در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد
Major II

Major IIno avatar
پست ها

102

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 11 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 مرداد 1389 15:45

آرشيو سپاس: 922 مرتبه در 100 پست

اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A

توسط HGhana » شنبه 14 مرداد 1391 21:31شرکت بوئینگ در 28 ماه جولای ، اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A متعلق به نیروی دریایی و تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا را در حالیکه تا پایان مرحله توسعه ای این طرح 6 ماه باقیمانده است، به انجام رساند.
مدیر این طرح در دفتر فرماندهی سامانه های هوادریا و هواپیماهای رزمی بدون سرنشین نیروی دریایی ایالات متحده می گوید: با انجام پرواز یک ساعته آزمایشی این هواپیما در تاسیسات بوئینگ واقع در اورگان شرقی، نیروی دریایی قادر خواهد بود تا آزمایشات عملیاتی این هواپیما را در ماه آگوست آغاز نماید.
هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A که 61 کیلوگرم (135 پوند) وزن دارد، از دو سکان عمودی برخوردار است و بعنوان جایگزین هواپیمای بدون سرنشین Scan Eagle که 20 کیلوگرم وزن دارد و از سال 2004 در خدمت نیروی تفنگداران دریایی آمریکا بوده، ساخته شده است. طراحی این هواپیما بگونه ای است که بطور قابل توجهی از ظرفیت بار بیشتری برخوردار شده و براحتی می تواند وسایل مراقبتی بزرگ را با خود جا به جا نماید. این هواپیما همچنین از سامانه مشترک پرتابگر و قلابهای بازیابی برخوردار می باشد.

RQ-21A اولین بار در ماه آگوست سال 2007 میلادی رونمایی گردید و در سال 2010 از میان 3 رقیب، موفق به اخذ قراردادی با تاخیر طولانی گردید.

نیروی دریایی و تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا اکنون در حال برنامه ریزی جهت خرید 36 سامانه هواپیمای بدون سرنشین کوچک رزمی که هر کدام شامل 5 فروند از این نوع هواپیماها است، می باشند. از این میان سهم نیروی دریایی 4 سامانه در نظر گرفته شده است.

در حالیکه برنامه توسعه ای این هواپیما همچنان ادامه دارد، شرکت بوئینگ در یک اقدام زود هنگام، نمونه تجاری این وسیله را بمنظور آزمایشات مربوطه به نیروی دریایی آمریکا تحویل نموده است. شش ماه پیش، اولین فروند در پایگاه دریایی تونتینین پالمز در کالیفرنیا، به خدمت گرفته شده است.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HGhana تشکر کرده اند:
Mahdi1944, zzvf, C.A.D.I.L.L.A.C, Ghost Rider, hany, Shahryar, apadana11, CAPTAIN PILOT, kayvan6079, Qaher1406, Mohammad.Jafar, Mehrab373, كيارش, FREE MAN, A3eman, dolphine, Shahbaz, reza4087

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان