در اين بخش مي‌توانيد کليپ و تصاوير زيباي خودرو را مشاهده کنيد
Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

مقايسه فني دوو سي يلو و پژو 206

توسط Farhad3614 » جمعه 26 اسفند 1384 03:02

طرح خارجي :

طرح خارجي (( پژو 206 )) كه اتومبيلي 5 در و هاچ بك است ، طرحي با خطوط نرم در طرفين بوده كه از چرخهاي جلو آغاز شده و تا قسمت پشت ادامه دارد

چراغهاي جلو بيشتر شبيه دو چشم بوده كه اين حالت به همراه خطوط روي كاپوت تركيبي مناسب تر بوجود آورده است . مهمترين بخش 206 گلگير هاي جلوي آن بوده چرا كه

طرفين خودرو يعني درها و ديواره هاي جانبي تحت تاثير حالت ظاهري همين بخش هستند .

طرح خارجي (( دوو سي يلو ))  در سال 1995 و پس از تغييرات اساسي در مدل (( ريسر )) كامل شده . طراحي جلوي (( سي يلو )) زيبا و درخور توجه و حالت چراغهاي جلو

برآمدگي ها و خطوط محدب روي كاپوت از يك سو و طرح سپر و موقعيت قرارگيري دو پروژكتور در زير آن از سوي ديگر به جذابيت اين اتومبيل كمك مي كند . طراحي

طراحي نامناسب عقب در خودرو كه باعث كاهش ديد در حركت رو به عقب خودرو نشان از يك ناهماهنگي كلي دارد .

هردو خودروي 206 و سي يلو مجهز به چراغ مه شكن روي گلگيرهاي جلو بوده   در طرفين هر دو خودرو نوارهاي محافظ جانبي روي بدنه نصب

شده كه در سي يلو عملا فاقد كارآيي است ، از سوي ديگر وجود حاشيه ، مشكي روي شيشه جلو سي يلو در قسمت پشت آينه داخل موجب جلوگيري از نفوذ نور خورشيد به

داخل اتومبيل مي گردد ، كه 206 در اين مورد ضعف دارد .

طرح ، فضاي داخلي و تجهيزات :

در خودروي 206 قسمت داخلي درها در امتداد برجستگي جلو داشبورد ، تحدب يافته تا ضمن برخورداري از طرحي يكنواخت با ساير نقاط بتوان از آنها بعنوان تكيه گاه دستها

نيز استفاده كرد . در كل طراحي و كيفيت اجزاي داخلي 206 بعنوان يك اتومبيل روز ، خوب و رضايت بخش است .

فضاي داخلي سي يلو درحد قابل قبول است و در مسافتهاي طولاني صندلي هاي جلوي آن خستگي زيائي براي سرنشينان جلو ايجاد نمي كنند ولي عقب خودرو فاقد فضاي مناسب

براي پاي سرنشينان است و همين امر موجب نارضايتي سرنشينان عقب مي گردد. سي يلو داراي فرمان هيدروليك و نشان دهنده ها و كليد هاي فرامين قابل دسترسي براي

راننده است .

كليه شيشه هاي سي يلو مجهز به بالا بر برقي بوده ولي در 206 فقط شيشه هاي جلو به بالابر برقي مجهز هستند . هر دو خودروي مورد مقايسه داراي كولر ، قفل مركزي

شيشه هاي رنگي ، چراغ نقشه خوان سقف ، دور سنج موتور و ساعت هستند . سي يلو داراي چهار بلندگو در جلو و عقب ولي 206 فقط دو بلندگو عقب دارد . در عوض 206

تايمر چراغ سقف دارد اما سي يلو فاقد آن است .

آزمايش حركت برروي جاده :

فنرها و كمك فنرهاي سي يلو تا حد زيادي ضربات حاصله از دست اندازها و ناهمواري هاي خيابان را كمتر به داخل اتاق منتقل مي كنند . از نظر ايمني پژو 206 بخاطر داشتن

سازه اي ويژه مي تواند در تصادفهاي روبرو ، از هر طرف بدنه 5/4 تن فشار را تحمل كند.  206 مجهز به سيستم قطع سوخت در مواقع واژگوني خودرو است . در ساخت

سي يلو نيز از ورقه هاي آهن قطورتر نسبت به پژو 206 استفاده شده و سپرها نيز به شكل مناسبي ضربه را جذب مي كنند ، عملكرد كمربند هاي جلو و عقب كاملا

رضايت بخش و مقاومت بدنه از طرفين و از جلو در اثر ضربات ناشي از تصادف در حد استاندارد جهاني است .

كلام آخر:

اگر به شتاب زياد, هند لينگ مناسب وخصوصيات اسپرتي اهميت مي دهيد ,206انتخاب مناسبي است ولي اگر قدرت وراحتي نسبي خودرو , فراواني وقيمت مناسب لوازم يدكي برا ي شما اهميت دارد وزياد اهل سريع رانندگي كردن نيستيد , سي يلو انتخاب بهتري است.

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 29 اسفند 1384 02:41

Farhad3614, ممنون

این شبیه مقاله مجله ماشین در مورد مقایسه این دو خودرو بود مال شاید حدود 5 سال پیش.

با این قسمتها اصلا موافق نیستم:

ولي اگر قدرت وراحتي نسبي خودرو , فراواني وقيمت مناسب لوازم يدكي

از نظر قدرت 206 های 1600 سی سی که دیگه بر همگان واضح است که در چه سطحیه که سیلو با موتور 1500 و 8 سوپاپ به هیچ وجه تاب مقابله با اون رو نداره.
از نظر راحتی هم که سیلو به راحت نبودن داخلش مشهوره چه جای پای سرنشینان عقب و چه طرح صندلیهاش (ما 7 ساله که سیلو داریم و بدون تجربه نگفتم)
اتفاقا قیمت لوازم یدکیهای سیلو هم گرون شده اگر هم ارزون باشه اصلی نیست ولی در کل واقعا ماشین عالی ای است رانندگی باهاش لذت بخشه بخصوص نرمی ماشین و زیاد بودن ضریب دنده هاش.

ببخشید، جسارت کردم :-o

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohsen1001 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » دوشنبه 29 اسفند 1384 02:54

mohsen1001,
:) نه خواهش میکنم
نظر شخصی من اینه که من سیلو به 206 ترجیح میدم از نظر ظاهری شیکتره و فکر میکنم قطعات امریکایش بشه گیر اورد
حق با شماست از نظر کونسول جلو مشکل داره یکم ولی در کل یکم بهش برسی به نظرم از 206 خیلی بهتره

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 29 اسفند 1384 03:15

Farhad3614, حرف شما درسته ولی 206 تنها مشکلش نداشتن صندوق است و کمی هم خشک بودنش البته بخاطر حالت اسپرتی که داره ولی عوضش کوهی از امکانات و شتاب و قدرت نسبت به سیلو بیشتر داره (البته منظورم تیپ5و6 است).

ولی اگه سیلو امکانات 206 را داشت جدا بینظیر بود  :(

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohsen1001 تشکر کرده اند:
Mahdi1944

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1065

تاريخ عضويت

يکشنبه 28 اسفند 1384 14:04

زیر آسمون خدا

آرشيو سپاس: 439 مرتبه در 147 پست

توسط آرمان » جمعه 11 فروردین 1385 21:00

Farhad3614 نوشته است:mohsen1001,
:) نه خواهش میکنم
نظر شخصی من اینه که من سیلو به 206 ترجیح میدم از نظر ظاهری شیکتره و فکر میکنم قطعات امریکایش بشه گیر اورد
حق با شماست از نظر کونسول جلو مشکل داره یکم ولی در کل یکم بهش برسی به نظرم از 206 خیلی بهتره

فرهاد عزیز
پژو 206 یکی از موفق ترین اتومبیل های جهان به شمار می رود
و بسیار به نظرم عجیب است که طراحی شیک و آیرودینامیکی
پژو دویست و شش رو به طراحی درجه چندم دوو سی یلو که
در طراحی واقعاً اشکال داره ترجیح می دین.
قسمت عقب و قسمت جلوی این اتومبیل (سی یلو) مثل همون
سمند خودمون اصلاً هماهنگی ندارن...اصلاً....در ضمن موتور
سی یلو بسیار ضعیفه.... :eek:

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1001 » شنبه 12 فروردین 1385 01:34

آرمانجان اینقدر ها هم که شما میگین سیلو بد نیست. اتفاقا موتورش با وجود حجم 1500 ولی خوب شتاب و قدرتی داره شاید بخاطر بهره مند بودن از یکگیرباکس با ضرایب بالا که این امکان رو به شما میده که دنده ها را تا سرعت بیشتری پر کنید. ما خودمون 7.5 سال است که سیلو داریم و خیلی هم ازش راضی هستیم.

در ضمن نرمی و پایداری ای که سیلو در حین رانندگی داره قابل مقایسه با 206 نیست و همچنین نرمی فرمون.

206 های تیپ 2 در مقابل سیلو که اصلا حرفی برای گفتن ندارن ولی تیپ های 5و6 واقعا ماشینهای بی نقصی هستند و عالی :D

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » شنبه 12 فروردین 1385 02:46

آرمان,
منم با صحبت شما موافقم اما بقل آقا محسن سيلو ما هم داريم ازش راضي هستيم ولي درسته 206 تيپ 5 از نظر شتاب خيلي بهتره اما نظر من اينکه اگه سيلو کنسول جلوش مقداري آزادتر بود منظورم برادي فضا براي جلو ي پا ديگه نقصي نداره الان هم که قطعات آمريکاييش ميشه پيدا کرد
از 206 خيلي بهتره بجز تيپ 5.6 که از نظر موتوري خيلي فرق دارن در کل ماشين نرمي هست
و اين نظر منه و نظر شما هم قابل قبول است :o

Major I

Major I

نماد کاربر
285

تاريخ عضويت

دوشنبه 17 بهمن 1384 22:46

بغل خونه همسايمون

آرشيو سپاس: 28 مرتبه در 17 پست

توسط arian » شنبه 12 فروردین 1385 11:24

دوستان ضمن احترام گذاشتن به نظرات شما
به نظر من اگه فضاي داخل سي يلو براي سرنشينانت مقداري بزرگتر بود براي ايران بهترين ماشين ميتونست باشه
گرچه الان هم يك ماشين خوب هست ولي طرفداران خاص خودشو داره.
بنظر من براي مسافرت سي يلو بهترين گزينه است.
تا حالا به معني کلمه مادر دقت کردي

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

يکشنبه 25 اسفند 1387 23:37

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

Re: مقايسه فني دوو سي يلو و پژو 206

توسط نيما خيام » دوشنبه 26 اسفند 1387 00:33

خدمت اساتيد محترم عرض كنم كه ما تو سال 77 يه دوو سي يلو مدل 77 خريديم.تا حالا فقط  48000 تا كار كرده(ماشينو كيف كردي؟)به همه چيز دوو هم واردم چونكه دوستم تعميركار دوو هستش.اصلا پرشيا زمونيكه دوو در مي اومد وجود نداشت.بعد از چند سالي كه دوو دراومد ايران خودرو مشغول شد به طراحي پرشيا.شما بايد متوجه باشين كه موتور دوو GM هستش.موتور آمريكايي يعني دنيا.يعني بي نهايت.تعريف نميكنم واقعيتو ميگم(واقعيت تلخه مگه نه؟؟؟) اصلا موتور پرشيا و 206 در مقابل كم خرج بودن موتور دوو عددي نيستن.(خدا وكيلي كي تا حالا از موتور دوو ناراحتي كشيده؟)ما كه خيلي راضي هستيم. به نظر من عيبهاي دوو دو تا هستن:اولي ضعيف بودن ترمز تو سرعتهاي بالا كه من تحقيق كردم ديدم كه با 200 تومن مشكلش كاملا برطرف ميشه(با تعويض بوستر هاي ترمز) و دومي هم كه كم بودن فضاي سرنشينان عقب(نه كه 206 خيلي گشاده؟).شما حداقل وقتي كه در مورد دوو حرف مي زنين يه كمي انصاف داشته باشين.من نميگم دوو ماشين توپي هستش ولي حداقل تو كلاس و رده قيمت خودش از خيلي از ماشينهاي ساخت داخل سرتره.خدا وكيلي اينL90  كه همه ميگن يا اون ريو يا اون سمند آشغال چي دارن؟(دوستم امروز مي گفت 9 روزه كه يه سمند خريديم ديديم كه گيربوكسش داره صدا ميده رفتيم نمايندگي گفتن كه گيربوكسشو بايد باز كنيم!)  نه واقعا چي دارن؟اين دوو سي يلو كه همه تو ايرون سوار مي شن طراحي 1995 هستش ولي آقايون كه از پرشيا و 206 حرف مي زنن همش طراحي 2000 به بالا هستن.آهاي اونايي كه دوو سوار ميشن مگه تو دفترچه راهنماي دوو  ترمز ABS و ايربگ فرمان رو نديديد؟انصافتون كجا رفته؟اين بي پدر ومادرها اونارو كار نذاشتن.همين پرشيا پرشيا كه مي گين ايران خودرو 7 يا 8 ساله كه داره اونو مي زنه ولي هنوز نتونسته يه ترمز ABS  رو اون كار بزاره.مگه مدلهاي جديده دوو رو نديدين؟ آدم بايد اول مطالعه داشته باشه بعد بياد اينجا اظهار نظر كنه.مدلهاي پايه كه الان دوو داره ميزنه همش ترمز ABS دارن چه برسه به EBD و غيره.اصلا كي تا به حال فنر بندي دوو رو تو ماشيناي ايروني ساخت داخل ديده.آقايوني كه دارن از 206 تيپ 3 و 4 و هر تيپ ديگه اي حرف ميزنن بايد حداقل بدونن كه اين تيپها مال سال 2005 و به هد هستش ولي طراحي دوو اسپيرو و سي يلو و ريسر همه مال سال 95 و قبل از اون هستش.شما برين دوو هاي مدل جديد رو ببينين بعد بياين اينجا اظهار عقيده كنيين.اصلا مدلهاي جديد دوو رو كه من ديدم 206 كه هيچ به مگان ميگن دكي!البته قيمت جهاني اونا همه تو يه رنج هستن ولي دوو چونكه از تكنولوژي جنرال موتور بهره ميبره يه سرو كله از اونا بالاتره.شرمنده خستتون كردم ولي در كل بگم دوو تو محدوده قيمت كنوني از خيلي از ماشينهاي همدوره خودش مثل 206 و 405(ماشين عهد بوق) و پرشيا و ريو و لوگان بهتره.اينو واقعا ميگم

reza 7 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب نيما خيام تشکر کرده اند:
big-man

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » دوشنبه 26 اسفند 1387 02:22

تاریخ این پست مال سال 1384 و چند روز دیگه میریم تو سال 1388 ، ارزش زنده کردن نداشت ولی گذشت اون زمان که سیلو ماشین بود

اون زمانی که دوو به خاطر محصولات آشغال و بی کیفیتش ورشکست شد ، هیوندا که خودش سمبل آشغال سازی شرق آشیا حساب میشد

تونست خودشو تو بازار نگه داره و به وضعیت دوو دچار نشه حالا شما اومدی بعد 15 سال از چی دفاع می کنی ؟

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 اردیبهشت 1388 22:58

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط why not » پنج شنبه 3 اردیبهشت 1388 23:10

سلام داداش
ببین منم تازه عضو شدم تا جواب شما را بدم
درسته این مساله بر میگرده به 4 سال پیش ولی بدون اصلا 206 و سیلو با هم تو دوتا کلاس مختلفن.پس چرا با هم مقایسه بشن؟
ولی از لحاظ هزینه نرمی  راحتی استحکام اصلا سیلو 15 سال پیش باج نه تنها به 206 بلکه به بقیه ی ماشین های اسباب بازی دیگه فرانسه(ایران) نمیده
فرانسه بره شامپاینشو 2.5 برابر قیمت اصلیش قالب مردم کنه.خوب خودتم میگی عزیزم این شرکت ورشکسته( و همینطور هییوندا) و البته تویوتا هم الان داره ضرر میده -تونسه تو امریکا فروش کنه
ولی ایرانی ها کلا برای کیفیت پول نمیدن برای اسم پول میدن (مارک) خوب شاید بعضا اینجور ارضا میشن

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 دی 1388 15:56

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط farzad4600 » چهارشنبه 9 دی 1388 16:12

سلام به همه ی ماشین بازا
حدود 8.5 تا 9 میلیون دارم موندم بین پراید  و دوو سیلو یا 206 دسته دوم
کممممم.........ک
نگرانیم از خرج کردن واسه قطعات دوو  و 206 هست البته تمیز باشه خوب ......

بعدي

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان