وادي السلام با قدمتي به درازاي 2500 سال

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: abdolmahdi, رونین, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4175 بار
تماس:

وادي السلام با قدمتي به درازاي 2500 سال

پست توسط ganjineh » چهار شنبه 28 بهمن 1388, 3:55 pm

[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]  [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif]قبرستانوادي السلام که در شمال شهر نجف و حرم مطهر امير المومنين(ع ) قرار گرفته،مرقد پيامبران حضرت هود (ع)،حضرت صالح (ع)، مقام امام زمان (عج ) وآرامگاه شخصيت هاي بزرگ شيعه را در خود جاي داده است .
به گزارش ايرنا، تاريخ پيدايش اين قبرستان به پيش از زمان بوجود آمدن شهر نجف بر مي گردد و پيشينه و فضائلش فراتر از حد است .
بنابه فرمايشات امير المومنين و امام صادق (ع ) در اين سرزمين، ارواح مومنيندسته دسته با يکديگر صحبت مي کنند و هر مومني در هر جايي از زمين بميردخداوند روحش را به وادي السلام مي برد.
در اين قبرستان، ساختماني کوچکبا گنبدي متمايز از ديگر بناهاي قبرستان ، ضريح کوچکي را در خود جاي دادهاست که داخل آن قبور مطهر حضرت هود (ع) و حضرت صالح (ع ) قرار دارد .
حضرتهود در ميان قوم عاد مبعوث به رسالت شد و حضرت صالح نيز يکي ديگر ازانبياء الهي است که در ميان قوم ثمود در سرزمين وادي القري (ميان مدينه وشام ) زندگي مي کرد.
در قبرستان وادي السلام، مکاني است يا حياطي کوچککه در گوشه آن دو شبستان به نام هاي مقام امام زمان (عج ) و مقام امامصادق در کنار هم قراردارند .
گفته شده است که بعضي از بزرگان، در دورانغيبت کبري در اين مکان مقدس به خدمت امام زمان (عج) شرفياب شده اند که ازآن جمله استاد العرفا "سيد علي قاضي طباطبايي " است که اکنون مرقد منورش،زيارتگاه خاص و عام در وادي السلام است .
اکنون اهل نجف، جنازه عزيزانخود را در قسمت هاي جديد اين قبرستان که در سمت راست وادي السلام واقع شدهاست، به خاک مي سپارند که از جمله مدفون شدگان در اين قبرستان شهيد "محمدباقر حکيم "است که محل دفنش با مقبره اي مشخص است . 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “تاريخ جهان”