در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 فروردین 1396 22:53

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

صدای شرشر آب از پشت داشبورد 206

توسط totall » پنج شنبه 3 فروردین 1396 23:37

با سلام و احترام فراوان
لطفا و اگه بی ادبی نباشه زحمت بکشید بخونید و راهنمایی کنید اینجانب حقیر رو مسئله مرگ و زندگی خوده منه
4ماهی میشه که یه 206 مدل 85 گرفتم که موتورش مهرماه 95 با اجازه راهنمایی رانندگی تعویض شده و به گفته خوده فروشنده همه لوازم مصرفی تعویض و نو شده مشکل از جایی شروع شد که بخاری ماشین گرم نمیکرد که برای درست کردنش ترموستات ماشین و عوض کردم و یه ترموستات 89 درجه انداختم و رادیاتور و رادیاتور بخاریشم عوض کردم که اونو هم والو سبز به تاییدیه ایران خودرو بود نو انداختم تا اینکه از روی وسواسیتم روی دمای ماشین که هی تو ترافیک میرفت رو 97 درجه فن باز میکرد برمیگشت رو 92 درجه و تو جاده هم بین دمای 85تا 97 درجه مدام در حال نوسان بود تا اینکه حساس شدم و دیدیم شلنگ رادیاتور به منبع انبساط هوا میکشه که اون رو هم با نمونه اصلی که با مارک پژو سیتروئن بود همراه با منبع انبساط نو عوض کردم بعد از تعویض و به گفته خوده مکانیک هواگیری انجام شد و 50 50 ضد یخ با آب رادیاتور ریخت اما بعد از تعویض آب حس کردم صدای شرشر آب میاد از پشت داشبورد اومدم خونه و از اونجایی که خودم تا حدودی دست به آچار هستم بعد از خنک شدن ماشین یه دست از پیچ های رو سیلند و بخاری رادیاتور هوا گیری کردم صدا قطع شد تا 1روز بع دوباره صدارو شنیدم کاپوتو باز کردم دیدم پیچ هواگیری برنجی نشتی در حد 1 قطره در کل روز که به 2روزم نذاشتم بکشه فورا عوض کردم و عمل هواگیری رو دومرتبه انجام دادم اما برای تست ماشینو روشن کردم صدا نیود یه لحظه در حال روشن بودن ماشین به شلنگ بالایی رادیاتور شک کردم که نصفه بسته شده بود بسطشو شل کردم فشار اوردم اومد جلو که باعث شد شدیدا هوا وارد شد و فورا خاموش کردم قبل اینکه آمپر به 90برسه اما روز از نو روزی از نو مجبور به هواگیری شدم تمام مراحل و کامل انجام دادم اما مشکل صدا حل نشد و فقط فقط موقعی که آمپر به 89میرسه و زمان باز شدن ترموستات میشه صدا میاد و بعد از 3ثانیه صدا قطع میشه دیگه صدایی نمیاد صدا فقط و فقط زمان باز شدن ترموستات میاد چند تا مکانیک ندیده نظر دادن که واشر سوخته اما مطمئنم که واشر سرسیلندر نسوخته با تحقیقاتی که تو اینترنت کردم چون نه آب کم میکنه نه آب روغن قاطی میکنه که مثلا روغن دوغی رنگ بشه نه از اگزوز دود و آب میده نه درب روغن باز کردنی بخار تو ماشین هست و نه داغ میکنه ، زیر پای راننده هم خیس نمیشه از همه مهم تر اینکه کمپرسی هم وجود نداره(زمان سرد بودن و استارت زدن که توسط خودم و پدرم انجام دادیم آب منبع انبساطم قلپ قلپ نمیکنه و رنگ آب ماشین ثابت مونده تو این 3 ماه) با وجود این موارد میخوام ببینم مشکل کار از نظر شما کجا بوده و ایا عیب و ایرادی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
البته اینم بگم که ترموستاتو عوض کردنی مکانیک دورش چسب مزدا زد که بعد نصب چسب بیرون زد منم چسب بیرون زده رو با انگشتم مرتب دور هوزینگ مالیدم و خشک شد حالا درب کاپوتو بالا میزنم میبینم که اثری از چسب نیست نه رو هوزینگ و نه بعضی از قسمت های لای هوزینگ که کنده شده میتونه از ترموستات باشه؟؟؟؟؟؟میگن رادیاتور بخاری جدیدا لوله مستقیم هستش باید گرم گرم هواشو گرفت؟
پریروز دریچه بخاری رو روی قسمت آب بردم در واقع بخاری و بستم حالت کولر گذاشتم صدایی نشنیدم دیگه
دیوانم کرده نمیدونم مشکل کجای کاره ممنون میشم نظرکارشناسی و تخصصیتونو بدونم  تمام مراحل بالا و هواگیری ها در حالت سرد موتور و بعد از گذشت حداقل 10 ساعت خاموشی ماشین انجام دادمو هیچ موقع هم دما از 95 بالاتر نرفته
ببخشید اگه سرتونو درد آوردم

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3092

تشکر کرده: 2438 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: صدای شرشر آب از پشت داشبورد 206

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » جمعه 4 فروردین 1396 08:02

سلام و خوش آمد به شما
در تاپیک زیر پاسخ دادم
topic-t2291-60.html
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا