فصل جوایز سینمایی 2017-2018

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3971 بار
سپاس‌های دریافتی: 5314 بار

فصل جوایز سینمایی 2017-2018

پست توسط bamn » یک شنبه 30 مهر 1396, 7:13 pm

با سلام خدمت دوستان عزیز .

اخبار ، تحلیل ها و مقالات بنده درباره فصل جوایز سینمایی 2017-2018 آمریکا طی چند ماه آینده در این تایپیک متمرکز خواهد بود . امیدوارم که بتوانم همچون سال های گذشته رضایت خاطر شما را فراهم سازم .

کانال های بنده :

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain
Captain
نمایه کاربر

Re: فصل جوایز سینمایی 2017-2018

پست توسط bamn » یک شنبه 30 مهر 1396, 9:18 pm

، دوستان عزیز ، همانطور که حتماً اطلاع دارید ،فصل جوایز سینمایی 2017-2018 در حال آغاز شدن است و مدعیان جدی جوایز این فصل کم کم در حال نمایان شدن هستند!

اما بنده در چند ماه اخیر چیز زیادی درباره فیلم ها ننوشته ام و خیلی از فیلم های مهم سال را هم هنوز موفق نشده ام تماشا کنم . از طرفی لیست فیلم های آماده اکرانی که پیشاپیش از آنها به عنوان مدعیان امسال فصل جوایز نام برده می شود برای بنده آنقدر جذاب نیست که به خودی خود برای نوشتن انگیزه ام بدهد!

پس تصمیم گرفتم برای اینکه دستم راه بیافتد و ذهنم کمی بازتر شود تا بتوانم طی روزهای آینده روی مطلبی درباره فیلم های مدعی کار کنم ، مروری کوتاه داشته باشم بر لیست فیلم های برنده و نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم در چند سال اخیر . البته می دانم که احتمالاً بیشتر آنچه خواهم نوشت را قبلاً هم در سایت سنترال یا وبلاگ شخصی ام خوانده اید ، اما آن را به عنوان یک تمرین شخصی برای بنده در نظر بگیرید و به بزرگواری خودتان ببخشید!   بیایید از سال 2010 شروع کنیم :

سال 2010 :

آن سال " سخنرانی پادشاه " تام هوپر برنده جایزه بهترین فیلم سال شد که واقعاً هم لیاقتش را داشت . با اینکه فیلم موضوعی در ظاهر ساده و بی چالش داشت اما به بهترین و جذاب ترین شکل ممکن ساخته شده و از مجموعه ایی از بهترین بازی ها بهره می برد تا جایی که شاید بیش از 10 بار فیلم را تماشا کرده باشم و هنوز هم حاضر به این کار هستم .
" شبکه اجتماعی " دیوید فینچر فیلمی بود که پیش از فصل جوایز به عنوان مدعی اول از آن یاد می شد و حتی خیلی از جایزه های اول فصل را هم از آن خود کرد اما در اواخر فصل قافیه را به فیلم هوپر باخت! خب ، فیلم بدی نبود ، یعنی در واقع خوب بود ، اما به نظرم آنقدری که بزرگش کردند لیاقتش را نداشت! اگر " وضعیت عجیب بنجامین باتن " را که از محبوب ترین فیلم هایم است در نظر نگیریم ، به نظرم " زودیاک " و دختری با خالکوبی اژدها " خیلی از " شبکه اجتماعی " جذاب تر هستند!
127 ساعت ، سرآغاز ، داستان اسباب بازی 3 ، راست قامت ، و استخوان زمستان هم فیلم های خوبی بودند و شایستگی نامزدی اسکار را داشتند . " قوی سیاه " دارن آرنوفسکی و " مشت باز " دیوید او راسل را هم با اینکه ندیده ام اما می دانم فیلم های خوبی هستند . اما از " بچه ها خوبند " لیزا کولدنکو بخاطر موضوعش خوشم نمی آید و اگر دست من بود بجای این فیلم " جزیره شاتر " مارتین اسکورسیزی را وارد لیست نهایی نامزدها می کردم .  
سال 2011 :

" هنرپیشه " میشل هازانویس را هنوز نتولنسته ام بطور کامل تماشا کنم اما معتقدم استحقاق آنچه را که گرفت داشت .
" هوگو " مارتین اسکوسیزی با اینکه فیلم دلنشین و سرگرم کننده ایی است اما اصلی ترین نقطه قوت آن فیلمبرداری سه بعدی اش می باشد که تجربه تماشا در سینما را برای مخاطبانش فراموش ناشدنی می کند ، اما فیلمسازی که می خواهد جایزه اسکار بهترین فیلم سال را برنده شود نباید جنبه فنی را اولویت اول قرار دهد بلکه جنبه فنی باید در کنار فیلمنامه قوی و بازی های عالی قرار گیرد و از این حیث " هوگو " نمی تواند در برابر فیلمی مثل " هنرپیشه " حرفی برای گفتن داشته باشد .
در عین حال " اسب جنگی " استیون اسپیلبرگ را هم داشتیم که فیلم بزرگی است و هربار که آن را تماشا می کنم جنبه های پنهان بیشتری از آن را کشف می کنم و متاسفانه همین مسئله باعث شد تا " اسب جنگی " در آغاز دیده شدن اش نتواند رقابتی عادلانه با " هنرپیشه " و " هوگو " داشته باشد .
فرزندان ، کمک و مانی بال را هم دیده ام و فیلم های خیلی خوبی هستند . " درخت زندگی " ترنس مالیک و " صدای بلند و فوق العاده نزدیک " استفان داردلی را هنوز فرصت نکرده ام تماشا کنم و با چیزهای ضد و نقیضی که درباره شان شنیده ام ، تا نبینم نمی توانم قضاوت کنم .
اما اگر دست من بود " سلحشور " گوین اوکانر را جایگزین فیلم داردلی می کردم و سهمیه دهم خالی را هم به فیلم " راندن " نیکلاس وندینگ روفن می دادم!

2012 :

با اینکه نسبت به اسکار گرفتن فیلم ضد ایرانی " آرگو " شدیداً معترض هستم و خواهم بود ، اما سال 2012 یکی را رویایی ترین سال های تاریخ سینما یا دست کم دو دهه اخیر سینما می دانم!
اسکار حق مسلم " لینکلن " اسپیلبرگ بود . البته بعضی هم می گویند حق " زندگی پی " آنگ لی بوده! اما خب ، فیلم اسپیلبرگ را دست کم 20 بار تماشا کرده ام و فیلم آقای لی را فقط 2 بار دیده ام! حتی " جنگو رها از بند " کوئنتین تارانتینو هم فیلمی کامل و تماشایی است و می توانم ادعا کنم بعد از دو فیلم معرکه " بیل را بکش " و " پالپ فیکشن " این سومین کار برجسته در کارنامه آقای کارگردان است هرچند با وجود " لینکن " و " زندگی پی " ، اگر رقابت عادلانه می بود! ، باز هم شانسی برای اسکار نداشت!
جانوران وحشی جنوبی ، بینوایان ، دفتری با خطوط نقره ایی و حتی فیلم " سی دقیقه بامداد " کاترین بیگلو هم فیلم های خوب و قابل اعتنایی هستند . " عشق " میشل هانکه را ندیده ام و با اینکه برای فلسفه فیلم احترام قائلم اما طبق شنیده هایم در حد نامزدی اسکار نبوده است!
اگر دست من بود بجای فیلم های افلک و هانکه دو فیلم " خیزش شوالیه تاریکی " کریستوفر نولان و " غیرممکن " جی.ای بایانا را نامزد اسکار می کردم و دو صندلی خالی مانده از کج سلیقگی داوران در سال بزرگ 2012 را هم به " اسکای فال " سام مندز و " یاغی " جان هیلکات می دادم!
  2013 :

هرچقدر سال 2012 سال هیجان برانگیزی بود ، سال 2013 خیلی یخ بود!!! " 12 سال بردگی " استیو مک کوئین فیلم خوبی بود اما به عنوان فیلمی که بتواند برنده جایزه اسکار بهترین فیلم سال شود آنقدر بزرگ نبود! ولی ایراد کار این بود که در واقع رقیب چندان قدری نداشت!
قرار بود " گرگ وال استریت " اسکورسیزی رقیب اصلی باشد اما آنقدر مسئله دار از آب در آمد که حتی انتشار نسخه دوبله مجاز آن در شبکه نمایش خانگی ایران هم جنجال ساز شد!!!
" جاذبه " آلفونسو کوارون هم می توانست برنده باشد به شرط آنکه اینقدر آدم را به سرگیجه نمی انداخت بخصوص بنده که همین جوری اش ترس از ارتفاع دارم!!! " کاپیتان فیلیپس " پال گریس گرس را هم دیدم و به نظرم از آن فیلم هایی آمد که زیادی گنده کرده اند! بازی تام هنکس در این فیلم اصلاً خوب نبود و تنها نکته بیاد ماندنی اش بازی عالی برخاد عبدی سومالیایی است!
اخاذی آمریکایی ، کلوپ مشتریان دالاس و او را ندیده ام اما می دانم آنقدر خوب بوده اند که در این سال کم بذاعت لیاقت نامزدی اسکار را داشته باشند . اما در مورد " نبراسکا " الکساندر پین و " فیلومنا " استفان فریرز نمی توانم قضاوت کنم .
اگر دست من بود بجای فیلم فریرز " زندانیان " دنیس ولینو را نامزد می کردم و جای خالی دهم را هم به فیلم " پیشکار " لی دنیلز می دادم .

2014 :

" مرد پرنده ایی " الخاندرو گونزالس ایناریتو از منظر هنری لیاقت اسکار را داشت اما به نظر بنده فیلمی که برنده جایزه بهترین فیلم سال می شود باید بتواند با مخاطب عامی مثل من هم ارتباط برقرار کند و فیلمی فقط مخصوص قشری خاص از فیلم بین ها نباید باشد! پس همانقدر که می گویم فیلم بعدی ایناریتو باید اسکار می گرفت ، می گویم این یکی نباید اسکار می گرفت!
" پسرانگی " ریچارد لینکلیتر هم دقیقاً هم وضعیت را دارد . یعنی فیلمی است که برای قشری خاص از سینماروها ساخته شده نه تماشگر عام اما از نظر هنری از فیلم ایناریتو خیلی بهتر است و صبر و شکیبایی بالایی هم که در ساخت این فیلم به کار رفته شایستگی اش را برای بدست آوردن جایزه اسکار بیشتر می کرد .
سلما و هتل بزرگ بوداپست را هم دیده ام و فیلم هایی بودند که لیاقت نامزدی را داشتند . " تک تیرانداز آمریکایی " کلینت ایستوود بیشتر یک فیلم تجاری خوش ساخت است تا یک فیلم هنری خوش ساخت و در واقع از نظر هنری حتی به پای سه گانه بتمن هم نمی رسد و کاملاً پیداست که فقط بخاطر مقاصد سیاسی و فروش بالایش بود که به جمع نامزدهای اسکار راه یافت!
بازی تقلید ، تئوری همه چیز و ویپلش را با اینکه خیلی دلم می خواهد ، هنوز نتوانسته ام تماشا کنم .
پس اگر دست من بود بجای فیلم ایستوود ، " میان ستاره ایی " کریستوفر نولان را نامزد اسکار می کردم که در این صورت مدعی اصلی جایزه بهترین فیلم سال می شد! دو صندلی خالی مانده را هم به " شب جو " دن گیلوری و " خشم " دیوید ایر می دادم!

2015 :

این سال هم سال خوبی برای سینماروها بود و سالی پرهیجان در فصل جوایز . با اینکه " نورافکن " تام مک کارتی که جایزه اسکار را بدست آورد یک فیلم عالی و خوش ساخت است درباره یک سوژه بشدت حساس و غیر اخلاقی بدون داشتن حتی یک سکانس غیر اخلاقی! اما در برابر رقبای بزرگی که داشت اسکار گرفتنش واقعاً جای سئوال دارد!
اسکار این سال بدون تردید حق " بازگشته از مرگ " ایناریتو بود اما داوران به این نتیجه رسیدند که چون سال قبلش اسکار حق فیلم ایناریتو نبوده ، حالا باید حق فیلم ایناریتو را بخورند!
بعد از آن در رده دوم " مریخی " ریدلی اسکات قرار می گیرد که به نظرم خوش ساخت ترین و واقع گرایانه ترین فیلم علمی-تخیلی ساخته شده درباره سفرهای فضایی است . اما لابد داوران هنوز یادشان بوده که اسکار گرفتن " گلادیاتور " اسکات هم کمی بو دار بود!!!
حتی " مکس دیوانه : جاده خشم " جورج میلر هم آنقدر عالی و بزرگ هست که لیاقت جایزه اسکار را داشته باشد . پس " نورافکن " چهارمین اولویت در بین لیست نامزدها می شود که حاضر بودم به آن رای بدهم .
اتاق و رکود بزرگ هم عالی هستند و از تماشای چند باره شان لذت می برم . پل جاسوس ها هم فیلم خوبی بود اما به نظرم در بین بهترین های اسپیلبرگ جا نمی گیرد! فقط " بروکلین " جان کراولی را ندیده ام که آن را هم می دانم فیلم خوبی است!
به نظرم اگر دست من بود هر هشت فیلم را در لیست نگه می داشتم و دو فیلم " هشت نفرت انگیز " تارانتینو و " استیو جابز " دنی بویل را هم به لیست نامزدها اضافه می کردم .

2016 :

" مهتاب " از آن انتخاب هایی است که تا مدتها درباره اش صحبت خواهد شد اما هرچقدر هم بگویند که این فیلم از نظر هنری فلان است و بهمان ، بخاطر موضوع غیر اخلاقی اش در کت بنده نمی رود!
اکثراً اعتقاد داشتند اسکار حق موزیکال " لالا لند " دیمون چزل بوده . بنده که اهل دیدن فیلم های موزیکال نیستم و یک عده هم بدون در نظر گرفتن موضوع فیلمی که اسکار برد ، از اسکار نگرفتن لالالند خوشحالند چون کارگردانش (که البته اسکار بهترین کارگردانی را گرفت!!!) پاسپورت اسرائیلی دارد! حتی اگر متولد آمریکا باشد!
با اینکه نه " مهتاب " را دیده ام و نه " لالا لند " را و قصد دیدنشان را هم ندارم ، اما فکر می کنم به هر حال اسکار به یکی از این دو تا می رسید چون سایر فیلم ها به نظرم آنقدر بزرگ نیستند که شایستگی جایزه بهترین فیلم سال را داشته باشند . ورود ، ستیغ اره ایی ، جهنم یا آب خنک ، شخصیت های پنهان ، و شیر را دیده ام و همگی فیلم های خوبی هستند اما همانطور که گفتم بزرگ نیستند! حصارها و منچستر ساحلی را هم ندیده ام .
اگر دست من بود " سالی " کلینت ایستوود را هم به جمع 9 فیلم نامزد اسکار اضافه می کردم . 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » سه شنبه 2 آبان 1396, 7:16 pm

مدعیان احتمالی فصل جوایز امسال :

مقدمه :

با سلام دوباره خدمت شما دوستان گرامی . مطابق معمول سال های اخیر تعدادی از فیلم های مدعی فصل جوایز امسال سینماهای آمریکا را بر اساس اولویت انتخاب و دسته بندی نموده ام و طی روزهای آینده به صورت کوتاه و مختصر به معرفی آنها خواهم پرداخت . اما در ابتدا لازم دیدم به چند نکته در مقدمه مطالب اشاره نمایم .

همانطور که می دانید الان سینمای آمریکا شدیداً درگیر حواشی رسوایی اخلاقی هاروی واینستاین تهیه کننده پرقدرت و مشهور است و کار به جایی کشیده که گفته می شود مسئولان آکادمی هنر آمریکا (اسکار) هر فیلمی را که نام و نشانی از واینستاین و کمپانی اش به همراه داشته باشد بایکوت خواهند نمود زیرا با وجود اینکه چندی قبل اعلام شد عضویت این فرد در آکادمی لغو شده اگر نامش به عنوان تهیه کننده یکی از فیلم های نامزد اسکار آورده شود بطور اتوماتیک دوباره به عضویت آکادمی در خواهد آمد!!! بنابراین شانس درخشش فیلم هایی مثل " رودخانه باد " و " جنگ جریان " در فصل جوایز امسال و بخصوص در نامزدی جوایز اسکار ، عملاً از بین می رود . البته " جنگ جریان " در مجموع برخلاف " رودخانه باد " که مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت ، از سوی منتقدان چندان تحویل گرفته نشده و همینطوری اش می شد از آن به عنوان یکی از ناکامان بزرگ فصل جوایز نام برد!!!

از فیلم هایی مثل " جناب رومن جی. اسرائیل " دن گیلوری ، " پایان شادی " میشل هانکه ، " واندروویل " وودی آلن ، " سابربیکن " جورج کلونی ، " نفس بکش " اندی سرکیس ، " ال بی جی " راب راینر ، " ویکتوریا و عبدل " استفان فریرز ، " مادر! " دارن آرنوفسکی ، " کوچک سازی " الکساندر پین و ... پیشتر به عنوان مدعیان اصلی فصل جوایز امسال نام برده می شد اما یکی یکی با آغاز اکران های محدود و جشنواره ایی ، با واکنش های متناقض و بعضاً منفی منتقدان مواجه شده اند و حالا دیگر شانس زیادی برایشان در فصل جوایز نمی توان قائل بود . البته افرادی مثل جورج کلونی ، استفان فریرز و الکساندر پین همیشه جزو محبوبان جشنواره ها و بخصوص آکادمی اسکار بوده اند و هیچ بعید نیست با اعطای یکی، دو نامزدی یواشکی به فیلم هایشان ، نامشان را در تاریخ هنر سینما ثبت کنند ، ولی اگر رقابت عادلانه باشد ، می توان به راحتی آنها را از لیست مدعیان اصلی فصل جوایز کنار گذاشت .

و نکته آخر اینکه درخشش غیر منتظره فیلم " مهتاب " در فصل جوایز گذشته ، به برخی فیلمساران دل و جرات داده که مستقیماً سراغ داستان هایی با سوژه مشابه آن فیلم بروند و حتی از برخی از آنها بخصوص فیلم " مرا با نام خودت صدا بزن " ساخته لوکا گوادانینو ایتالیایی ، به عنوان مدعی جدی فصل جوایز امسال یاد می شود ، اما از بنده نخواهید که چنین فیلم هایی را در لیستم جا بدهم و معرفی کنم و بخواهم راجبشان بنویسم! آمریکایی ها هر غلطی دلشان خواست می توانند با این فیلم و بقیه شان بکنند!!!

30 فیلم در سه دسته 10 تایی به ترتیب اولویت از شانس کم به زیاد طی روزهای آینده در ادامه این مطلب معرفی خواهند شد . امیدوارم بتوانم بخش اول را چهارشنبه شب یا پنجشنبه صبح آماده و در اینجا قرار دهم . از صبر و علاقه شما سپاسگذارم . 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » پنج شنبه 4 آبان 1396, 1:17 pm

*

فیلم های کم شانس :

(به ترتیب الفبای انگلیسی)

1- نبرد جنسیت ها (Battle of the Se.x.es)
   تصویر  
کارگردان : جاناتان دیتون - والری فاریس
کمپانی : فوکس سرچلایت
بازیگران : استیو کارل - اما استون - سارا سیلورمن و ...

خلاصه داستان : بابی ریگز ستاره بازنشسته دنیای تنیس حرفه ایی چندین سال بعد از کنار کشیدن از میادین ، با این سئوال مواجه شد که تنیسورهای مرد بهتر هستند یا زن . تا آن زمان در رقابت های تنیس حرفه ایی مسابقه ایی بین ورزشکاران مرد و زن برگزار نشده بود پس بابی ریگز دوباره به میدان برگشت تا با بهترین ستاره های تنیس حرفه ایی زنان در آن مقطع که تقریباً نصف سنش را داشتند مسابقه دهد ...

توضیحات : جاناتان دیتون و والری فاریس زوج فیلمسازی هستند که " نبرد جنسیت ها " سومین فیلمشان محسوب می شود . اولین کارشان " دوشیزه کوچولو آفتاب " در سال 2006 بسیار مورد توجه قرار گرفت و نامزد اسکار بهترین فیلم سال شد . فیلم دومشان " رابی اسپارکز " هم در سال 2012 مورد توجه منتقدان قرار گرفت اما در فصل جوایز شلوغ آن سال توفیقی نداشت . " نبرد جنسیت ها " هم با وجود آنکه نقدهای مثبتی از سوی منتقدان داشته ، اما در بین رقبای قدری که دارد شانس زیادی برای دیده شدن ندارد . با این وجود شاید بخاطر بازی های خوب استیو کارل و اما استون در بخش های بازیگری بتواند چند نامزدی و جایزه در حد متوسط بدست آورد .

2-فریب خورده (The Beguiled)

تصویر 
کارگردان : سوفیا کاپولا
کمپانی : فوکوس فترز
بازیگران : کالین فارل - نیکول کیدمن - کریستین دانست - الی فانینگ و ...

خلاصه داستان : دوره جنگ داخلی آمریکا ؛ سربازی مجروح به خانه ایی اربابی پناه می برد که ساکنانش یک مادر میانسال و دخترانش هستند . دختر بزرگتر عاشق سرباز می شود اما زمانی که پی می برد سرباز با خواهر کوچکترش هم رابطه دارد می فهمد که فریب خورده است ...

توضیحات : یک تریلر داستانی فمینیستی که باب میل جشنواره های آخر سال می بود اگر در تابستان اکران نمی شد! سوفیا کاپولا بعد از درخششی که سال 2003 با فیلم " سرگشته در ترجمه " داشت ، دیگر نتوانسته در آن حد توجهات را به خود جلب کند . " فریب خورده " هم که در تابستان روی پرده رفت و با وجود استقبال منتقدان فروش پایینی داشت پس خیلی بعید است در فصل جوایز کسی این فیلم یادش مانده باشد!

3- بلید رانر 2049(Blade Runner 2049)

تصویر 
کارگردان : دنیس ولینو
کمپانی : کلمبیا پیکچرز
بازیگران : رایان گسلینگ - هریسون فورد - رابین رایت - دیو باتیستا - جارد لتو و ...

خلاصه داستان : سی سال بعد از وقایع فیلم اول ؛ کی یک مامور بلید رانر پلیس لس آنجلس (ماموران دستگیری مدل های قدیمی ربات-انسان های یاغی و فراری) در جستجوی یک متهم فراری به مزرعه ایی دور افتاده وارد می شود و پی به اسراری می برد که در صورت افشا باعث آغاز جنگی تمام عیار بین انسان ها و ربات-انسان ها خواهد شد ...

توضیحات : " بلید رانر 2049 " چهارمین فیلم هالیوودی کارگردان مشهور کانادایی دنیس ولینو پس از سه فیلم تحسین شده " زندانیان " ، " سیکارو " و " ورود " می باشد که با استقبال زیاد منتقدان مواجه شد تا جایی که برخی از آنها مدعی شدند بلید رانر ولینو از فیلم اصلی ساخته ریدلی اسکات هم بهتر است! با این وجود فیلم نتوانست به آن فروشی که در گیشه انتظار داشت دست یابد . اگر فیلم در گیشه به موفقیت می رسید می توانست روی موج تبلیغاتی سوار شود که باعث موفقیت فیلم در فصل جوایز می شد اما حالا که در گیشه ناکام بوده ، خیلی بعید است در فصل جوایز هم مورد توجه قرار گیرد و در نهایت به کسب چند جایزه در بخش های فنی اکتفا خواهد نمود .

4- ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند (Film Stars Don't Die in Liverpool)

تصویر 
کارگردان : پال مک گیگان
کمپانی : سونی کلاسیک
بازیگران : آنت بنینگ - جیمی بل - ونسا ردگریو - استیون گراهام و ...

خلاصه داستان : یک بازیگر جوان عاشق بانوی بازیگر پیشکسوتی می شود که سال ها قبل ستاره اول هالیوود بوده است ...

توضیحات : پال مک گیگان بعد از دو فیلم شکست خورده " شماره شانس اسلوین " و " ویکتور فرانکشتاین " و چند سالی حضور در تلوزیون ، این بار به سراغ ساخت یک فیلم هنری رفته که واکنش های اولیه منتقدان به فیلم هم قابل قبول است . فیلم براساس کتابی به همین نام نوشته پیتر ترنر ساخته شده که در آن ترنر ادعا می کند در ماههای پایانی زندگی گلوریا گراهام ستاره دهه پنجاه هالیوود ، معشوقه وی بوده است! ستاره اقبال گلوریا گراهام که در دهه های چهل و پنجاه با فیلم هایی مثل " چه زندگی قشنگی " و " در خط آتش " مشهور بود در دهه شصت افول کرد اما پس از آنکه در جنگ با بیماری سرطان پیروز شد ، بار دیگر در دهه هفتاد مورد توجه قرار گرفت تا اینکه در سال 1980 متوجه شد دوباره مبتلا به سرطان شده و این بار تسلیم بیماری شد و در 57 سالگی درگذشت . گراهام چند ماه پایانی عمر را قبل از بستری شدن در بیمارستان در شهر لیورپول ساکن بود اما اینکه آیا واقعاً با ترنر زندگی می کرده یا نه جای سئوال است! فیلم " ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند " البته شانس زیادی برای دیده شدن در فصل جوایز ندارد و تنها احتمالی که رویش حساب کرده اند چند نامزدی در بخش های بازیگری برای آنت بنینگ و جیمی بل است .

5- برافراشتن آخرین پرچم (Last Flag Flying)

تصویر  
کارگردان : ریچارد لینکلیتر
کمپانی : آمازون
بازیگران : استیو کارل - برایان کرانستون - لارنس فیشبورن و ...

خلاصه داستان : سه دوست و کهنه سرباز قدیمی نیروی دریایی گرد هم می آیند تا در مراسم خاکسپاری سرباز جوانی که در جنگ عراق کشته شده شرکت کنند ...

توضیحات : ریچارد لینکلیتر کارگردان سرشناس و تجربه گرای هالیوود ، این بار به سراغ داستانی رفته که بطور غیر مستقیم دنباله یک فیلم نچندان معروف با بازی جک نیکلسون به نام " آخرین ماموریت " محصول 1973 آمریکا می باشد . با توجه به سابقه درخشان کارگردان ، از " برافراشتن آخرین پرچم " به عنوان یکی از مدعیان اصلی فصل جوایز یاد می شد ، اما بعد از آغاز اکران محدود فیلم ، بازخورد منتقدان نسبت به آن چندان رضایت بخش نبود . البته هنوز در جداول پیشبینی فصل جوایز سایت های معتبر نام این فیلم دیده می شود اما خیلی بعید است که در برابر سایر رقبا در نهایت بتواند حرف چندانی داشته باشد .

6- لوگان خوش شانس (Logan Lucky)

تصویر 
کارگردان : استیون سودربرگ
کمپانی : بلکیر استریت
بازیگران : چانینگ تاتوم - آدام درایو - ست مک فارل - کتی هولمز - هیلاری سوانک - دانیل کریگ و ...

خلاصه داستان : جیمی لوگان شغل خود را از دست داده و از دیدن همسر و دخترش محروم شده و خودش را بدشانس ترین آدم دنیا می داند ، اما نمی خواهد تسلیم شود پس تصمیم می گیرد دست به یک سرقت بزرگ بزند و در این راه برادرش کلاید که یک دستش را در جنگ از دست داده یاریش خواهد کرد ...  
توضیحات : استیون سودربرگ تعدادی از بهترین فیلم های هالیوود در دو دهه اخیر را ساخته یا در ساختشان به عنوان تهیه کننده ، فیلمنامه نویس ، فیلمبردار یا تدوینگر نقش داشته است! آخرین بار سال 2013 به عنوان کارگردان پشت دوربین ایستاد و اعلام کرد دیگر کارگردانی نخواهد کرد . اما در کمتر از 4 سال زیر حرفش زد و تابستان امسال با فیلم " لوگان خوش شانس " به سینماها بازگشت . ظاهراً داستان فیلم مشابه فیلم موفق " جهنم یا آب خنک " سال گذشته است ، اما برخلاف لحن جدی آن فیلم ، این یکی لحنی کمدی با چاشنی طنز انتقادی دارد و کسانی که فیلم را تماشا کرده اند بازی چانینگ تاتوم و آدام درایو را بسیار ستوده اند! با این وجود اکران فیلم در فصل تابستان و چند ماه پیش از رسیدن فصل جوایز ، بزرگترین نقطه ضعف آن برای دیده شدن و جایزه گرفتن محسوب می شود و احتمالاً بهترین دستاوردی که خواهد داشت نامزدی در بخش بهترین فیلم کمدی یا موزیکال گلدن گلاب خواهد بود!

7- پروفسور مارستون و زنان شگفت انگیز
   تصویر  
کارگردان : آنجلا رابینسون
کمپانی : آناپورنا پیکچرز
بازیگران : لوک اوانز - ربکا هیل - بلا هیتکوت و ...

خلاصه داستان : پروفسور ویلیام مولتون مارستون استاد روانشناس ، از زندگی با همسرش الیزابت رضایت کامل دارد اما بتدریج عاشق یکی از دانشجویانش به نام الیو برن می شود و عجیب اینکه الیزابت عشق جدید همسرش را می پذیرد و با هم در یک خانه زندگی می کنند! ویلیام تحت تاثیر روحیه قوی این دو زن کاراکتر واندروومن (زن شگفت انگیز) را خلق و اولین ابرقهرمان مهم زن را وارد دنیای کامیک های ابرقهرمانی دی سی می کند!

توضیحات : عموماً از کاراکتر واندروومن در دنیای کامیک های ابرقهرمانی به عنوان یک شخصیت فمنیست یاد می شود . بعد از موفقیت خیره کننده فیلم سینمایی واندروومن در تابستان امسال ، سازندگان فیلم " پروفسور مارستون و زنان شگفت انگیز " امیدوار بودند داستان خلق این کاراکتر هم بتواند تماشاگران را جذب نماید . اما در شرایطی که فیلم ساخته پتی جنکینز دقیقاً به داشتن دیدگاه های تند و تیز فمنیستی معروف شده ، چطور امکان دارد هواداران آن فیلم حاضر باشند قبول کنند ایده اصلی خلق آن کاراکتر از یک ماجرای " مرد دو زنه " که شدیداً متضاد با آموزه های فمنیستی است نشات گرفته باشد؟! و اینگونه شد که با وجود تمجید منتقدان از فیلم ، در اکران با شکست سنگینی مواجه شده و با این شرایط خیلی بعید است در فصل جوایز هم چندان مورد توجه قشر هنری و جایزه بده سینمای آمریکا که عمدتاً به داشتن دیدگاه های فمنیستی معروف هستند قرار گیرد!

8- ویرجینیای شیرین (Sweet Virginia)
   تصویر  
کارگردان : جیمز ام. داگ
کمپانی : ای اف سی
بازیگران : جان برنتال - کریستوفر ابوت و ...

خلاصه داستان : سم قهرمان سابق مسابقات گاوبازی آمریکایی و مردی خانواده دوست است . یک شب با مرد جوانی به نام الوود آشنا شده و با او طرح دوستی می ریزد اما بزودی مشخص می شود الوود یک جنایتکار خطرناک و بی رحم است ...

توضیحات : ویرجینیای شیرین اولین ساخته جدی کارگردان جوانش و در مقیاس عظیم سینمای آمریکا ، یک فیلم مستقل و جمع و جور محسوب می شود . معمولاً هر سال در فصل جوایز سینمایی ، یکی ، دو فیلم مستقل حسابی مورد توجه قرار می گیرند و در بین فیلم های بدنه اصلی اسم و رسمی برای خود به هم می زنند . امسال چندین فیلم سینمای مستقل مورد توجه هستند و شاید بیش از هر سال دیگری به آنها بها داده شود بنابراین احتمالاً جا برای درخشش و دیده شدن " ویرجینیای شیرین " بسیار تنگ خواهد بود . فیلم برخلاف اغلب رقبایش هنوز درست و حسابی هم دیده نشده و فقط در فستیوال فیلم تریبیکا روی پرده رفته که در همانجا تحسین معدود منتقدان حاضر را برانگیخت . باید دید با دیده شدن بیشتر فیلم طی روزها و هفته های آینده ، شیرینی ویرجینیا می تواند به طور رسمی وارد لیست رقبای اصلی شود یا خیر؟!

9- اعجوبه (Wonder)
   تصویر  
کارگردان : استفان چابسکی
کمپانی : لایونزگیت
بازیگران : جولیا رابرتز - اوون ویلسون - جاکوب ترامپلی و ...

خلاصه داستان : آگوست پولمن از بدو تولد با نارسایی و چهره ایی زشت دچار مشکلات فراوان در سلامتی بوده و سال ها در بیمارستان زندگی کرده است . حالا بالاخره پزشکان تشخیص داده اند که او می تواند مثل یک پسر بچه معمولی زندگی کرده و به مدرسه برود و آگوست باید به همکلاسی ها و مردم ثابت کند با وجود ظاهر زشتش ، باطنی زیبا و دوست داشتنی دارد ...

توضیحات : استفان چابسکی را بیشتر به عنوان یک نویسنده و روانشناس در آمریکا می شناسند . او سال 2012 فیلم " مزایای گوشه گیر بودن " را (که بنده قبلاً آن را " راز جاذبه گل شب بو " ترجمه کرده بودم) براساس رمانی به همین نام نوشته خودش ساخت که مورد توجه منتقدان و فیلم بین های حرفه ایی قرار گرفت . حالا " اعجوبه " دومین تجربه فیلمسازی وی است که البته براساس رمانی به همین نام نوشته آر. جی. پالاچیو ساخته شده . حضور دو ستاره مشهور یعنی جولیا رابرتز و اوون ویلسون به عنوان والدین کاراکتر اصلی مطمئناً به دیده شدن فیلم کمک خواهد کرد اما بدون تردید بار اصلی فیلم بر دوش جاکوب ترامپلی نوجوان است که با گریمی سنگین نقشش را بازی نموده . از ترامپلی 11 ساله به عنوان یکی از ستاره های نسل بعدی هالیوود یاد می شود که مطمئناً با بازی درخشانی که در فیلم " اتاق " از او دیدیم این ادعا خالی از حقیقت هم نخواهد بود و البته با توجه به اینکه پدرش یک افسر پلیس است می توان امیدوار بود به سرنوشت بسیاری از ستارگان نوجوان گذشته هالیوود که شهرت زودرس آنها را به دام فساد و اعتیاد کشاند ، دچار نخواهد شد!!! فیلم هنوز هیچ اکران عمومی نداشته و باید دید چطور می خواهد خودش را به فصل داغ جوایز برساند؟!

10- شگفت زده (Wonderstruck)
   تصویر 
  : تاد هینس
کمپانی : آمازون
بازیگران : آکس فگلی - جولین مور - میشله ویلیامز - ملیسنت سیموندز و ...

خلاصه داستان : بن پسر نوجوانی است که بر اثر یک سانحه شنوایی خود را از دست می دهد . او تصمیم می گیرد راهی نیویورک شود تا ماجراجویی هایی را تجربه نماید که پنجاه سال قبل از او یک دختر بچه ناشنوا در فرار از خانه و سفر به نیویورک پشت سر گذاشته است ...

توضیحات : تاد هینس بعد از فیلم کارول که با وجود تحسین فراوان از سوی منتقدان ، در فصل جوایز 2015 توفیق چندانی نداشت ، دست به تجربه متفاوتی زد و برخلاف فیلم قبلی که سوژه ایی فمنیستی و غیر اخلاقی داشت ، این بار سعی کرده دنیا را از نگاه دو نوجوان ناشنوا با فاصله پنجاه سال از هم به تصویر بکشد و جالب اینکه در واکنش های اولیه منتقدان به فیلم چیزی که بیش از همه مورد توجه و تحسین قرار گرفته موسیقی متن عالی فیلم می باشد!!! بیشترین احتمال موفقیت فیلم در فصل جوایز در همین بخش موسیقی و بخش های فنی ارزیابی شده است . 

مطلب مربوط دسته فیلم های شانس متوسط انشالله شنبه یا یکشنبه هفته آینده آماده خواهد شد .

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » یک شنبه 7 آبان 1396, 1:04 pm

* 
آخرین ويرايش توسط 1 on bamn, ويرايش شده در 0.

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » یک شنبه 7 آبان 1396, 9:03 pm

*

فیلم های میانه شانس:

1- بچه راننده (Baby Driver)

تصویر  
کارگردان : ادگار رایت
کمپانی : تریستار پیکچرز / سونی پیکچرز
بازیگران : انسل الگورت - کوین اسپیسی - لیلی جیمز - جان هام - جیمی فاکس - جان برنتال و ...

خلاصه داستان : بیبی جوانی است کم حرف و تودار که به سفارش خلافکار خطرناکی معروف به دوک برای خلافکاران و سارقان رانندگی و با مهارتی بی همتا از دست پلیس نجاتشان می دهد . بیبی همیشه در حال گوش دادن آهنگ است چون به گفته دوک بعد از حادثه تصادفی که منجر به مرگ پدر و مادرش شده دچار اختلالات ذهنی شده و فقط با گوش دادن آهنگ می تواند تمرکز پیدا کند . البته بیبی فقط گوش نمی دهد بلکه با ضبط صدای دیگران برای خودش آهنگ می سازد! بدهی بیبی به دوک در حال تمام شدن است و او امیدوار می باشد بعد از اینکه آخرین رانندگی اش را برای همکاران دوک انجام داد همراه دختر مورد علاقه اش از شهر برود اما ...

توضیحات : ادگار رایت با ساخت چند فیلم کمدی/هجو ساختارشکن و کالت از جمله فیلم بشدت تحسین شده " شان می میرد " جایگاه ویژه ایی نزد فیلم بین های حرفه ایی دارد . اما " بچه راننده " کاری متفاوت نسبت به آثار قبلی او می باشد . یک اکشن بشدت خوش ساخت و خوش داستان که در عین خشن و تلخ بودن ، پر از صحنه های طنز و سرگرم کننده هم هست! در واقع برخی منتقدان به این نتیجه رسیده اند که بچه راننده یا " بیبی راننده " یک فیلم کامل است چون نمی توان آن را در یک یا حتی دو ژانر خاص دسته بندی نمود . این فیلمی است که با دقت کامل روی تک تک سکانس هایش کار شده و به اصطلاح عمق دارد . در اوایل فیلم " شان می میرد" سیمون پگ خواب آلود از خانه تا فروشگاه محل می رود و باز می گردد بدون اینکه متوجه شود شهر به تسخیر زامبی ها در آمده است! این سکانس معرکه از آن فیلم را به یاد بیاورید ، و بعد تصور کنید بچه راننده تماماً با چنین عمق دهی و دقتی در چینش عناصر داخل کادر ، ساخته شده است . بچه راننده سزاوار قرار گرفتن در جمع فیلم های نامزد اسکار بهترین فیلم سال می باشد اما باید دید امسال انتخابگران اسکار به فیلم های گیشه ایی و تجاری روی خوش نشان خواهند داد یا خیر؟!

2- دیترویت (Detroit)

تصویر  
کارگردان : کاترین بیگلو
کمپانی : آناپورنا پیکچرز
بازیگران : جان بویگا - ویل پولتر - الگی اسمیت - جیسون میچل و ...

خلاصه داستان : شب 23 جولای 1967 ، جشنی به افتخار چند سرباز سیاهپوست تازه برگشته از جنگ در یک کلوب شبانه بدون مجوز در حال برگزاری است . پلیس به تصور اینکه اقدامات تبهکارانه در جریان است به کلوب حمله کرده و افراد حاضر در آنجا را دستگیر می کند و در این بین رفتار نژادپرستانه برخی پلیس های سفیدپوست ، سیاهپوستان را تحریک به شورش می کند . شورش از کنترل خارج می شود و فرماندار دیترویت از گارد ملی درخواست کمک می نماید ...

توضیحات : یک زمانی یک خانمی بود به نام کاترین بیگلو که با ساخت فیلم های درجه 2 و 3 چندان شهرتی نداشت ، حتی ازدواج پر سر و صدا و سه ساله اش با جیمز کامرون هم اعتبار چندانی به کارهای بعدی وی نداد ، تا اینکه این خانم سال 2002 بعد از ساخت یک فیلم فراموش شده به نام " کی19 : ویدمیکر " ، چند سالی غیبش زد و سال 2009 یک دفعه با یک فیلم درباره جنگ عراق به نام " جعبه درد " بازگشت و اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردانی را از چنگ همسر سابقش درآورد . خیلی ها گفتند اینکه آکادمی کاترین بیگلو را برای عنوان اولین کارگردان زن برنده اسکار آن هم در سالی که همسر سابقش با فیلم عظیم " آواتار " مدعی اول بود ، انتخاب کرده صرفاً به دلیل پز روشنفکری و فمینیستی شان بوده است! که البته نباید انگیزه های سیاسی را هم فراموش کرد چون تا قبل از فیلم جعبه درد ، فیلمسازان مطرح هالیوود چندان به سراغ سوژه جنگ عراق نمی رفتند و اگر هم می رفتند عمدتاً نگاهی انتقادی و ضد جنگ داشتند ، اما بعد از فیلم خانم بیگلو موجی از فیلم های قهرمانانه درباره دلاوری های سربازان شجاع! آمریکایی و ضرورت های حضورشان در عراق ، در هالیوود در خط تولید قرار گرفت . سال بعدش (2010) به فاصله چند روز بعد از انتشار خبر کشته شدن بن لادن ، بیگلو اعلام کرد فیلم عملیات کشتن بن لادن را خواهد ساخت و از همان زمان با جار و جنجال فراوانی درباره اینکه پنتاگون بسیاری از اسناد این عملیات را از بیگلو پنهان کرده و بشدت روی مراحل ساخت فیلم نظارت می کند ، ساخت فیلم کلید خورد تا به فصل جوایز سنگین 2012-2013 رسید و در سیاسی ترین فصل ، قافیه را به فیلم ضد ایرانی آرگو باخت! از آن زمان باز از بیگلو خبر چندانی نبود تا اینکه تابستان امسال با فیلم " دیترویت " به سینماها بازگشت و از آنجا که اکران فیلمش تقریباً همزمان شده بود با اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا ، فیلم مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفت هرچند برخی بازماندگان سیاهپوست وقایع جولای 1967 دیترویت باز هم اعتقاد داشتند بیگلو بسیار محافظه کارانه اقدام کرده و بسیاری از وحشیگری های پلیس های سفیدپوست را در آن ماجرا نادیده گرفته است! به هر حال و با این شرایط ، فیلم کاترین بیگلو کم شانس ندارد بخصوص که هالیوودی ها شدیداً دنبال سوژه هایی هستند تا با تمجدید از آنها در فصل جوایز پوز ترامپ را بزنند!!!

3- هنرمند فاجعه (The Disaster Artist)

تصویر  
کارگردان : جیمز فرانکو
کمپانی : نیولاین سینما
بازیگران : جیمز فرانکو - دیو فرانکو - ست روگن - جکی ویور - جاش هاچرسون و ...

خلاصه داستان : سال 2003 فیلمی با کارگردانی و بازی هنرمندی گمنام به نام تامی ویسائو روی پرده سینماها رفت و در شرایطی که در جریان پروسه طولانی ساختش 6 ملیون دلار هزینه روی دست تهیه کننده گذاشته بود فقط 1800 دلار در گیشه فروخت! و با واکنش بشدت منفی همان تماشاگران معدود هم مواجه شد تا جایی که لقب همشهری کین فیلم های بد تاریخ سینما را دریافت کرد! هنرمند فاجعه داستان ساخت آن فیلم (به نام " اتاق " ) است با کمی چاشنی کمدی .

توضیحات : جیمز فرانکو که زمانی به بازی در فیلم های گیشه ایی مثل سه گانه مرد عنکبوتی معروف بود ، در چند سال اخیر بیشتر به سینمای مستقل علاقه نشان می دهد و در کنار بازی و کارگردانی ، به عنوان تهیه کننده مشوق فیلمسازان جوان دیگر بوده است . احتمالاً با همین انگیزه جیمز فرانکو تصمیم گرفته سراغ چنین سوژه ایی برود تا به فیلمساران جوان تر نشان دهد نباید از شکست بترسند حتی اگر لقب " هنرمند فاجعه" را از منتقدان دریافت کنند . برادر کوچکتر جیمز هم که در سال های اخیر با فیلم های تجاری مثل دو فیلم " حالا منو ببین " معروف شده ، شاید از او سرمشق بگیرد!!! از بازی جیمز فرانکو در این فیلم به عنوان یکی از بخت های جدی نامزدی اسکار یاد می شود!

4- برو بیرون (Get Out)

تصویر  
کارگردان : جردن پیلی
کمپانی : یونیورسال
بازیگران : دانیل کالویا - آلیسون ویلیامز - برادلی ویتفورد - کاترین کینر و ...

خلاصه داستان : کریس واشنگتن جوان هنرمند سیاهپوست علیرقم مخالفت دوستش راد ، همراه نامزد سفیدپوستش رز آرمیتاژ راهی خانه ییلاقی/حومه شهری پدر و مادر رز می شود تا با آنها آشنا گردد غافل از اینکه ...

توضیحات : " برو بیرون " یک تریلر معمایی و تا حدودی ترسناک ارزان قیمت و مستقل بود که اکرانش در فصل بهار کولاکی در سینماها به راه انداخت و بشدت مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت . سوژه تقریباً اورژینال و غافلگیرکننده فیلم و آن پایان بندی کوبنده و خشن ، بعلاوه کنایه های سیاسی تامل برانگیزش ، باعث می شود که تا مدتها فیلم در ذهن تماشاگر باقی بماند و فراموش نشود و همین مسئله است که باعث شده با اینکه مدت نسبتاً زیادی از زمان اکران فیلم گذشته ، به عنوان یکی از بخت های جدی فصل جوایز مورد بحث قرار گیرد و حتی شانس نسبتاً خوبی هم دارد تا به جمع نهایی نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال راه یابد .

5- من ، تونیا (I, Tonya)

تصویر  
کارگردان : کریگ گلیسپی
کمپانی : کلوب هاوس پیکچرز
بازیگران : مارگوت رابی - سباستین استن - آلیسون جنی و ...

خلاصه داستان : تونیا هاردینگ قهرمان مسابقات رقص اسکیت در آمریکا خودش را برای شرکت در رقابت های قهرمانی سال 1994 آماده می کند اما همسرش جف شدیداً نگران است که او در این مسابقات قهرمان نشود برای همین یک قلدر را استخدام می کند تا پیش از شروع مسابقات پای رقیب اصلی همسرش را بشکند ...

توضیحات : من ، تونیا ششمین تجربه فیلمسازی کریگ گلیسپی است که پیشتر فقط به ساخت فیلم های تجاری متوسط و کم مایه معروف بود ، اما حالا فیلمی که گلیسپی براساس یک ماجرای واقعی ورزشی در دهه نود ساخته ، شدیداً مورد توجه منتقدان قرار گرفته و از مارگوت رابی به عنوان یکی از شانس های جدی نامزدی اسکار بهترین بازیگر زن نام برده می شود . خانم رابی که با وجود حضور در چند فیلم هنری مطرح مثل " گرگ وال استریت " و " رکود بزرگ " چندان مورد توجه قرار نگرفته بود سال قبل وارد دنیای ابرقهرمانان دی سی شد و با ایفای نقش مارلی کوئین دیوانه در " جوخه انتحاری " بین تماشاگران به شهرت رسید تا با اعتماد به نفس بیشتری به ایفای نقش بپردازد هرچند از آن دست بازیگرانی است که خیلی به نوع پوشش خود در فیلم ها اهمیت نمی دهد و برای همین هم عمده نقش هایش نامتعارف و غیر قابل پخش در ایران می باشند!!!

6- بازی مولی (Molly's Game)

تصویر  
کارگردان : آرون سورکین
کمپانی : هوآیی برادرز پیکچرز / پاسکال پیکچرز
بازیگران : جسیکا چستن - ادریس البا - کوین کاستنر و ...

خلاصه داستان : دختر جوانی به نام مولی بلوم با هوش و استعداد فراوان برای خودش یک امپراتوری در کلوب های زیرزمینی پوکر و قمار بازی راه انداخته است و یک وکیل کارکشته را هم برای مقابله با مقامات فدرال که دنبال به دام انداختنش هستند ، در کنار خود دارد ...

توضیحات : با اینکه " بازی مولی " اولین تجربه کارگردانش در فیلمسازی می باشد ، اما آرون سورکین برای فیلم بین های حرفه ایی و دنبال کنندگان اخبار فصل های جوایز سینمایی اصلاً نام ناشناخته ایی نیست! نویسنده فیلمنامه فیلم هایی مثل صخره (1996) ، مانی بال (2011) و استیو جابز (2015) که اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را هم برای فیلم " شبکه اجتماعی " گرفته است . از مدتها پیش همه منتظر تماشای اولین تجربه فیلمسازی وی بوده و آن را جزو بخت های اصلی فصل جوایز می دانسته اند . هرچند البته واکنش های اولیه منتقدان به فیلم در اکران های جشنواره ایی خوب بوده و احتمالاً نام فیلم حداقل دو-سه بار در بین نامزدهای رشته های مختلف اسکار تکرار خواهد شد ، اما به نظر می رسد بیشتر به خاطر نام سورکین باشد که جشنواره ها به فیلم روی خوش نشان خواهند داد و در مقیاسی عادلانه ، مدعیان خیلی قدری با اولویت بالاتر از آن حضور دارند .

7- مدباند (Mudbound)

تصویر  
کارگردان : دی راس
کمپانی : نتفلیکس
بازیگران : کری مولیگان - گرت هدلند - جیسون کلارک - جیسون میشل - مری جی بلیگ و ...

خلاصه داستان : جیمی مک آلن کهنه سرباز جنگ جهانی دوم همراه خانواده اش به روستایی در می سی سی پی نقل مکان می کند تا زندگی تازه ایی را شروع کند . او با یک جوان سیاهپوست که مثل خودش در جنگ خدمت کرده آشنا می شود و خیلی زود پی می برد سفیدپوستان منطقه چه ظلم و رنجی بر سیاهپوستان وارد می کنند و برایشان مهم نیست که فرد مورد آزار برای کشورشان جنگیده است ...

توضیحات : سومین تجربه کارگردانی دی راس بعد از دو فیلم مهجور Pariah و Bessie که در جشنواره های فیلم های مستقل بشدت تحسین شدند ، با اینکه از چند بازیگر حرفه ایی و نام آشنا بهره می برد همچنان در مقیاس فیلم های مستقل ارزیابی می شود با این تفاوت که برخلاف دو فیلم قبلی ، این یکی قرار است بیشتر دیده شود و امید زیادی به درخشش در فصل جوایز دارد . در مقدمه گفتم درخشش سال گذشته فیلم " مهتاب " به عده ایی جرات داده تا بیشتر به سراغ سوژه های غیراخلاقی مشابه آن فیلم بروند . اما البته درخشش مهتاب به یک عده دیگر هم دل و جرات داده و آنها فیلمسازان مستقل سیاه پوستی هستند که تا قبل از این چندان در هالیوود به فیلم هایشان توجه نمی شد!

8- قتل در قطار سریع السیر شرق (Murder on the Orient Express)

تصویر  
کارگردان : کنت برانا
کمپانی : فاکس
بازیگران : کنت برانا - پنه لوپه کروز - ویلم دافو - جودی دنچ - جانی دپ - جاش گاد - میشل فایفر - دیزی ریدلی و ...

خلاصه داستان : کاراگاه معروف هرکول پوآرو سوار قطار سریع السیر شرق شده که مجموعه متنوعی از مسافران را در خود جای داده است . یکی از مسافران از پوآرو درخواست کمک می کند و کمی بعد به شکل مرموزی کشته می شود و حالا پوآرو باید از راز قتل او سر در بیاورد ...

توضیحات : یکی از معروف ترین داستان های مجموعه هرکول پوآرو نوشته آگاتا کریستی ، که پیشتر بارها در قالب فیلم و سریال به تصویر در آمده و معروف ترین و شاخص ترین نمونه اش فیلم کلاسیک ساخته شده به همین نام در سال 1974 به کارگردانی سیدنی لومنت و بازی آلبرت فینی ، لورن باکال ، ایگرید برگمن ، شان کانری و ... می باشد . پس چه نیازی به دوباره سازی این فیلم آن هم با لشکری از ستارگان برای پهلو زدن به نسخه لومنت بوده است؟! کنت برانا هم البته کارگردان بزرگی است و علاقه بسیاری هم به ادبیات کلاسیک انگلیس دارد تا جایی که حتی فیلم مثل " ثور " را هم با حال و هوای شکسپیری می سازد! این آقا و تیم فیلمنامه نویسش حتماً به یک دیدگاه تازه از داستان معروف کریستی رسیده اند که حاضر به ساخت دوباره فیلمی درباره آن می شوند . فیلم هنوز هیچ اکران عمومی نداشته و نمی توان راجبش نظر قطعی داد اما مجموعه کارگردان و بازیگران فیلم آنقدر جایزه و نامزدی اسکار جمع کرده اند که بتوان به نتیجه کار امیدوار بود!

9- قوی تر (Stronger)

تصویر  
کارگردان :دیوید گوردون گرین
کمپانی : لایونزگیت
بازیگران : جیک گلینهال - میراندا ریچاردسون - فرانکی شاو و ...

خلاصه داستان : جف بومن جوانی سرخوش و مسئولیت گریز ، تصمیم می گیرد برای به دست آوردن دوباره دل نامزد سابقش در برگزاری مسابقه دو ماراتن بوستون همکاری کند تا ارین که جزو شرکت کنندگان است در خط پایان او را ببیند اما درست قبل از رسیدن شرکت کنندگان به خط پایان بمبی پشت سر جف منفجر می شود و او هر دو پایش را از دست می دهد . جف در بیمارستان به پلیس ها می گوید که بمبگذار را دیده است و پلیس با راهنمایی های او دو برادر چچنی تبار را به عنوان عاملان بمب گذاری معرفی می کند و جف تبدیل به قهرمان می شود ...

توضیحات : کارگردان جوان فیلم " قوی تر " با اینکه تنها 42 سال سن دارد اما نزدیک به دو دهه است به عنوان کارگردان در هالیوود مشغول فعالیت می باشد و فیلم های زیادی تاکنون ساخته ، منتها هیچکدام به اندازه این یکی مورد توجه و تحسین منتقدان قرار نگرفته اند . پارسال فیلم " روز میهن پرستان " درباره واقعه بمب گذاری در دو ماراتن بوستون سال 2013 اکران شد که چندان در فصل جوایز مورد توجه قرار نگرفت . اما به نظر می رسد " قوی تر " بخت و اقبال بیشتری داشته باشد و از بازی جیک گلینهال هم به عنوان یکی از بخت های اصلی کسب جایزه اسکار (توجه کنید ؛ کسب جایزه اسکار نه نامزدی!) بهترین بازیگر نقش اول مرد یاد می شود . اما خب ، بازی عالی و فراموش نشدنی گلینهال در فیلم " شب جو " هم همین قدر مورد تعریف و تحسین قرار گرفت و در نهایت توسط آکادمی نادیده گرفته شد! و البته تجربه ثابت کرده اعضا آکادمی اگر به این نتیجه برسند که جایی اشتباه کرده اند ، سعی می کنند در اولین فرصت اشتباهشان را جبران نمایند حتی اگر منجر به اشتباهی دیگر شود!!!

10- بزرگترین مرد نمایش (The Greatest Showman)

تصویر  
کارگردان : مایکل گریسی
کمپانی : تس اس جی انترتیمنت
بازیگران : هیو جکمن - زاک افرون - میشله ویلیامز - ربکا فرگوسن و ...

خلاصه داستان : داستان زندگی پی.تی بارنوم ، یک کارمند ساده دفتری که وقتی شغلش را از دست داد مجبور شد از استعدادش در اجرا و کارگردانی نمایش برای کسب درآمد استفاده کند و در این راه چنان موفق بود که به عنوان بنیان گذار یکی از بهترین سیرک های تاریخ نامش ماندگار شد .

توضیحات : مایگل گریسی با اینکه چندین سال به عنوان مسئول طراحی جلوه های ویژه در سینما و تلوزیون حاضر بوده و در تولید مجموعه انیمه ناروتو هم دست داشته ، اما از آن چهره های بشدت مرموز و تودار در هالیوود محسوب می شود که سایت های معتبر سینمایی نمی توانند حتی دو خط برایش بیوگرافی بنویسند! به هر حال ظاهراً " بزرگترین مرد نمایش " اولین تجربه جدی کارگردانی سینمایی وی محسوب می شود و از آنجا که هنوز هیچ اکرانی نداشته نمی توان بطور قطع راجب کیفیت آن نظر داد . با این وجود حضور دو بازیگر دارای سابقه نامزدی اسکار در فیلم یعنی هیو جکمن و میشله ویلیامز ، نشان می دهد که باید به کار خوشبین بود و آن را دست کم نگرفت!

بخش سوم درباره فیلم های پر شانس انشالله روز دوشنبه یا سه شنبه آماده خواهد شد . با تشکر . 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » سه شنبه 9 آبان 1396, 12:11 pm

*

10 رقیب اصلی :

1- همه پول های دنیا (All the Money in the World)

تصویر  
کارگردان : ریدلی اسکات
کمپانی : ترستار پیکچرز
بازیگران : کوین اسپیسی - میشله ویلیامز - مارک والبرگ و ...

خلاصه داستان : جی.پل گتی میلیارد معروف و بنیان گذار آنچه که امروزه به عنوان بازاریابی هرمی شناخته می شود ، زندگی در ظاهر مرفه و خوشبختی با عروس و نوه اش دارد ، اما یک گروه تبهکاری سازمان یافته نوه او را می دزدند و درخواست باج کلانی می کنند . پیرمرد میلیارد با خونسردی در برابر رسانه ها اعلام می کند که حتی یک پول سیاه هم به گروگانگیرها پرداخت نخواهد کرد . در حالی که گروگانگیرها به شکنجه جان - نوجوان گروگان گرفته شده - ادامه می دهند تا نظر پدربزرگش را عوض کنند گیل (عروس گتی و مادر جان) هم از یک مامور سابق سیا برای بازگرداندن پسرش درخواست کمک می کند ...

توضیحات : ریدلی اسکات کارگردان 79 ساله و سرشناس هالیوود ، فیلم هایش یکی در میان خوب و بد دارد! بعد از شکست دو فیلم " مشاور " و " خروج : خدایان و پادشاهان " ، فیلم عالی " مریخی " را ساخت و تابستان امسال هم فیلم " بیگانه : پیمان " را بر پرده سینماها داشت که هرچند مورد توجه منتقدان قرار گرفت در گیشه چندان موفق نبود! " همه پول های دنیا " با یک بازی سنگین و اسکار پسند از کوین اسپیسی ، قرار است اوایل دسامبر اکران شود و هنوز هیچ نمایش عمومی نداشته تا براساس بازخوردهای اولیه راجب کیفیت آن نظر داد . اما می توان امیدوار بود که این فیلم جزو خوب های اسکات قرار بگیرد و در فصل جوایز خوش برخشد . البته همین دیروز یک حاشیه جنجالی برای اسپیسی پیش آمده که ممکن است روی نظر جشنواره های آخر سال درباره این بازیگر تاثیر منفی بگذارد! اما خب ، از این هالیوودی هایی که فیلمی مثل " مهتاب " را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب می کنند ، هیچ چیز بعید نیست!

2- تاریک ترین ساعت (Darkest Hour)

تصویر  
کارگردان : جو رایت
بازیگران : گری اولدمن - بن مندلسون - کریستین اسکات توماس - لیلی جیمز و ...

خلاصه داستان : جنگ جهانی دوم آغاز شده است ... فرانسه سقوط می کند ... صدها هزار سرباز متفقین مجبور به عقب نشینی از بندر دانکرک می شوند ... بمباران انگلستان توسط آلمان شدت می گیرد ... بسیاری از سیاستمداران انگلیسی به تسلیم یا صلحی آبرومندانه فکر می کنند ، فقط چرچیل است که فریاد می زند هیچ راهی جز تسلیم بی قید و شرط آلمان وجود ندارد ...

توضیحات : در شرایطی که از فیلم ساخته کریستوفر نولان (که در ادامه همین مطلب به آن هم می پردازیم) به عنوان بخت نخست فصل جوایز یاد می شود ، فیلم ساخته جو رایت هم از نظر روایت مکمل آن فیلم محسوب می گردد ؛ نولان فقط به میدان نبرد دانکرک پرداخت و رایت به پشت صحنه سیاسی ماجرا می پردازد . از بازی گری اولدمن در نقش سیاستمدار جسور و انعطاف ناپذیر انگلیسی بسیار تعریف می شود و با اینکه این شخصیت بارها بر پرده سینما و قاب تلوزیون بازی شده ، هنرنمایی اولدمن را واقع گرایانه ترین و نزدیک ترین مورد به چرچیل اصلی ارزیابی کرده اند و حتی برخی با وجود حضور رقبای قدری مثل دانیل دی لوئیس ، تام هنکس و جیک گلینهال ، از حالا اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برای اولدمن کنار گذاشته اند! البته با اینکه در لیست های پیشبینی سایت های سینمایی هم " تاریک ترین ساعت " حضور پررنگی دارد ، اما ممکن است هالیوودی ها در هنگام تصمیم گیری از اینکه بخواهند دو فیلم انگلیسی با یک موضوع را در لیست های نهایی جشنواره ها و جوایزشان وارد کنند طفره بروند که در این صورت فیلم رایت شانس کمتری نسبت به فیلم نولان خواهد داشت!

3- دانکرک (Dunkirk)

تصویر  
کارگردان : کریستوفر نولان
کمپانی : برادران وارنر
بازیگران : فیون ویتهیلد - تام گلین کارنی - جک لودن - هری استایلز - بری کوگان - کنت برانا - سیلین مورفی - مارک ریلنس - تام هاردی و ...

خلاصه داستان : می 1940 ؛ بیش از 400 هزار سرباز انگلیسی و فرانسوی در بندر دانکرک به محاصره ارتش آلمان درآمده اند . هیتلر با دستور توقف پیشروی زمینی ، به نیروی هوایی اش دستور نابودی این نیرو را می دهد . همه امکانات نظامی و غیر نظامی در انگلستان برای نجات جان سربازان بسیج می شوند ...

توضیحات : مدعی اول و تقریباً بی رقیب جایزه اسکار بهترین فیلم سال (البته بر اساس پیشبینی های اینترنتی!) . اصولاً نولان با آکادمی هنر آمریکا رابطه ایی پیچیده دارد! بعد از اعتراضات فراوانی که به عدم راهیابی " شوالیه تاریکی " به جمع نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم سال 2008 شد ، از سال بعدش تعداد فیلم های نامزد نهایی اسکار بهترین فیلم افزایش یافت و سال 2010 فیلم " سرآغاز " یا " تلقین " با همین شیوه توانست نامزد شود اما دو فیلم بعدی نولان یعنی " خیرش شوالیه تاریکی " و بخصوص " میان ستاره ایی " باز نادیده گرفته شدند و اعتراضات فراوانی را برانگیختند! حالا باید دید انتخابگران آکادمی بالاخره تصمیم می گیرند بعد از چند سال انتخاب های غلط ، فیلمی را که واقعاً بهترین فیلم سال است انتخاب کنند یا نه؟! دانکرک از نظر هنری و فنی هیچ کم و کاستی ندارد و بدون اغراق یکی از بهترین فیلم های ساخته شده در تاریخ سینماست ، فقط می ماند میزان وفاداری آن به تاریخ که بین منتقدان و کارشناسان تبدیل به کانون بحث شده . خود چرچیل هم بعد از هیاهو و شادمانی که موفقیت آمیز بودن عملیات تخلیه دانکرک در انگلستان باعث شده بود در یکی از سخنرانی هایش گفت : جنگ را با عقب نشینی نمی توان پیروز شد!

4- لیدی برد (Lady Bird)

تصویر     
کارگردان : گرتا گروینگ
کمپانی : ای 24
بازیگران : سائوریس رونان - لوری مت کلیف - استفان هندرسون و ...

خلاصه داستان : این فیلم داستان زندگی روزمره دختر جوانی است به نام کریستین معروف به لیدی برد ...

توضیحات : بین فیلم های مدعی فصل جوایز امسال ، این یکی از همه داستانی ساده تر و خودمانی تر دارد! خانم گروینگ کارگردان جوان این فیلم که به عنوان بازیگر در فیلم هایی مثل " گرینبرگ " ، " فرانسیس هِآ " ، " نقشه مگی " ، " جکی " و " زنان قرن بیستم " حضور داشته و کم کم راه و چاه سینما دستش آمده ، " لیدی برد " را به عنوان اولین تجربه کارگردانی اش ساخته که با تحسین و تشویق فراوان منتقدان مواجه شده و از بازی سائوریس رونان هم به عنوان یکی از بخت های اصلی نامزدی اسکار یاد می شود . به واقع هم که بازی خانم رونان همیشه جذاب و سطح بالاست . او در بین هم نسل هایش یکی از کم حاشیه ترین ها در هالیوود است و صرف نظر اینکه خیلی ها حتی اسمش را هم نشنیده اند نمی توان باور کرد در عین گمنامی و سر به زیر بودن با 23 سال سن دو بار قبلاً نامزد اسکار شده است! " لیدی برد " بدون تردید در بین فیلم های نامزد اسکار بهترین فیلم سال حضور خواهد داشت و نامزدی های زیادی هم در اسکار و گلدن گلاب و بفتا و ... بدست خواهد آورد ، اما از آن فیلم هایی است که شانس زیادی برای کسب جوایز اصلی در این جشنواره های معتبر نخواهد داشت و بیشتر جوایزش را از جشنواره های متوسط خواهد گرفت .

5- نخ شبح (Phantom Thread)

تصویر  
کارگردان : پال توماس اندرسون
بازیگران : دانیل دی لوئیس - لزلی مانویل - ویکی کرپیس و ...

خلاصه داستان : رینولدز وودکاک طراح مد و لباس معروف انگلیسی در دهه پنجاه ، به همان اندازه که در طراحی لباس دقت و وسواس دارد ، در زندگی شخصی هم وسواسی و منظبت و تحت سلطه خواهرش می باشد اما زمانی که عاشق می شود پی می برد که زندگی فراز و نشیب های فراوانی دارد ...

توضیحات : پال توماس اندرسون از کارگردانان به شدت مورد علاقه جشنواره های سینمایی آخر سال می باشد و تاکنون فیلمی نساخته که برنده یا نامزد چند جایزه معتبر نشده باشد! و البته همه متفق القول می باشند که در بین آثار سطح بالای وی ، " خون ریخته خواهد شد " از همه بهتر و عالی تر است! فیلمی که دانیل دی لوئیس به خاطرش دومین اسکار از سه اسکارش را کسب کرد و حالا امیدوار است چهارمین مجسمه طلایی اسکار را هم برای دومین همکاری با اندرسون به خانه ببرد . دانیل دی لوئیس بزرگترین بازیگر متداکتینگ حال حاضر دنیاست . بازیگری که چنان در نقشش هایش فرو می رود که در تاریخ سینما همتا ندارد!!! مثلاً حضرت آقا همین الانش گفته " نخ شبح " آخرین فیلمی است که در آن بازی کرده چون در جریان ساخت این فیلم به علاقه و استعداد خود در زمینه خیاطی و مد پی برده است!!! البته همه امیدوار هستند که آقای لوئیس از خر شیطان پیاده شود و بار دیگر بتوانند هنر ناب وی را بر پرده سینما تماشا کنند . به هر حال ایشان قبلاً هم از این ادا و اطوارها داشته و چند سالی بازیگری را در اواخر دهه نود کنار گذاشته بود تا کفاش شود! اما بعدش در " دار و دسته های نیویورکی " اسکورسیزی بازی کرد! با اینکه " نخ شبح " هنوز هیچ اکران عمومی نداشته ، اما پیشبینی می شود جزو نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم سال باشد و آقای لوئیس هم که نامزدی اسکارش قطعی تلقی می گردد!!!

6- بیمار بزرگ (The Big Sick)

تصویر  
کارگردان : مایکل شوالتر
کمپانی : آمازون / لایونزگیت
بازیگران : کامیل نانجیانی - زویی کازان - هالی هانتر - ری رومانو - عادل اختر - انوپم کهیر و ...

خلاصه داستان : کامیل جوانی پاکستانی الاصل است که همراه خانواده اش در شیکاگو زندگی می کند . او عاشق یک دختر سفیدپوست آمریکایی به نام امیلی است اما جرات ندارد این مسئله را با خانواده اش در میان بگذارد چون آنها بسیار سنتی هستند و می خواهند برای کامیل یک دختر اصیل پاکستانی پیدا کنند و عکس هایی از دختران مورد نظرشان را به او می دهند . وقتی امیلی عکس ها را می بیند با کامیل قطع رابطه می کند و ...

توضیحات : یک فیلم مستقل دیگر که با وجود اینکه در فصل تابستان روی پرده رفت آنچنان مورد تحسین منتقدان و تماشاگران قرار گرفت که از آن به عنوان یکی از بخت های اصلی فصل جوایز نام برده می شود . " بیمار بزرگ " اولین تجربه کارگردانی مایکل شوالتر محسوب می شود اما این مسئله چندان اهمیتی ندارد چون نفر اصلی فیلم خود کامیل نانجیانی است که علاوه بر حضور به عنوان نقش اول فیلم ، فیلمنامه را هم بر اساس تجربیات شخصی اش نوشته است . منتقدان فیلم را یک فیلم خانوادگی دلنشین و دوست داشتنی توصیف کرده اند که به بهترین وجه به مشکلات و تفاوت های زندگی در جامعه چند نژادی کلان شهرهای آمریکا پرداخته و از این حیث حتی از فیلم اسکار گرفته " تصادف " پال هگیس هم یک سر و گردن بالاتر می باشد و البته لحنی به تلخی آن فیلم هم ندارد .

7- پروژه فلوریدا (The Florida Project)

تصویر  
کارگردان : شان بکر
کمپانی : ای 24
بازیگران : ویلم دافو - بروکلین پرایس و ...

خلاصه داستان : مونی ، دختر بچه ایی 6 سال ، همراه مادرش فصل تابستان را در یک متل در کیسیمی فلوریدا با مدیریت مردی دوست داشتی به نام باب می گذراند و این فیلم ماجراهای مونی است در این مدت ...

توضیحات : یک فیلم مستقل بشدت تحسین شده دیگر ساخته شده توسط کارگردانی که آثار قبلی اش هم مورد تحسین جشنواره های مستقل قرار گرفتند اما تا این حد دیده نشدند که حالا از " پروژه فلوریدا " به عنوان یکی از اسامی قطعی در لیست نامزدهای نهایی اسکار بهترین فیلم سال یاد می شود و از ویلم دافو هم در یکی از بهترین و مثبت ترین نقش آفرینی هایش به عنوان بخت اصلی کسب اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد یاد می شود . فیلم همچنین شانس زیادی هم برای کسب جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال خواهد داشت .

8- پست (The Post)

تصویر  
کارگردان : استیون اسپیلبرگ
کمپانی : فاکس
بازیگران : تام هنکس - مریل استریپ - آلیسون بری و ...

خلاصه داستان : بنجامین سی.بردلی سردبیر بخش سوانح رانندگی روزنامه واشنگتن پست و کاترین گراهام اولین کارمند زن این نشریه ، به اسناد محرمانه ایی از پنتاگون دست یافته اند که در صورت افشا چهار رئیس جمهور گذشته آمریکا به پنهان کاری متهم خواهند شد و در نتیجه دولت شدیداً مخالف انتشار این اسناد است ...

توضیحات : تنها فیلم مهم اکران سال 2017 که هنوز نه هیچ عکس و پوستری و نه هیچ تیزر تبلیغاتی از آن منتشر نشده و با توجه به اینکه براساس داستانی واقعی و تاریخی ساخته شده این همه پنهان کاری در موردش آن هم از سوی کارگردانی مثل اسپیلبرگ فقط یک جواب ممکن است داشته باشد و آن اینکه فیلم هنوز آماده نیست و حتی ممکن است در نهایت به فصل جوایز امسال نرسد . موضوعی که البته تا این لحظه تهیه کنندگانش انکار کرده اند . پس ما همچنان منتظریم تا شاهد حضور پنجمین همکاری سینمایی تام هنکس و اسپیلبرگ بر پرده سینماها برای گرم تر شدن فصل نچندان مهیج جشنواره ایی امسال باشیم . و البته از خانم استریپ هم نباید گذشت که آکادمی فقط منتظر است " پست " یک سئانس روی پرده برود تا بتوانند برای بیست و یکمین بار!!! نامزد اسکارش کنند!

9- شکل آب (The Shape of Water)

تصویر  
کارگردان : گیلرمو دل تورو
بازیگران : سالی هاوکس - مایکل شانون - ریچارد جنکینز - مایکل استولبرگ - اوکتاویا اسپنسر و ...

خلاصه داستان : الیسا زن جوان ناشنوایی است که در مرکز تحقیقات هوا-فضا در بالتیمور به عنوان نظافتچی مشغول می باشد . او در حین کار در یکی از بخش های محرمانه مرکز با موجود عجیبی مواجه می شود که درون یک محفظه آب زندانی است ...

توضیحات : کارگردان مطرح و صاحب سبک مکزیکی تبار که در دو دهه گذشته کمک شایانی به رونق تجاری سینمای کشور زادگاهش نموده ، یک بار دیگر پس از فیلم هایی همچون " حشرات جهنمی " ، " ستون فقرات شیطان " ، " پسر جهنمی " و بخصوص " هزار توی پن " ، توجه منتقدان و فیلم بین های حرفه ایی را به خود جلب نموده است و از " شکل آب " به عنوان جدی ترین رقیب (البته با اختلاف بسیار زیاد!) " دانکرک " برای کسب جایزه اسکار بهترین فیلم سال یاد می شود . فیلم حال و هوایی بین " پسر جهنمی " و " هزار توی پن " دارد و با توجه به علاقه فراوان آقای کارگردان به انیمه های ژاپنی ، عناصر آشنای انیمه های فانتزی ژاپنی را همچون آثار قبلی اش ، در این یکی هم می توان تشخیص داد . نامزدی فیلم در بخش های بهترین فیلم و بهترین کارگردانی تقریباً قطعی است اما احتمالاً در بخش های فنی بیشترین جوایز را به خود اختصاص خواهد داد .

10- سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری (Three Billboards Outside Ebbing , Missouri)

تصویر 
  : مارتین مک دوناگ
بازیگران : فرانسیس مک دورمند - وودی هارلسون - سم راکول - جان هاکس - پیتر دینکلرگ و ...

خلاصه داستان : مادری داغ دیده که پلیس را در پیدا نشدن سرنخی از فرزند مفقود شده اش مقصر می داند ، سه بیلبورد را در جاده خارج از شهر برای یک ماه اجاره کرده و بر روی آنها جملاتی تحقیر آمیز خطاب به پلیس ها می نویسد که باعث بروز درگیری هایی می شود ...

توضیحات : کارگردان فیلم های تحسین شده " در بروگز " و " هفت روانی " با یک کمدی نامتعارف دیگر بازگشته و فصل جوایز امسال را با تمام قدرت نشانه گرفته است . به واقع هم ساخت فیلمی شیرین و کمدی از چنین سوژه تراژیکی مهارت و جرات فراوانی می طلبد . بازی فرانسیس مک دورمند هم فوق العاده ارزیابی شده و از بخت های اسکار است . تنها سئوالی که باقی می ماند این است که " سه بیلبورد ... " یک فیلم سینمای مستقل است یا فیلم بدنه اصلی ، چون بسیاری از معیارهای سینمای بدنه اصلی را داراست اما برخی منتقدان آن را در قالب سینمای مستقل دسته بندی و ارزیابی نموده اند . اگر انتخابگران آکادمی به این فیلم به عنوان یک فیلم بدنه اصلی نگاه کنند شانس بیشتری برای نامزدی در اسکار دارد تا اینکه به عنوان فیلم مستقل بخواهد بر سر معدود سهمیه های این بخش از سینما با " پروژه فلوریدا " ، " بیمار بزرگ " ، " برو بیرون " و ... رقابت نماید .

باید دو-سه هفته ایی بگذرد و تعدادی از جشنواره های متوسط برگزیدگان خود را معرفی کنند تا چهره رقبای اصلی فصل جوایز هرچه بیشتر مشخص گردد . 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » دو شنبه 20 آذر 1396, 8:35 pm

نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۸ معرفی شدند

با سلام . بازنده‌ی اصلی امسال فیلمی نیست جز «بلید رانر ۲۰۴۹» دنی ویلنوو . نامزدی «تمام پول‌های دنیا» در سه رشته کارگردانی، بهترین بازیگر زن و بازیگر مرد مکمل (کریستوفر پلامر) آن هم در شرایطی که چند هفته مانده به اکران پلامر جایگزین کوین اسپیسی شده، از دیگر عجایب گلدن گلوب است. مراسم امسال هفتم ژانویه (۱۷ دی) در هتل هیلتون لس‌آنجلس برگزار می‌شود و اجرای آن را هم ست مایرز برعهده دارد. پیش‌بینی می‌شود که گلدن گلوب امسال شدیدا تحت‌تاثیر وقایعی مانند رسوایی‌های جنسی در هالیوود و سیاست‌های تنش‌زای ترامپ قرار بگیرد .

(گزینه های جلوی آنها علامت * گذاشته ام ، پیشبینی های بنده می باشند)

جوایز بخش سینما:

بهترین فیلم درام

مرا با نام خودت صدا بزن

دانکرک *

شکل آب

سه بیلبیورد بیرون ابینگ میزور

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

هنرمند فاجعه

برو بیرون *

لیدی برد

من، تانیا

بزرگترین شومن

بهترین انیمیشن

بچه رئیس

نان‌آور

کوکو *

فردیناند

ونسان عشقی

بهترین کارگردان

گیرمو دل تورو (شکل آب)

مارتین مک دونا (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری)

کریستوفر نولان (دانکرک) *

ریدلی اسکات (تمام پول‌های دنیا)

استیون اسپیلبرگ (پست)

بهترین بازیگر زن درام

جسیکا چستین (بازی مالی)

سالی هاوکینگ (شکل آب) *

فرانسیس مک دورمند (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری)

مریل استریپ (پست)

میشل ویلیامز (تمام پول‌های دنیا)

بهترین بازیگر مرد درام

تیموتی شلمی (مرا به اسم خودت صدا کن)

دنیل دی لویس (نخ خیال)

تام هنکس (پست)

گری اولدمن (تاریکترین ساعت) *

دنزل واشنگتن (جناب رومن جی اسرائیل)

بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال

جودی دنچ (ویکتوریا و عبدل)

هلن میرن (لذت جو)

مارگو رابی (من، تونیا) *

سیرشا رونان (لیدی برد)

اما استون (نبرد جنسیت‌ها)

بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال

ستیو کارل (نبرد جنسیت‌ها)

انسل الگورت (بیبی درایور)

جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه) *

هیو جکمن (بزرگترین شومن)

دنیل کلویا (برو بیرون)

بهترین بازیگر مکمل زن

مری جی بلاژ (گل آلود)

هونگ چائو (کوچک‌سازی)

الیسون جنی (من، تانیا)

لوری متکاف (لیدی برد) *

اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

بهترین بازیگر مکمل مرد

ویلیام دفو (پروژه فلوریدا) *

آرمی همر (مرا به اسم خودت صدا کن)

ریچارد جیکینز (شکل آب)

کریستوفر پلامر (تمام پول‌های دنیا)

سم راکول (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری)

بهترین فیلمنامه

مارتین مک دونا (سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری) *

گیرمو دل تورو و ونسا تیلور (شکل آب)

گرتا گرویگ (لیدی برد)

جاش سینگر و الیزابت هانا (پست)

آرون سورکین (بازی مالی)

بهترین موسیقی متن

دانکرک *

سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری

نخ خیال

شکل آب

بهترین موسیقی ترانه

خانه (فردیناند)

رودخانه قدرتمند (گل آلود)

مرا به یاد داشته باش (کوکو) *

ستاره (ستاره)

این منم (بزرگترین شومن)

بهترین فیلم خارجی

یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)

اول پدرم را کشتند (کامبوج/ ایالات متحده آمریکا)

در حال محو (آلمان)

بی‌عشق (روسیه)

مربع (سوئد) *

جوایز بخش تلویزیون:

بهترین سریال درام

تاج

بازی تاج و تخت

کنیزنامه *

چیزهای عجیب

این ما هستیم

[COLOR=#000000]بهترین سریال کمدی یا موزیکال 

سیاه‌طور

خانم میزل شگفت‌انگیز

استاد هیچ

اسمیلف

ویل و گریس *

بهترین مینی‌سریال یا تله‌فیلم

دروغ‌های کوچک بزرگ

فارگو

بالای رودخانه: دختر چینی *

عداوت: جون و بت

گناهکار

بهترین بازیگر مرد درام

استرلینگ کی براون (این ما هستیم)

فردی هایمور (دکتر خوب) *

باب آدنکرک (بهتره با ساول تماس بگیری)

لیو شرایبر (ری داناوان)

جیسون بیتمن (ازارک)

بهترین بازیگر زن درام

کریستینا بلفی (بیگانه)

کلر فوی (تاج)

مگی جیلنهال (دیوس)

کاترین لانگفورد (سیزده دلیل برای این که)

الیزابت ماس (کنیزنامه) *

بهترین بازیگر مرد کمدی یا موزیکال

آنتونی اندرسون (سیاه‌طور)

عزیز انصاری (استاد هیچ)

کوین بیکن ( من عاشق دیک ام)

ویلیام اچ میسی (بی‌شرم) *

اریک مک کورمک (ویل و گریس)

بهترین بازیگر زن کمدی یا موزیکال

پاملا ادلون (چیزهای بهتر)

الیسون بری (گلو)

ریچل برانسون (خانم میزل شگفت‌انگیز) *

ایسا ری (ناامن)

فرانکی شاو (اسمیلف)

بهترین بازیگر مرد مینی‌سریال یا تله‌فیلم

رابرت دنیرو (جادوگر دروغ‌ها)

جود لاو (پاپ جوان)

کایل مک‌لاکلن (تویین پیکس)

اون مک‌گرگور (فارگو)

جفری راش (نابغه) *

بهترین بازیگر زن مینی‌سریال یا تله‌فیلم

جسیکا بیل (گناهکار)

نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ) *

جسیکا لنگ (عداوت: بت و جون)

سوزان ساراندون (عداوت: ‌بت و جون)

ریس ویترزپون (دروغ‌های کوچک بزرگ)

بهترین بازیگر مکمل مرد

دیوید هاربر (چیزهای عجیب) *

آلفرد مولینا (عداوت)

الکساندر اسکورشگارد (دروغ های کوچک بزرگ)

دیوید تولیس (فارگو)

کریستین اسلیتر (آٔقای ربات)

بهترین بازیگر مکمل زن

لورا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)

آن دود (کنیزنامه)

کریسی متز (این ما هستیم)

میشل فایفر (جادوگر دروغ‌ها) *

شایلن وودلی (دروغ‌های کوچک بزرگ) 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » دو شنبه 18 دی 1396, 10:45 am

برگزیدگان گلدن گلاب 75 همراه با غافلگیری های فراوان معرفی شدند :

بهترین فیلم درام : سه بیلبورد خارج از ایبینگ ، میسوری /// (پیشبینی بنده : دانکرک)

بهترین فیلم کمدی یا موزیکال : لیدی برد /// (پیشبینی بنده : برو بیرون)

بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم درام : گردی اولدمن (تاریک ترین ساعت) /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم درام : فرانسیس مک دورمند (سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری) /// (پیشبینی بنده : سالی هاوکیگز (شکل آب))

بهترین بازیگر مرد نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه) /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین بازیگر زن نقش اول فیلم کمدی یا موزیکال : سیرشا رونان (لیدی برد) /// (پیشبینی بنده : مارگو رابی (من ، تونیا))

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل : سام راکول (سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری) /// (پیشبینی بنده : ویلم دافو (پروژه فلوریدا))

بهترین بازیگر زن نقش مکمل : آلیسون جنی (من ، تونیا) /// (پیشبینی بنده : لوری متکاف (لیدی برد))

بهترین کارگردان : گیلرمو دل تورو (شکل آب) /// (پیشبینی بنده : کریستوفر نولان (دانکرک))

بهترین فیلمنامه : سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین موسیقی متن اورژینال : شکل آب /// (پیشبینی بنده : دانکرک)

بهترین ترانه اورژینال : ترانه " این من هستم " از فیلم بزرگترین مرد نمایش /// (پیشبینی بنده : ترانه " مرا به یاد داشته باش " از انیمیشن کوکو)

بهترین انیمیشن بلند سینمایی : کوکو /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین فیلم خارجی غیر انگلیسی زبان : در حال محو (آلمان) /// (پیشبینی بنده : مربع (سوئد))

بهترین سریال تلوزیونی درام : کنیزنامه /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین سریال تلوزیونی کمدی یا موزیکال : خانم میزل شگفت انگیز /// (پیشبینی بنده : ویل و گریس)

بهترین مینی سریال یا تله فیلم : دروغ های کوچک بزرگ /// (پیشبینی بنده : بالای رودخانه : دختر چینی)

بهترین بازیگر مرد نقش اول سریال های درام : استرلینگ کی. براون (این ما هستیم) /// (پیشبینی بنده : فردی هایمور (دکتر خوب))

بهترین بازیگر زن نقش اول سریال های درام : الیزابت ماوس (کنیزنامه) /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین بازیگر مرد نفش اول سریال های کمدی یا موزیکال : عزیز انصاری (استاد هیچ) /// (پیشبینی بنده : ویلیام اچ میسی (بی شرم))

بهتیرین بازیگر زن نقش اول سریال های کمدی یا موزیکال : ریچل برانسون (خانم میزل شگفت انگیز) /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین بازیگر مرد نقش اول مینی سریال یا تله فیلم : اوان مک گرگور (فارگو) /// (پیشبینی بنده : جفری راش (نابغه))

بهترین بازیگر زن نقش اول مینی سریال یا تله فیلم : نیکول کیدمن (دروغ های کوچک بزرگ) /// (پیشبینی بنده : درست)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل تلوزیونی : الکساندر اسکارسگارد (دروغ های کوچک بزرگ) /// (پیشبینی بنده : دیوید هاربر (چیزهای عجیب))

بهترین بازیگر زن نقش مکمل تلوزیونی : لورا درن (دروغ های کوچک بزرگ) /// (پیشبینی بنده : میشل فایفر (جادوگر دروغ ها)) 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » سه شنبه 3 بهمن 1396, 6:32 pm

نامزدهای نودمین دوره جوایز آکادمی هنر آمریکا (اسکار) اعلام شدند :

نامزدهای اسکار بهترین فیلم سال :

مرا به نام خودت بخوان - تاریک ترین ساعت - دانکرک - برو بیرون - لیدی برد - نخ شبح - پست - شکل آب - سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد :

دانیل دی لوئیس (نخ شبح) - دانیل کالویا (برو بیرون) - دنزل واشنگتن (جناب رومن جی. اسرائیل) - گری اولدمن (تاریک ترین ساعت) - تیموتی شالمت (مرا به نام خودت بخوان)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن :

فرانسیس مک دورمند (سه بیلبورد ...) - مارگوت رابی (من ، تونیا) - مریل استریپ (پست) - سالی هاوکینز (شکل آب) - سائوریس رونان (لیدی برد)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :

کریستوفر پالمر (همه پول های دنیا) - ریچارد جنکینز (شکل آب) - سام راکول (سه بیلبورد ...) - ویلم دافو (پروژه فلوریدا) - وودی هارلسون (سه بیلبورد ...)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن :

آلیسون جنی (من ، تونیا) - لوری مت کالیف (لیدی برد) - لزلی مانویل (نخ شبح) - مری جی. بلیگ (مدباند) - اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

*

نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی :

کریستوفر نولان (دانکرک) - گرتا گروینگ (لیدی برد) - گیلرمو دل تورو (شکل آب) - جردن پیلی (برو بیرون) - پال توماس اندرسون (نخ شبح)

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال :

برو بیرون - لیدی برد - بیمار بزرگ - شکل آب - سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی :

مرا به نام خودت بخوان - لوگان - بازی مالی - مدباند - هنرمند فاجعه

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمبرداری :

بلید رانر 2049 - تاریک ترین ساعت - دانکرک - مدباند - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی لباس :

دیو و دلبر - تاریک ترین ساعت - نخ شبح - شکل آب - ویکتوریا و عبدل

*

نامزدهای اسکار بهترین صداگذاری :

بیبی راننده - بلید رانر 2049 - دانکرک - جنگ ستارگان : آخرین جدای - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین فیلم :

بیبی راننده - دانکرک - من ، تونیا - شکل آب - سه بیلبورد ...

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین صدا :

بیبی راننده - بلید رانر 2049 - دانکرک - جنگ ستارگان : آخرین جدای - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین جلوه های ویژه سینمایی :

بلید رانر 2019 - نگهبانان کهکشان 2 - کنگ : جزیره اسکلت - جنگ ستارگان : آخرین جدای - جنگ برای سیاره میمونها

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی مو و گریم :

تاریک ترین ساعت - ویکتوریا و عبدل - اعجوبه

*

نامزدهای اسکار بهترین ترانه اورژینال :

ترانه " رمز و راز عشق " از فیلم مرا به نام خودت بخوان - ترانه " مرا به خاطر آور " از انیمیشن کوکو - ترانه " ایستادگی برای هدف " از فیلم مارشال - ترانه " رودخانه قدرتمند " از فیلم مدباند - ترانه " این من هستم " از فیلم بزرگترین مرد نمایش

*

نامزدهای اسکار بهترین موسیقی متن اورژینال :

دانکرک - نخ شبح - جنگ ستارگان : آخرین جدای - شکل آب - سه بیلبورد ...

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :

یک زن شگفت انگیز (شیلی) - بی خانمان (روسیه) - در روح و جان (مجارستان) - توهین (لبنان) - مربع (سوئد)

*

نامزدهای اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی :

کوکو - فردیناند - عشق وینست - بچه رئیس - ناقوس

و ... 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » چهار شنبه 2 اسفند 1396, 7:27 pm

برگزیدگان هفتاد و یکمین دوره جوایز آکادمی هنرهای سینمایی و تلوزیونی بریتانیا (بفتا) :

بهترین فیلم : سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میزوری
سایر نامزدها : مرا به نام خودن بخوان - تاریک ترین ساعت - دانکرک - شکل آب

*

بهترین کارگردانی : گیلرمودل تورو (شکل آب)
سایر نامزدها : دنیس ولینو (بلید رانر 2049) - لوکا گوداگینو (مرا به نام خودت بخوان) - کریستوفر نولان (دانکرک) - مارتین مک دوناگ (سه بیلبورد ...)

*

بهترین بازیگر نقش اول مرد : گری اولدمن (تاریک ترین ساعت)
سایر نامزدها : جیمی بل (ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند) - تیموتی شالمت (مرا به نام خودت بخوان) - دانیل دی لوئیس (نخ شبح) - دانیل کالایا (برو بیرون)

*

بهترین بازیگر نقش اول زن : فرانسیس مک دورمند (سه بیلبورد ...)
سایر نامزدها : آنت بینیگ (ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند) - سالی هاکینز (شکل آب) - مارگوت رابی (من ، تونیا) - سائوریس رونان (لیدی برد)

*

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد : سام راکول (سه بیلبورد ...)
سایر نامزدها : ویلم دافو (پروژه فلوریدا) - هیو گرانت (پدینگتون 2) - وودی هارلسون (سه بیلبورد ...) - کریستوفر پالمر (همه پول های دنیا)

*

بهترین بازیگر نقش مکمل زن : آلیسون جنی (من ، تونیا)
سایر نامزدها : لزلی مانویل (نخ شبح) - لری مت کالیف (لیدی برد) - کریستین اسکات توماس (تاریک ترین ساعت) - اکتاویا اسپنسر (شکل آب)

*

بهترین فیلمنامه اورژینال : سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری
سایر نامزدها : شکل آب - لیدی برد - برو بیرون - من ، تونیا

*

بهترین فیلمنامه اقتباسی : مرا به نام خودت بخوان
سایر نامزدها : پدینگتون 2 - ستاره های فیلم در لیورپول نمی میرند - مرگ استالین - بازی مولی

*

بهترین فیلمبرداری : بلید رانر 2049
سایر نامزدها : تاریک ترین ساعت - دانکرک - شکل آب - سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری

*

جایزه ویژه بفتا به بهترین فیلم اول یک نویسنده ، کارگردان یا تهیه کننده بریتانیایی : من جادوگر نیستم (نویسنده و کارگردان : رونگانو نیونی - تهیه کننده : امیلی مورگان)

*

بهترین فیلم بریتانیایی : سه بیلبورد خارج از ابینگ میسوری
سایر نامزدها : تاریک ترین ساعت - مرگ استالین - سرزمین خدا - لیدی مک بث - پدینگتون 2

*

بهترین مستند سینمایی : من کاکا سیاه تو نیستم

*

بهترین موسیقی اورژینال : شکل آب

*

بهترین صدا : دانکرک

*

بهترین طراحی صحنه : شکل آب

*

بهترین جلوه های ویژه : بلید رانر 2049

*

بهترین طراحی لباس : نخ شبح

*

بهترین گریم : تاریک ترین ساعت

*

بهترین تدوین : بیبی راننده

*

بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان : کنیز (کره جنوبی)
سایر نامزدها : او (فرانسه/آلمان) - اول پدرم را کشتند (کامبوج/آمریکا) - بی عشق (روسیه) - فروشنده (ایران)

*

بهترین انیمیشن بلند سینمایی : کوکو

*

بهترین ستاره نوظهور : دانیل کالایا

و ... 

کانال های بنده :

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط bamn » دو شنبه 14 اسفند 1396, 11:01 am

برگزیدگان نودمین دوره جوایز آکادمی هنر آمریکا (اسکار) :

با سلام مجدد . بالاخره فصل جوایز سینمایی 2018-2017 هم با اعلام برگزیدگان جوایز اسکار به پایان رسید . با توجه به جو بشدت سنگین حاکم بر هالیوود در خصوص مسائل جنسیتی ، پیشبینی می شد که امسال موفق ترین فیلم های اسکار ، فیلم های با موضوع آسیب های اجتماعی زنان باشد و در راس آنها فیلم " سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری " . با این حال یکی-دو غافلگیری هم داشتیم که اصل کاریش همین اسکار بهترین فیلم سال بود!

اسکار بهترین فیلم سال :   آب 

سایر نامزدها : مرا به نام خودت بخوان - تاریک ترین ساعت - دانکرک - برو بیرون - لیدی برد - نخ شبح - پست - سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد :   اولدمن (تاریک ترین ساعت) 

سایر نامزدها : دانیل دی لوئیس (نخ شبح) - دانیل کالویا (برو بیرون) - دنزل واشنگتن (جناب رومن جی. اسرائیل) - تیموتی شالمت (مرا به نام خودت بخوان)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن :   مک دورمند (سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری) 

سایر نامزدها : مارگوت رابی (من ، تونیا) - مریل استریپ (پست) - سالی هاوکینز (شکل آب) - سائوریس رونان (لیدی برد)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد :   راکول (سه بیلبورد ...) 

سایر نامزدها : کریستوفر پالمر (همه پول های دنیا) - ریچارد جنکینز (شکل آب) - ویلم دافو (پروژه فلوریدا) - وودی هارلسون (سه بیلبورد ...)

*

نامزدهای اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن :   جنی (من ، تونیا) 

سایر نامزدها : لوری مت کالیف (لیدی برد) - لزلی مانویل (نخ شبح) - مری جی. بلیگ (مدباند) - اوکتاویا اسپنسر (شکل آب)

*

نامزدهای اسکار بهترین کارگردانی :   دل تورو (شکل آب) 

سایر نامزدها : کریستوفر نولان (دانکرک) - گرتا گروینگ (لیدی برد) - جردن پیلی (برو بیرون) - پال توماس اندرسون (نخ شبح)

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اورژینال :   بیرون 

سایر نامزدها : لیدی برد - بیمار بزرگ - شکل آب - سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میسوری

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی :  مرا به نام خودت بخوان 

سایر نامزدها : لوگان - بازی مالی - مدباند - هنرمند فاجعه

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلمبرداری :   رانر 2049 

سایر نامزدها : تاریک ترین ساعت - دانکرک - مدباند - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی لباس :   شبح 

سایر نامزدها : دیو و دلبر - تاریک ترین ساعت - شکل آب - ویکتوریا و عبدل

*

نامزدهای اسکار بهترین صداگذاری :   

سایر نامزدها : بیبی راننده - بلید رانر 2049 - جنگ ستارگان : آخرین جدای - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین فیلم :   

سایر نامزدها : بیبی راننده - من ، تونیا - شکل آب - سه بیلبورد ...

*

نامزدهای اسکار بهترین تدوین صدا :   

سایر نامزدها : بیبی راننده - بلید رانر 2049 - جنگ ستارگان : آخرین جدای - شکل آب

*

نامزدهای اسکار بهترین جلوه های ویژه سینمایی :   رانر 2049 

سایر نامزدها : نگهبانان کهکشان 2 - کنگ : جزیره اسکلت - جنگ ستارگان : آخرین جدای - جنگ برای سیاره میمونها

*

نامزدهای اسکار بهترین طراحی مو و گریم :   ترین ساعت 

سایر نامزدها : ویکتوریا و عبدل - اعجوبه

*

نامزدهای اسکار بهترین ترانه اورژینال :   " مرا به خاطر آور " از انیمیشن کوکو 

سایر نامزدها : ترانه " رمز و راز عشق " از فیلم مرا به نام خودت بخوان - ترانه " ایستادگی برای هدف " از فیلم مارشال - ترانه " رودخانه قدرتمند " از فیلم مدباند - ترانه " این من هستم " از فیلم بزرگترین مرد نمایش

*

نامزدهای اسکار بهترین موسیقی متن اورژینال :   آب 

سایر نامزدها : دانکرک - نخ شبح - جنگ ستارگان : آخرین جدای - سه بیلبورد ...

*

نامزدهای اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان :   زن شگفت انگیز (شیلی) 

سایر نامزدها : بی خانمان (روسیه) - در روح و جان (مجارستان) - توهین (لبنان) - مربع (سوئد)

*

نامزدهای اسکار بهترین انیمیشن بلند سینمایی :   

سایر نامزدها : فردیناند - عشق وینست - بچه رئیس - ناقوس

و ... 

کانال های بنده :

ارسال پست

بازگشت به “فيلم و سينما”