کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. جهت استفاده از تمامی امکانات سایت باید عضو شوید. جهت عضویت اینجا را کلیک کنید.

مرکز انجمنهاي تخصصي
امروز يکشنبه 31 فروردین 1393 14:27
Payment24

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است

ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 
نويسنده محتواي پيام
پستارسال شده در: جمعه 24 اسفند 1386 14:47 
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 24 اسفند 1386 14:36
تشکر کرده اید: 0 مرتبه
سلام
من یه 206 اتوماتیک دارم وقتی زیاد توی ترافیک میمونم گیربکسم قاطی میکنه و فقط روی دور موتور بالا دنده عوض میکنه مثلا حدودای 5 ، تو این حالت سیستم دستی هم درست کار نمیکنه یعنی دنده هارو نشون میده ولی درست عوض نمیکنه، مثلا از 1 به 2 نمیره تا گاز بدم و خودش بره رو 2 ولی از 2 به 1 میره یعنی دنده هارو زیاد نمیکنه و فقط کم میکنه! دمای آب هم خیلی میره بالا حدودای 100 میشه
وقتی اینجوری میشه اگه یه 20 دقیقه خاموش کنم ماشینو دوباره روشن کنم درست میشه
مشکل از کجاست!؟
متشکرم

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 24 اسفند 1386 17:42 
Captain
Captain
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: شنبه 11 شهریور 1385 19:40
تشکر کرده اید: 1319 مرتبه
masoud9x, دوست گرامي

با توجه به اينکه گيربکس در دور بالا دنده عوض ميکنه ، باحتمال خيلي زياد گيربکس شما روغن کم داره و در دور پايين فشار روغن باندازه اي نيست که بتونه دنده رو عوض کنه.

بهتره اول روغن گيربکس رو چک کنيد.

توجه داشته باشيد که روغن گيربکس اتوماتيک، بر خلاف روغن موتور بايستي در حالت موتور روشن اندازه گيري بشه.

اندازه گیری روغن موتور گیربکس اتوماتیک در حالت موتور خاموش، حجم روغن را بیش از اندازه واقعی به شما نشان خواهد داد.

در صورت امکان نتیجه را اعلام کنید.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 24 اسفند 1386 18:35 
Commander
Commander
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15
تشکر کرده اید: 1098 مرتبه
masoud9x عزیز

متاسفانه بعضی از گیرباکس های 206 اتومات این مشکل را دارند ، چند نفر فقط خود من دیدم که میگفتند ماشین که کمی کار میکنه و اصطلاحاً گرم میشه دنده دیر عوض میشه .

اینجا 2 حالت پیش میاد :

1- اینکه گیرباکس شما مشکل داره و باید به نمایندگی مراجعه کنید ، یه نفر همین مشکل را داشت نمایندگی کل گیرباکس را براش عوض کرد.

2- اینکه این حالت کاملا طبیعی است به این شرط که شما با ماشین غالباً پرگاز برونی ، و دور موتور را تا بالا ببری ، اگه گاز رو تخته کنی خود گیرباکس دیر دنده رو تعویض میکنه.

حالا چرا گفتم طبیعیه ؟ چون گیرباکس 206 بگونه ای طراحی شده که کاملا هوشمند هست ، یعنی در دقایق اولیه رانندگی شما نوع راندن شما رو بررسی میکنه ، مثلا چقدر گاز میدید ، معمولا دوست دارید در چه دوری دنده عوض بشه و ...

بهمین خاطر اگه پرگاز رانندگی کنید اونم فکر میکنه که نوع رانندگی شما اینگونه هست و سعی میکنه خودش رو با شما وفق بده و دنده رو دیر عوض میکنه.

موفق باشید :razz:

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: جمعه 24 اسفند 1386 18:37 
New Member
آفلاين

Achilles و Mohsen1001 عزیز  از راهنمایی شما بسیار متشکرم
این حالت قبلا هم پیش اومده بود دفعه قبل همینطور میشد و علاوه بر این مشکل موقع دنده عوض کردن هم میکوبید که بردم نمایندگی کل گیربکس رو عوض کردند ولی بازهم این مشکل پیش اومده!
حدودا 2 ماه پیش هم بردم نمایندگی برای همین مشکل یه سری تست جاده انجام دادن و گفتن گیربکس سالمه فقط مثل اینکه حافظه ecu یا یه همچین چیزایی رو بازخوانی کردند و برنامه جدید بهش دادن.
مشکل به نوع رانندگی که فکر کنم بستگی نداره با توجه به از کار افتادن وضعیت دستی! ولی هم سطح روغن و هم نوع رانندگی خودم رو چک میکنم این دفعه!
بازهم از هر دوی شما متشکرم

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 25 اسفند 1386 01:10 
Major
Major
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 28 مهر 1385 13:51
Achilles جان ، اولين باره که مي شنوم يکي ميگه روغن گيربکس اتوماتيک کم ميشه .
اين روغن ها ( هيدروليک ) به هيچ وجه راه فراري ندارند و گرماي گيربکس هم کمترين اثري روي مقدار اون نمي زاره .
دوست خوبم در اين گيربکس ها سوپاپي به نام مدولاتور وجود دارد که در صورت خرابي فشار روغن افت شديد کرده و سبک شدن دنده در حالت دورهاي بسيار بالا اتفاق مي افتد ، به احتمال بسيار زياد عيب از همين سوپاپه .

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

گویند به همه مردم عالم گله خویش
                                پیش كه روم من كه ز عالم گله دارم

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 25 اسفند 1386 09:21 
Captain
Captain
نماد کاربر
آفلاين

sir.mohammad نوشته است:
Achilles جان ، اولين باره که مي شنوم يکي ميگه روغن گيربکس اتوماتيک کم ميشه .
اين روغن ها ( هيدروليک ) به هيچ وجه راه فراري ندارند و گرماي گيربکس هم کمترين اثري روي مقدار اون نمي زاره .
دوست خوبم در اين گيربکس ها سوپاپي به نام مدولاتور وجود دارد که در صورت خرابي فشار روغن افت شديد کرده و سبک شدن دنده در حالت دورهاي بسيار بالا اتفاق مي افتد ، به احتمال بسيار زياد عيب از همين سوپاپه .

اینطور نیست که روغن هیچ راه فراری نداشته باشه.
با خراب شدن یک کاسه نمد، روغن میتونه براحتی فرار کنه.

در ضمن گرما هم روی عمکرد گیربکس تاثیر منفی داره، کما اینکه در بعضی از گیربکسهای اتوماتیک مثل گیربکس کادیلاک رادیاتور روغن وجود دارد. ( اطلاعی از 206 ندارم)

در هر صورت باحتمال زیاد این مشکل باید از افت فشار روغن باشه که علتهای زیادی میتونه باعث این مشکل بشه، از جمله :

درست عمل نکردن یک سوپاپ
ضعیف شدن پمپ روغن
گرفتن آشغال در مسیر روغن
گرما
و ...

اما با توجه به اینکه این مشکل در ترافیک برای شما اتفاق میفته، باحتمال 99% این مشکل از گرم شدن روغن گیربکس ناشی میشه کما اینکه در اکثر 206 ها درجه
آب توی ترافیک بالاتر از 90 میره که این طبیعی نیست و بنظر من باید از دیر عمل کردن سنسور فن رادیاتور باشه.

اگه من جای شما بودم این کارو میکردم، نخست اینکه یک تست ساده میکردم .

و آن تست ساده :

شما میتونید با باز کردن ترموستات ماشین، گرمای موتور رو پایین تر از حد استاندارد نگه دارید، پس بدون هیچ نگرانی به یک مکانیک خوب مراجعه و ماشین را در مدتی بسیار کوتاه و با هزینه کم، بدون ترموستات تحویل بگیرید.

مدتی در این حالت، مشکل را زیر نظر بگیرید.

در صورت برطرف شدن مشکل نظریه ما درست از آب در آمده.

حال تنها کار شما، بهبود سیستم خنک کننده ماشینه که این شامل بازدید رادیاتور، سنسور فن رادیاتور و ترموستات میشه.

زیاد هم پیش این نمایندگیها نرید که تنها کار ایشان خرج تراشی بیجا و خالی کردن جیب من و شماست
باید در اون نمایندگی رو که بجای برطرف کردن مشکل، هزینه یک گیربکس نو را به مشتری تحمیل میکنه رو گل گرفت

خوب شد نگفتن ماشینتونو باید نو کنید !!!

پیروز باشید.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 25 اسفند 1386 13:52 
New Member
آفلاين

اتفاقا امروز اب رادیاتور رو چک کردم  تقریبا خالی شده بود
برای اطمینان بیشتر اون تست شما رو هم انجام میدم، فقط اون ترموستات رو اگر بردارم  دوباره بعد از تست کردن باید برش گردونم سر جاش یا کلا برش دارم؟
بعد اگه یه تعمیرکار خوب که به اتومات  هم وارد باشه میشناسید معرفی کنید چون واقعا الان دیگه نمیشه هر جایی رفت! مثلا دفعه پیش برای جلو بندیش که فرمونش میزد گفتم نبرمش نمایندگی بردمش یه تعمیرگاه توی دولت، 350 تومان خرج رو دستمون گذاشت هیچ فرقی هم نکرد! بعدش یکی بهم گفت چرخاش بالانس نیست بالانسشون کردم درست شد کامل !
یه سوال دیگه! اون روغن گیربکس رو خودم میتونم چک کنم یا اونم باید تعمیرکار چک کنه؟ کجا هست اصلا؟ چون امروز میخواستم چکش کنم پیداش نکردم تو دفترچه راهنماش هم چیزی ننوشته!
اون نمایندگی هم مثلا نمایندگی مرکزی ایران خودرو بود اصلا معلومم نیست واقعا دفعه پیش گیربکس رو عوض کردن یا نه؟!.....
متشکرم

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: شنبه 25 اسفند 1386 14:38 
Captain
Captain
نماد کاربر
آفلاين

masoud9x, دوست گرامي

قبل از تست، آب رادياتور را پر کنيد و مشکل را زير نظر بگيريد. چون احتمال داره گرم کردن ماشين شما بعلت کمبود آب بوده باشه.

در صورت ادامه مشکل، ترموستات رو بطور موقت از مدار خارج کنيد و بعد از گرفتن نتيجه، به حالت اول برگردونيد.

اين تست بغير از کم جون شدن بخاري ماشين، هيچ ضرر ديگري نداره.

قيمت تعمير کامل جلوبندي 206 ، حدود 160 هزار تومنه نه بيشتر.

گيج روغن توي کاپوت بصورت ميله اي دراز که سر آن جاي انگشت براي کشيدن بيرون داره هست.

توجه داشته باشيد که گيج روغن دوتا، يکي مربوط به موتور و ديگري مربوط به گيربکسه.

من تعمييرگاه خودمو بهتون معرفي ميکنم که ممکنه در بعضي موارد کمي گرونتر حساب کنن، ولي حداقل ميدونم دزد نيستند:

خ شريعتي جنب پارک کودک قلهک، انتهاي خيابان شهيد کدويي

اسمشو بخاطر ندارم ولي بالاش نوشته تعميرات تخصصي 206
با اينکه تعميير گيربکس اتومات کار حساسيه، ولي فکرکنم بتونن از عهدش بر بيان

ولي مسئوليتش پاي خودتون.

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
 موضوع پست:
پستارسال شده در: دوشنبه 30 اردیبهشت 1387 23:03 
New Member
آفلاين

تاريخ عضويت: جمعه 27 اردیبهشت 1387 15:08
دوست عزیز سلام.بنظرمن ایرادازECUگیرباکسشماست.بایک متخصص دیاگ برای پیکربندی واحتمالا پاک کردنFAULTCODEهای گیرباکس اتوماتیک مشورت کنید.اگرخواستیدمیتوانم بهتون معرفی کنم

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
پستارسال شده در: پنج شنبه 10 شهریور 1390 21:00 
Major I
Major I
نماد کاربر
آفلاين

تاريخ عضويت: دوشنبه 18 تیر 1386 21:45
تشکر کرده اید: 3195 مرتبه
با سلام به دوستان
من یک پژو 206 اتومات دارم که مدتی است ناگهان ضربه ای می زند و چراغ Sport+Snow باهم روشن می شود. به نمایندگی مراجعه کردم و با دستگاه عیب آن ressure regulating مشخص شد ممنون خواهم شد اگر مرا راهنمایی کنید. اگرچه نمایندگی هنوز عیب آنرا تشخیص نداده!

خلیج فارس = الخلیج الفارسی = Persian gulf

بالا
 مشخصات  
تشکر کرده اید  
>
نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  
ارسال مبحث جديد پاسخ به موضوع  [ 10 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت تنظیم شده است