در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«پارسه پايتخت جهان» در پاسخ به فيلم 300

توسط Leila » چهارشنبه 19 اردیبهشت 1386 00:00

خبرگزاري فارس: فيلم مستند – سينمايي «پارسه پايتخت جهان» كه برپايه مستنداتي برگرفته‌ از متون كهن ايراني، به مرور تاريخ پُر عظمت ايران مي‌پردازد، در «مركز گسترش سينماي مستند و تجربي» كليد خورد.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي مركز گسترش سينماي مستند و تجربي، فيلم «پارسه پايتخت جهان» به كارگرداني «پژمان فخاريان» به مدت زمان 90 دقيقه و با فرمت HD تصويربرداري خواهدشد.
اين فيلم جدا از ساختار تروكاژي خود «مبتني بر فضاي رئال – انيميشن» برپايه مستنداتي برگرفته از متون كهن ايراني نظير متن‌هاي اوستايي و گزارش‌هايي از پژوهشگران ايراني و ساخت پايتخت‌هايي چون تخت جمشيد و چغازنبيل، به مرور و بررسي تاريخ ايران از سلسه مادها تا ساسانيان مي‌پردازد.
برپايه اين گزارش، اين فيلم با بررسي تطبيقي دست نوشته مورخاني چون هرودوت، كتزياس و پلوتارك، به شكل‌گيري سلسله مادها و هخامنشيان، نبردهاي ترموپيل [كه فيلم 300 براساس آن ساخته شده]، ماراتن و سالامين، لشكركشي اسكندر، دلايل ساخت تخت جمشيد و چغازنبيل و ... مي‌پردازد تا روايتي مستند از تاريخ چهار هزار ساله ايران را بازگو نمايد.
اين گزارش مي‌افزايد: «پارسه پايتخت جهان» با ساختار مستند و علمي خود، فيلم هاليوودي 300 را كه در مسير تحريف تاريخ، خاصه در دوره هخامنشيان، توليد شده را به چالش كشيده و بي‌ارزش بودن آنرا با تكيه بر مستندات تاريخي، به تصوير در مي‌آورد.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان