در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد
Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » سه شنبه 23 خرداد 1396 17:36

(به توصیه برخی از دوستان فعلاً با فونت تاهوما و رنگ مشکی می نویسم ، دوستان اگر پیشنهادی در مورد فونت و رنگ نوشته دارند که هم جذاب باشد هم بهترین حالت قابل خواندن حتماً عنوان کنند)

به به به این همه شادی و هیجان!!!

بنده صبح اینترنت نداشتم ، گفتم حتماً از شدت تبریک گفتن در اینجا را از پاشنه در آورده اید!!!

صعود زودهنگام و مقتدرانه تیم ملی فوتبال کشورمان به جام جهانی 2018 را تبریک عرض می کنم .

با توجه به اینکه امشب و فردا هم تعداد دیگری از بازی های انتخابی جام جهانی در نقاط مختلف جهان برگزار می شود ، مرور کلی بر نتایج این چند روز گذشته از مسابقات انتخابی را چهارشنبه یا پنجشنبه خواهیم داشت .

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » پنج شنبه 25 خرداد 1396 10:51

(به توصیه برخی از دوستان فعلاً با فونت تاهوما و رنگ مشکی می نویسم ، دوستان اگر پیشنهادی در مورد فونت و رنگ نوشته دارند که هم جذاب باشد هم بهترین حالت قابل خواندن حتماً عنوان کنند)

با سلام دوباره و آرزوی قبولی طاعات و عبادات .

همانطور که اطلاع دارید تیم ملی فوتبال کشورمان دوشنبه شب با برتری 2-0 برابر ازبکستان و در شرایطی که هنوز دو بازی دیگر در انتخابی جام جهانی در پیش دارد ، موفق به کسب جواز صعود به جام جهانی 2018 روسیه شد . پیش از ایران فقط دو تیم روسیه (میزبان) و برزیل حضورشان در جام جهانی سال آینده مسجل شده بود .

اما در این چند روز گذشته رقابت های دیگری هم در نقاطق مختلف جهان در چارچوب انتخابی جام جهانی 2018 برگزار شد که بطور خلاصه به آنها می پردازیم :

در قاره آسیا ؛

و در گروه یک که ایران موفق به شکست ازبکستان شد ، نزدیک ترین تعقیب کننده ایران یعنی کره جنوبی 2-3 مغلوب میزبانش قطر شد تا تیم ایران علاوه بر کسب جواز صعود ، صدرنشینی قطعی گروه را هم بدست آورد! در دیگر دیدار سوریه در مالزی با تساوی 2-2 برابر چین متوقف شد . در این گروه ایران با 20 امتیاز صدرنشین است ، کره جنوبی و ازبکستان با 13 و 12 امتیاز دوم و سوم هستند ، سوریه با 9 امتیاز چهارم است و همچنان امید اندکی به صعود دارد و قطر و چین هم با 7 و 6 امتیاز در قعر جدول بجز یک درصد شانس روی کاغذ ، دیگر امیدی به صعود یا حتی رسیدن به مرحله حذفی ندارند!

اما در گروه 2 استرالیا 3-2 عربستان را شکست داد و دو بازی تایلند با امارات و عراق با ژاپن با نتایج مشابه 1-1 به تساوی رسید . در این گروه ژاپن با 17 امتیاز صدرنشین است ، عربستان و استرالیا هم هرکدام با 16 امتیاز و با توجه به تفاضل گل دوم و سوم هستند ، امارات با 10 امتیاز چهارم است و مگر معجزه ایی بشود که صعود کند و عراق و تایلند هم با 5 و 2 امتیاز پنجم و ششم هستند شانسی برای صعود ندارند .

در منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی ، مرکزی و حوزه دریای کارائیب) ؛

آمریکا ابتدا 2-0 ترینیداد و توباگو را برد و سپس در زمین مکزیک به تساوی 1-1 دست یافت . مکزیک قبل از بازی با آمریکا با سه گل هندوراس را شکست داده بود . هندوراس در بازی دوم خود در زمین پاناما به تساوی 2-2 دست یافت ، پانامایی که در بازی قبل از آن کاستاریکا را در زمین خود با تساوی بدون گل متوقف کرده بود و بالاخره کاستاریکا هم در آخرین بازی 2-1 ترینیداد را برد .

در جدول رده بندی این منطقه از 6 دور بازی برگزار شده مکزیک با 14 امتیاز صدرنشین است ، کاستاریکا با 11 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، آمریکا با 8 امتیاز به رده سوم صعود کرد و موقعیت خود را بهبود بخشید ، پاناما با 7 امتیاز چهارم است ، هندوراس و ترینیداد و توباگو هم به ترتیب با 5 و 3 امتیاز پنجم و ششم هستند .

و در قاره اروپا ؛

در گروه یک سوئد 2-1 فرانسه را برد ، هلند با 5 گل لوگزامبورگ را شکست داد و بلاروس 2-1 از سد بلغارستان گذشت . در این گروه سوئد و فرانسه با 13 امتیار اول و دوم هستند ، هلند با 10 و بلغارستان با 9 امتیاز چشم انتظار لغزش صدرنشینان می باشند ، بلاروس با 5 امتیاز شانس چندانی برای صعود ندارد و لوگزامبورگ با 1 امتیاز در قعر جدول است .

در گروه دو سوئیس با دو گل جزایر فاروئه را شکست داد ، پرتغال با 3 گل لتونی را مغلوب کرد و آندورا با برتری یک به صفر برابر مجارستان شگفتی ساز شد! در این گروه سوئیس با 18 و پرتغال با 15 امتیاز اول و دوم هستند و تا حدود زیادی خیالشان راحت است چون با مجارستان 7 امتیازی در رده سوم اختلاف زیادی ایجاد کرده اند ، فاروئه با 5 امتیاز چهارم است ، آندورا و لتونی هم به ترتیب 4 و 3 امتیاز دارند .

در گروه سه آلمان با 7 گل سان مارینو را در هم کوبید ، ایرلند شمالی با یک گل آذربایجان را شکست داد و جمهوری چک با تساوی 1-1 در زمین نروژ متوقف شد . در این گروه آلمان با 18 امتیاز صدرنشین است ، ایرلند شمالی با 13 امتیاز در رده دوم قرار دارد ، جمهوری چک و آذربایجان با 9 و 7 امتیاز سوم و چهارم و چشم به راه حوادث اند ، نروژ با 4 امتیاز و سان مارینو بدون امتیاز پنجم و ششم و بی امید هستند .

در گروه چهار مولداوی و گرجستان به تساوی 2-2 دست یافتند و دیدار تیم های ایرلند با اتریش و صربستان با ولز با تساوی 1-1 خاتمه یافت . در این گروه صربستان و ایرلند با 12 امتیاز اول و دوم هستند ، ولز و اتریش با 8 امتیاز سوم و چهارم ، گرجستان با 3 امتیاز پنجم است و مولداوی با 2 امتیاز در قعر جدول قرار دارد .

در گروه پنج ، لهستان 3-1 رومانی را شکست داد ، دانمارک هم با همین نتیجه در زمین قزاقستان پیروز شد ، و مونتنگرو 4-1 ارمنستان را مغلوب کرد . در این گروه لهستان با 16 امتیاز صدرنشین است ، مونتنگرو و دانمارک با 10 امتیاز دوم و سوم هستند ، رومانی و ارمنستان هم هرکدام با 6 امتیاز در رده های چهارم و پنجم باقی ماندند و قزاقستان با 2 امتیاز ششم است .

در گروه شش ، انگلیس در زمین اسکاتلند با تساوی 2-2 متوقف شد ، اسلوواکی 2-1 لیتوانی را شکست داد و اسلوونی با 2 گل از سد مالت گذشت . در این گروه انگلیس با 14 امتیاز اول است ، اسلوواکی با 12 امتیاز در رده دوم قرار دارد و اسلوونی با 11 امتیاز سوم است ، اسکاتلند و لیتوانی با 8 و 5 امتیاز چهارم و پنجم هستند و مالت بدون امتیاز آخر است .

در گروه هفت ، اسپانیا 2-1 مقدونیه را شکست داد ، ایتالیا با 5 گل لیختن اشتاین را مغلوب کرد و آلبانی با 3 گل در زمین رژیم اشغالگر قدس پیروز شد! در این گروه اسپانیا و ایتالیا با 16 امتیاز در بالای جدول رقابت تنگاتنگی با هم دارند ، آلبانی و رژیم صهیونیستی 9 امتیازی هستند ، مقدونیه با 3 و لیختن اشتاین صفر امتیاز در انتهای جدول قرار دارند .

در گروه هشت یونان در زمین بوسنی به تساوی بدون گل دست یافت ، بلژیک با 2 گل استونی را شکست داد و قبرس هم 2-1 جبل الطارق را مغلوب کرد . در این گروه بلژیک با 16 امتیاز صدرنشین است ، یونان و بوسنی به ترتیب با 12 و 11 امتیاز دوم و سوم هستند ، قبرس با 7 امتیاز چهارم است ، استونی با 4 امتیاز در رده پنجم قرار دارد و جبل الطارق بدون امتیاز ششم است .

و بالاخره در گروه نهم ، ایسلند با یک گل کرواسی را شکست داد ، ترکیه 4-1 کوزوو را در هم کوبید و اوکراین 2-1 در زمین فنلاند پیروز شد . در این گروه کرواسی و ایسلند با 13 امتیاز اول و دوم هستند ، ترکیه و اوکراین هم هرکدام با 11 امتیاز در تعقیب آنها می باشند و فنلاند و کوزوو یک امتیازی باقی ماندند .

ادامه رقابت های انتخابی جام جهانی در قاره های مختلف هفته آخر آگوست و هفته اول سپتامبر برگزار خواهند شد .

Present از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » چهارشنبه 15 شهریور 1396 19:39

با سلام دوباره .

مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 به مراحل پایانی خود نزدیک می شود و به تدریج ترکیب 32 تیم راه یافته به جام جهانی 2018 روسیه مشخص می گردد . مطابق معلوم مروری کوتاه خواهیم داشت به مسابقات برگزار شده در چند روز گذشته و البته اشاره ایی هم می نماییم به احتمالات ممکن در بازی های باقی مانده :

(قرمز = صعود کرده /// نارنجی : شانس صعود بالا یا شانس صعود به پلی آف)

آسیا :

در این منطقه مسابقات مرحله نهایی گروهی انتخابی جام جهانی با برگزاری دو دور آخر به پایان رسید و تکلیف 4 سهمیه اصلی آسیا مشخص شد . در گروه یک تیم ملی فوتبال کشورمان که پیشتر جواز صعود به جام جهانی را کسب کرده بود به دو مساوی 0-0 و 2-2 برابر کره جنوبی (در سئول) و سوریه (در تهران) دست یافت و با 22 امتیاز و بدون شکست به عنوان تیم نخست راهی جام جهانی شد . اما جدال برای کسب سهمیه دوم گروه بین تیم های کره جنوبی ، ازبکستان و سوریه دیدنی بود و چیزی نمانده بود تیم پرافتخار کره جنوبی از راهیابی به جام جهانی باز بماند! کره علاوه بر تساوی برابر ایران ، در تاشکند هم با تساوی بدون گل برابر ازبکستان متوقف شد اما توانست با کسب 15 امتیاز به عنوان تیم دوم گروه به جام جهانی صعود کند . سوریه هم که پیش از دیدار با ایران با نتیجه 3-1 قطر را در مالزی شکست داده بود با 13 امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان در رده سوم ایستاد و راهی مرحله پلی آف شد . ازبکستان که در خانه نتوانست کره جنوبی شکست دهد در بازی ماقبل آخر هم 0-1 مغلوب چین بی انگیزه شده بود تا با دست خودش رویای راهیابی به جام جهانی را به باد دهد! چین در بازی تشریفاتی آخر برابر قطر هم 2-1 در دوحه پیروز شد تا با 12 امتیاز در رده پنجم گروه قرار گیرد و حسرت فرصت هایی را که در دور رفت مسابقات از دست داد و فقط 2 امتیاز کسب کرد بخورد!!! قطر هم با 7 امتیاز در قعر جدول گروه ایستاد .

در گروه دو ژاپن در بازی ماقبل آخر 2-0 استرالیا را شکست داد و صعود خود به عنوان تیم صدرنشین به جام جهانی را قطعی کرد و در بازی آخر که برایشان جنبه تشریفاتی داشت و حرف و حدیث فراوانی هم درباره نحوه برگزاری این مسابقه مطرح است با یک گل به عربستان باخت تا عربستان به عنوان تیم دوم و بالاتر از استرالیایی که چند ساعت قبل از این بازی 2-1 تایلند را برده بود به عنوان تیم دوم به جام جهانی صعود کرد . البته استرالیایی ها که بخاطر تفاضل گل از عربستان عقب افتادند نباید خیلی نق برنند چون زدن گل های بیشتر به تایلند در خانه قاعدتاً نباید برایشان کار سختی می بود!!! امارات هم که بازی ماقبل آخر با برتری 2-1 برابر عربستان به صعود امیدوار شده بود با پیروزی استرالیا برابر تایلند امید اندکش به باد رفت و 0-1 مغلوب عراق شد . عراق هم که بازی ماقبل آخر 2-1 تایلند را برده بود پنجم گروه شد و تایلند هم در رده آخر ایستاد .

به این ترتیب تیم های سوریه و استرالیا برگزار کنندگان مرحله پلی آف درون قاره ایی آسیا خواهند بود و برنده این دو تیم به مصاف تیم چهارم منطقه کونکاکاف خواهد رفت .


منطقه کونکاکاف (آمریکای شمالی ، مرکزی و حوزه دریای کارائیب)

در بازی های این منطقه مکزیک ابتدا 1-0 پاناما را شکست داد و سپس در زمین کاستاریکا به تساوی 1-1 رسید تا با کسب 18 امتیاز و در فاصله دو هفته به پایان مسابقات این منطقه ، صعود خود به جام جهانی را قطعی کند . کاستاریکا هم علاوه بر کسب تساوی برابر مکزیک ، دست به کار بزرگی زد و آمریکا را در زمین خودش 2-0 مغلوب کرد تا در آستانه صعود قرار گیرد . آمریکا برابر هندوراس هم با تساوی بدون گل متوقف شد تا در شرایط بحرانی قرار گیرد . هندوراسی که در بازی قبل از آن 2-1 در زمین ترینیداد و توباگو پیروز شده بود و ترینیداد بازی آخر را هم 0-3 به پاناما واگذار کرد . در حال حاضر مکزیک با 18 امتیاز در صدر گروه این منطقه است و همانطور که گفته شد صعودش به جام جهانی قطعی گردید ، کاستاریکا با 15 و پاناما با 10 امتیاز دوم و سوم هستند ، آمریکا و هندوراس هر دو با 9 امتیاز و البته تفاضل گل خیلی بهتر آمریکا نسبت به هندوراس چهارم و پنجم هستند و ترینیداد با 3 امتیاز در قعر جدول قرار گرفته و دیگر شانسی برای صعود ندارد .

کاستاریکا برای قطعی کردن صعود خود به جام جهانی فقط یک امتیاز دیگر نیاز دارد که با توجه به دو بازی باقی مانده اش برابر هندوراس و پاناما کسب آن دور از دسترس نیست ، در حالی که پاناما ، آمریکا و هندوراس برای کسب سهمیه سوم مستقیم این منطقه رقابت شدیدی خواهند داشت و با وجود بازی های ضعیف آمریکا و قرار داشتن در رده چهارم ، به نظر می رسد همچنان شانس بیشتر برای کسب این سهمیه سوم را دارا باشد . تیمی هم که چهارم شود باید با تیم پنجم آسیا مسابقه بدهد .


آفریقا :

در گروه یک تونس با کسب یک برد و یک تساوی برابر جمهوری دموکراتیک کنگو مجموع امتیازاتش را به عدد 10 رساند تا امیدهایش برای صعود افزایش یابد . کنگو هم با 7 امتیاز همچنان به صعود امیدوار باقی مانده است ، اما گینه و لیبی در دو بازی رو در رو هر کدام یک برد داشتند تا عملاً با مجموع 3 امتیاز ، هر دو شانس صعود به جام جهانی را از دست بدهند .

در گروه 2 هم نیجریه با یک برد و یک تساوی برابر کامرون علاوه بر اینکه با 10 امتیاز در صدر جدول گروه ایستاد ، شیرهای زرد آفریقا یعنی تیم پر سابقه کامرون را از شانس کسب سهمیه محروم کرد . نزدیک ترین تعقیب کننده نیجریه زامبیا است که دست به کار بزرگی زد و در هر دو بازی رفت و برگشت الجزایر را شکست داد و 7 امتیازی شد تا الجزایر پر افتخار هم مثل کامرون دیگر امیدی به صعود نداشته باشد .

در گروه 3 ساحل عاج ابتدا در زمین گابن 3-0 پیروز شد اما در خانه 1-2 به این تیم باخت . مراکش هم در خانه 6-0 مالی را شکست داد و در بازی برگشت با تساوی بدون گل برابر این تیم متوقف شد . در این گروه هر چهار تیم همچنان شانس صعود دارند اما رقابت اصلی بین ساحل عاج و مراکش است که با 7 و 6 امتیاز اول و دوم هستند ، گابن هم با 5 امتیاز در تعقیب آنهاست و مالی با 2 امتیاز فقط چشم به معجزه دارد!

رقابت های گروه 4 هم گره خورده است! در این گروه کیپ ورد گمنام دست به کار بزرگی زد و در هر دو دیدار رفت و برگشت آفریقای جنوبی را 2-1 شکست داد! سنگال و بورکینافاسو در هر دو دیدار به تساوی رضایت دادند . در این گروه بورکینافاسو و کیپ ورد با 6 امتیاز اول و دوم هستند ، سنگال 5 امتیازی است و آفریقای جنوبی 4 امتیاز دارد .

و در گروه 5 مصر ابتدا 0-1 به اوگاندا باخت اما در دیدار برگشت با همین نتیجه پیروز شد تا با 9 امتیاز در صدر جدول گروه باقی بماند ، اوگاندا هم 7 امتیازی شد . غنا هم با 4 امتیازی که برابر کنگو کسب کرد مجموع امتیازاتش را به 5 رساند تا همچنان به صعود امیدوار بماند در حالی که کنگو دیگر شانسی ندارد .


آمریکای جنوبی :

در این منطقه برزیل ابتدا 2-0 اکوادور را شکست داد و سپس در زمین کلمبیا به تساوی 1-1 رسید تا با 37 امتیاز ضمن حفظ صدرنشینی صعود خود به جام جهانی را هم مسجل نماید . از مهمترین نتایج سایر دیدارها هم توقف پیاپی آرژانتین برابر اروگوئه و ونزوئلا بود که این تیم را در موقعیت خطرناکی قرار داد . در این منطقه بعد از برزیل ، اروگوئه با 27 ، کلمبیا با 26 و پرو با 24 امتیاز در رده های دوم تا چهارم ایستاده اند ، آرژانتین هم با 24 امتیاز و بخاطر گل زده کمتر نسبت به پرو! پنجم است ، شیلی ، پاراگوئه و اکوادور به ترتیب با 23 ، 21 و 20 امتیاز در تعقیب آنها هستند و بولیوی و ونزوئلا در قعر جدول شانسی برای صعود ندارند .

روی کاغذ با توجه به بازی های دو هفته پایانی این منطقه به نظر می رسد اروگوئه شانس زیادی برای کسب سهمیه دارد و تیم های کلمبیا و آرژانتین هم بیشترین بخت را برای کسب دو سهمیه مستقیم دیگر خواهند داشت و سهمیه بازی پلی آف با زلاندنو (نماینده منطقه اقیانوسیه) را هم یکی از دو تیم پرو یا شیلی کسب خواهند کرد!


اروپا :

در مهمترین دیدار گروه یک فرانسه با 4 گل هلند را در هم کوبید . در این گروه فرانسه با 17 امتیاز صدرنشین است ، سوئد با 16 امتیاز در رده دوم قرار دارد و هلند و بلغارستان با 13 و 12 امتیاز همچنان اندک امیدی به صعود دارند .

در گروه دو سوئیس و پرتغال به ترتیب با 24 و 21 امتیاز اول و دوم هستند و دیگر شانسی برای سایر تیم ها باقی نگذاشته اند . دیدار آخر این دو تیم برابر هم در لیسبون دیدنی خواهد بود چون در بازی های ماقبل آخر برد پرتغال برابر آندورا محتمل است در حالی که سوئیس برابر مجارستان کار آسانی پیش رو ندارد و تفاضل گل پرتغال هم بسیار بهتر از سوئیس است! پس سوئیس برای کسب جواز صعود مستقیم به جام جهانی نباید در لیسبون به پرتغال ببازد!

در گروه سه هم آلمان و ایرلند شمالی با 24 و 19 امتیاز در صدر جدول قرار دارند و شانس صعود را از سایر تیم ها گرفتند . این دو تیم در هفته ماقبل آخر در بلفاست به مصاف هم می روند و اگر آلمان بتواند حداقل یک تساوی بگیرد صعودش به عنوان تیم اول قطعی می شود .

در گروه چهار صربستان با 18 امتیاز در صدر گروه قرار گرفت و ولز و ایرلند با 14 و 13 امتیاز همچنان به صعود امیدوار هستند . با توجه به بازی های باقی مانده صعود صربستان به عنوان تیم نخست بسیار محتمل است و جدال شب پایانی بین ولز و ایرلند در کاردیف برای کسب جایگاه دوم و رسیدن به سهمیه احتمالی مرحله پلی آف اروپا دیدنی خواهد بود .

در گروه پنج لهستان با اینکه با 4 گل مغلوب دانمارک شد همچنان با کسب 19 امتیاز صدرنشین گروه است و مونتگرو و دانمارک هر دو با 16 امتیاز در تعقیبش می باشند . لهستان همچنان شانس زیادی برای صعود دارد در حالی که جدال هفته ماقبل آخر بین مونتنگرو و دانمارک تماشایی خواه بود .

در گروه شش انگلستان با 20 امتیاز صدرنشین است و اسلوواکی 15 امتیازی و اسلوونی و اسکاتلند 14 امتیازی رقابت سختی برای کسب جایگاه دوم گروه دارند .

در گروه هفت ایتالیا با باخت 0-3 برابر اسپانیا از این تیم در صدر جدول عقب افتاد اما هر دو تیم با 22 و 19 امتیاز بالای جدول را از آن خود کرده اند و برای تیم های دیگر گروه شانسی باقی نمانده است .

در گروه هشت بلژیک با 22 امتیاز صدرنشینی خود را قطعی و جواز صعود به جام جهانی را کسب کرد . بوسنی و یونان با 14 و 13 امتیاز امیدوار به کسب جایگاه دوم و صعود به پلی آف اروپا هستند هرچند قبرس 10 امتیازی شانس بسیار کمی برای خود قائل است!

اما در گروه نهم رقابت سخت بین چهار تیم بالای جدول همچنان برقرار است . کرواسی و ایسلند 16 امتیازی هستند و اوکراین و ترکیه 14 امتیازی و احتمالاً تا برگزاری آخرین دیدارهای گروه نمی توان پیشبینی کرد کدامشان به جواز صعود خواهند رسید؟!

رقابت های انتخابی جام جهانی 2018 از 5 اکتبر پیگیری خواهد شد .

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » چهارشنبه 19 مهر 1396 20:45

با عرض سلام مجدد .

مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود و مجموع تیم هایی که تاکنون به جواز حضور در این مسابقات دست یافته اند به 23 تیم رسیده است .

در قاره آسیا ؛

بعد از صعود مستقیم تیم های ایران ، کره جنوبی ، ژاپن و عربستان ، در مرحله پلی آف درون قاره ایی تیم های سوریه و استرالیا به مصاف هم رفتند . بازی رفت در مالزی با تساوی 1-1 به پایان رسید و در بازی برگشت در سیدنی استرالیا موفق شد با برتری 2-1 در وقت های اضافه ، جواز حضور در مرحله پلی آف بین قاره ایی برای بازی با نماینده چهارم منطقه کونکاکاف را کسب کند .

در منطقه کونکاکاف ؛

مکزیک که پیشتر صعود خود را به جام جهانی قطعی کرده بود در بازی نهم خود 3-1 ترینیداد و توباگو را شکست داد تا صدرنشینی اش در این منطقه هم قطعی شود . این تیم در بازی آخر در زمین هندوراس 2-3 شکست خورد . هندورارس که در بازی نهم خود در زمین کاستاریکا به تساوی 1-1 دست یافته بود ، با این پیروزی و به لطف باخت عجیب آمریکا ، حریف استرالیا در مرحله پلی آف بین قاره ایی شد! آمریکا که در بازی نهم خود با 4 گل پاناما را در هم کوبیده بود امید زیادی داشت تا در بازی آخر برابر ضعیف ترین تیم این مرحله یعنی ترینیداد و توباگو به پیروزی رسیده و راهی جام جهانی شود اما این مسابقه را 2-1 واگذار کرد تا بعد از هفت دوره حضور پیاپی در ادوار اخیر جام جهانی (و در مجموع ، 10 دوره حضور) حضور در بیست و یکمین جام جهانی را آن هم در روسیه ، از دست بدهد! کاستاریکا هم که با همان یک امتیاز برابر هندوراس صعود خود به جام جهانی را قطعی کرده بود ، در بازی آخر 1-2 به پاناما باخت تا این تیم در کمال ناباوری سومین سهمیه راهیابی مستقیم به جام جهانی را کسب کند .

بازی های رفت و برگشت بین استرالیا و هندوراس 6 و 14 نوامبر (15 و 23 آبان) برگزار خواهد شد .

در قاره آفریقا ؛

بازی های دور پنجم در گروه های پنجگانه برگزار شد . در گروه یک تونس 4-1 گینه را شکست داد و جمهوری دموکراتیک کنگو 2-1 در زمین لیبی به پیروزی رسید . تونس با 13 امتیاز صدرنشین است و جمهوری دموکراتیک کنگو 10 امتیازی می باشد . تونس برای صعود به جام جهانی در بازی آخر برابر لیبی در خانه خود فقط به یک تساوی نیاز دارد .

در گروه دو نیجریه با یک گل زامبیا را شکست داد و با کسب 13 امتیاز صعود خود به جام جهانی را قطعی کرد تا بازی های هفته آخر در این گروه جنبه تشریفاتی داشته باشد . در دیگر بازی کامرون با دو گل الجزایر را شکست داد .

در گروه سه مراکش با 3 گل گابن را مغلوب کرد و ساحل عاج با تساوی بدون گل برابر مالی متوقف شد . در این گروه مراکش با 9 و ساحل عاج با 8 امتیاز امیدوار به صعود هستند و بازی هفته آخر دو تیم در زمین ساحل عاج تعیین کننده خواهد بود .

در گروه چهار آفریقای جنوبی 3-1 بورکینافاسو را شکست داد و سنگال 2-0 در زمین کیپ ورد پیروز شد . در این گروه هر چهار تیم همچنان شانس صعود دارند اما با توجه به اینکه نتیجه بازی رفت تیم های سنگال و آفریقای جنوبی با رای فیفا باطل شد و دو تیم دو بازی برابر یکدیگر دارند ، به احتمال زیاد صعود کننده از این گروه یکی از این دو تیم خواهد بود! سنگال با 8 امتیاز صدرنشین است ، بورکینافاسو و کیپ ورد 6 امتیازی هستند و آفریقای جنوبی 4 امتیاز دارد .

و در گروه پنج مصر 2-1 کنگو را شکست داد و با توجه به توقف اوگاندا برابر غنا با نتیجه 0-0 صعود خود به جام جهانی را قطعی کرد تا دیدارهای هفته پایانی این گروه هم تشریفاتی باشد .

بازی های هفته پایانی این گروه ها 10 تا 14 نوامبر برگزار خواهد شد .

در منطقه آمریکای جنوبی ؛

در هفته هفدهم برزیل برابر بولیوی ، اروگوئه برابر ونزوئلا و آرژانتین برابر پرو با تساوی بدون گل متوقف شدند ، شیلی 2-1 اکوادور را شکست داد و پاراگوئه با همین نتیجه در زمین کلمبیا به پیروزی رسید . این نتایج آرژانتین را در شرایط بسیار خطرناکی قرار داد اما در عوض نتایج هفته پایانی کاملاً به سود این تیم رقم خورد!!! در هفته پایانی برزیل که خیلی قبل تر صعودش به جام جهانی قطعی شده بود با 3 گل شیلی را شکست داد ، ونزوئلا هم با یک گل پاراگوئه را در زمین خودش شکست داد ، پرو و کلمبیا هم به تساوی 1-1 رضایت دادند ، اروگوئه هم که پیشتر صعود خود را قطعی کرده بود 4-2 بولیوی را شکست داد و خود آرژانتین هم در زمین اکوادور 3-1 پیروز شد . به این ترتیب آرژانتین که در پایان هفته هفدهم در رده ششم قرار داشت ، بعد از برزیل 41 امتیازی و اروگوئه 31 امتیازی ، با 28 امتیاز سوم شد ، کلمبیا هم با 27 امتیاز در رده چهارم ایستاد . این چهار تیم ، چهار سهمیه مستقیم جام جهانی را از منطقه خود دریافت کردند . پرو هم با 26 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به شیلی در رده پنجم ایستاد و حریف زلاندنو در مرحله پلی آف بین قاره ایی شد . شیلی و پاراگوئه هم که تا قبل از بازی های شب آخر امید زیادی به صعود داشتند در رده های ششم و هفتم ایستادند و رده های هشتم تا دهم هم به ترتیب به اکوادور ، بولیوی و ونزوئلا رسید .

بازی های رفت و برگشت بین پرو و زلاندنو هم روزهای 6 و 14 نوامبر برگزار می گردد .

و اما در قاره اروپا ؛

در گروه یک فرانسه با 23 امتیاز به عنوان تیم اول راهی جام جهانی شد و سوئد با وجود باخت شب آخر برابر هلند با 19 امتیاز و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به هلند راهی مرحله پلی آف قاره ایی شد .

در گروه دو پرتغال با برتری برابر سوئیس در شب آخر 27 امتیازی شد و بالاتر از این تیم به جام جهانی راه یافت .

در گروه 3 آلمان با 30 امتیاز کامل صعود کرد و ایرلند شمالی با وجود باخت در هر دو بازی آخر با 19 امتیاز به پلی آف راه یافت .

در گروه 4 صربستان با 21 امتیاز به عنوان تیم اول صعود کرد و جمهوری ایرلند با 19 امتیاز در رده دوم ایستاد . این تیم در شب پایانی مسابقات در زمین ولز پیروز شد در حالی که اگر بازی مساوی هم خاتمه می یافت این ولزی ها بودند که راهی پلی آف می شدند .

در گروه پنجم لهستان با 25 امتیاز اول شد و به جام جهانی راه یافت و دانمارک با 20 امتیاز در رده دوم ایستاد .

در گروه 6 انگلستان با 26 امتیاز صدرنشین شد و به جام جهانی صعود کرد . اسوواکی با 18 امتیاز در رده دوم ایستاد اما به عنوان ضعیف ترین تیم دوم گروه های نه گانه از راهیابی به پلی آف باز ماند . این تیم رقابت سختی با اسلوونی و اسکاتلند برای کسب جایگاه دوم داشت و همین رقابت باعث امتیازشکنی شد .

در گروه 7 اسپانیا با 28 امتیاز به جام جهانی صعود کرد و ایتالیا با 23 امتیاز دوم شد . ایتالیا در شب پانی که دیگر امیدی به کسب جایگاه اول گروه نداشت در خانه خود برابر تیم نچندان مطرح مقدونیه با تساوی 1-1 متوقف شد .

در گروه هشتم هم بلژیک با 28 امتیاز اول شد و یونان با 19 امتیاز در رده دوم ایستاد . در این گروه بوسنی امید زیادی به راهیابی به پلی آف داشت اما در شرایطی که یونان در دو بازی آخر برابر ضعیف ترین تیم های گروه کار آسانی در پیش داشت ، بوسنی در خانه 3-4 به بلژیک از پیش صعود کرده باخت تا امیدهایش بر باد رود!

اما در گروه 9 ایسلند دست به کار بزرگی زد و با کسب 22 امتیاز به عنوان تیم صدرنیشن راهی جام جهانی شد . کرواسی هم شب آخر در زمین اوکراین 2-0 پیروز شد تا رده دوم قرار گیرد در حالی که اگر اوکراینی ها از امتیاز میزبانی استفاده کرده و پیروز شده بودند جایگاه دومی را بدست می آوردند .

از هشت تیم راه یافته به مرحله پلی آف قاره اروپا سوئیس ، ایتالیا ، دانمارک و کرواسی در سید 1 و سوئد ، ایرلند شمالی ، یونان و جمهوری ایرلند در سید 2 قرار گرفته اند . این تیم ها روز 17 اکتبر (25 مهر) حریف مقابل خود را با قرعه کشی خواهند شناخت و روزهای 9 تا 14 نوامبر بازی های رفت و برگشتشان برگزار خواهد شد .

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » پنج شنبه 25 آبان 1396 11:30

با سلام مجدد .

بالاخره بعد از مدتها انتظار و پشت سر گذاشتن مراحل مختلف ، ترکیب 32 تیم راه یافته به جام جهانی 2018 روسیه کامل شد .

در قاره آفریقا ؛

علاوه بر نیجریه و مصر که پیشتر صعود خود به جام جهانی را قطعی کرده بودند ، تیم های تونس ، مراکش و سنگال هم در پایان رقابت های گروهی این قاره مجوز حضور در جام جهانی را کسب نمودند . در مهمترین بازی های هفته آخر این قاره ، در گروه یک تونس در زمین خود با تساوی بدون گل برابر لیبی متوقف شد اما با یک امتیاز بیشتر از جمهوری دموکراتیک کنگو صعود کرد . در گروه سه مراکش با دو گل در زمین ساحل عاج پیروز شد و بالاتر از این تیم به جام جهانی راه یافت . در گروه سه هم سنگال که چهار روز قبل از بازی آخر ، در دیدار برگزاری مجدد در زمین آفریقای جنوبی با دو گل پیروز شده و رویاهای این تیم را به باد داده بود ، در خانه هم 2-1 همین تیم را شکست داد و بالاتر از بورکینافاسو که در شب آخر با 4 گل کیپ ورد را در هم کوبیده بود ، به جام جهانی صعود کرد .

در قاره اروپا ؛

در مرحله پلی آف بین تیم های دوم راه یافته به این مرحله سوئد با برتری 1-0 برابر ایتالیا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت ، شگفتی ساز شد و ایتالیا را بعد از 60 سال از راهیابی به جام جهانی محروم کرد . دانمارک هم که در زمین خود با تساوی بدون گل برابر ایرلند متوقف شده بود در دوبلین این تیم را 5-1 در هم کوبید و صعود کرد . کرواسی هم در مجموع 4-1 یونان را شکست داد و صعود کرد و سوئیس هم 1-0 در مجموع دو دیدار از سد ایرلند شمالی گذشت .

اما در رقابت های پلی آف بین قاره ایی ؛

پرو (نماینده پنجم آمریکای جنوبی) ابتدا در زمین نیوزلند به تساوی بدون گل دست یافت و بامداد امروز در خانه خود با دو گل این تیم را شکست داد و صعود کرد .

استرالیا (نماینده پنجم آسیا) هم در زمین هندوراس با این تیم به تساوی بدون گل رسید و در بازی برگشت در سیدنی 3-1 این تیم را شکست داد و صعود کرد .

***

اما بعد از پایان بازی پرو و زلاندنو و کامل شدن ترکیب تیم های راه یافته به جام جهانی ، فیفا سید بندی مقدماتی برای قرعه کشی گروه بندی جام جهانی را مشخص کرد . براساس این سید بندی تیم ها در 4 گروه 8 تایی دسته بندی شده اند و اگر این سیدبندی قبل از قرعه کشی دچار تغییر نشود ، به این معنا می باشد که تیم ها با این سیدبندی می دانند که در قرعه کشی احتمال هم گروه شدن با چه تیم هایی را دارند یا ندارد . نکته اول این است که تیم های یک سید با هم همگروه نمی شود ، نکته دوم هم این است که تیم ها با یک تیم از هر یک از سه سید دیگر همگروه خواهند شد البته با این شرط که بجز قاره اروپا ، از بقیه قاره ها و مناطق در هر گروه فقط یک تیم بیافتد .
سید بندی اعلام شده به این شکل است :

(ترتیب این سیدبندی براساس رتبه تیم ها در آخرین رنکینگ فیفا - به استثناء روسیه میزبان - می باشد)

(اعداد داخل پرانتز رتبه کشورها در آخرین رنکینگ ماهانه فیفا می باشد)

سید یک : روسیه (65) - آلمان (1) - برزیل (2) - پرتغال (3) - آرژانتین (4) - بلژیک (5) - لهستان (6) - فرانسه (7)

سید دو : اسپانیا (8) - پرو (10) - سوئیس (10) - انگلیس (12) - کلمبیا (13) - مکزیک (16) - اروگوئه (17) - کرواسی (18)

سید سه : دانمارک (19) - ایسلند (21) - کاستاریکا (22) - سوئد (25) - تونس (28) - مصر (30) - سنگال (32) - ایران (34)

سید چهار : صربستان (38) - نیجریه (41) - استرالیا (43) - ژاپن (44) - مراکش (48) - پاناما (49) - کره جنوبی (62) - عربستان (63)

به این ترتیب و براساس این سید بندی (باز هم تاکید می کنم اگر تغییر نکند!) ، ایران از بین تیم های روسیه ، آلمان ، برزیل ، پرتغال ، آرژانتین ، بلژیک ، لهستان و فرانسه در سید یک با یک تیم ، و از بین تیم های اسپانیا ، پرو ، سوئیس ، انگلیس ، کلمبیا ، مکزیک ، اروگوئه و کرواسی در سید دو با یک تیم هم گروه خواهد شد . ضمن اینکه با تیم های دانمارک ، ایسلند ، کاستاریکا ، سوئد ، تونس ، مصر و سنگال از سید سه اصلاً هم گروه نخواهد شد و از سید چهارم هم احتمال همگروهی با یک تیم از بین صربستان ، نیجریه ، مراکش یا پاناما را خواهد داشت!

قرعه کشی گروه بندی جام جهانی روز اول دسامبر (اول آذر ماه) در کاخ کرملین مسکو برگزار خواهد شد .

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1720

تشکر کرده: 3557 مرتبه
تشکر شده: 4326 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

Re: جام جهانی 2018 فوتبال

توسط bamn » شنبه 11 آذر 1396 11:29

همانطور که حتماً در جریان می باشید عصر روز گذشته گروه بندی رسمی رقابت هایجام جهانی فوتبال 2018 روسیه برگزار و ایران در گروهی بسیار سخت قرار گرفت .

گروه بندی 32 تیم در 8 گروه 4 تیمی به شکل زیر انجام گرفت :

گروه A : روسیه - عربستان - مصر - اروگوئه

گروه B : پرتغال - اسپانیا - مراکش - ایران


گروه C : فرانسه - استرالیا - پرو - دانمارک

گروه D : آرژانتین - ایسلند - کرواسی - نیجریه

گروه E : برزیل - سوئیس - کاستاریکا - صربستان

گروه F : آلمان - مکزیک - سوئد - کره جنوبی

گروه G : بلژیک - پاناما - تونس - انگلیس

گروه H : لهستان - سنگال - کلمبیا - ژاپن

***

حالا اگر بخواهم احتمالات صعود تیم ها از گروه های خود به مرحله یک هشتم نهایی را پیشبینی کنم ، با توجه به اینکه از هر گروه 2 تیم صعود می کنند پس مجموع شانس صعود از هرگروه می شود 200% و بنده طبق پیشبینی خودم این 200% را به این شکل بین تیم های گروه ها تقسیم می کنم :

گروه A : روسیه 95% - اروگوئه 75% - عربستان 15% - مصر 15%

گروه B : پرتغال 90% - اسپانیا 90% - ایران 15% - مراکش 5%

گروه C : فرانسه 90% - دانمارک 50% - پرو 40% - استرالیا 20%

گروه D : آرژانتین 95% - نیجریه 40% - کرواسی 35% - ایسلند 30%

گروه E : برزیل 95% - سوئیس 60% - صربستان 30% - کاستاریکا 15%

گروه F : آلمان 90% - مکزیک 40% - سوئد 40% - کره جنوبی 30%

گروه G : بلژیک 95% - انگلیس 95% - پاناما 5% - تونس 5%

گروه H : لهستان 80% - کلمبیا 50% - سنگال 40% - ژاپن 30%

نظر شما چیست؟

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 11 مهمان