در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » شنبه 16 مرداد 1395 12:15

تاریخچه بسیار مختصری از حضور ایران در المپیک های تابستانه

گفته می شود که در المپیک 1900 پاریس فردی به نام شاهزاده فریدون ملکم به عنوان اولین ورزشکار ایرانی در تاریخ المپیک حضور داشته در رشته شمشیربازی اپه انفرادی ، او در دور مقدماتی در گروهی که هر شش شمشیرباز دیگرش فرانسوی بوده اند دوم شده و به مرحله دوم گروهی راه یافته اما در این مرحله حذف شده است .

با این وجود سابقه ایی از این فرد در ایران وجود ندارد و خود کمیته بین المللی المپیک حضور وی به عنوان یک ورزشکار ایرانی را در المپیک 1900 به رسمیت نشناخته است . پس اولین حضور رسمی ورزشکاران ایران در المپیک ها به رقابت های 1948 لندن باز می گردد .


المپیک 1948 لندن :
36 ورزشکار مرد اعزامی در رشته های بسکتبال ، بوکس ، تیراندازی ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : یک مدال برنز (جعفر سلماسی در وزنه برداری)
رتبه سی و چهارم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی منصور رئیسی در 52 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی ابوالقاسم سخدری در 87+ کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی محمود نامجو در 56 کیلوگرم وزنه برداری

المپیک 1952 هلسینکی :
22 ورزشکار مرد اعزامی در رشته های دوومیدانی ، بوکس ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : سه مدال نقره (محمود نامجو در وزنه برداری و ناصر گیوه چی و غلامرضا تختی در کشتی آزاد) + چهار مدال برنز (علی میرزایی در وزنه برداری و محمود ملاقاسمی ، جهانبخت توفیق و عبدالله مجتبوی در کشتی آزاد)
رتبه سی ام جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی حسن رهنوردی در 82.5 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی حسن فردوس در 67.5 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی فیروز پژهان در 90 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی عباس زندی در 87 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 1956 ملبورن :
17 ورزشکار مرد اعزامی در رشته های دوومیدانی ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : دو مدال طلا (امامعلی حبیبی و غلامرضا تختی در کشتی آزاد) + دو مدال نقره (محمد علی خجسته پور و مهدی یعقوبی در کشتی آزاد) + یک مدال برنز (محمود نامجو در وزنه برداری)
رتبه چهاردهم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی جلال منصوری در 82.5 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان چهارمی حسن رهنوردی در 90 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان چهارمی فیروز پژهان در 90+ کیلوگرم وزنه برداری - عنوان چهارمی نبی سروری در 73 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی هنریک تمرز در 67.5 کیلوگرم وزنه برداری

المپیک 1960 رم :
25 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، بوکس ، تیراندازی ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : یک مدال نقره (علامرضا تختی در کشتی آزاد) + سه مدال برنز (اسماعیل علم خواه در وزنه برداری ، ابراهیم سیفی پور در کشتی آزاد و محمد پذیرایی در کشتی فرنگی)
رتبه بیست و هفتم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی مصطفی تاجیک در 67 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان چهارمی امامعلی حبیبی در 73 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 1964 توکیو :
59 ورزشکار مرد در رشته های شیرجه ، شنا ، دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، فوتبال ، ژیمناستیک ، تیراندازی ، وزنه برداری و کشتی
4 ورزشکار خانم در رشته های دوومیدانی و ژیمناستیک
کسب مدال : دو مدال برنز (علی اکبر حیدری و محمد علی صنعتکاران در کشتی آزاد)
رتبه سی و چهارم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی منصور مهدی زاده در 87 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان چهارمی غلامرضا تختی در 97 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی عبدالله موحد در 70 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 1968 مکزیکوسیتی :
14 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : دو مدال طلا (محمد نصیری در وزنه برداری و عبدالله موحد در کشتی آزاد) + یک مدال نقره (پرویز جلایر در وزنه برداری) + دو مدال برنز (ابوطالب طالبی و شمس الدین سید عباسی در کشتی آزاد)
رتبه نوزدهم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی علی محمد مومنی در 78 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 1972 مونیخ :
50 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، فوتبال ، وزنه برداری و کشتی
کسب مدال : دو مدال نقره (محمد نصیری در وزنه برداری و رحیم علی آبادی در کشتی فرنگی) + یک مدال برنز (ابراهیم جوادی در کشتی آزاد)
رتبه بیست و هشتم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی مسلم اسکندر فیلابی در 100+ کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی نصرالله دهنوی در 67.5 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی شمس الدین سیدعباسی در 62 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی منصور برزگر در 74 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی رضا خرمی در 90 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 1976 مونترال :
82 ورزشکار مرد در رشته های واترپلو ، دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، فوتبال ، تیراندازی ، وزنه برداری ، کشتی
4 ورزشکار خانم در شمشیربازی
کسب مدال : یک مدال نقره (منصور برزگر در کشتی آزاد) + یک مدال برنز (محمد نصیری در وزنه برداری)
رتبه سی و سوم جهان
بهترین نتایج غیرمدالی : عنوان چهارمی محسن فرح وشی در 62 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی رمضان خدر در 57 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی مشترک تیم فوتبال

المپیک 1988 سئول :
27 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، دوچرخه سواری ، کشتی و تکواندو (برگزاری تکواندو به صورت غیر رسمی بود)
کسب مدال : یک مدال نقره (عسگری محمدیان در کشتی آزاد)
رتبه سی و ششم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی اکبر فلاح در 62 کیلوگرم کشتی آزاد
(ایران در رقابت های تکواندو هم موفق به کسب یک مدال برنز توسط فیصل دانش شد که در جدول مسابقات محاسبه نگردید)

المپیک 1992 بارسلون :
40 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، پینگ پنگ ، وزنه برداری ، کشتی و تکواندو (برگزاری تکواندو باز هم به صورت غیررسمی بود)
کسب مدال : یک مدال نقره (عسگری محمدیان در کشتی آزاد) + دو مدال برنز (امیرضا و رسول خادم در کشتی آزاد)
رتبه چهل و چهارم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی علی اکبرنژاد در 68 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی ایوب بنی نصرت در 90 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی حسن بابک در 90 کیلوگرم کشتی فرنگی
(ایران در رقابت های تکواندو هم موفق به کسب یک مدال نقره و یک مدال برنز توسط فریبرز عسگری و رضا مهماندوست  شد که باز در جدول مسابقات محاسبه نگردید)

المپیک 1996 آتلانتا :
17 ورزشکار مرد در رشته های شنا ، دوومیدانی ، بوکس ، جودو و کشتی
یک ورزشکار خانم در رشته تیراندازی
کسب مدال : یک مدال طلا (رسول خادم در کشتی آزاد) + یک مدال نقره (عباس جدیدی در کشتی آزاد) + یک مدال برنز (امیررضا خادم در کشتی آزاد)
رتبه چهل و سوم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان پنجمی مشترک بابک مقیمی در 63.5 کیلوگرم بوکس - عنوان پنجمی غلامرضا محمدیان در 52 کیلوگرم کشتی آزاد

المپیک 2000 سیدنی :
34 ورزشکار مرد در رشته های شنا ، دوومیدانی ، بوکس ، کانویینگ ، دوچرخه سواری ، سوارکاری ، جودو ، پینگ پنگ ، تکواندو ، وزنه برداری ، کشتی
یک ورزشکار خانم در رشته تیراندازی
کسب مدال : سه مدال طلا (حسین توکلی و حسین رضا زاده در وزنه برداری و علیرضا دبیر در کشتی آزاد) + یک مدال برنز (هادی ساعی در تکواندو)
رتبه بیست و هفتم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی کوروش باقری در 94 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان چهارمی محمد طلایی در 63 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان چهارمی امیررضا خادم در 85 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان چهارمی عباس جدیدی در 130 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی آرش میراسماعیلی در 66 کیلوگرم جودو - عنوان پنجمی مهدی پانزوان در 62 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی علی اشکانی در 58 کیلوگرم کشتی فرنگی

المپیک 2004 آتن :
37 ورزشکار مرد در رشته های دوومیدانی ، بوکس ، دوچرخه سواری ، جودو ، شنا ، پینگ پنگ ، تکواندو ، وزنه برداری و کشتی
یک ورزشکار خانم در تیراندازی
کسب مدال : دو مدال طلا (حسین رضا زاده در وزنه برداری و هادی ساعی در تکواندو) + دو مدال نقره (مسعود مصطفی جوکار و علیرضا رضایی در کشتی آزاد) + دو مدال برنز (علیرضا حیدری در کشتی آزاد و یوسف کرمی در تکواندو)
رتبه بیست و نهم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان چهارمی شاهین نصیری نیا در 94 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان چهارمی سجاد برزی در 120 کیلوگرم کشتی فرنگی - عنوان پنجمی مسعود حاجی آخوندزاده در 60 کیلوگرم جودو - عنوان پنجمی محمود میران در 100+ کیلوگرم جودو - عنوان پنجمی محمدحسین برخواه در 77 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی مجید خدایی در 84 کیلوگرم کشتی آزاد
(آرش میراسماعیلی در رشته جودو امید اصلی ایران برای کسب مدال بود که به علت برخورد قرعه با جودوکار رژیم اشغالگر قدس از حضور در مسابقات انصراف داد - پرویز زیدوند و مسعود هاشم زاده هم در کشتی فرنگی پس از آنکه در دیدارهای رده بندی مغلوب حریفانشان شدند به علت اعتراض به داوری عنوان چهارمی شان از جدول مسابقات حذف گردید!)

المپیک 2008 پکن :
52 ورزشکار مرد در رشته های تیروکمان ، دوومیدانی ، بدمینتون ، بسکتبال ، بوکس ، دوچرخه سواری ، جودو ، رویینگ ، شنا ، پینگ پنگ ، تکواندو ، وزنه برداری و کشتی
سه ورزشکار خانم در رشته های تیروکمان ، رویینگ و تکواندو
کسب مدال : یک مدال طلا (هادی ساعی در تکواندو) + یک مدال برنز (مراد محمدی در کشتی آزاد)
رتبه پنجاه و یکم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان پنجمی مشترک مرتضی سپهوند در 64 کیلوگرم بوکس - عنوان پنجمی علی معلومات در 73 کیلوگرم جودو - عنوان پنجمی محمدرضا رودکی در 100+ کیلوگرم جودو - عنوان پنجمی فردین معصومی در 120 کیلوگرم کشتی آزاد - عنوان پنجمی حمید سوریان در 55 کیلوگرم کشتی فرنگی

المپیک 2012 لندن :
45 ورزشکار مرد در رشته های تیروکمان ، دوومیدانی ، بوکس ، کانویینگ ، دوچرخه سواری ، شمشیربازی ، جودو ، رویینگ ، تیراندازی ، شنا ، پینگ پنگ ، تکواندو ، وزنه برداری و کشتی
8 ورزشکار خانم در رشته های تیرووکمان ، دوومیدانی ، کانویینگ ، رویینگ ، تیراندازی ، پینگ پنگ و تکواندو
کسب مدال : چهار مدال طلا (بهداد سلیمی در وزنه برداری و حمید سوریان ، امید نوروزی و قاسم رضایی در کشتی فرنگی) + پنج مدال نقره (احسان حدادی در دوومیدانی ، محمد باقری معتمد در تکواندو ، نواب نصیر شلال و سجاد انوشیروانی در وزنه برداری و صادق گودرزی در کشتی آزاد) + سه مدال برنز (کیانوش رستمی در وزنه برداری و احسان لشکری و کمیل قاسمی در کشتی آزاد)
رتبه هفدهم جهان
بهترین نتایج غیر مدالی : عنوان پنجمی مشترک احسان روزبهانی در 81 کیلوگرم بوکس - عنوان پنجمی سعید محمدپور در 94 کیلوگرم وزنه برداری - عنوان پنجمی رضا یزدانی در 96 کیلوگرم کشتی آزاد (آقای یزدانی بخت اول کسب مدال طلای این وزن بود که در مرحله یک چهارم نهایی با وجود مصدومیت حریفش را شکست داد اما در نیمه نهایی نتوانست بیشتر از چند ثانیه روی پای بشدت آسیب دیده اش بیاستد و در دیدار رده بندی هم به علت مصدمیت بازنده اعلام شد)

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » شنبه 16 مرداد 1395 12:50


برنامه ورزشکاران ایران در روز نخست مسابقات المپیک :

البته اولین ورزشکار ایران خانم زهرا نعمتی بودند که دیروز در دور تعیین رشته تیراندازی با کمان شرکت داشتند و بعداً به نتیجه ایشان خواهم پرداخت . امروز و در روز نخست رسمی مسابقات ورزشکاران کشورمان در تیراندازی ، تنیس روی میز ، دوچرخه سواری و قایقرانی رویینگ به مصاف حریفان خواهند رفت .

ساعت 16 (به وقت ایران) خانم ها الهه احمدی و نجمه خدمتی در دور مقدماتی تفنگ بادی 10 متر بانوان رقابت خواهند کرد . در این رقابت 57 تیرانداز از کشورهای مختلف حضور خواهند داشت و هشت نفر برتر مرحله مقدماتی به فینال که ساعت 18 آغاز خواهد شد راه می یابند .

از ساعت 16:30 هم رقابت های تنیس روی میز انفرادی آغاز می شود و آقای نیما عالمیان دور مقدماتی با کاناک جوآ ورزشکار نچندان مطرح آمریکایی مسابقه خواهد داد . در استارت لیست مسابقات آقای نیما عالمیان در رده 52 و کاناک جوآ در رده 65 قرار دارند . نیما عالمیان در صورت برتری برابر این حریف در دور دوم با اودیو انیسوک رومانیایی مسابقه خواهد داد که نفر 46 ام استارت لیست است . آقای نوشاد عالمیان هم که در مرحله مقدماتی استراحت دارد در دور اول با بوجان توکیچ اسلوونیایی مسابقه خواهد داد . توکیچ در رده 35 استارت لیست است و نوشاد عالمیان در رده 51 ام قرار دارد . گفتی است 32 نفر استارت لیست دور مقدماتی و اول را به طور کامل استراحت دارند و فردا وارد رقابت خواهند شد . در بخش بانوان هم خانم ندا شهسواری دور مقدماتی استراحت دارد و دور اول با الکساندرا پروالوا از بلاروس مسابقه خواهد داد . خانم پروالوا نفر چهل و هفتم استارت لیست است و خانم شهسواری در رده 64 قرار داشته .

از ساعت 17 رقابت استقامت جاده آغاز خواهد شد که از ایران آقایان قادر میزبانی ، آروین معظمی و صمد پورشیب در آن شرکت خواهند داشت . این رقابت در مسیری 241.5 کیلومتری برگزار خواهد شد و پیشبینی می شود بیش از 5 ساعت طول بکشد!

در قایقرانی رووینگ هم از ساعت 16 رقابت های مقدماتی تک نفره دو پارو بانوان با حضور خانم مهسا جاور آغاز خواهد شد و ایشان در گروه دو با حریفانی از آمریکا ، اندونزی ، لیتوانی ، دانمارک و آرژانتین همگروه می باشد اما نکته اینجاست که برای راهیابی به مرحله بعدی رکورد های ثبت شده توسط همه پاروزنان در گروه های مختلف محاسبه می شود و گروه بندی فقط به این دلیل انجام می شود که امکان ندارد همه پاروزنان همزمان رقابت کنند!

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » شنبه 16 مرداد 1395 21:02

گزارش 1 :صبح شنبه 6 آگوست به وقت برزیل

در این گزارش به رقابت های تعیین رده تیر و کمان ، و رقابت های تفنگ بادی 10 متر بانوان اشاره می گردد .

رقابت های تعیین رده تیر و کمان انفرادی آقایان و بانوان روز جمعه برگزار شده بود . در رقابت آقایان کیم وو جین از کره جنوبی ، برادی الیسون از آمریکا ، دیوید پاسکولوچی از ایتالیا و سیجف ون دن برگ از هلند در رده های اول تا چهارم قرار گرفتند یعنی هر سه نفری که بنده پیشبینی کرده بودم مدال های این قسمت را بدست می آورند در بین چهار نفر برتر هستند . پس هر کدام از این چهار نفر در یک ربع از جدول رقابت ها قرار می گیرند و اگر دست بر قضا مغلوب حریفان ضعیف تر از خود نشوند ، تا قبل از نیمه نهایی با یکدیگر برخورد نخواهند داشت . دو دور اول مسابقات انفرادی تیر و کمان مردان روز های دوشنبه و سه شنبه 8 و 9 آگوست خواهد بود .

در رقابت های تعیین خط انفرادی بانوان هر سه ورزشکار تیم کره در رده های او تا سوم قرار گرفتند و تان یا تین از تایوان در رده چهارم قرار گرفت . پس به همان ترتیب مردان ، این چهار نفر تا قبل از نیمه نهایی با یکدیگر برخورد نخواهند داشت و اگر یادتان باشد بنده پیشبینی کرده بودم که دو مدال از سه مدال این بخش به کره جنوبی و مدال دیگر به تایوان خواهد رسید! ما در این بخش خانم زهرا نعمتی قهرمان تیروکمان پارالمپیک را داریم که با توجه به شرایط نامناسبی که محیط برگزاری مسابقه برای ایشان داشت و هیچگونه پیشبینی ایی برای آسایش ایشان از سوی مسئولان برگزاری مسابقات صورت نگرفته بود ، در بین 64 شرکت کننده در رده چهل و نهم قرار گرفتند . ایشان روز دوشنبه یا سه شنبه در دور اول باید به مصاف آنا استپانوآ روس ، نفر شانزدهم رقابت تعیین خط بروند که البته در رنکینگ جهانی یک پله پایین تر خانم نعمتی در رده چهل و هشتم جهان قرار دارد! در صورت برتری خانم نعمتی بر این ورزشکار ، در دور دوم باید با برنده سنیا پروآ روس و ناتالیا سانچز کلمبیایی مسابقه دهد که کماندار روس نفر پنجم رنکینگ جهانی و کماندار کلمبیایی نفر سی و ششم رنکینگ می باشد .

اما رقابت های تعیین خط تیمی مردان هم برگزار شد و کره جنوبی ، آمریکا و ایتالیا در رده های اول تا سوم قرار گرفته اند که باز اگر به خاطر داشته باشید سه مدال این ماده را برای همین سه تیم کنار گذاشته ام و باز با این رتبه ها این سه تیم تا قبل از نیمه نهایی با یکدیگر روبرو نخواهند شد!

و اما رقابت های تفنگ بادی 10 متر بانوان برگزار شد و یکی از مدال هایی که برای ایران پیشبینی کرده بودیم پرید! در رقابت های دور مقدماتی خانم الهه احمدی پس از حریفانی از چین و آلمان در رده سوم قرار گرفت و خانم نجمه خدمتی در شرایطی که فاصله ایی بسیار کم از نفر هشتم داشت در رده یازدهم ایستاد و از راهیابی به فینال باز ماند . خانم خدمتی در 12 تیر اول شروع خوبی نداشت و به اینکه در دورهای دوم تا چهارم پا به پای صدرنشین ها امتیاز گرفت ، به خاطر همان عقب ماندگی دور اول از صعود بازماند . اما خانم احمدی در دور مقدماتی عملکردی قابل قبول و امیدوار کننده داشت . اما در فینال خانم احمدی هم شروع نسبتاً بدی داشت و از همان ابتدای مسابقه در رده های آخر جدول قرار گرفته و با استرس حذف شدن به کارش ادامه داد تا در نهایت از راهیابی به جمع پنج نفر برتر بازماند و مثل المپیک 2012 لندن عنوان ششم را از آن خود کرد . در پایان این رقابت و در کمال ناباوری ویرجینیا تراشر 19 ساله از آمریکا که تاکنون حتی در سطح رقابت های جایزه بزرگ بین المللی هم موفق به کسب رتبه و مقام نشده بود ، به مدال طلا دست یافت و دو بانوی با سابقه و پرتجربه چینی در رده های دوم و سوم قرار گرفتند . بنده پیشبینی کرده بودم که یی سیلینگ چینی طلا خواهد گرفت ، اما وی به مدال برنز قناعت کرد . مدال نقره را هم برای آندرا آرسیویچ صرب کنار گذاشته بودم که در دور مقدماتی دوازدهم شد! خانم احمدی هم که گفته بودم برنز می گیرد!!!

با این شرایط یکی از مدال های پیشبینی شده برای کاروان ایران دود شد ، البته در تیراندازی ورزشکاران ما همچنان رقابت خواهند داشت اما در تفنگ بادی 10 متر بانوان بود که چشم به مدال داشتند . حالا باید یکی دیگر از ورزش های امیدوار به مدال مثل جودو ، بوکس ، دوومیدانی یا شمشیربازی جور جبران این یک تک مدال را بکشند تا بار رشته های اصلی مدال آورمان سنگین تر نشود که می دانید این سنگینی بدترین درد همیشگی کاروان ایران در المپیک های گذشته بوده است!

فردا صبح به سایر نتایج مهمی که تا پایان روز شنبه به وقت برزیل رقم خواهد خورد ، اشاره خواهم نمود .

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » يکشنبه 17 مرداد 1395 11:47

گزارش 2 : شنبه 6 آگوست به وقت برزیل

با عرض سلام مجدد . در این گزارش به ادامه رقابت های انجام گرفته در روز نخست مسابقات المپیک و حوادث مهم آنها می پردازیم .

در رشته تیر و کمان مسابقات تیمی مردان برگزار شد و کشور های کره جنوبی ، آمریکا و استرالیا به ترتیب مدال های طلا ، نقره و برنز را تصاحب کردند . نکته جالب توجه شکست ایتالیا برابر چین در مرحله یک چهارم نهایی بود اما چینی ها در نیمه نهایی و رده بندی به آمریکا و استرالیا باختند و نتوانستند از برد شیرین برابر ایتالیا بهره برداری کنند . بنده پیشبینی کرده بودم که در این ماده آمریکا اول و کره دوم می شود و در واقع تنها طلای تیر و کمان بود که برای کره ایی ها پیشبینی نکرده بودم . حالا باید دید آیا هر چهار مدال طلای تیرو کمان المپیک ریو به کره ایی ها خواهد رسید یا نه؟!

در رقابت های بسکتبال مردان و در گروه یک استرالیا دست به کار بزرگی زد و در یک دیدار تماشایی 87-66 فرانسه را شکست داد . آمریکا در دیداری یک طرفه 119-62 چین را شکست داد و صربستان 86-62 از سد ونزوئلا گذشت . رقابت های گروه دو امشب برگزار خواهد شد . در بخش بانوان هم در گروه یک فرانسه 55-39 ترکیه را شکست داد ، استرالیا 84-66 برزیل را مغلوب کرد و ژاپن هم در دیداری حساس 77-73 بلاروس را مغلوب کرد . از گروه دو هم یک بازی برگزار شد و کانادا 90-68 چین را شکست داد .

مسابقات مقدماتی بوکس هم در 4 وزن برگزار شد ، در 49 کیلوگرم مردان که اتفاق خاصی رخ نداد و طبق جدول مسابقات چهار بوکسوری که بنده مدال های این وزن را برایشان کنار گذاشته ام زودتر از نیمه نهایی به هم نمی رسند . در 60 کیلوگرم مردان هم اتفاق مهمی رخ نداد اما سه نفر از چهار ورزشکاری که بنده برایشان پیشبینی مدال کرده ام در یک طرف جدول قرار دارند و مطمئناً حداقل یکی از آنها به مدال نخواهد رسید! در 81 کیلوگرم مردان چند مسابقه از دور مقدماتی برگزار شده و بقیه مسابقات امشب خواهد بود . در این وزن احسان روزبهانی را داریم که قرعه بسیار سختی دارد و برای رسیدن به مدالی که همیشه آرزویش را داشته باید با تمام توان بجنگد . او امشب با پیتر مولنبرگ هلندی مسابقه دارد که هرچند مبارز نام آشنایی نیست اما به عنوان نفر دوم انتخابی اروپا به المپیک راه یافته . روزبهانی در صورت پیروزی بر این حریف ، در یک هشتم نهایی با برنده آذربایجان و اوکراین مصاف می دهد که حریف آذربایجانی تیمور ممداف دارنده مدال برنز المپیک لندن و دو مدال جهانی می باشد و یکی از دو نفری است که بنده مدال برنز این وزن را برایش پیشبینی کرده بودم ، و تازه در صورتی که روزبهانی از این مرحله هم عبور کند در یک چهارم نهایی به احتمال فراوان حریفش عادل بیک نیازمبتوف قزاق خواهد بود که در المپیک لندن هم در همین مرحله روزبهانی را حذف کرد و به مدال نقره رسید! بنابراین روزبهانی برای رسیدن به مدال باید دو نفر از چهار نفری را که بنده برایشان مدال پیشبینی کرده ام حذف کند! دو رقابت مقدماتی هم در وزن 91 کیلوگرم برگزار شد . در جدول این وزن هم چهار بوکسوری که شانس های اصلی کسب مدال این وزن محسوب می شوند دو به دو در یک چهارم نهایی به هم خواهند خورد و بنابراین دو نفرشان موفق به کسب مدال نمی شوند!

در رقابت دوچرخه سواری استقامت جاده به ترتیب رکابزنان بلژیک ، دانمارک و لهستان مدال های طلا ، نقره و برنز را کسب کردند . در این رقابت که بیش از 6 ساعت به طول انجامید هیچ یک از سه دوچرخه سوار کشورمان موفق به عبور از خط پایان نشدند و آقای قادر میزبانی هم که قرار بود با تجربه بالایش رتبه قابل قبولی بدست آورد دچار مصدومیت شدیدی شد و از ادامه مسیر بازماند!

در رشته سوارکاری هم رقابت هایی در بخش مقدماتی انجام گرفت .

در شمشیربازی رقابت های اپه انفرادی بانوان برگزار شد و مدال ها به ترتیب ارزش به مجارستان ، ایتالیا و چین رسید . نکته جالب توجه اینکه خانم اما سوزز مجار که به مدال طلا رسید در راه کسب این موفقیت جدول بسیار سختی را پشت سر گذاشت . او در اولین مسابقه از سد جولیا بلجاجوآ استونیایی گذشت که بنده برایش مدال برنز پیشبینی کرده بودم ، بعد از شکست دادن حریفی از کره ، در یک چهارم نهایی شمشیربازی از ژاپن را مغلوب کرد که این ژاپنی در دیدار قبلی اش یانا شمیاکینای اوکراینی قهرمان المپیک لندن را شکست داده بود! در نیمه نهایی هم شمشیرباز فرانسوی را مغلوب کرد و در فینال هم از سد روزلا فیامینگو ایتالیایی گذشت که بخت اول کسب مدال طلا بود . اینطوری است که یک نفر با اراده می تواند همه پیشبینی ها را نقش بر آب کند!

در رشته هاکی روی چمن و در بخش مردان ، در گروه یک بلژیک 4-1 بریتانیا را شکست داد . استرالیای قدرتمند به سختی و 2-1 از سد زلاندنو گذشت و اسپانیا 6-0 برزیل میزبان را در هم کوبید! در گروه دو هلند و آرژانتین به تساوی 3-3 رضایت دادند . هند 3-2 ایرلند را شکست داد و آلمان 6-2 کانادا را مغلوب کرد . در رقابت های بانوان هم دو مسابقه از گروه دو برگزار شد که در هر دو مسابقه نتایجی دور از انتظار رقم خورد ؛ آمریکا 2-1 آرژانتین را شکست داد و استرالیا هم با همین نتیجه به بریتانیا باخت .

رقابت های فوتبال که از دو روز قبل از افتتاحیه آغاز شده بود روز شنبه هم با رقابت های دور دوم گروهی بانوان پیگیری شد . از آنجا که پرداختن به این رقابت های مفصل و وقت گیر است کلاً از آن می گذریم! تا به مراحل حساس تری برسد .

رقابت های مقدماتی ژیمناستیک هم آغاز شده و تا امروز ادامه خواهد داشت که به تعیین فینالیست های اسباب های مختلف منجر خواهد شد . خبر مهم این رقابت مصدومیت شدید یکی از ژیمناست های مرد فرانسوی بود که با توجه به عکس های گرفته شده از لحظه مصدمیت وی به نظر می رسد از ناحیه ساق پای چپ دچار شکستگی کامل شده باشد و ممکن است ژیمناستیک حرفه ایی را برای همیشه از دست بدهد!

رقابت های هندبال بانوان هم آغاز شد . در گروه یک برزیل میزبان 31-28 نروژ را شکست داد ، اسپانیا 25-19 مونتنگرو را مغلوب کرد و آنگولا با خلق شگفتی 23-19 از سد رومانی گذشت . در گروه دو فرانسه 18-14 هلند را برد ، روسیه 30-25 کره جنوبی را شکست داد و سوئد 31-21 از سد آرژانتین گذشت .

رقابت های دو وزن جودو هم با رقم خوردن نتایج جالبی برگزار شد . در 60 کیلوگرم مردان بسلان مدرانوف از روسیه و یلدوز عصمت اف از قزاقستان به مدال های طلا و نقره رسیدند و دو مدال برنز هم نصیب ناهوسا تاکادو ژاپنی و دیوربیک اورزبوف ازبک رسید . در این وزن کیم وون جین از کره جنوبی شانس اول مدال طلا بود که به رتبه پنجم بسنده کرد . در 48 کیلوگرم بانوان پائولا پارتا آرژانتینی طبق پیشبینی ها به مدال طلا رسید اما مدال دیگر به جئو بوکیونگ کره ایی (نقره) ، امی کونودو ژاپنی و گل بدراکین اوگونستگس قزاق (برنز) رسید . جالب اینکه برزیلی ها در هر دو وزن روی مدال گیری ورزشکارانشان حساب می کردند اما هر دو نفر پنجم شدند .

رقابت های دور مقدماتی قایقرانی رویینگ هم در بیشتر مواد برگزار شد . خانم مهسا جاور در تک نفره دو پارو بانوان در گروه خود چهارم شد و از راهیابی مستقیم به نیمه نهایی باز ماند اما با توجه به رکوردهای ثبت شده در گروه های مختلف خانم جاور امید زیادی دارد که در رقابت شانس مجدد بتواند جواز صعود به نیمه نهایی را کسب کند .

رقابت های راگبی هفت نفره بانوان هم آغاز شد و دو دور مسابقه در بخش مقدماتی گروهی به انجام رسید .

در تیراندازی تپانچه بادی 10 متر آقایان هم مثل دیگر ماده که دیروز صبح (به وقت برزیل) برگزار شد نتیجه عجیبی رقم خورد و مدال طلا به ورزشکاری از ویتنام رسید! فیلیپ آلمیدای برزیلی که مدال طلای این ماده برای او پیشبینی شده بود به مدال نقره دست یافت و تیراندازی از چین سوم شد .

در رقابت های شنا هم مدال های چهار ماده توزیع شد ؛ در 400 متر آزاد آقایان مک هورتون استرالیایی طلا گرفت ، سون یانگ چینی که مدال طلای این ماده برای او پیشبینی شده بود به مدال نقره بسنده کرد و گابریل دی تی ایتالیایی سوم شد . در 400 متر ترکیبی مردان هم دایا سیتو که پیشبینی می شد اول شود در رده سوم ایستاد اما مدال طلا به هم وطنش کوسوکی هاگینو رسید و چیس کالیز آمریکایی دوم شد . در 400 متر ترکیبی بانوان مدال های طلا و نقره طبق پیشبینی به کاتینکا هوسو مجار و مایا دی رادو آمریکایی رسید اما مدال برنز را ماریا بلمنتو گارسیای اسپانیایی تصاحب کرد . و در 4*100 متر آزاد تیمی هم استرالیا ، آمریکا و کانادا به ترتیب اول تا سوم شدند .

رقابت های تنیس روی میز انفرادی مردان و بانوان هم در دورهای مقدماتی با حذف ورزشکاران ما همراه بود . در بخش بانوان خانم ندا شهسواری 3-4 مغلوب حریف بلاروسی اش شد . این حریف در دور بعدی با راکت بدست قدرتمندی از تایوان مصاف خواهد داد . در بخش آقایان هم نیما عالمیان بعد از اینکه 4-1 راکت بدست جوانی از آمریکا را شکست داد در مسابقه دوم با همین نتیجه مغلوب حریف رومانیایی شد . این رومانیایی دور بعد با حریفی از اتریش مسابقه می دهد . نوشاد هم 1-4 به حریف اسلوونیایی اش باخت و حذف شد . این اسلوونیایی دور بعد با راکت بدستی از لهستان مصاف می دهد . جالب توجه اینکه دیشب بعد از این شکست های پیاپی توجیه ها سریعاً شروع شد! نیما به داوری اعتراض داشت و نوشاد عالمیان هم بی توجهی های ریاست قبلی فدراسیون را که باعث شده مدتی از صحنه تمرین و مسابقات دور باشد عامل افت و ناکامی اش می داند!

رقابت های مقدماتی تنیس هم آغاز شد و در بخش های تک نفره و دو نقره آقایان اتفاق خاصی رخ نداد اما در بخش های بانوان شاهد چند نتیجه عجیب بودیم ؛ در انفرادی ونوس ویلیامز کهنه کار آمریکایی مغلوب کریستین فیلیپکینز بلژیکی شد و اگنیشکا ردونسکا لهستانی هم به ژانگ سایسای چینی باخت . در دو نفره بانوان هم تیم کارولین گارسیا و کریستین ملیدانوویچ از فرانسه به تیم نچندان مطرحی از ژاپن باختند!

در رقابت های والیبال سالنی بانوان در گروه یک کره جنوبی 3-1 ژاپن را شکست داد ، برزیل در سه ست کامرون را مغلوب کرد و روسیه با همین نتیجه از سد آرژانتین گذشت . در گروه دو هم هلند 3-2 چین را شکست داد ، آمریکا 3-0 پورتوریکو را مغلوب کرد و صربستان با همین نتیجه ایتالیا را شکست داد . رقابت های والیبال ساحلی هم برگزار شد که به علت تعداد زیاد بازی ها فعلاً از آن می گذریم .

رقابت های واترپلو مردان هم آغاز شده که فعلاً از آن هم می گذریم!

و می ماند رقابت وزنه برداری در دسته 48 کیلوگرم بانوان که مدال طلای آن در کمال ناباوری به سوپیتا تاناسان تایلندی رسید . و باز در کمال ناباوری مدال نقره را هم سیر وایونی آگوستینیا از اندونزی کسب کرد و هیرومی میاکا ژاپنی که مدال طلا برایش پیشبینی شده بود با نمایشی ضعیف سوم شد . در این رقابت وونگ تای هیون دیگر وزنه بردای ویتنامی که از هم وطنش معروف تر و با سابقه تر بود حذف شد .

جدول رده بندی مدالی در پایان روز اول مسابقات به این شکل می باشد :
(فقط 11 کشور اول)

1- استرالیا   2 طلا   یک برنز
2- مجارستان   2 طلا
3- آمریکا   یک طلا   4 نقره
4- کره جنوبی   یک طلا   یک نقره
5- ژاپن   یک طلا   4 برنز
6- آرژانتین /// بلژیک /// روسیه /// تایلند /// ویتنام   هرکدام   یک طلا
11- چین   2 نقره   3 برنز

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » يکشنبه 17 مرداد 1395 12:05


برنامه امروزورزشکاران ایران :

امروز از ساعت 16:30 به وقت تهران خانم گلنوش سبقت اللهی در تپانچه بادی 10 متر در رقابت مقدماتی برای راهیابی به فینال شرکت خواهد نمود .

ساعت 16:50 خانم مهسا جاور در مرحله شانس مجدد رووینگ تک نفره دو پارو بانوان حاضر می شود .

ساعت 2:15 بامداد فردا طبق برنامه احسان روزبهانی به مصاف حریف هلندی اش خواهد رفت .

و ساعت 6:05 صبح فردا هم تیم ملی والیبال ایران رقابت خود را با آرژانتین آغاز خواهد نمود .


Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » دوشنبه 18 مرداد 1395 12:18

گزارش 3 : یکشنبه 7 آگوست به وقت برزیل

با سلام دوباره . اصلاً نگران نباشید . درست است که این دو روز نخست رقابت های المپیک برای ورزشکاران ما خوش یمن نبود اما همیشه همینطور است! باید 4-5 روز بگذرد تا کم کم نتایج بهتر شوند و مدال ها برای کاروان ایران بدرخشند . اگر از 4-5 روز گذشت و خبری نشد آنوقت جای نگرانی دارد!

و اما اتفاقات مهم روز دوم المپیک که کم هم نبودند ؛

در رشته تیر و کمان در بخش تیمی بانوان کشورهای کره جنوبی ، روسیه و تایوان به ترتیب صاحب مدال های طلا ، نقره و برنز شدند .

در رشته بسکتبال در گروه دو مردان کرواسی دست به کار بزرگی زد و با نتیجه 72-70 اسپانیا را شکست داد . آرژانتین 94-66 نیجریه را مغلوب کرد و لیتوانی 82-76 تیم میزبان را شکست داد . در گروه دو بانوان هم آمریکا 121-56 سنگال را در هم کوبید و اسپانیا 65-59 صربستان را شکست داد .

در رشته بوکس هم رقابت های مقدماتی در سه وزن 60 ، 69 و 81 کیلوگرم مردان ادامه یافت . به وضعیت 60 کیلوگرم که اشاره کرده بودم . در 69 کیلوگرم بوکسور قزاق در یک سمت جدول قرار دارد و سه بوکسور کوبا ، مراکش و چین که برایشان پیشبینی مدال کرده بودم در سمت دیگر جدول و بوکسور چینی در همان مبارزه اول به یک حریف جوان لیتوانیایی باخت و حذف شد . در 81 کیلوگرم هم احسان روزبهانی به حریف هلندی اش باخت و باز هم به آنچه استحقاق داشت نرسید . هیچ شکی وجود ندارد که در بین ورزشکاران کاروان ایران احسان روزبهانی بیشترین زحمت و تمرین های انفرادی را برای کسب نتیجه در المپیک متحمل شده بود و واقعاً شایستگی رسیدن به مدال را داشت اما به نظر می رسید از نظر فنی در انتخاب تاکتیک مبارزه و گاردگیری دچار اشتباه شده بود . احسان در دو سال گذشته بارها از عدم حمایت فدراسیون گله کرده بود و با مبارزه دیشب بنده انتظار داشتم که او در مصاحبه باز فدراسیون را مقصر بداند که زمینه رشد فنی و تکنیکی وی را فراهم نکرده اند اما او مقصر باخت دیشب را داوران اعلام کرده است! بله داوری در بوکس نقاط ضعف فراوانی دارد . بنده شنیده بودم قرار است مربیان از روند نتیجه مسابقه آگاه باشند اما در راند سوم روزبهانی طوری مسابقه می داد که انگار خبر ندارد عقب است! ولی مبارزه پایاپای بود و حریف هلندی با اینکه ضربه های کمتری می زد اما ضربه هایش فنی تر و دقیق تر بود . احسان بیشتر ضربه می زد و تحرک بالایی داشت اما اغلب ضربه هایش یا در هوا رد می شد یا به گارد حریف می خورد در حالی که می شد رد ضربه های حریف هلندی را روی صورت احسان به وضوح دید! و به نظر من همین که بوکسور هلندی ضربه های فنی و زیباتر بیشتری داشت باعث برتری یک امتیازی اش نسبت به تحرک بیشتر اما کم دقت تر احسان روزبهانی داشت . اما یک نکته دیگر ، خیلی ها انتظار داشتند آقای ناطق نوری بعد از ناکامی های پیاپی تیم ملی بوکس در کسب سهمیه های بیشتر استعفا دهد اما ایشان اصلاً به روی خودشان نیاوردند و این شائبه پیش آمد که منتظر هستند تا با مدال احتمالی روزبهانی که در واقع بزرگترین منتقد ایشان هم هست ، صندلی ریاست را حفظ کنند! خب ، این هم از عاقبت روزبهانی . مطمئناً حالا باز خیلی ها منتظر کناره گیری آقای ناطق نوری هستند ، اما بنده اطمینان می دهم آقای ناطق اگر اهل کناره گیری بودند ، بعد از المپیک سیدنی این کار را می کردند! احتمالاً تنها واکنش ایشان این خواهد بود که اعلام کنند برای دور بعدی در انتخابات فدراسیون نامزد نخواهند شد!!!

رقابت های مقدماتی کانویینگ آب های خروشان هم در دو ماده آغاز شد و با حذف تعدادی از قایقرانان کمتر سرشناس ، جمع مدعیان برای دورهای بعد جمع تر گردید!

در رقابت های دوچرخه سواری استقامت جاده بانوان هم دوچرخه سوارانی از هلند ، سوئد و ایتالیا رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

در رقابت های پرش از تخته سه متر دو نفره شیرجه بانوان تیم های چین ، ایتالیا و استرالیا اول تا سوم شدند .

رقابت های مقدماتی اسب دوانی رشته سوارکاری هم ادامه یافت .

در رقابت های شمشیربازی فلوره انفرادی مردان دانیل گاروزو ایتالیایی اول شد ، الکساندر ماسایلاس از آمریکا در رده دوم قرار گرفت و تیمور سافین روس به مدال برنز دست یافت . از اتفاقات مهم این رقابت حذف آرتور اکمتزین روس توسط ماسایلاس در یک هشتم نهایی و حذف یوکی اوتای ژاپنی در یک شانزدهم نهایی بدست شمشیربازی از کشور میزبان بود که این شمشیرباز در یک چهارم نهایی به گاروزو باخت .

در مسابقات دور دوم گروهی هاکی رو چمن مردان در گروه یک اسپانیا با شکست 1-0 استرالیا شگفتی ساز شد . بلژیک هم 12-0 تیم میزبان را در هم کوبید و زلاندنو و بریتانیا به تساوی 2-2 رضایت دادند . در گروه دو فقط یک بازی برگزار شد و هلند 5-0 ایرلند را شکست داد . در بخش بانوان هم در گروه یک زلاندنو 4-1 کره جنوبی را شکست داد ، هلند 5-0 اسپانیا را برد و چین و آلمان به تساوی 1-1 دست یافتند . در گروه دو هم ژاپن و هند 2-2 مساوی شدند .

رقابت های فوتبال مردان هم ادامه یافت که فعلاً قصد پرداختن به آن را ندارم اما نکته عجیب نتایج تیم فوتبال برزیل است! این تیم روز پنجشنبه گذشته در اولین بازی با آفریقای جنوبی به تساوی بدون گل دست یافته بود و دیشب هم در بازی دوم باز با همین نتیجه برابر عراق متوقف شد!

رقابت های مقدماتی ژیمناستیک هم به پایان رسید و فینالیست های اسباب مختلف مشخص شدند و از حالا به بعد است که هنرنمایی های واقعی برای کسب مدال آغاز خواهد شد .

رقابت های هندبال مردان هم آغاز شد . در گروه یک قطر با برتری 30-23 برابر کرواسی نشان داد برای کسب مدال دندان تیز کرده است! دانمارک 25-19 آرژانتین را برد و فرانسه هم به سختی 25-23 از سد تونس گذشت . در گروه دو هم نتایج بسیار نزدیکی رقم خورد! آلمان 32-29 سوئد را شکست داد ، برزیل 34-32 لهستان را مغلوب کرد و اسلوونی 27-26 مصر را برد .

در رقابت های جودو هم نتایج جالبی رقم خورد! در 66 کیلوگرم مردان مدال های طلا و نقره به فابیو باسلی ایتالیایی و آن بائویول از کره جنوبی رسید و ماساشی ابونوما جودوکار مطرح ژاپنی مثل المپیک قبل به مدال برنز بسنده کرد به همراه آدرین گومبچ از اسلوونی . در این وزن میخائیل پولیف عنوان دار روس در دور دوم به حریف نچندان مطرحی از کانادا باخت و حذف شد! در 52 کیلوگرم بانوان ماجلیندا کلمندی از کوزوو دست به کار بزرگی زد و اولین مدال تاریخ المپیکی کشورش را با رنگ طلایی بدست آورد و نام خود را جاودانه نمود! مدال نقره به اودت جیوفریدا از ایتالیا رسید و دو مدال برنز هم نصیب میساتو ناکامورا ژاپنی و ناتالیا کازیتونیا روس شد . لازم به توضیح است که ما قرار بود در وزن 66 کیلوگرم مردان نماینده داشته باشیم اما آقای خجسته پور بدلیل مشکلات خانوادگی از حضور در المپیک انصراف دادند و برخلاف ادعای برخی رسانه ها که می خواهند حتماً کمیته بین المللی المپیک را حساس کنند این انصراف هیچ ربطی به احتمال رویارویی ایشان با جودوکار رژیم اشغالگر قدس نداشت!!!

رقابت های رویینگ هم به علت مواج بودن آب های خلیج ریودوژانیرو به امروز موکول شد .

در راگبی هفت نفره بانوان رقابت های مقدماتی گروهی که تمام شد هیچ ، رقابت های حذفی هم برگزار شد و چهار تیم استرالیا ، کانادا ، زلاندنو و بریتانیا به نیمه نهایی راه یافته و به همین ترتیب دو به دو حریف هم خواهند بود پس به احتمال زیاد پیشبینی بنده درباره مدال های این رشته درست در خواهد آمد!

در رشته تیراندازی رقابت های دو ماده تپانچه 10 متر و تراپ بانوان برگزار شد . در تپانچه 10 متر تیراندازانی از چین ، روسیه و یونان اول تا سوم شدند . در این ماده خانم گلنوش سبقت اللهی از ایران در دور مقدماتی بیست و یکم شد . اما نتیجه عجیب را بخت های اول و دوم قهرمانی رقم زدند! اولنا کاستتویچ اوکراینی بیست و هشتم شد و گئو ونجین قهرمان دو المپیک گذشته در این ماده در رده سی ام ایستاد و واقعاً شانس آورد که هموطنش جورش را کشید!!! در تراپ بانوان هم هیچ یک از کسانی که مدال برایشان پیشبینی شده بود در این کار توفیق نیافتند و مدال ها به تیراندازانی از استرالیا ، زلاندنو و آمریکا رسید . خانم فاطیما گالوز اسپانیایی که بخت اول قهرمانی بود چهارم شد و خانم رای باسیل که لبنانی ها امید زیادی به درخشش وی داشتند عنوانی بهتر از چهاردهم کسب نکرد!

روز یکشنبه در 4 ماده دیگر شنا مدال توزیع شد . در 100 متر قورباغه مردان آدام پیتی از بریتانیا ، کامرون ون دربورگ از آفریقای جنوبی و کودی میلر از آمریکا اول تا سوم شدند . در 4*100 متر آزاد تیمی مردان هم آمریکا ، فرانسه و استرالیا مدال های طلا ، نقره و برنز را کسب کردند . در ترکیب تیم آمریکا مایکل فیلیپس بود که به این ترتیب کسب نوزدهمین طلای المپیکی خود را جشن گرفت! در شنای 400 متر آزاد بانوان کتی لدیسکی آمریکایی با شکستن رکورد جهان طلا گرفت ، جازمین کارولین بریتانیایی و لیا اسمیت آمریکایی هم دوم و سوم شدند . در 100 متر پروانه بانوان هم سارا خستروم سوئدی رکورد جهان را شکست و اول شد و پنی اولکساس کانادایی و دانا ولمر از آمریکا هم دوم و سوم شدند .

مسابقات تنیس روی میز انفرادی هم ادامه یافت و در مهمترین اتفاق در بخش مردان قدری آرونا از نیجریه با شکست چونگ چی یوآن از تایوان به یک هشتم نهایی راه یافت . در بخش بانوان هم جالب ترین نتیجه شکست کاسومی ایشیکاوا نامدار و باتجربه ژاپنی برابر کیم سونگ یی از کره شمالی بود . در مورد حریفان ورزشکاران خودمان هم باید بگویم هر سه توانستند به دور یک شانزدهم نهایی راه یابند که نشان می دهد واقعاً حریفان قدر و آماده ایی بوده اند!

در تنیس باز نتایج عجیب بیشتری رقم خورد! نواک جوکوویچ صرب در همان دور اول به خوان مارتین دل پوترو آرژانتینی باخت و حذف شد . در بخش انفرادی بانوان هم رابرتا وینسی ایتالیایی به حریف نچندان مطرحی از اسلوواکی باخت . در دو نفره مردان هر دو تیم فرانسوی و هر دو تیم بریتانیایی باختند! و در دو نفره بانوان هم تیم خواهران ویلیامز مغلوب تیمی از جمهوری چک شدند .

و اما در والیبال سالنی مردان ، در گروه یک ایتالیا 3-0 فرانسه را برد ، برزیل 3-1 مکزیک را شکست داد و کانادا با خلق یک شگفتی 3-0 از سد آمریکا گذشت . در گروه دو لهستان در سه ست مصر را شکست داد . روسیه 3-1 کوبا را مغلوب کرد و آرژانتین هم 3-0 ایران را شکست داد . تیم والیبال ایران دو ست اول نسبتاً قابل قبول بازی کرد اما استرس شدیدی بر تیم حاکم بود و در نهایت هر دو ست را با حداقل اختلاف واگذار کردند اما در ست سوم اصلاً خوب نبودند و به نظر می رسید شکست را قبول کرده اند! حالا باید دید این تیم که در چند روز گذشته کم هم حاشیه نداشته در رقابت های بعدی چه می کند! رقابت های والیبال ساحلی هم ادامه یافت که بعد از پایان رقابت های گروهی به آن خواهیم پرداخت .

و در رقابت های وزنه برداری دسته 56 کیلوگرم مردان لونگ کینگ کوآن از چین با شکستن رکورد جهان اول شد ، ام یان چول از کره شمالی در رده دوم قرار گرفت و سیمپت کوراتونگ از تایلند سوم شد . در دسته 53 کیلوگرم بانوان هم هائو شو چینگ از تایوان اول شد ، هیدالین دیاز فیلیپینی در رده دوم ایستاد و یون جین هی از کره جنوبی سوم شد . در این رقابت لی یاجون چینی در یک ضرب اول شد و رکورد المپیک را شکست اما در دو ضرب اوت کرد و موفق به کسب مدال نشد .

در پایان روز دوم رقابت ها 10 تیم برتر جدول رده بندی مدالی به این قرار می باشند :

1- آمریکا   3 طلا   5 نقره   4 برنز
2- چین   3 طلا   2 نقره   3 برنز
3- استرالیا   3 طلا   3 برنز
4- ایتالیا   2 طلا   3 نقره   2 برنز
5- کره جنوبی   2 طلا   2 نقره   یک برنز
6- مجارستان   2 طلا
7- روسیه   یک طلا   2 نقره   2 برنز
8- بریتانیا /// سوئد   هرکدام   یک طلا   یک نقره
10- ژاپن   یک طلا   6 برنز

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » سه شنبه 19 مرداد 1395 11:37

گزارش 4 : دوشنبه 8 آگوست (روز سوم بازی ها)

دوباره سلام . دیروز روز کم خبری برای ورزش ایران در المپیک بود و یکی از خبرنگاران صدا و سیما مجبور شد برای جبران این کم خبری ، کاری کند که تا چند ساعت سر ملت در فضای مجازی گرم باشد!!!

بگذریم ، ببینیم در روز سوم مسابقات المپیک چه اتفاقاتی افتاده ، کارشناسان معتقدند در همین سه روز نخست المپیک ریو به اندازه میانگین کل المپیک های گذشته شاهد وقوع شگفتی و اتفاقات و نتایج عجیب و غریب و غیر قابل پیشبینی بوده ایم .

در رشته تیر و کمان رقابت های حذفی در هر دو بخش انفرادی آقایان و بانوان آغاز شد . اتفاق مهم در بخش آقایان افتاد که کیم وو جین کره ایی بخت اول قهرمانی و نفر نخست رقابت تعیین رده بعد از پیروزی بر کماندار زیمباوه ایی در دور دوم به رائو رگا آگاتا از اندونزی باخت و حذف شد .

در بسکتبال مردان و در گروه یک شگفتی سازی استرالیا با برتری 95-80 برابر صربستان ادامه یافت . آمریکا هم 113-69 ونزوئلا را شکست داد و فرانسه 88-60 چین را مغلوب کرد . در گروه یک بانوان هم ژاپن 82-66 برزیل را برد و در گروه دو آمریکا 103-63 اسپانیا را شکست داد ، کانادا 71-67 از سد صربستان گذشت و چین 101-64 سنگال را مغلوب کرد .

در رقابت های مقدماتی بوکس هم در چهار وزن مردان ادامه یافت و در مهمترین اتفاق واسیلی یوگروف روس نایب قهرمان جهان در سال 2015 و از بخت های کسب مدال 49 کیلوگرم به نیکو هرناندز آمریکایی باخت .

رقابت های مقدماتی کانویینگ آب های خروشان هم ادامه یافت و در اینجا هم یکی از مدعیان مدال ماده کایاک تک نفره بانوان یعنی خانم ماریا زلیا لافونت فرانسوی در همان دور مقدماتی حذف شد!

در شیرجه از سکوی 10 متر دو نفره مردان تیم چین قهرمان شد و آمریکا و بریتانیا در رده های دوم و سوم ایستادند .

رقابت های مقدماتی اسب دوانی سوارکاری هم به پایان رسید و امروز رقابت نهایی برای مدال در انفرادی و تیمی برگزار خواهد شد .

در شمشیربازی رقابت های سابر انفرادی بانوان برگزار شد و مدال های طلا و نقره به دو شمشیرباز روس رسید ، اولا کارلان اوکراینی هم که بخت اول قهرمانی بود به مدال برنز بسنده کرد .

هاکی روی چمن مردان هم با دو بازی از گروه دو ادامه یافت که آلمان 2-1 هند را مغلوب کرد و آرژانتین 3-1 کانادا را شکست داد . در رقابت های گروه یک بانوان هم آلمان با برتری 2-1 برابر زلاندنو جدول را به هم ریخت! هلند 4-0 کره جنوبی را شکست داد و چین 2-0 اسپانیا را مغلوب کرد . در گروه دو هم آمریکا باز 2-1 استرالیا را برد و نشان داد که برای مدال در این رشته هم دندان تیز کرده است ، بریتانیا 3-0 هند را شکست داد و آرژانتین 4-0 ژاپن را مغلوب کرد .

در ماده تیمی تمام اسباب ژیمناستیک کشورهای ژاپن ، روسیه و چین مدال های طلا ، نقره و برنز را از آن خود کردند .

در رقابت های هندبال بانوان در گروه یک نروژ 27-24 اسپانیا را برد ، برزیل 26-13 رومانی را در هم کوبید و آنگولا با برتری 27-25 برابر مونتگرو و در کمال شگفتی به صعود امیدوار شد! در گروه دو هم سوئد 31-28 کره جنوبی را برد ، روسیه 26-25 فرانسه را مغلوب کرد و هلند 26-18 از سد آرژانتین گذشت .

رقابت های جودو هم ادامه یافت و ژاپنی ها بالاخره به طلا رسیدند! در 73 کیلوگرم مردان شویی انو ژاپنی اول شد ، رستم عروجف از آذربایجان در رده دوم ایستاد و لاشا شاوداتاشویلی از گرجستان و درک ون تیچت از بلژیک سوم شدند . اتفاق مهم این وزن شکست آنگ چان ریم از کره جنوبی برابر جودوکار بلژیکی بود . در 57 کیلوگرم بانوان رافائلا سیلوا برزیلی قهرمان شد تا کشور میزبان اولین مدال طلایش را کسب کند . دورج سورنگین سومیا از مغولستان در رده دوم ایستاد و تلما مونترو پرتغالی و کواری ماتسوموتو ژاپنی سوم شدند .

رقابت های رووینگ هم بعد از یک روز وقفه ادامه یافت و خانم مهسا جاور از کشورمان در رقابت شانس مجدد نتوانست به مرحله نهایی راه یابد . نکته عجیب این بود که رکوردهای کلی ثبت شده در رقابت های شانس مجدد نسبت به رکوردهای دور مقدماتی کاهش چشمگیری داشت و به نظر می رسد باز هم شرایط خلیج برای برگزاری یک رقابت نرمال چندان مساعد نبوده اما مسئولان تصمیم گرفته اند بیش از این مسابقات را به تعویق نیاندازند!!!

رقابت های راگبی هفت نفره بانوان با قهرمانی استرالیا به پایان رسید ، زلاندنو دوم شد و کانادا با پیروزی برابر بریتانیا به مدال برنز دست یافت . یعنی در اینجا هم پیشبینی ها درست از آب در نیامد!!!

رقابت های قایق های بادبانی هم آغاز شد اما از آنجا که این رقابت های حذفی نیست و قهرمانان در پایان یک رقابت چند روزه 10 مرحله ایی در مواد مختلف مشخص می شوند ، تا دورهای آخر نمی توان با اطمینان درباره نتیجه نهایی صحبت نمود .

در رشته تیراندازی رقابت های تفنگ 10 متر بادی مردان برگزار شد و تیراندازانی از ایتالیا ، اوکراین و روسیه اول تا سوم شدند . تیراندازان چینی که مدعیان اصلی قهرمانی در این ماده بودند در دور مقدماتی در رده های نهم و سی و یکم قرار گرفته و حذف شدند . پوریا نوروزیان شرکت کننده ایران هم در این رقابت در جایگاه بیست و دوم ایستاد . و در تراپ مردان تیراندازان کرواسی ، ایتالیا و بریتانیا در رده های اول تا سوم ایستادند . اریک وارگا اسلوواک که بخت نخست قهرمانی در این ماده بود عنوانی بهتر از بیست و یکمی بدست نیاورد .

در رشته شنا باز مدال های 4 رشته توزیع شد . در 200 متر آزاد مردان سان یانگ از چین به مدال طلا رسید ، چاد لی کلوز از آفریقای جنوبی در جایگاه دوم ایستاد و کانر دیر آمریکایی سوم شد . در 100 متر کرال پشت مردان هم رایان مورفی از آمریکا ، ژو جیان از چین و دیوید پالمر آمریکایی اول تا سوم شدند . در 100 متر کرال پشت بانوان کاتینکا هوسزو از مجارستان و کاتلین بیکر از آمریکا اول و دوم شدند و کلی مسی کانادایی و فو یان هیو از چین مشترکاً سوم شدند . و در 100 متر قورباغه لیلی کینگ از آمریکا اول شد ، یولیا یفیموآ از روسیه در جایگاه دوم ایستاد و کتی میلی دیگر شناگر آمریکایی سوم شد .

در رقابت های تنیس روی میز انفرادی مردان قدری ارونا نیجریه ایی باز هم با برتری برابر تیمو بول راکت بدست مطرح و با تجربه آلمانی شگفتی ساز شد و به جمع هشت نفر برتر راه یافت . او در این مرحله باید با ما لونگ چینی نفر اول جهان مسابقه دهد .

در رقابت های تنیس باز هم شگفتی ها ادامه یافتند! در انفرادی مردان جو ویلفدر سونگا فرانسوی به گیلس مولر از لوگزامبورگ باخت و حذف شد و در دو نفره مردان هم تیم صربستان که نواک جکوویچ هم بعد از باخت روز قبل در ترکیبش حضور داشت مغلوب تیمی از برزیل شد!

در رقابت های والیبال سالنی بانوان در گروه یک ژاپن 3-0 کامرون را برد ، روسیه 3-1 کره جنوبی را شکست داد و برزیل در سه ست از سد آرژانتین گذشت . در گروه دو چین 3-0 ایتالیا را مغلوب کرد ، آمریکا به سختی و با نتیجه 3-2 هلند را شکست داد و صربستان 3-0 پورتوریکو را مغلوب کرد . رقابت های مقدماتی والیبال ساحلی هم ادامه یافت .

در واترپلوی مردان در گروه یک یونان و صربستان به تساوی 9-9 دست یافتند ، همین نتیجه در بازی مجارستان و استرالیا هم رقم خورد و برزیل که هیچکس فکرش را نمی کرد اینقدر خوب ظاهر شود 16-8 ژاپن را در هم کوبید . در گروه دو هم ایتالیا 11-8 فرانسه را شکست داد ، اسپانیا 10-9 از سد آمریکا گذشت و کرواسی 8-7 مونتنگرو را شکست داد .

و در رقابت های وزنه برداری دسته 62 کیلوگرم مردان اسکار فیگوئرا از کلمبیا اول شد ، اکو یولی ایراوان از اندونزی در رده دوم ایستاد و فرکاد کارکی از قزاقستان سوم شد . در این وزن چن لی جون چینی در حرکت یک ضرب اوت کرد تا چینی ها دومین طلای مسلمشان را هم در این رشته از دست بدهند! در 58 کیلوگرم بانوان هم شوکانیا سریسورات و پیمیسری سیریکاو هر دو از تایلند اول و دوم شدند و کائو هوشین چان تایوانی سوم شد .

10 تیم برتر جدول مدالی در پایان روز سوم رقابت ها به این شرح می باشند :

1- آمریکا   5 طلا   7 نقره   7 برنز
2- چین   5 طلا   3 نقره   5 برنز
3- استرالیا   4 طلا   3 برنز
4- ایتالیا   3 طلا   4 نقره   2 برنز
5- ژاپن   3 طلا   7 برنز
6- مجارستان   3 طلا
7- روسیه   2 طلا   5 نقره   3 برنز
8- کره جنوبی   2 طلا   2 نقره   یک برنز
9- تایلند   2 طلا   یک نقره   یک برنز
10- بریتانیا   یک طلا   یک نقره   2 برنز

برنامه امروز ورزشکاران ایران :

از ساعت 16 به وقت تهران رقابت های رده بندی قایق رانی رویینگ تک نفره بانوان با حضور خانم مهسا جاور برای تعیین رده ورزشکاران بازمانده از راهیابی به نیمه نهایی آغاز می شود .

از ساعت 16:30 رقابت مقدماتی تیراندازی ماده تپانچه 25 متر بانوان با حضور خانم گلنوش سبقت اللهی آغاز می شود . در همین ساعت رقابت های انفرادی تیرو کمان بانوان هم آغاز می شود و خانم زهرا نعمتی در دور نخست با آنا استپانوآ از روسیه مسابقه می دهد که دو روز قبل در ترکیب تیم ملی کشورش نایب قهرمان المپیک شد!

از ساعت 17:30 رقابت های جودو آغاز می شود و در وزن 81 کیلوگرم مردان سعید مولایی در دور اول با کازان کالمورزف روس مصاف می دهد و در صورت برتری ، در دور دوم به مصاف برنده رقابت جودوکاران مغولستان و مصر خواهد رفت .

ساعت 20:30 آریا نسیمی شاد در رقابت مقدماتی شنا 200 متر قورباغه شرکت می کند .

و از ساعت 00:35 بامداد چهارشنبه تیم های والیبال ایران و لهستان به مصاف هم خواهند رفت .
آخرين ويرايش توسط bamn در پنج شنبه 21 مرداد 1395 10:01, ويرايش شده 1 در کل.

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » چهارشنبه 20 مرداد 1395 12:32

گزارش 5 : سه شنبه 9 آگوست (روز چهارم بازی ها)

با عرض سلام مجدد . امروز کمی دیر شروع کردم و مجبورم مطالب را خلاصه تر کنم!

در رشته تیر و کمان رقابت های انفرادی مردان و زنان ادامه یافت . در بخش بانوان زهرا نعمتی بانوی معلول و پرچمدار کاروان ایران مغلوب حریف پرقدرت روس خود شد و حذف گردید . این روس در دور بعد هم هموطن خود را شکست داد و به مرحله سوم راه یافت .

در گروه دو بسکتبال مردان برزیل در یک دیدار جذاب 66-65 اسپانی مدعی را شکست داد . لیتوانی 89-80 از سد نیجریه گذشت و آرژانتین 90-82 کرواسی را شکست داد . در بخش بانوان هم استرالیا 89-71 فرانسه را شکست داد . برزیل با قبول شکست 63-65 برابر بلاروس امیدهایش برای صعود کمرنگ شد و ترکیه 76-62 ژاپن را مغلوب کرد .

رقابت های مقدماتی بوکس هم در سه وزن مردان ادامه پیدا کرد .

در ماده کانو تک نفره مردان کانویینگ آب های خروشان ورزشکارانی از فرانسه ، اسلوواکی و ژاپن به ترتیب صاحب مدال ها شدند .

در پرش از سکوی 10 متر دو نفره شیرجه بانوان هم تیم های چین ، مالزی و کانادا اول تا سوم شدند . تا اینجا هر سه مدال طلای توزیع شده در رشته شیرجه را چینی ها تصاحب کرده اند .

رقابت های اسب دوانی رشته سوارکاری هم به پایان رسید و در بخش انفرادی سوارکارانی از آلمان ، فرانسه و آمریکا حائز مقام های اول تا سوم گردیدند . در بخش تیمی هم فرانسه اول شد و تیم های آلمان و استرالیا در رده های دوم و سوم قرار گرفتند .

در شمشیربازی اپه انفرادی مردان پارک سان یونگ از کره جنوبی اول شد ، گزا امری مجار در رده دوم ایستاد و گوتیر گرومیر فرانسوی به مدال برنز دست یافت .

در رقابت های هاکی روی چمن مردان و در گروه یک اسپانیا 3-2 زلاندنو را شکست داد ، بریتانیا 9-1 برزیل را در هم کوبید و استرالیای مدعی اول قهرمانی با شکست 0-1 برابر بلژیک وضعیت صعودش متزلزل شد! در گروه دو هم هند 2-1 آرژانتین را شکست داد ، آلمان 3-2 از سد ایرلند گذشت و هلند 7-0 کانادا را مغلوب کرد .

رقابت های فوتبال بانوان در مرحله گروهی به پایان رسید . در گروه یک برزیل با 7 امتیاز اول شد و چین با 4 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به سوئد دوم شد . در گروه دو کانادا با 9 امتیاز در صدر قرار گرفت و باز آلمان با 4 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به استرالیا دوم شد . در گروه سه هم آمریکا با 7 امتیاز و فرانسه با 6 امتیاز اول و دوم شدند و زلاندنو که با کسب 3 امتیاز سوم شد به عنوان بدترین تیم سوم از راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی باز ماند . در یک چهارم نهایی برزیل با استرالیا ، آمریکا با سوئد ، کانادا با فرانسه و چین با آلمان مسابقه خواهند داد .

در ژیمناستیک تیمی تمام اسباب بانوان آمریکا ، روسیه و چین صاحب مدال های طلا ، نقره و برنز شدند .

در هندبال مردان و در گروه یک مردان فرانسه 35-20 قطر را شکست داد ، دانمارک 31-23 از سد تونس گذشت و کرواسی 27-26 آرژانتین را مغلوب کرد . در گروه دو باز نتایج نزدیکی رقم خورد و آلمان 32-29 لهستان را برد ، برزیل 28-31 مغلوب اسلوونی شد و مصر 26-25 سوئد را شکست داد .

در جودو وزن 81 کیلوگرم مردان کازان کالمورزوف روس که در نخستین دیدارش به سختی از سد سعید مولایی ما گذشته بود به مدال طلا دست یافت ، تراویس استیونس آمریکایی دوم شد ، و تاکانوری ناگاسی از ژاپن و سرجیو توما از امارات!!! به مدال های برنز دست یافتند . در این وزن آوتاندیل تچریکو شویلی بخت اول قهرمانی به عنوانی بهتر از پنجم دست پیدا نکرد . و در 63 کیلوگرم بانوان تینا ترستنجاک اسلوونیایی طلا گرفت ، کلاریس اگبگننو فرانسوی به مدال نقره دست یافت ، و آنیکا وان امدن هلندی به همراه جودوکار رژیم اشغالگر قدس برنز گرفتند . این اولین وزن جودو در ریو بود که جودوکاران ژاپنی موفق به کسب مدال در آن نشدند!

رقابت های رویینگ و قایق های بادبانی هم ادامه یافتند . راگبی هفت نفره بانوان هم آغاز شد .

در تیراندازی تپانچه 25 متر بانوان آنا کوراکاکی از یونان اول شد ، مونیکا کارسچ آلمانی در رده دوم ایستاد و هیدی دیتلم سوئیسی سوم شد . زانگ جینگ جینگ چینی هم که بخت نخست قهرمانی بود در رده چهارم ایستاد . در این ماده گلنوش سبقت اللهی از ایران بیست و هشتم شد .

در رشته شنا هم طبق معمول مدال های چهار رشته یگر توزیع شد ؛ در 200 متر پروانه مردان مایکل فیلپس کسب بیستمین طلای خود از المپیک را جشن گرفت ، ماساتو ساکی از ژاپن دوم شد و تامس کندرسی از مجارستان در رده سوم ایستاد . در 4*200 متر آزاد تیمی مردان هم آمریکا ، بریتانیا و ژاپن اول تا سوم شدند و باز مایکل فیلپس بیست و یکمین طلای المپیکش را دشت کرد!!! این آدم باید در المپیک توکیو هم شنا کند!!! در 200 متر آزاد بانوان کتی لدیسکی آمریکایی اول شد ، و سارا خستروم سوئدی و اما مک کنون استرالیایی دوم و سوم شدند . در 200 متر ترکیبی بانوان هم کاتینکا هوسو مجار به مدال طلا دست یافت ، سیبوئن ماری اوکانر بریتانیایی نقره گرفت و مدال برنز به مایا دی رادو آمریکایی رسید . در رقابت های مقدماتی ماده 200 متر قورباغه ما آریا نسیمی شاد 16 ساله را داشتیم که بین سی و نه شناگر این ماده سی و نهم شد! آن هم با اختلاف بیش از سه ثانیه با نفر سی و هشتم یعنی این نوجوان آینده دار شنای ایران که به هیچ عنوان تصمیم فدراسیون برای فرستادن وی به المپیک را زیر سئوال نمی برم اگر رکورد ایران را هم که متعلق به خودش بود می زد باز سی و نهم می شد . این فاصله واقعی شنای ایران است با کشورهای جهان که بخاطر نبود امکانات مناسب و اردوهای تدارکاتی حرفه ایی سال به سال هم بیشتر می شود!!!

رقابت های تنیس روی میز انفرادی هم ادامه یافت و نفرات راه یافته به نیمه نهایی مشخص شدند . در بخش مردان ما لونگ چینی که قدری آرونا شگفتی ساز نیجریه ایی را شکست داد در نیمه نهایی با جن میزوتانی از ژاپن مسابقه می دهد و ژانگ جیکی دیگر راکت بدست مطرح چینی به مصاف ولادیمیر سامسانوف از بلاروس می رود . در بخش بانوان هم دینگ نینگ چینی با کیم سونگ یی شگفتی ساز از کره شمالی مسابقه می دهد و لی ژائوژائو چینی با یی فوکوهارا ژاپنی مسابقه خواهد داد .

شگفتی ها در تنیس باز ادامه داشت ؛ در انفرادی مردان دیوید فرر اسپانیایی مغلوب یوگنی دونسکی از روسیه شد . در انفرادی بانوان سرنا ویلیامز به الینا سیتولینا از اوکراین باخت و گاربینی موگورزای اسپانیایی مغلوب مونیکا پویگ از پورتوریکو گردید . در دو نفره مردان تیم هایی از آمریکا ، رومانی ، اسپانیا و کانادا به نیمه نهایی راه یافتند که تنها نام سرشناس بین این 8 تنیسور رافائل نادال اسپانیایی است! اما رقابت های بانوان هنوز در مرحله یک چهارم نهایی می باشد . بعد از پایان رقابت های یک هشتم نهایی انفرادی و دو نفره ، تیم های راه یافته به رقابت دو نفره مختلط هم مشخص شدند و بر این اساس فرانسه ، آمریکا ، اسپانیا و رومانی دو تیم و برزیل ، بریتانیا ، جمهوری چک ، لهستان ، استرالیا ، هند ، هلند و ایتالیا هرکدام یک تیم در این رقابت خواهند داشت .

در والیبال مردان در گروه یک فرانسه در سه ست مکزیک را مغلوب کرد ، ایتالیا 3-1 آمریکا را شکست داد و برزیل با همین نتیجه از سد کانادا گذشت . در گروه دو آرژانتین با برتری 3-1 برابر روسیه نشان داد به دنبال صدرنشینی در این گروه است ، مصر در سه ست کوبا را مغلوب کرد و لهستان 3-2 ایران را شکست داد . تیم والیبال ایران ست اول اصلاً خوب نبود اما از ست دوم به بعد یکی از بهترین بازی هایش را ارائه کرد و البته لهستانی ها عالی و در اوج بازی کردند تا جایی که حساسیت و رقابت تنگاتنگ بازی در ست پنجم باعث بروز درگیری بین دو طرف در پایان بازی شد . شاید بتوان دلیل اصلی باخت ایران در ست پنجم را افت ناگهانی شهرام محمودی دانست که بعد از آنکه در همان لحظات آغازین ست از ناحیه کمر دچار ضربه شد ، نسبت به ست های قبلی بشدت افت کرد و بنده تصور می کردم لوزانو او را از زمین خارج کند اما شهرام در میدان باقی ماند و چند امتیاز حساس را از دست داد! اما نکته ایی که در این بازی به نظرم رسید این بود که چرا بازیکنی مثل کورک یک فوق ستاره است و بدون او لهستان هیچ شانسی برای برد برابر ایران نداشت!!! کورک بازیکن قدرتمند و خشنی است و فنون والیبال را هم به خوبی می داند اما چیزی که باعث برتری اش می شود تیزهوشی او است که می تواند در لحظه موقعیت را تشخیص داده و تصمیم درست بگیرد . قصد توهین ندارم اما مطمئن باشید اگر از او و تک تک بازیکنان تیم والیبال ایران امتحان تست هوش گرفته شود کورک بالاترین نمره را خواهد گرفت! رقابت های والیبال ساحلی هم ادامه یافت .

رقابت های واترپلو بانوان هم آغاز شد ، در گروه یک ایتالیا 9-3 برزیل را شکست داد و استرالیا 14-4 روسیه را در هم کوبید . در گروه دو هم مجارستان 13-11 چین را برد و آمریکا 11-4 اسپانیا را شکست داد .

و در وزنه برداری دسته 69 کیلوگرم مردان چینی ها بالاخره توسط شی زی یونگ به مدال طلا رسیدند ، دانیار اسماعیل اف از ترکیه نقره گرفت و عزت آرتیکوف از قرقیزستان سوم شد . در این وزن کیم میونگ هوک از کره شمالی بخت مسلم کسب مدال برنز بود اما در دو ضرب اوت کرد . در 63 کیلوگرم بانوان هم طبق پیشبینی دنگ وی از چین ، چئو هیو سیم از کره شمالی و کارینا گوریچوا از قزاقستان اول تا سوم شدند ضمن اینکه بانوی چینی رکورد دو ضرب و مجموع جهان را هم شکست .

10 تیم برتر جدول رده بندی مدالی در پایان روز چهارم :

1- آمریکا   9 طلا   8 نقره   9 برنز
2- چین   8 طلا   3 نقره   6 برنز
3- مجارستان   4 طلا   یک نقره   یک برنز
4- استرالیا   4 طلا   5 برنز
5- روسیه   3 طلا   6 نقره   3 برنز
6- ایتالیا   3 طلا   4 نقره   2 برنز
7- کره جنوبی   3 طلا   2 نقره   یک برنز
8- ژاپن   3 طلا   یک نقره   10 برنز
9- فرانسه   2 طلا   3 نقره   یک برنز
10- تایلند   2 طلا   یک نقره   یک برنز


برنامه امروز ورزشکاران ایران :

از ساعت 16:30 قادر میزبانی در تایم تریل انفرادی دوچرخه سواری جاده رقابت خود را آغاز خواهد کرد . و از حدود ساعت 20 هم رقابت های شمشیربازی سابر افرادی مردان با حضور مجتبی عابدینی و علی پاکدامن از ایران آغاز خواهد شد . آقای عابدینی دور اول با اندری یاهودکا از اوکراین مسابقه می دهد که چندین مدال اروپایی را در کارنامه دارد و در صورت برتری برابر این حریف در دور بعد به مصاف برنده رقابت شمشیربازان کره جنوبی و مصر خواهد رفت و شمشیرباز کره ایی سابقه کسب مدال طلای سابر تیمی المپیک لندن و 4 مدال جهانی را در کارنامه دارد! آقای پاکدامن هم دور اول با ماتیاس سازبو از آلمان رقابت می کند که سال 2014 همراه با تیم کشورش قهرمان جهان شده است . آقای پاکدامن در صورت برتری برابر این حریف دور دوم با برنده شمشیربازان بلغار و روسیه مسابقه می دهد که در اینجا هم آقای الکسی یاکیمنکو روس با سابقه دریافت 13 مدال جهان و المپیک عنوان دار ترین و باسابقه ترین شمشیرباز حاضر در رقابت های سابر مردان می باشد!

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » پنج شنبه 21 مرداد 1395 12:33

گزارش 6 : چهارشنبه 10 آگوست (روز پنجم بازی ها)

با سلام دوباره . واقعاً نزدیک بود! فقط یک امتیاز! به هر صورت به آقای عابدینی باید خسته نباشید گفت و امیدوار بود که مسئولان حمایت از شمشیربازی را فراموش نکنند تا در المپیک آینده نتنها در سابر انفرادی و تیمی بلکه در سایر اسلحه ها هم مدعی باشند و بالاخره به آنچه استحقاقش را دارند دست یابند .
و اما اتفاقات مهم روز پنجم رقابت های المپیک ؛

در تیروکمان اتفاق جالبی که افتاد در مرحله یک شانزدهم نهایی انفرادی مردان برادی الیسون آمریکایی هم وطنش جکی کامینسکی را حذف کرد و در یک هشتم نهایی باید به مصاف دیگر هم وطنش زاک گرت برود!

در بسکتبال گروه یک مردان فرانسه در یک ماراتن نفس گیر و زیبا 76-75 صربستان را مغلوب کرد ، آمریکا 98-88 استرالیا را شکست داد و چین با قبول شکست 68-72 برابر ونزوئلا عملاً امید اندکش برای صعود را از دست داد . در گروه دو بانوان هم اسپانیا 89-68 چین را برد ، آمریکا 110-84 صربستان را شکست داد و کانادا 68-58 سنگال را مغلوب کرد .

رقابت های بوکس در 5 وزن مردان ادامه یافت و در مهمترین اتفاق کلمنت روسو ایتالیایی نایب قهرمان دو المپیک گذشته در وزن 91 کیلوگرم در یک چهارم نهایی مغلوب یوگنی تیشچنکو روس شد و از دستیابی به سومین مدالش باز ماند .

رقابت های دوچرخه سواری تایم تریلر جاده مردان و زنان هم زیر باد و باران شدید برگزار شد و در بخش مردان دوچرخه سوارانی از سوئیس ، هلند و بریتانیا مدال های طلا ، نقره و برنز را کسب کردند . در این ماده قادر میزبانی با وجود مصدمیت در رقابت استقامت جاده به عنوان نماینده ایران شرکت کرد و در بین سی و هفت دوچرخه سوار ، سی و یکم شد! در بخش بانوان هم دوچرخه سوارانی از آمریکا ، روسیه و هلند رتبه های اول تا سوم را کسب کردند .

در رقابت شیرجه از تخته سه متر دو نفره مردان تیم های بریتانیا و آمریکا اول و دوم شدند و اجازه ندادند چهارمین طلای این رشته هم به چینی ها برسد که به مدال برنز بسنده کردند!

رقابت های مقدماتی سوارکاری هم در دو ماده دیگر آغاز شد .

در شمشیربازی سابر انفرادی مردان آرون ایشلیزاگی از مجارستان اول شد ، داریل هومر از آمریکا در جای دوم ایستاد و کیم جونگ هوآن از کره جنوبی با غلبه بر مجتبی عابدینی ما سوم شد . مجتبی عابدینی و هومر آمریکا در نیمه نهایی بدجور خودشان را از نفس انداختند و در نهایت هومر 15-14 برنده شد ، در نتیجه هر دو شمشیرباز در فینال و رده بندی با نتیجه مشابه 8-15 به حریفانشان باختند! عابدینی در دور اول 15-9 آندری یاهودکا اوکراینی را شکست داد که چندین مدال در سطح اروپا داشت . در دور دوم 15-12 گو بون گیل از کره جنوبی را مغوب کرد که مدال طلای سابر تیمی المپیک لندن و 4 مدال جهانی را در کارنامه داشت . و در دور سوم وینسنت آنسنت فرانسوی با تجربه را که سه مدال جهانی در کارنامه داشت 15-13 شکست داد . دیگر نماینده ایران در این ماده آقای علی پاکدامن بود که با وجود شایستگی در همان دور اول 11-15 به ماتیاس سازبو آلمانی باخت و حذف شد . سازبو دور دوم 15-6 پانچو پاسکوف بلغاری را شکست داد که در یک دیدار سنگین با برتری 15-14 برابر الکسی یاکیمنکو شمشیرباز نامدار روس شگفتی ساز شده بود! سازبو دور سوم به هومر آمریکایی 12-15 باخت و او را به مصاف عابدینی فرستاد . در رقابت فلوره انفرادی بانوان هم آنا درگلازوا از روسیه طلا گرفت ، الیسا دی فرانسیسکا به مدال نقره دست یافت و انیس بوبکری تونسی سوم شد . هرچند کسب مدال برنز توسط شمشیرباز تونسی دور از انتظار و شگفتی بود اما خود روند کسب این مدال هم جالب توجه است! خانم بوبکری دور اول شمشیرباز نچندان مطرحی از مصر را شکست داد . دور دوم بر شیهو نیشوکا ژاپنی غلبه کرد که خودش با پیروزی برابر نام هیون هی عنوان دار کره ایی شگفتی ساز شده بود . در دور سوم هم خانم بوبکری النور هاروی کانادایی را برد که این خانم هم با برتری برابر آریانا اریگو ایتالیایی شگفتی ساز شده بود . در نهایت بعد از اینکه خانم بوبکری در نیمه نهایی به شمشیرباز ایتالیایی باخت در رده بندی با پیروزی برابر آیدا شانایوا نامدار روس شگفتی سازی خودش را کامل کرد! ای کاش می شد این حرف را درباره عابدینی خودمان هم بزنیم!

در گروه یک هاکی روی چمن مردان زلاندنو 9-0 برزیل را برد و استرالیا 2-1 بریتانیا را شکست داد . بازی اسپانیا و بلژیک از این گروه امروز برگزار می شود . در گروه یک بانوان هم زلاندنو 2-1 اسپانیا را برد ، آلمان 2-0 کره جنوبی را شکست داد و هلند با یک گل از سد چین گذشت . در گروه دو هم استرالیا 6-1 هند را مغلوب کرد ، بریتانیا 3-2 آرژانتین را شکست داد و آمریکا 6-1 ژاپن را برد .

رقابت های گروهی فوتبال مردان هم با ثبت نتایج جالبی به پایان رسید . در گروه یک برزیل میزبان که بشدت در خطر حذف قرار داشت با 4 گل دانمارک را شکست داد و به عنوان صدرنشین گروه صعود کرد . دانمارک هم به لطف تساوی 1-1 عراق و آفریقای جنوبی به عنوان تیم دوم صعود کرد . در گروه دو نیجریه و کلمبیا با 6 و 5 امتیاز صعود کردند . اتفاق مهم حذف سوئد بود که از مدعیان به حساب می آمد اما فقط موفق به کسب یک امتیاز شد . در گروه سه هم کره جنوبی با برتری برابر مکزیک 7 امتیازی شد و به عنوان صدرنشین صعود کرد و آلمان با 5 امتیاز در رده دوم قرار گرفت . و در گروه چهار پرتغال با 7 امتیاز به عنوان تیم نخست صعود کرد و هندوراس با کسب تساوی 1-1 برابر آرژانتین با 4 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر برابر این تیم نامدار صعود کرد و آرژانتین حذف شد! در مرحله یک چهارم نهایی برزیل با کلمبیا ، کره جنوبی با هندوراس ، نیجریه با دانمارک و پرتغال با آلمان مصاف خواهند داد .

در رقابت تمام اسباب انفرادی مردان ژیمناستیک یا به قول گزارشگر تلوزیون مسابقه قهرمان قهرمانان ، کویی اوچیمورا قهرمان المپیک لندن یک بار دیگر طلا گرفت ، اولگ ورنوک اوکراینی که رقابت تنگاتنگی با اوچیمورا داشت و در پایان مسابقه هم به رای داوران معترض بود به مدال نقره رسید و مکس ویتلوک بریتانیایی برنز گرفت .

مسابقات هندبال بانوان هم پیگیری شد و در گروه یک اسپانیا 29-24 برزیل را برد ، رومانی 25-21 مونتنگرو را شکست داد و نروژ 30-20 آنگولای شگفتی ساز را مغلوب کرد . در گروه دو روسیه 36-34 سوئد را شکست داد و صدرنشین شد ، هلند با تساوی 32-32 برابر کره جنوبی متوقف گردید و فرانسه 27-11 آرژانتین را در هم کوبید .

در رقابت های جودو وزن 90 کیلوگرم مردان ماشو باکر از ژاپن اول شد ، وارلام لیپارتلیانی از گرجستان در رده دوم ایستاد و گوگ دونگ هان از کره جنوبی و چنگ ژان زاهو از چین مشترکاً سوم شدند . در این وزن برزیلی ها روی مدال تیگو کامیلو حساب می کردند اما وی دور دوم به جودوکاری از آذربایجان باخت و حذف شد . در 70 کیلوگرم بانوان هم هاروکا تاچیموتو از ژاپن به مدال طلا رسید ، یری آلورا کلمبیایی نقره گرفت و دو مدال برنز به سالی کانوی بریتانیایی و لورا وارگاس کوچ آلمانی رسید .

رقابت های رویینگ هم به علت نامساعد بودن شرایط جوی و باد و باران به تعویق افتاد . اما رقابت های قایق های بادبانی ادامه یافت .

در رشته راگبی هفت نفره مردان رقابت های گروهی به پایان رسید و دور یک چهارم نهایی هم برگزار شد و در کمال شگفتی مدعی اول قهرمانی این رشته یعنی زلاندنو با قبول شکست برابر فیجی از راهیابی به نیمه نهایی بازماند . در نیمه نهایی فیجی برابر ژاپن کار چندان سختی نخواهد داشت در حالی که دیگر رقابت این مرحله بین بریتانیا و آفریقای جنوبی دیدنی خواهد بود!

در تپانچه 50 متر مردان رشته تیراندازی جین جونگ هو از کره جنوبی اول شد ، هوانگ ژائو وین از ویتنام در رده دوم ایستاد و کیم سونگ کوگ از کره شمالی سوم شد . در تراپ دوبل مردان فهد الدیحانی از کویت قهرمان شد . با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک کویت در تعلیق به سر می برد ، الدیحانی به عنوان ورزشکار مستقل در مسابقات شرکت کرده و مدال طلایش برای کشور کویت ثبت نخواهد شد! اما مدال نقره به مارکو اینوسنتی از ایتالیا رسید و استیون اسکات بریتانیایی برنز گرفت .

در شنا باز مدال های چهار رشته توزیع شد ؛ در 100 متر آزاد مردان کلی کالمرز از استرالیا ، پیتر تیمرز از بلژیک و ناتان آدرین از آمریکا اول تا سوم شدند . در این ماده نینگ زین تائو چینی بخت اول قهرمانی بود که در رده دوازدهم ایستاد . در 200 متر قورباغه مردان دیمیتری بالاندین قزاق با خلق شگفتی قهرمان شد ، جاش پرنوت آمریکایی دوم شد و آنتون چپکوف روس در رده سوم ایستاد . در این ماده هم دانیل یورتا مجار بخت اول قهرمانی بود که عنوانی بهتر از هفدهمی کسب نکرد . در 200 متر پروانه بانوان میریا بلمونت از اسپانیا ، مادلین گراوز استرالیایی و ناتسومی هوشی ژاپنی اول تا سوم شدند . و در ماده 4*200 متر آزاد تیمی بانوان هم آمریکا ، استرالیا و کانادا به ترتیب مدال گرفتند .

مدال های تنیس روی میز انفرادی بانوان به ترتیب به دینگ نینگ و لی ژائو ژیا از چین و کیم سونگ یی از کره شمالی رسید .

رقابت های تنیس هم به علت بارندگی برگزار نشد .

در والیبال سالنی بانوان در گروه یک روسیه ، کره جنوبی و برزیل با نتایج مشابه 3-0 به ترتیب کامرون ، آرژانتین و ژاپن را شکست دادند . در گروه دو هم چین و هلند با همین نتیجه پورتوریکو و ایتالیا را مغلوب کردند و آمریکا 3-1 صربستان را شکست داد . رقابت های والیبال ساحلی هم با وجود بارندگی ادامه یافت .

در واترپلو مردان در گروه یک استرالیا 8-6 ژاپن را برد ، مجارستان و یونان به تساوی 8-8 رسیدند (این سومین تساوی مجارستان و دومین تساوی یونان در سه دور مسابقه گروهی تا اینجا بود) و برزیل با برتری 6-5 برابر صربستان نشان داد که نه بابا! واقعاً یک خبرهایی هست! در گروه دو هم آمریکا 6-3 فرانسه را شکست داد ، ایتالیا 6-5 از سد مونتنگرو گذشت و اسپانیا 9-4 کرواسی مدعی را مغلوب کرد .

و در وزنه برداری دسته 77 کیلوگرم مردان نجات رحیم اف قزاق قهرمان شد ، لو ژیائو جین از چین نقره گرفت و محمد محمود از مصر به مدال برنز دست یافت . در این وزن آندرانیک کارپاتیان از ارمنستان به دنبال کسب مدال برنز بود اما در حرکت دوم دو ضرب دست چپش شکست و از دور رقابت ها حذف شد . در 69 کیلوگرم بانوان ژانگ یان می از چین طلا گرفت ، زازاریا زاپارکول از قزاقستان به مدال نقره رسید و سارا احمد مصری برنز گرفت تا شش مدال شب گذشته وزنه برداری بین سه کشور توزیع شده باشد!

15 کشور برتر رده بندی مدالی در پایان روز پنجم رقابت ها :

1- آمریکا   11 طلا   11 نقره   10 برنز
2- چین   10 طلا   5 نقره   8 برنز
3- ژاپن   6 طلا   یک نقره   11 برنز
4- استرالیا   5 طلا   2 نقره   5 برنز
5- مجارستان   5 طلا   یک نقره   یک برنز
6- روسیه   4 طلا   7 نقره   4 برنز
7- کره جنوبی   4 طلا   2 نقره   3 برنز
8- ایتالیا   3 طلا   6 نقره   2 برنز
9- بریتانیا   3 طلا   3 نقره   6 برنز
10- فرانسه   2 طلا   3 نقره   یک برنز
11- قزاقستان   2 طلا   2 نقره   3 برنز
12- تایلند   2 طلا   یک نقره   یک برنز
13- آلمان   یک طلا   2 نقره   یک برنز
14- سوئد   یک طلا   2 نقره
15- هلند   یک طلا   یک نقره   2 برنز

برنامه امروز ورزشکاران ایران :

از ساعت 16:30 به وقت تهران رقابت های مقدماتی تیراندازی ماده تفنگ سه وضعیت 50 متر بانوان با حضور خانم ها مه لقا جام بزرگ و نجمه خدمتی از ایران آغاز می شود . از ساعت 17 رقابت والیبال بین ایران و کوبا آغاز خواهد شد و از ساعت 18 رقابت های جودو وزن 100 کیلوگرم مردان با حضور جواد محجوب از ایران آغاز خواهد شد . آقای محجوب دور اول با توما نیکیفوروف بلژیکی دارای رنکینگ 7 ورودی المپیک مصاف می دهد و در صورت برتری در دور دوم با برنده بکا گنیاشویلی گرجی عنوان دار و بنجامین فلچر بریتانیایی مسابقه خواهد داد .

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » پنج شنبه 21 مرداد 1395 20:18

با عرض سلام مجدد .

دوستان عزیز ، همانطور که حتماً عادت کرده اید و می دانید بنده جمعه ها سر کار نمی آیم و به اینترنت دسترسی ندارم ، بنابراین گزارش امروز و فردای المپیک را شنبه صبح با هم می نویسم . اما با توجه به اینکه رقابت ورزشکاران ما در امروز تمام شده ، نگاه کوتاهی به نتایج می اندازیم ؛

در والیبال تیم ملی والیبال کشورمان در سه ست کوبا را شکست داد و با کسب اولین پیروزی به صعود امیدوارتر شد . در جودو جواد محجوب در همان مسابقه اول به حریف بلژیکی اش باخت و حذف شد . متاسفانه فدراسیون جودو همچنان در رویای موفقیت های یک دهه قبل است و وعده و وعیدهای فراوانی بابت نتیجه گیری جودوکاران در آواردگاه های مختلف می دهد که به ثمر نمی رسند . در این دوره هم مسئولان فدراسیون واقعاً امیدوار به کسب مدال بودند اما نتایج بدست آمده نشان می دهد که جودو ایران کاملاً از حریفان عقب افتاده است! حالا باخت میلیمتری آقای مولایی به حریف روس که قهرمان شد را می شود توجیه کرد اما آقای محجوب قبلاً این حریف بلژیکی را شکست داده بود و برای رویارویی با حریف دور دوم نقشه می کشید و بعد از باخت هم خیلی راحت گفت مسابقه همین است و برد و باخت دارد ، فقط بنده نمی دانم چرا در آوردگاه مهمی مثل المپیک بیشتر باختش قسمت ما است!!! حریف بلژیکی آقای محجوب هم دور دوم به حریفی از گرجستان باخت و حریف گرجی هم دور سوم به حریف فرانسوی باخت و برای شانس مجدد رفت . و در تفنگ بادی 50 متر سه وضعیت بانوان خانم نجمه خدمتی با راهیابی به فینال هشتم شد و خانم مه لقا جام بزرگ در رده بیست و هفتم ایستاد . خب ، در المپیک 2012 لندن که ما توقع مدال از تیراندازی نداشتیم یک فینالیست داشتیم و در این دوره که توقع مدال داشتیم در دو ماده فینالیست داشتیم! امیدوارم در المپیک 2020 توکیو دیگر مدال بگیریم!!! البته رقابت آقای پوریا نوروزیان در تفنگ بادی 50 متر سه وضعیت باقی مانده اما خیلی بعید است که ایشان بتوانند فینالیست شوند و سه فینالیست در کارنامه تیراندازی ایران در ریو ثبت شود!

و اما ورزشکاران ایرانی که فردا (جمعه) در رقابت ها شرکت خواهند کرد ؛ در وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم مردان آقای کیانوش رستمی را داریم که در رکوردگیری ورودی نفر اول جدول و بخت نخست مدال طلا در این وزن می باشند و انشالله با موفقیتشان روند مدال گیری کاروان ایران آغاز خواهد شد که اگر این اتفاق نیافتد آنوقت دیگر باید واقعاً نگران شد!!! رقابت های دوومیدانی هم آغاز می شود و در همان روز اول 5 نفر از تیم 10 نفره ایران مسابقه خواهند داد ؛ آقای حمیدرضا زورآوند در 20 کیلومتر پیاده روی رقابت خواهد کرد ، محمد ارزنده در مقدماتی پرش ارتفاع حضور می یابد که در صورت قرار گرفتن در جمع 12 نفر برتر روز بعد در رقابت نهایی شرکت خواهد کرد . احسان حدادی و محمد صمیمی هم به همین ترتیب رقابت خواهند کرد و در صورت قرار گرفتن بین 12 نفر برتر شنبه در فینال حضور خواهند داشت . خانم لیلا رجبی تنها بانوی شرکت کننده ایرانی در دوومیدانی هم (که البته اصلیت بلاروسی دارند!) در پرتاب وزنه رقابت خواهند کرد و در صورت قرار گرفتن به نفرات برتر آخر شب جمعه (صبح شنبه به وقت ایران) در رقابت فینال شرکت خواهند نمود .

Java از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » شنبه 23 مرداد 1395 12:52

گزارش 7 : پنج شنبه و جمعه 11 و 12 آگوست (روز های ششم و هفتم بازی ها)

با عرض سلام مجدد . این هم از دشت اول ، گفتم که نگران نباشید ، همه چیز طبق برنامه است ، حتی نتایج ضعیف ورزشکارانمان در رشته دوومیدانی هم قابل پیشبینی بود! آقای احسان حدادی واقعاً زحمت کشید و لیاقت کسب مدال نقره در المپیک لندن را داشت ، البته امسال هم تمرین و سختی فراوانی را پشت سر گذاشت اما کاملاً مشخص بود که دیگر در اوج قرار ندارد و نباید از وی انتظار ویژه ایی داشت ، اما چهار شرکت کننده دیگر هم عملکرد خوبی نداشتند و حتی با رکوردهای شخصی شان هم فاصله زیادی داشتند چه برسد به اینکه بخواهند برای کسب مقام رقابت کنند! متاسفانه واقعیت این است که دوومیدانی ایران ظرفیت مدال نقره آقای حدادی در المپیک لندن را نداشت و متاسفانه این طور که به نظر می رسد همین روند نزولی را در بازی های آسیایی 2018 هم شاهد خواهیم بود و فدراسیون فقط زمانی دست به خانه تکانی و تغییرات اساسی خواهد زد که نسل فعلی کاملاً از سن قهرمانی و ورزش حرفه ایی گذشته باشند!

و اما مهمترین نتایج دو روز گذشته المپیک ؛

مسابقات تیر و کمان به پایان رسید و در هر دو ماده انفرادی آقایان و بانوان مدال های طلا باز به کره جنوبی رسید تا هر چهار مدال طلای این دوره را آنها تصاحب کرده باشند . در بخش مردان کو بو چون کره ایی طلا گرفت ، ژان چالز والدونت فرانسوی نقره گرفت و برادی الیسون آمریکایی به مدال برنز دست یافت . در بخش بانوان هم مدال طلا به چانگ هی جین رسید ، لیسا اونرچ از آلمان نقره گرفت و کی بو بائو دیگر کماندار کره جنوبی به مدال برنز دست یافت .

رقابت های پر مدال دوومیدانی هم که معرف حضورتان هست آغاز شده ، در 20 کیلومتر پیاده روی مردان دو ورزشکار از چین مدال های طلا و نقره را کسب کردند و ورزشکاری از استرالیا برنز گرفت . در این ماده آقای حمید رضا زورآوند با ثبت زمان یک ساعت و 27 دقیقه و 45 ثانیه در بین 74 ورزشکار شرکت کننده پنجاه چهارم شد . بنده نمی دانم رکورد شخصی آقای زورآوند چقدر است اما مطمئناً باید بالاتر از یک ساعت و 24 دقیقه ایی باشد که رکورد ورودی المپیک محسوب می شود و اگر ایشان همان یک ساعت و 24 دقیقه را ثبت می کرد در رده چهلم ام می ایستاد! در پرش طول مردان هم آقای محمد ارزنده را داشتیم که با رکورد 7.31 متر بین 32 شرکت کننده بیست و نهم شد! آقای ارزنده در المپیک لندن 7.84 پریده و هفدهم شده بود ، در اینجا اگر همان 7.84 را ثبت می کرد سیزدهم می شد! رقابت فینال این ماده امروز برگزار می شود . در دور مقدماتی پرتاب دیسک هم احسان حدادی و محمود صمیمی به ترتیب بیست و چهارم و سی ام شدند . آقای احسان حدادی مدتها بود که پرتاب بالای 64 متر نداشت و با توجه به اینکه در دور مقدماتی پرتاب دیسک معمولاً ورزشکاران هنوز گرم نشده اند و رکوردهای پایین تری نسبت به سطح آمادگی شان دارند پرتاب 60.15 برای ایشان چندان بد نبود هرچند تصور بنده این بود که ایشان حداقل 62 متری خواهند انداخت! اما آقای محمود صمیمی در شرایط آمادگی بهتری قرار داشت و در مسابقات ماه های اخیر پرتاب های به مراتب بهتری نسبت به حدادی ثبت کرده بود و اینکه در المپیک با پرتاب 56.94 به کار خودش خاتمه دهد واقعاً سئوال برانگیز است! اتفاق مهم دیگری که در پرتاب دیسک افتاد حذف آقای روبرت هارتینگ آلمانی قهرمان المپیک لندن بود که ایشان هم کاملاً مشخص بود از دوران اوجش فاصله گرفته اما برادر جوانش کریستف فینالیست شد و از شانس های اصلی کسب مدال است! جالب خواهد بود اگر او بتواند از مدال طلای برادرش در المپیک گذشته دفاع کند! در دو 10000 متر بانوان خانم آلماز آیانا از اتیوپی اول شد ، وویان چریوت کنیایی در رده دوم ایستاد و تیرونش دبابا دیگر بانوی دونده اتیوپیایی در رده سوم ایستاد ، یعنی پیشبینی بنده برای مدال های این ماده کاملاً درست درآمد!!! در پرتاب وزنه بانوان خانم لیلا رجبی با پرتاب 16.34 متر بین سی و شش ورزشکار شرکت کننده سی و دوم شد!!! در زمان اوج خانم رجبی پرتاب بالای 18 متر هم از ایشان دیده بودیم که اگر تکرار می شد ایشان فینالیست هم می شدند اما در طی سه سال گذشته روند پرتاب های رقابتی ایشان سیر نزولی داشته و با وجود اینکه ماه ها در اردو بودند اما به نظر می رسد که دوران اوج ایشان سپری شده است . البته متاسفانه دیروز بعد از پایان رقابت ایشان حرف هایی در تلوزیون زده شد که بویژه درباره بانویی که کشور ما را به کشور زادگاهش ترجیح داده اصلاً جالب و پسندیده نبود با این وجود بنده با آن مجری هم که در دفاع از خانم رجبی می گفت ایشان باید در بازی های آسیایی 2018 شرکت کند هم موافق نیستم! خانم رجبی با شرایط فعلی دیگر شانسی برای کسب مدال در آسیایی جاکارتا ندارند!

رقابت های مقدماتی بدمینتون هم آغاز شد که فعلاً از آن می گذریم .

در رقابت های بسکتبال ، در گروه یک مردان استرالیا 93-68 چین را برد ، آمریکا به سختی و با نتیجه 94-91 از سد صربستان گذشت و فرانسه 96-56 ونزوئلا را برد . در این گروه صعود آمریکا ، استرالیا و فرانسه به یک چهارم نهایی قطعی شده است . در گروه دو هم کرواسی 80-76 برزیل را میزبان را برد ، اسپانیا 96-87 از سد نیجریه گذشت و لیتوانی 81-73 آرژانتین را شکست داد . کار در این گروه کمی گره خورده و فقط صعود لیتوانی مسجل شده است . در گروه یک بانوان ترکیه 74-71 بلاروس را مغلوب کرد ، فرانسه 74-64 برزیل میزبان را برد و استرالیا 92-86 ژاپن را شکست داد . در این گروه صعود استرالیا و فرانسه قطعی شده است . در گروه دو هم صربستان 80-72 چین را شکست داد ، آمریکا 81-51 کانادا را مغلوب کرد و اسپانیا 97-43 سنگال را در هم کوبید . در این گروه صعود آمریکا ، اسپانیا و کانادا به یک چهارم نهایی مسجل شده .

رقابت های بوکس هم پیگیری شد و در مهمترین اتفاقات ؛ در 49 کیلوگرم مردان بوکسورهای کلمبیا و ازبکستان فینالیست شدند و مدال های برنز به بوکسورهای کوبا و آمریکا رسید . در 60 کیلوگرم بوکسورهای کوبا ، برزیل ، مغولستان و فرانسه به نیمه نهایی راه یافتند . در 81 کیلوگرم هم پیتر مولنبرگ هلندی که روزبهانی ما را برده بود مغلوب تیمور ممداف از آذربایجان شد و ممدوف در یک چهارم نهایی باید با عادل بیک نیازمبتوف قزاق مسابقه دهد . رقابت های دو وزن بانوان هم آغاز شد .

رقابت های کانویینگ آب های خروشان هم به پایان رسید ، در ماده کانو دو نفره مردان اسلوواکی ، بریتانیا و فرانسه اول تا سوم شدند ، در کایاک تک نفره مردان مدال ها بین قایقرانانی از بریتانیا ، اسلوونی و چک توزیع شد و در کایاک تک نفره بانوان ورزشکاران اسپانیا ، زلاندنو و استرالیا به مدال های طلا ، نقره و برنز دست یافتند .

رقابت های دوچرخه سواری پیست هم آغاز شد و در سه ماده قهرمانان مشخص شدند ؛ در تعقیبی تیمی مردان بریتانیا ، استرالیا و دانمارک اول تا سوم شدند ، در اسپریت تیمی مردان هم باز بریتانیا طلا گرفت و زلاندنو و فرانسه دوم و سوم شدند ، و در اسپریت تیمی بانوان چین ، روسیه و آلمان مدال ها را به ترتیب از آن خود کردند .

در ماده درساژ تیمی سوارکاری آلمان ، بریتانیا و آمریکا اول تا سوم شدند .

در شمشیربازی اپه تیمی بانوان رومانی ، چین و روسیه اول تا سوم شدند . در فلوره تیمی مردان هم روسیه ، فرانسه و آمریکا مدال های طلا ، نقره و برنز را کسب کردند .

در هاکی روی چمن مسابقات مرحله مقدماتی گروهی مردان به پایان رسید و از گروه یک بلژیک ، اسپانیا ، استرالیا و زلاندنو به یک چهارم نهایی راه یافتند و بریتانیای مدعی حذف شد . از گروه دو هم آلمان ، هلند ، آرژانتین و هند به این مرحله راه یافتند . اما در بخش بانوان رقابت ها همچنان ادامه دارد و صعود کنندگان امروز مشخص می شوند .

رقابت های یک چهارم نهایی فوتبال بانوان هم برگزار شد سوئد با خلق شگفتی تیم پرافتخار آمریکا را در ضربات پنالتی شکست داد . در سایر دیدارها هم برزیل میزبان در ضربات پنالتی استرالیا را برد ، و کانادا و آلمان با نتایج مشابه 1-0 فرانسه و چین را مغلوب کردند .

رقابت های مقدماتی گلف مردان هم آغاز شد .

در رقابت ژیمناستیک انفرادی تمام اسباب بانوان ژیمناست هایی از آمریکا اول و دوم شدند و ورزشکاری از روسیه سوم شد . در رقابت ترامپولین بانوان هم چینی ها یکی از طلاهای مسلمشان را از دست دادند و به مدال برنز بسنده کردند تا طلا و نقره به ورزشکارانی از کانادا و بریتانیا برسد .

در گروه یک هندبال مردان قطر با تساوی 25-25 برابر تونس متوقف شد ، کرواسی 27-24 دانمارک را شکست داد و فرانسه با برتری 31-24 برابر آرژانتین تیم بدون شکست گروه باقی ماند . در گروه دو لهستان 33-25 مصر را شکست داد ، برزیل 33-30 آلمان را با همه بزرگانش مغلوب کرد و اسلوونی هم 29-24 سوئد را برد تا این تیم بزرگ هم با سه باخت متوالی در آستانه حذف قرار گیرد . در بخش بانوان هم در گروه یک برزیل 28-24 آنگولا را برد ، رومانی 24-21 اسپانیا را شکست داد و نروژ 28-19 مونتنگرو را مغلوب کرد . در گروه دو هم سوئد به تساوی 29-29 برابر هلند دست یافت ، روسیه 35-29 آرژانتین را برد و فرانسه 21-17 از سد کره جنوبی گذشت .

رقابت های جودو هم با برگزاری چهار وزن باقی مانده به پایان رسید . در 100 کیلوگرم مردان لوکاس کراپولک از جمهوری چک اول شد ، المار قاسم اف از آذربایجان در رده دوم ایستاد ، و مدال های برنز هم به جودکاران فرانسه و ژاپن رسید . همانطور که پیشتر گفتم در این وزن جواد محجوب را داشتیم که همان دور اول به جودوکار بلژیکی باخت ، بلژیکی هم به گرجی باخت ، گرجی هم به فرانسوی باخت و در شانس مجدد هم مغلوب جودوکار ژاپنی شد و در رده هفتم ایستاد . جودوکار فرانسوی هم در نیمه نهایی به جودوکار جمهوری چک باخت و در رده بندی با غلبه بر جودوکار آلمانی برنز گفت . حالا به نظر شما جایگاه جودوی ایران کجای دنیاست؟!! در 100+ کیلوگرم مردان هم تدی رینر فرانسوی اول شد ، هیسایوشی هاراساوا ژاپنی در رده دوم ایستاد و جودوکاران کشور میزبان و رژیم اشغالگر قدس به مدال برنز رسیدند . در رقابت 78 کیلوگرم بانوان کیلا هریسون آمریکایی اول شد ، آدری تچمئو از فرانسه دوم شد و جودوکاران برزیل و اسلوونی برنز گرفتند . در 78+ کیلوگرم هم امیلی آندئول فرانسوی قهرمان شد ، آدلیس اورتز از کوبا در رده دوم ایستاد و جودوکاران ژاپن و چین مشترکاً سوم شدند . در پایان رقابت های این رشته ژاپن با 12 مدال که سه مدالش طلا بود اول شد (بنده هم برای ژاپن 12 مدال پیشبینی کرده بودم اما 5 تایش طلا بود)

در رقابت های رویینگ هم در 10 ماده مدال توزیع شد که متاسفانه به علت کمبود وقت نمی توانم به آنها اشاره کنم ، در ماده تک نفره بانوان هنوز فینال برگزار نشده اما خانم مهسا جاور با کسب رتبه بیست و هشتم به کار خود پایان داد . در المپیک 2012 لندن خانم سولماز عباسی بیست و چهارم شده بود!

در راگبی هفت نفره مردان فیجی طلا گرفت (که اولین مدال تاریخ حضور این کشور در رقابت های المپیک بود!) بریتانیا دوم شد و آفریقای جنوبی در رده سوم ایستاد .

در تیراندازی تفنگ سه وضعیت 50 متر بانوان باربارا انگلدر آلمانی اول شد و تیراندازان چینی مدال های نقره و برنز را کسب کردند . در این ماده خانم نجمه خدمتی هشتم و خانم مه لقا جام بزرگ بیست و هفتم شدند . در تپانچه 50 متر مردان هم ورزشکاران آلمان ، کره جنوبی و روسیه اول تا سوم شدند . و در تیراندازی اسکیت بانوان طلا و نقره را دو ورزشکار ایتالیایی کسب کردند و مدال برنز به آمریکا رسید .

در شنا باز در 8 ماده دیگر مدال توزیع شد که همانگونه که دوست خوبم گفته اند در مهمترین اتفاق که در المپیک رویدادی نادر است در شنای 100 متر آزاد بانوان دو ورزشکار از آمریکا و کانادا ضمن شکستن رکورد جهان مشترکاً طلا گرفتند! لازم به توضیح است که چون دو نفر اول مشترکاً طلا گرفته اند ، مدال نقره در این ماده توزیع نشده و نفر سوم همان برنز را کسب کرده است .

در پایان رقابت تنیس روی میز انفرادی مردان هم ما لونگ از چین طلا گرفت . هموطنش ژانگ جی کی به مدال نقره دست یافت و جان میزوتانی از ژاپن برنز گرفت . رقابت های تیمی هم آغاز شده و در مهمترین اتفاق دور اول تیم بانوان اتریش با رنکینگ 11 جهان تیم ششم جهان یعنی هلند را شکست داد .

در رقابت های تنیس انفرادی مردان در نیمه نهایی رافائل نادال اسپانیایی و خوان مارتین دل پوترو آرژانتینی به هم رسیدند و اندی ماری بریتانیایی با کن نیشیکوری ژاپنی مصاف خواهد داد . در انفرادی بانوان مونیکا پویگ از پورتوریکو و آنجلیک کربر آلمانی در فینال برای طلا خواهند جنگید و پترا کتوآ از جمهوری چک با مادلیسون کیس از آمریکا در رده بندی مسابقه می دهد . در دو نفره مردان تیم نادال و لوپز از اسپانیا به مدال طلا رسیدند و تیم هایی از رومانی و آمریکا دوم و سوم شدند . در دو نفره دوبل بانوان هم تیم هایی از روسیه و سوئیس فینالیست شدند و با حضور دو تیم از جمهوری چک در رده بندی مدال برنز این ماده برای چک ها مسجل شد . و در رقابت های دو نفره مختلط دو تیم آمریکایی و تیم هایی از چک و هند به نیمه نهایی راه یافتند . تیم اول اسپانیا که نادال هم عضوش بود در دور اول حذفی انصراف داد و اصلاً شرکت نکرد!

در والیبال سالنی مردان و در گروه یک فرانسه و ایتالیا با نتایج مشابه 3-0 کانادا و مکزیک را شکست دادند و آمریکا 3-1 برزیل میزبان را مغلوب کرد . در گروه دو هم بعد از غلبه بر ایران بر کوبا ، روسیه و لهستان با نتایج مشابه 3-0 مصر و آرژانتین را شکست دادند . رقابت ها در بخش بانوان و والیبال ساحلی هم ادامه یافت .

در واترپلو هم رقابت های مرحله گروهی ادامه یافت که به علت کمبود وقت از این هم می گذریم!

و در وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم مردان همانگونه که شاهد بودید کیانوش رستمی از ایران اولین مدال کشورمان را با رنگ خوش رنگ طلا کسب کرد و وزنه برداران چین و رومانی دوم و سوم شدند . در 75 کیلوگرم بانوان رینگ جون سیم از کره شمالی قهرمان شد ، و وزنه برداران بلاروس و اسپانیا در رده های دوم و سوم ایستادند .

15 کشور برتر جدول رده بندی مدالی تا پایان روز هفتم رقابت ها :

1- آمریکا    20 طلا   13 نقره   17 برنز
2- چین   13 طلا   10 نقره   14 برنز
3- بریتانیا   7 طلا   9 نقره   6 برنز
4- ژاپن   7 طلا   3 نقره   14 برنز
5- کره جنوبی   6 طلا   3 نقره   4 برنز
6- آلمان   6 طلا   3 نقره   2 برنز
7- روسیه   5 طلا   9 نقره   8 برنز
8- فرانسه   5 طلا   7 نقره   5 برنز
9- استرالیا   5 طلا   6 نقره   7 برنز
10- مجارستان   5 طلا   3 نقره   3 برنز
11- ایتالیا   4 طلا   7 نقره   4 برنز
12- اسپانیا   3 طلا   2 برنز
13- کانادا   2 طلا   2 نقره   6 برنز
14- قزاقستان   2 طلا   2 نقره   3 برنز
15- هلند   2 طلا   2 نقره   2 برنز
.
.
.
34 - ایران   یک طلا

امروز تیم والیبال ایران با مصر مسابقه می دهد ، رضا قاسمی و حسن تفتیان در دور مقدماتی دو 100 متر حضور خواهند داشت و سهراب مرادی و علی هاشمی در دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری به مصاف فولاد سرد خواهند رفت .

Captain I

Captain I



نماد کاربر
پست ها

1716

تشکر کرده: 3552 مرتبه
تشکر شده: 4324 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: المپیک 2016 ریودوژانیرو

توسط bamn » يکشنبه 24 مرداد 1395 11:07

گزارش 8 : شنبه 13 آگوست (روز هشتم بازی ها)

دوباره سلام . این هم از طلای دوم ، آقای سهراب مرادی هم ما را در پیشبینی هایمان جلو انداخت ، هم بالاخره توانست به آنچه حقش بود برسد . فقط بنده نگرانم که اگر بعضی ها از روند مدال گیری ایران خوششان نیاید ، انگشت روی آقای مرادی بگذارند که سابقه دار است و خیلی راحت می شود می شود دوباره برایش حرف درآورد!!!

و اما در روز هشتم بازی ها چه رخ داد؟ ، روزی خوب برای آمریکایی ها و روزی بد برای چینی ها!!!

در رقابت های دوومیدانی اتفاقات فراوانی افتاد ؛ در رقابت های مقدماتی دوی 100 متر مردان آقای حسن تفتیان با ثبت زمان 10:17 ثانیه توانست به مرحله نیمه نهایی راه یابد . این اولین بار است که یک دونده ایرانی در دوهای سرعت المپیک به نیمه نهایی صعود می کند . هرچند آقای تفتیان ابراز امیدواری کرده که به فینال هم صعود کند اما واقعیت این است که در نیمه نهایی برای صعود به فینال باید زیر 10 ثانیه دوید و بهترین رکورد ایشان که رکورد ایران هم هست 10:04 می باشد و احتمال اینکه دونده ایی بالای 10 ثانیه بدود و فینالیست شود خیلی کم است . بنده فقط امیدوارم ایشان بتوانند در نیمه نهایی با ثبت رکوردی مناسب به رتبه ایی قابل قبول دست پیدا کنند . ما در دوی 100 متر آقای رضا قاسمی را هم داشتیم که با ثبت زمان 10:47 ثانیه در گروه خود هفتم شد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند . در دو 10000 متر مردان محمد فرح بریتانیایی قهرمان شد ، پال تانی کنیایی در رده دوم ایستاد و تمیرات تولا از اتیوپی سوم شد . در پرش طول مردان جف هندرسون از آمریکا به مدال طلا دست یافت ، لوا مانوناگ از آفریقای جنوبی دوم شد و گرگ راترفورد بریتانیایی در رده سوم قرار گرفت . در پرتاب دیسک مردان همان اتفاق جالبی که گفته بودم رخ داد و کریستف هارتینگ با پرتاب 68.37 مدال طلای برادرش در المپیک قبلی را تکرار کرد! پیوتر ماواخوفسکی لهستانی دوم شد و دانیل جاسینسکی دیگر پرتابگر آلمانی در رده سوم ایستاد . در دو 100 متر بانوان النا تامپسون جامائیکایی قهرمان شد ، توری بوی از آمریکا در رده دوم قرار گرفت و شلی آن فریزر دیگر دونده جامائیکایی سوم شد . در رقابت هفتگانه بانوان هم هیتر میلر کوچ آمریکایی اول شد ، کلودیا روث آلمانی به مدال نقره رسید و جسیکا انیس هیل بریتانیایی برنز گرفت .

رقابت های بدمینتون هم ادامه یافت و در مهمترین اتفاق ، در دو نفره مردان تیم اندونزی با رنکینگ 2 ورودی المپیک حذف شد .

در مسابقات گروه دو بسکتبال مردان آرژانتین با نتیجه جالب 111-107 برزیل میزبان را مغلوب کرد ، اسپانیا هم با نتیجه عجیب 109-59 تیم صعود کرده لیتوانی را در هم کوبید و نیجریه هم با برتری 90-76 برابر کرواسی نتیجه عجیب دیگری را رقم زد تا تکلیف تیم های صعود کننده از این گروه به روز آخر کشیده شود! در گروه یک بانوان استرالیا 74-66 بلاروس را شکست داد ، ترکیه 79-76 برزیل میزبان را مغلوب کرد و ژاپن 79-71 فرانسه را شکست داد . به این ترتیب از این گروه استرالیا ، فرانسه ، ترکیه و ژاپن به یک چهارم نهایی صعود کردند و برزیل میزبان که امید زیادی به کسب مدال در بسکتبال بانوان داشت حذف شد!

در مهمترین اتفاقات مسابقات بوکس در دسته 69 کیلوگرم مردان رانیل ایگلیسیاس کوبایی مغلوب شاکرام گیاسوف از ازبکستان شد و حذف گردید . در دسته 91 کیلوگرم هم یوگنی تیشچنکو روس و واسیلی لویت قزاق فینالیست شدند و مدال های برنز به رستم تولگانف ازبک و اریسلاندی ساون کوبایی رسید .

در دوچرخه سواری کایرین بانوان دوچرخه سوارانی از هلند ، بریتانیا و استرالیا رده های اول تا سوم را کسب کردند ، در تعقیبی تیمی بانوان هم بریتانیا قهرمان شد و آمریکا و کانادا در رده های دوم و سوم قرار گرفتند . ضمن اینکه در رقابت اسپریت انفرادی مردان هم دو دوچرخه سوار برتانیایی به فینال راه یافتند تا کسب چهارمین طلای بریتانیا در دوچرخه سواری پیست هم مسجل باشد!

رقابت های مقدماتی شیرجه هم در ماده پرش از تخته 3 متر بانوان ادامه یافت و فینالیست ها مشخص شدند .

در شمشیربازی سابر تیمی بانوان روسیه ، اوکراین و آمریکا اول تا سوم شدند .

رقابت های هاکی روی چمن مقدماتی بانوان هم به پایان رسید و از گروه یک هلند ، زلاندنو ، آلمان و اسپانیا و از گروه دو بریتانیا ، آمریکا ، استرالیا و آرژانتین به یک چهارم نهایی راه یافتند .

در مرحله یک چهارم نهایی فوتبال مردان برزیل با دو گل کلمبیا را شکست داد ، کره جنوبی با یک گل مغلوب هندوراس شد ، نیجریه هم 2-0 دانمارک را شکست داد و آلمان با 4 گل پرتغال را در هم کوبید .

در رقابت ترامپولین مردان رشته ژیمناستیک هم باز چینی ها از کسب مدال طلا بازماندند و به دو مدال نقره و برنز قناعت کردند تا ورزشکار بلاروسی قهرمان شود .

در هندبال مردان و در گروه یک کرواسی 29-28 فرانسه را شکست داد ، دانمارک 26-25 از سد قطر گذشت و آرژانتین 23-21 تونس را شکست داد . از این گروه صعود فرانسه ، دانمارک و کرواسی قطعی شده و رقابت قطر و آرژانتین در روز آخر مسابقات مقدماتی تعیین کننده تیم چهارم خواهد بود . در گروه دو آلمان 28-25 اسلوونی را شکست داد ، برزیل با تساوی 27-27 برابر مصر متوقف شد و لهستان 25-24 سوئد را مغلوب کرد . از این گروه هم صعود آلمان و اسلوونی قطعی شده است .

رقابت های رویینگ هم با توزیع مدال های چهار ماده باقی مانده به اتمام رسید . از 14 مدال طلای توزیع شده سه تایش به بریتانیا رسید ، آلمان و زلاندنو هر کدام 2 طلا گرفتند و به هر یک از کشورهای استرالیا ، هلند ، آمریکا ، کرواسی ، فرانسه ، لهستان و سوئیس یکی یک طلا رسید .

در تیراندازی ماده تپانچه 25 متر آتش سریع مردان تیراندازان آلمان ، فرانسه و چین به مدال رسیدند . در اسکیت مردان هم تیراندازان ایتالیا و سوئد اول و دوم شدند و عبدالله الرشیدی کویتی هم در مقام تیرانداز مستقل در رده سوم ایستاد .

رقابت های جذاب و پرهیجان شنای استخر هم با توزیع مدال ها در چهار ماده دیگر به پایان رسید و فقط رقابت شنای ماراتن در آب های آزاد باقی مانده است! در آخرین موادی که مدال توزیع شد در شنای 1500 متر آزاد مردان جورجیو پالترینی ایتالیایی اول شد ، کونور جیگر آمریکایی در رده دوم ایستاد و گابریل دیتی ایتالیایی سوم شد . در رقابت 4*100 متر ترکیبی تیمی مردان هم آمریکا باز با حضور مایکل فلپس قهرمان شد و بریتانیا و استرالیا دوم و سوم شدند . فلپس بعد از کسب بیست و سومین مدال طلای المپیکی اش از دنیای شنای قهرمانی خداحافطی کرد ، البته او یک بار دیگر هم در پایان رقابت های شنای المپیک لندن این کار را کرده بود!!! در شنای 50 متر آزاد بانوان هم شناگران دانمارک ، آمریکا و بلاروس اول تا سوم شدند . و در 4*100 متر ترکیبی تیمی بانوان آمریکا ، استرالیا و دانمارک مقام های اول تا سوم را کسب کردند . در پایان رقابت هاسی شنای استخری آمریکا 16 طلا از 33 طلای توزیع شده را به خود اختصاص داد!!!

رقابت های تنیس روی میز هم در بخش تیمی بانوان پیگیری شد و تیم های چین ، سنگاپور ، آلمان و ژاپن به نیمه نهایی راه یافتند .

در رقابت های تنیس انفرادی مردان خوان مارتین دل پوترو آرژانتینی با غلبه بر رافائل نادال اسپانیایی حریف اندی ماری بریتانیایی در فینال شد . نادال هم در رده بندی باید با نیشیکوری ژاپنی مسابقه دهد . در انفرادی بانوان مونیکا پویگ پورتوریکویی که با رنکینگ ورودی 39 در مسابقات شرکت کرده بود دست به کار بزرگی زد و با غلبه بر آنجلیکا کربر آلمانی به مدال طلا دست یافت . پترا کویتوآ از جمهوری چک هم برنز گرفت . در رقابت دو نفره مختلط هم هر دو تیم آمریکایی فینالیست شدند و تیم های جمهوری چک و هند برای برنز خواهند جنگید .

در گروه یک والیبال مردان آمریکا 3-1 فرانسه را برد ، کانادا در سه ست مکزیک را شکست داد و ایتالیا 3-1 برزیل میزبان را مغلوب کرد . در این گروه فقط صعود ایتالیا به عنوان تیم نخست قطعی شده و بقیه تیم ها منتظرند تا در رقابت های فردا تکلیفشان مشخص شود . در گروه دو هم ایران 3-0 مصر را شکست داد ، آرژانتین در سه ست کوبا را مغلوب کرد و روسیه 3-2 لهستان را شکست داد . از این گروه صعود آرژانتین ، لهستان ، روسیه و ایران به یک چهارم نهایی مسجل شده و بازی های روز آخر برای تعیین رده خواهد بود . البته آرژانتین و لهستان برابر مصر و کوبا کار سختی نخواهند داشت و به عنوان تیم های اول و دوم صعود خواهند کرد . می ماند روسیه و ایران که تیم پیروز به عنوان تیم سوم و تیم بازنده به عنوان تیم چهارم صعود خواهد کرد . تیم چهارم مطمئناً با ایتالیا باید بازی کند اما برای تعیین حریفان بازی های دیگر مرحله یک چهارم نهایی باید منتظر پایان کامل مسابقات مقدماتی ماند . رقابت های والیبال ساحلی هم تا پایان مرحله یک هشتم نهایی پیگیری شد . تاکنون در مهمترین اتفاقاتی که افتاده ، در بخش مردان تیم لتونی و تیم دوم آمریکا در دور مقدماتی حذف شدند و تیم دوم برزیل در مرحله یک هشتم نهایی . در بخش بانوان هم تیم دوم آمریکا در مقدماتی حذف شد و تیم دوم آلمان در یک هشتم نهایی .

در واترپلو رقابت های مقدماتی بانوان که هیچ حذفی نداشت به پایان رسید و در گروه یک ایتالیا ، استرالیا ، روسیه و برزیل اول تا چهارم شدند . در گروه دو هم آمریکا ، اسپانیا ، مجارستان و چین اول تا چهارم شدند .

و در وزنه برداری دسته 94 کیلوگرم مردان سهراب مردای از کشورمان به مدال طلا دست یافت و وزنه برداران بلاروس و لیتوانی دوم و سوم شدند .

کشورهای برتر جدول رده بندی مدالی تا پایان روز هشتم رقابت ها :

1- آمریکا   24 طلا   18 نقره   19 برنز
2- چین   13 طلا   11 نقره   17 برنز
3- بریتانیا   10 طلا   13 نقره   7 برنز
4- آلمان   8 طلا   5 نقره   3 برنز
5- ژاپن   7 طلا   3 نقره   14 برنز
6- روسیه   6 طلا   9 نقره   8 برنز
7- استرالیا   6 طلا   7 نقره   9 برنز
8- ایتالیا   6 طلا   7 نقره   5 برنز
9- کره جنوبی   6 طلا   3 نقره   4 برنز
10- فرانسه   5 طلا   8 نقره   5 برنز
11- مجارستان   5 طلا   3 نقره   3 برنز
12- هلند   3 طلا   2 نقره   3 برنز
13- اسپانیا   3 طلا   2 برنز
14- زلاندنو   2 طلا   6 نقره
15- کانادا   2 طلا   2 نقره   8 برنز
16- قزاقستان   2 طلا   2 نقره   3 برنز
17- بلژیک /// تایلند   هرکدام   2 طلا   یک نقره   یک برنز
19- کرواسی   2 طلا   یک نقره
20- سوئیس   2 طلا   یک برنز
21- ایران   2 طلا

امروز حسن تفتیان در نیمه نهایی دو 100 متر رقابت خواهد کرد . پوریا نوروزیان در آخرین رقابت رشته تیراندازی در ماده تفنگ 50 متر سه وضعیت مردان مسابقه خواهد داد . و رقابت های کشتی فرنگی هم در دو وزن 59 و 75 کیلوگرم آغاز خواهد شد .

در 59 کیلوگرم ، حمید سوریان در کشتی اول با شینبو اوتا ژاپنی مسابقه می دهد که در رقابت های گزینشی قزاقستان سوریان را شکست داده بود و پیروزی در این مسابقه از نظر روحی می تواند برای سوریان بسیار تاثیرگذار باشد تا اتفاقات تلخ رقابت های گزینشی را فراموش کند . اگر سوریان این کشتی را برنده شود در دور دوم هم کار سختی برابر برنده کشتی المت کبیسپایف قزاق و ابراگیم لابازانوف روس خواهد داشت . با همه این احوال سوریان عنوان دار و با تجربه مدعی اول قهرمانی این وزن است و همه حریفان از وی وحشت دارند ، خودش هم می داند که هیچ حریفی را نباید دست کم بگیرد . البته متاسفانه جدول سختی هم در پیش آقای سوریان است اگر بتواند تا نیمه نهایی همه حریفانش را شکست دهد در این مرحله هم به روشن بایرامف آذربایجانی رقیب قدیمی اش خواهد خورد!!!

در وزن 75 کیلوگرم که با آن ناداوری آشکار مدال المپیک لندن را از دست داد برای انتقام آمده است! اما او هم کار بسیار سختی در پیش دارد و بعد از استراحت در دور اول باید با مارک مدسون کشتی گیر با تجربه عنوان دار دانمارکی مسابقه دهد که در نیمه نهایی جهانی 2015 به این کشتی گیر باخته بود! اگر عبدولی این کشتی را پیروز شود دور سوم با برنده ازبکستان و صربستان مصاف خواهد داد .

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان