در طرح اصلی برای پرتاب آن از راکت Space Launch System یا SLS ( سامانه پرتاب فضائی) که در دست طراحی است استفاده خواهد شد . این راکت از سوخت مایع استفاده خواهد کرد .
 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”