بوی بد دود پژو 206

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

مدیران انجمن: Mohsen1001, RAHVAR, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

بوی بد دود پژو 206

پست توسط reza1985z » پنج شنبه 9 بهمن 1393, 5:13 pm

سلام
من یه 206 تیپ 2 دارم
چند وقته دودش بوی خیلی بدی میده ، یه بویی مثل بوی گوگرد!!!
دودش هیچ علامت خاصی نداره، نه آبیه نه خاکستری و نه سیاه
بردم موتورو تنظیم کردم بازم مشکلش برطف نشد، واشر سرسیلندرم تازه عوض کردم قبله عوض کردن واشر سرسیلندرم همین بو رو داشت
دوستان لطف کنید در این مورد منو راهنمایی کنید

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3804 بار
سپاس‌های دریافتی: 7611 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 11 بهمن 1393, 7:52 am

سلام
1- همیشه از یک پمپ بنزین بنزین میزنید ؟
یا جاهای مختلف شهر ؟
2- ماشین چند سال کار کرده ؟
3- تا حالا کاتالیست عوض کردین ؟
4- از روغن بنجل و آشغال هم ممکنه باشه چون بی کیفیته و زیاد بخار میشه و از طریق شیلنگ سیستم PCV میره توی منیفولد هوا و میره توی سیلندرها و میسوزه و بوی بد تولید میکنه
سیستم PCV بخارهای بنزین که از کنار رینگها رخنه میکنه به اتاقک میل لنگ و همچنین بخار روغن از اتاقک میل لنگ رو توسط یک شیلنگ میبره به منیفولد هوا تا بره توی سیلندرها و بسوزه و مصرف بشه
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
اگر موتور هم روغن سوزی داشته باشه (گشادیِ سیلندرها , خرابی رینگها و پیستونها ) پس از اون هم میتونه باشه .
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

New Member
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

Re: بوی بد دود پژو 206

پست توسط غلامحسین عرب زاده » شنبه 11 بهمن 1393, 4:48 pm

سنسور اکسیژنتو چک کن

New Member

پست توسط rahimfard » سه شنبه 15 دی 1394, 12:09 pm

سلام. من عین این مشکل را با 206 تیپ 5 نیم فول صفر مدل 1394دارم. سنسور اکسیژن هم عوض کردم.قطع نشد ولی شدت بو کمتر شد. به منم توصیه شد که اینبار بجای بنزین معمولی بنزین سوپر بزنم.اینا موتوراشون برای بنزین یورو 4 طراحی شده.بنزینی که فقط به کلانشهر های آلوده میدن.به شهرستانهای غیر کلانشهر نمیدن!!!! منتظرن هوای ما هم آلوده بشه بعدا بدهند. من امتحان میکنم

New Member
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط Mozaffari90m90 » دو شنبه 9 فروردین 1395, 9:30 pm

سلام دوست عزیز
206 من یک بار این اتفاق براش افتاد و اون دقیقا همون موقع بود که روغن موتور توتال ایرانی رو با توتال قوطی امارات عوض کردم. دوباره توتال قوطی ریختم مشکل حل شد .

ارسال پست

بازگشت به “مباحث فنی و تخصصی خودرو”