فروش Tu-204 به ایران به دلیل تحریم منتفی شد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2875
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 اسفند 1387, 3:23 pm
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

فروش Tu-204 به ایران به دلیل تحریم منتفی شد

پست توسط CAPTAIN PILOT » چهار شنبه 13 مرداد 1389, 2:26 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  Tu-204 
در نتیجه تحریم های برقرارشده بر ضد ایران از سوی آمریکا، یک معامله بزرگ روسیه و ایران برهم خورد.

این تحریم ها می توانند مانع پیشبرد هواپیمای مسافربری Tu-204 در بازار ایران شوند. روسیه قصد داشت چند فروند از هواپیماهای فوق الذکر را به ایران بفروشد اما وزارت امور خارجه آمریکا این معامله را بر هم زد چون صادرات فناوری مورد استفاده در موتورهای این هواپیما به ایران ممنوع است.

"کنستانتین ماکینکو" تحلیل گر مرکز بررسی استراتژی ها و فناوری ها می گوید:"این یک مسأله بزرگ برای صنعت هواپیما سازی روسیه شده است. ایران عملاً یگانه بازار از این نوع برای روسیه است. از دست دادن این بازار بمعنای ورشکستگی برنامه Tu-204 خواهد بود". قرارداد خریداری این هواپیما ها برای ایران نیز دارای اهمیت حیاتی است: در ماه ژوئن(خرداد) پرواز بخش بزرگی از هواپیماهای ایرانی به اروپا در رابطه با ملاحظات ایمنی ممنوع شد. هواپیما های دارای موتور های تازه می توانستند در این وضع کمک کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا ، روسیه را در مقابل یک انتخاب دشوار قرار داده است: مسکو یا باید بطور کامل از قرارداد مربوطه صرفنظر کند یا روشی را برای طفره رفتن از رعایت این ممنوعیت پیدا کند. با این حال" آلکساندر روبتسوف" مدیر کل شرکت "ایلیوشین فینانس کو" ادعا می کند راه برون رفت از این وضع وجود دارد. او می گوید:"ما پیشنهاد می کنیم هواپیما های دارای چنان موتور هایی صادر شوند که دارای طراحی مشابه بوده اما ضمناً دارای فناوری های امریکایی نباشند."«ریا نووستی»
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return
 

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”