در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ جهان به بحث بپردازيد
Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تشکر شده: 353 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

محل سکونت

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

وادي السلام با قدمتي به درازاي 2500 سال

توسط ganjineh » چهارشنبه 28 بهمن 1388 15:55

قبرستانوادي السلام که در شمال شهر نجف و حرم مطهر امير المومنين(ع ) قرار گرفته،مرقد پيامبران حضرت هود (ع)،حضرت صالح (ع)، مقام امام زمان (عج ) وآرامگاه شخصيت هاي بزرگ شيعه را در خود جاي داده است .
به گزارش ايرنا، تاريخ پيدايش اين قبرستان به پيش از زمان بوجود آمدن شهر نجف بر مي گردد و پيشينه و فضائلش فراتر از حد است .
بنابه فرمايشات امير المومنين و امام صادق (ع ) در اين سرزمين، ارواح مومنيندسته دسته با يکديگر صحبت مي کنند و هر مومني در هر جايي از زمين بميردخداوند روحش را به وادي السلام مي برد.
در اين قبرستان، ساختماني کوچکبا گنبدي متمايز از ديگر بناهاي قبرستان ، ضريح کوچکي را در خود جاي دادهاست که داخل آن قبور مطهر حضرت هود (ع) و حضرت صالح (ع ) قرار دارد .
حضرتهود در ميان قوم عاد مبعوث به رسالت شد و حضرت صالح نيز يکي ديگر ازانبياء الهي است که در ميان قوم ثمود در سرزمين وادي القري (ميان مدينه وشام ) زندگي مي کرد.
در قبرستان وادي السلام، مکاني است يا حياطي کوچککه در گوشه آن دو شبستان به نام هاي مقام امام زمان (عج ) و مقام امامصادق در کنار هم قراردارند .
گفته شده است که بعضي از بزرگان، در دورانغيبت کبري در اين مکان مقدس به خدمت امام زمان (عج) شرفياب شده اند که ازآن جمله استاد العرفا "سيد علي قاضي طباطبايي " است که اکنون مرقد منورش،زيارتگاه خاص و عام در وادي السلام است .
اکنون اهل نجف، جنازه عزيزانخود را در قسمت هاي جديد اين قبرستان که در سمت راست وادي السلام واقع شدهاست، به خاک مي سپارند که از جمله مدفون شدگان در اين قبرستان شهيد "محمدباقر حکيم "است که محل دفنش با مقبره اي مشخص است .
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
حسن2568, omid1360, Shahbaz

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان