اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي بدون سرنشين به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 102
تاریخ عضویت: چهار شنبه 27 مرداد 1389, 4:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 9 بار
سپاس‌های دریافتی: 841 بار

اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A

پست توسط HGhana » شنبه 14 مرداد 1391, 10:31 pm

 تصویر 

 [FONT=Tahoma,sans-serif]شرکت بوئینگ در 28 ماه جولای ، اولین پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A متعلق به نیروی دریایی و تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا را در حالیکه تا پایان مرحله توسعه ای این طرح 6 ماه باقیمانده است، به انجام رساند.   [FONT=Tahoma,sans-serif]مدیر این طرح در دفتر فرماندهی سامانه های هوادریا و هواپیماهای رزمی بدون سرنشین نیروی دریایی ایالات متحده می گوید: با انجام پرواز یک ساعته آزمایشی این هواپیما در تاسیسات بوئینگ واقع در اورگان شرقی، نیروی دریایی قادر خواهد بود تا آزمایشات عملیاتی این هواپیما را در ماه آگوست آغاز نماید.   [FONT=Tahoma,sans-serif]هواپیمای بدون سرنشین RQ-21A که 61 کیلوگرم (135 پوند) وزن دارد، از دو سکان عمودی برخوردار است و بعنوان جایگزین هواپیمای بدون سرنشین Scan Eagle که 20 کیلوگرم وزن دارد و از سال 2004 در خدمت نیروی تفنگداران دریایی آمریکا بوده، ساخته شده است. طراحی این هواپیما بگونه ای است که بطور قابل توجهی از ظرفیت بار بیشتری برخوردار شده و براحتی می تواند وسایل مراقبتی بزرگ را با خود جا به جا نماید. این هواپیما همچنین از سامانه مشترک پرتابگر و قلابهای بازیابی برخوردار می باشد.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]RQ-21A اولین بار در ماه آگوست سال 2007 میلادی رونمایی گردید و در سال 2010 از میان 3 رقیب، موفق به اخذ قراردادی با تاخیر طولانی گردید.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]نیروی دریایی و تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا اکنون در حال برنامه ریزی جهت خرید 36 سامانه هواپیمای بدون سرنشین کوچک رزمی که هر کدام شامل 5 فروند از این نوع هواپیماها است، می باشند. از این میان سهم نیروی دریایی 4 سامانه در نظر گرفته شده است.  
 [FONT=Tahoma,sans-serif]در حالیکه برنامه توسعه ای این هواپیما همچنان ادامه دارد، شرکت بوئینگ در یک اقدام زود هنگام، نمونه تجاری این وسیله را بمنظور آزمایشات مربوطه به نیروی دریایی آمریکا تحویل نموده است. شش ماه پیش، اولین فروند در پایگاه دریایی تونتینین پالمز در کالیفرنیا، به خدمت گرفته شده است.  
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “هواپيماهاي بدون سرنشين”