در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

119

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 9 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 20 شهریور 1389 11:29

محل سکونت

مرکز انجمنهاي تخصصي

آرشيو سپاس: 395 مرتبه در 96 پست

کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را فعال

توسط kimia 55 » پنج شنبه 8 مهر 1389 20:16

اظهارات سیاستمداران ایران در مورد احتمال شکایت قانونی علیه روسیه تاثیری در تصمیم روسیه برای متوقف کردن قرارداد تحویل سیتسم پدافند موشکی اس-300 به این کشورندارد. این مطلب را "ایگور کورو تچنکو" رئیس "مرکز مطالعات تجارت بین المللی تسلیحات" به «ریانووستی» ابراز کرد.
روز یکشنبه در جلسه مجلس ایران  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد .
"کوروتچنکو" در این خصوص گفت:"فرمان "دمیتری مدودف" رئیس جمهور روسیه صراحتا تحویل سیستم پدافند موشکی "اس-300 پی ام او-1" به ایران را ممنوع می کند. به همین دلیل هرگونه اقدام مقامات رسمی ایران نمی تواند این وضعیت را تغییر دهد".
به گفته او، بر اساس تجارب جهانی، در صورت لغو یک طرفه قرارداد، 5 تا 10 درصد ارزش آن به عنوان جریمه پیش بینی می گردد که در تمامی قراردادهای توافق شده نوشته می شود. این کارشناس افزود:"در صورتی که این قرارداد به خاطر وضعیت بوجود آمده  پس از تصویب قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت سازمان ملل، تحت شرایط "فورس ماژور" واقع نشود، از نظر رسمی، تهران حق دارد غرامت مالی مربوطه را درخواست کند".
اما به عقیده وی این اقدام ایران بعید است با آنچه در روسیه استنباط می شود مطابقت داشته باشد. وی خاطرنشان ساخت: "نباید فراموش کرد که مسکو در ایران طرح هایی به مراتب بزرگتر از اس-300 را در دست اجرا دارد، از جمله پروژه ساخت نیروگاه اتمی بوشهر".
به گفته رئیس مرکز مطالعات تجارت بین المللی تسلیحات، تهران باید محتاطانه تر از این عمل کند و به یاد داشته باشد که جز روسیه و چین متحد بانفوذ دیگری در جهان ندارد. این کارشناس تصریح کرد که تنها مسکو و پکن، به عنوان اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند، که در صورت نهایی شدن تصمیم حمله هوایی به مراکز هسته ای و نظامی  این کشور، به احتمال قوی از حق وتوی خود استفاده خواهند کرد.
کوروتچنکو معتقد است ایران زمان را هدر می دهد و به طور شایسته از "روزنه امیدی" که پس از خروج روسیه از پیمان "گور-چرنومردین" در اوایل دهه 2000 بوجود آمد (ممنوعیت صدور تجهیزات نظامی روسیه به ایران) استفاده نکرد.
وی می افزاید: "مذاکره کندگان ایرانی برای پائین آوردن قیمت در یکسری قراردادها از جمله قرارداد اس-300 و همچنین برای امضای قرارداد طبق شرایط روسیه در سال 2002 و 2003 به طور غیربخشودنی زمان را هدر دادند".
این در حالیست که  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد .
بر اساس اطلاعات مرکز مطالعات تجارت بین المللی تسلیحات در سال 2001 تهران برنامه 25 ساله تجدید نیروهای مسلح خود را به مورد اجرا گذاشت. این برنامه بر مبنای خریداری تسلیحات و تجهیزات نظامی ساخت روسیه، پیش بینی شده است. ارزش مالی این برنامه 25 میلیارد دلار ارزیابی شده است.
خبرگزاری«ریا نووستی » روسیه، 6 مهر
بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kimia 55 تشکر کرده اند:
kamranrus, Sami 1993, sevrous, KH.I.A.2500, airplane, Present, apple2009

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2132

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 38 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 شهریور 1385 00:51

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 8025 مرتبه در 1088 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط Mr.Amirhessam » جمعه 9 مهر 1389 00:12

"کوروتچنکو" در این خصوص گفت:"فرمان "دمیتری مدودف" رئیس جمهور روسیه صراحتا تحویل سیستم پدافند موشکی "اس-300 پی ام او-1" به ایران را ممنوع می کند. به همین دلیل هرگونه اقدام مقامات رسمی ایران نمی تواند این وضعیت را تغییر دهد".


واقعا این روس ها جماعت احمقی هستن. ما میگیم بی نیازیم وزیر دفاع میگه به نظر ما این سیستم کارایی لازم رو نداره بعد این خرس قطبی میاد واسه ما ناز هم میکنه!

اما به عقیده وی این اقدام ایران بعید است با آنچه در روسیه استنباط می شود مطابقت داشته باشد. وی خاطرنشان ساخت: "نباید فراموش کرد که مسکو در ایران طرح هایی به مراتب بزرگتر از اس-300 را در دست اجرا دارد، از جمله پروژه ساخت نیروگاه اتمی بوشهر".


اینجاست که باید سخنان امام خمینی را با طلا نوشت،اینها بجای اینکه ممنون باشن اط ایران بابت اینکه با این ها همکاری میکنه با وقاحت تمام گرو کشی هم میکنند،مسئولین از بیت المال استفاده میکنند باید حق مردم ایران را از حلقوم این روس های بی شرف بکشن بیرون!

به گفته رئیس مرکز مطالعات تجارت بین المللی تسلیحات، تهران باید محتاطانه تر از این عمل کند و به یاد داشته باشد که جز روسیه و چین متحد بانفوذ دیگری در جهان ندارد. این کارشناس تصریح کرد که تنها مسکو و پکن، به عنوان اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد هستند، که در صورت نهایی شدن تصمیم حمله هوایی به مراکز هسته ای و نظامی  این کشور، به احتمال قوی از حق وتوی خود استفاده خواهند کرد


دیگه کفرم رو در اورده،اخه مردک بی غیرت زمان جنگ 8 سال عراق رو حمایت کردید،صدام که متحد خود شما بود رو به خاک سیاه نشوندید و هزار تا کثافت کاری دیگه،من ایرانی بی غیرتم اگه دولتم چشم به دستای کثیف نامردایی مثل شما باشه برای حق وتو! بماند که خجالت نمیکشه این مردک احمق انگار تو اخرین قطعنامه روسیه پشت ما رو خالی کرد،وای از دست این جماعت پست...

حالم از هر چی روسه بهم میخوره،کشوری که تو تاریخش یک بار به هم پیمانش کمک نکرده به درد سطل اشغال میخوره...
ببخشید قاط زدم
زنده باد بهار...
هر کس به دنبال معنای این جمله است،این فایل را  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  کند...
به امید ظهور مهدی صاحب الزمان،پایان یافتن زمستان دنیا و شروع بهار انسانیت...
"

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mr.Amirhessam تشکر کرده اند:
zector, homan_aria, hawk, saied tomcat, atlantik, Present, kimia 55

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

1634

تشکر کرده: 2287 مرتبه
تشکر شده: 975 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 مرداد 1386 23:53

آرشيو سپاس: 3096 مرتبه در 667 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط KH.I.A.2500 » جمعه 9 مهر 1389 02:39

kimia 55 نوشته است:
در صورت لغو یک طرفه قرارداد، 5 تا 10 درصد ارزش آن به عنوان جریمه پیش بینی می گردد که در تمامی قراردادهای توافق شده نوشته می شود.


وی خاطرنشان ساخت: "نباید فراموش کرد که مسکو در ایران طرح هایی به مراتب بزرگتر از اس-300 را در دست اجرا دارد، از جمله پروژه ساخت نیروگاه اتمی بوشهر".متاسفانه برخی از کاربران انجمن همچنان خودشون رو به خواب زده اند و سعی میکنند تمام کارهای روسها رو توجیه کنند و طوری می نویسند گویی که روسیه یک امام معصومه که هر کاری میکنه دلیلی کاملا منطقی داره !
در حالی که از همین چند خط بالا میشه برداشت کرد روسها همچنان مرام گروکشی حقی برای ندادن حق دیگر را از دست نداده اند .
من واقعا نمیتونم چیزی بگم جز اینکه عده معدودی از کاربران ما به شدت آسیمیله شده اند .

*      *     *    
جز ايران نباشد مرا نام ياد    *   *   *  * * *  *   *    *    که يزدان مرا زين سبب کام داد    *     *      *

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب KH.I.A.2500 تشکر کرده اند:
Present, apple2009, kimia 55, zector

Captain

Captainno avatar
پست ها

2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط Present » جمعه 9 مهر 1389 14:12

من که از این خبر خوشحال شدم چون بالاخره اون حرف امام که گفته بود "غرب از شرق بدتر و شرق از غرب و شوروی از هر دو "بهش رسیدن بعضی از اقایون
بلکه به مهندس های خودمون تو صنایع الکترونیک و دیگر ارگانها بها بدن و ساپورت مالیشون کنند تا چیزهایی که سالها محتاجشون بودیم رو خودشون بسازنند و به خودکفایی برسیم مثل ماجرای همین بنزین مشکلی که 30 سال گیرش بودیم رو به خاطر یک تحریم حل کردیم ای کاشک داخل دیگر چیزها هم تحریممون کنند ما که تا آخرین نفس در مقابل استکبار ایستاده ایم چه غربی و چه شرقیش
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Present تشکر کرده اند:
kimia 55, zector, mehdighorbani

Major

Majorno avatar
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط zector » جمعه 9 مهر 1389 20:03

والا ما هرچی میگیم، کسی باور نمیکنه. هرچی پیشگویی می گذاریم ، کسی باور نداره. لطفا" تحویل بگیرید.
جملات خودم را که در تاپیک دیگری (نامه سرگشاده به مدودف) چند روز پیش گفتم، دوباره می گذارم تا عبرتی باشد برای بعضی ها :

{هرچندوقت یکبار نیز  کارشناسان دائم الخمر روسی، شروع به هذیان گویی می کنند تا با ایجاد ارعاب و ترس، بازار محصولات خود را بیشتر گرم کنند که شما فقط به ما محتاج هستید و امریکا شما را نابود میکنه ! بترسید و به ما پناه بیارید} :

امکان حمله‌ آمریکا و اسرائیل به ایران از نگاه کارشناسان روس
http://titronline.ir/vdci2.aptt1auccb.html

دیدگاه های متفاوت کارشناسان ایران و روسیه در مورد دستور جدید رئیس جمهور روسیه در رابطه با ایران
http://strategicreview.org/?p=23479

خبرگزاری دولتی روسی نووستی اعلام کرد درصورت حمله به ایران روسیه و چین بی‌طرف خواهند بود
http://www.aftabnews.ir/vdciqua3.t1a3w2bcct.html

«حمله احتمالی آمریکا به ایران»، موضوع نشست کارشناسان روس
http://www.rusiran.com/13890520/3678.html

--------------------------
لطفا" از دوستان "روس دوست" مثل جناب کامرانروس علت و توجیه آن را بخواهید.
با تشکر

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

179

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 مرداد 1388 23:34

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 110 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط kamranrus » جمعه 9 مهر 1389 20:35

جناب Zector تا اونجایی که یادمه بحث ما تو تاپیک دیگه ای بود ! شما نتونستید حرف خودتون رو به کرسی بنشانید اومدید اینجا ؟؟ البته موردی نداره ، تا جایی که یادمه تکنیک ایجاد ترس و وحشت برای خرید سلاح توسط آمریکاییها و در خلیج فارس داره اجرا میشه نه روسها ! (بزرگترین قرارداد تسلیحاتی تاریخ داره بیخ گوشمون بین عربستان و آمریکا امضا میشه) در ثانی اگر روسها میخواستند بقول شما با هزار ترفند ایجاد رعب و وحشت ، سلاح بفروشند ، چرا پس اومدند قراردادشو نقض کردند ! تا جایی که بنده اطلاع دارم ، روسیه بدون نیاز به چنین کارهایی مثل ایجاد رعب و وحشت بازار سلاح گسترده ای متشکل از 80 کشور در جهان داره ، دلیلش هم واضحه ،چون تو دنیا الان بیشتر از 2 قطب نظامی و دو تولید کننده ی اصلی سلاح در دنیا وجود ندارد و کشورهای دیگه اکثرا برای تامین سلاح هاشون از سلاحهای روسی استفاده میکنند که چند دلیل داره که بجز دلایل فنی و این حقیقت که سلاحهای روسی از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر ، مطمئن تر و در بسیاری از موارد پیشرفته تر از سلاحهای آمریکایی هستند (مثلا همین S-300) یکی از دلایل سیاسیش ایجاد رعب و وحشت توسط خود آمریکاییهاست  ، الان تو دنیا هر کشوری که مخالف سیاستهای سلطه طلبانه ی آمریکاست در درجه ی اول نمیتونه سلاحهای آمریکایی بخره و در درجه ی دوم با ایجاد ترس از مورد تجاوز قرار گرفتن توسط آمریکا (بیشتر دستگاههای تبلیغاتی آمریکا) به سلاحهای روسی روی بیاره در واقع تکنیک ایجاد ترس و هراس رو خود آمریکایی ها برای فشار بر کشورهای مستقل اجرا میکنند ، خود ما چند بار تاحالا توسط رهبران آمریکا مستقیما مورد تهدید نظامی قرار گرفتیم ؟ کشورهای دیگه مثل سوریه ، ونزولا ، چین و کره شمالی هم همینطورند. دلیل دیگش هم اینه که خود آمریکایی ها برای لو نرفتن معدود اسرار سلاحهاشون ، به کشورهای بسیار اندک مثل اعضای دایم ناتو آنهم با شرایط بسیار سخت امنیتی سلاح میفروشند(نمونه اش قضیه فروش هواپیماهای F-35 به اسراییله که ماههاست داره تو سنای آمریکا کش میاد)،برای همین بیشتر کشورهای دنیا (بیشتر کشورهای جهان سوم) گزینه ی دیگری جز سلاحهای روسی (و اخیرا سلاحهای فوق العاده ارزان چینی) ندارند . البته روسها هم برای اینکه تکنولوژی سلاحهای پیشرفته شون لو نره در برخی موارد مجبورند از دادن سلاح خوادداری کنند.
.

کشوری که تو تاریخش یک بار به هم پیمانش کمک نکرده به درد سطل اشغال میخوره


دوست عزیز میشه دقیقا ذکر کنید منظورتون از تاریخ کجاست ، چون تا اونجایی که بنده از تاریخ اطلاع دارم ، جنگهایی مثل جنگ کره ، جنگهای اعراب و اسراییل ، جنگ ویتنام ، جنگ صربها با ناتو و... خلاف حرف شما رو ثابت میکنند .
در مورد اینکه ما به S-300 نیاز نداریم هم حرف عجیبی میزنید ! اگر ما به اس-300 نیاز نداشتیم پس چرا میخواستیم 1 میلیارد دلار پول بدیم از روسیه بخریمش !!؟
البته اگر منظورتون از هم پیمان روسیه ، ایرانه ، باید عرض کنم با سابقه ای که ما در بعضی موارد در روابطمون با روسیه داریم ، اعتماد اونها رو نسبت به خودمون سلب کرده ایم ، البته باید اعتراف کرد مقامات ما هم همیشه از عینک شک و ظن به روسها نگاه کرده اند که البته در روابط بین الملل کار معقولانه ایه ، اما با توجه به شرایط فکر نکنم ما در گروه کشورهای هم پیمان روسیه باشیم.
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط Sami 1993 » جمعه 9 مهر 1389 21:25

به نظر من ضرباتی که روسیه به ایران زده 100 بار بدتر از ضربات آمریکا و انگلیس است .
ما تونستیم به مقابله با آمریکا و انگلیس بریم ابتدا با ملی کردن صنعت نفت دست انگلیس و سپس با انقلاب هم دست آمریکا رو قطع کنیم و تونستیم تقریبا آسیبها(عقب ماندگی ،وابستگی ،تکیه به نفت و .....)جبران کنیم ولی آیا ضربه های روسیه رو تونستیم جبران کنیم (قسمتهای جدایی ناپذیر از قبیل قفقاز رو از ما جدا کرد و در زمان دفاع مقدس هرچیزی میتونست به صدام کمک کرد)
بهترین راه همین ساخت نمونه داخلی موشک پدافند هوایی(حالا همین اس300 یا هرچیز دیگری) و بعدش ورود آن به بازار جهانی با قیمت کمتر است که اون زمان روسها برای از دست ندادن بازارهاشون هرچیز که بخوایم بهمون میدن (همین حالا تو تحریم بنزین بعد از اینکه اعلام شد ایران صادر هم کرده اعراب با واسطه به ایران پیشنهاد دادن که ما بنزین رو با 20 درصد ارزان تر بخریم)

جنابkamranrus جواب شما در همین سنترال هست(بگردی پیدا میشه) . وقتی میتونیم این سیستم رو از خارج بخریم میخریم ،زمانی هم که نتونیم میسازیم . از همون تعداد کم خریداری شده میشه فهمید که مقامات به فکر ساخت آن بودن وگرنه با اون تعداد کم فقط نقاطی مثل مراکز هسته ای و تهران رو پوشش میدن در حالی که مراکز حساس و حیاتی ما خیلی هست .

تو این چند روزه اخبار سیما درباره روسیه فقط این موضوع رو رفته که آقای حاجی بابایی رفته تو اجلاسی که اونجا هست شرکت کنه و هیچ چیز در این باره نرفتن


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
sand_fighter, HORLIKAN

Major

Majorno avatar
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط zector » جمعه 9 مهر 1389 21:34

جناب کامرانروس، شما که از رو نمیری؟ با 500 تا دلیل و مدرک گفتیم شوروی به افغانستان حمله کرده، شما قبول نکردید. تازه گفتید، شوروی به مردم افغانستان خیلی هم کمک کرده است! گفتیم شوروی، مردم جهان را سرکوب کرده. شما توجیه کردید اینها همه قانونی بوده است.!حالا روس ها سر ما ایرانی ها دارند کلاه می گذارند و خودشان هم علنا" می گویند که ما داریم گروکشی می کنیم و باج می گیریم. بعد شما میایید می گویید نه اینها خیلی آدم های خوبی هستند!
شما فکر کنم از آن جمله روس هایی باشی که فارسی هم خوب بلدی. البته تعداد این افراد کم نیست اما بدان که با این کارها نمی توانی روسیه را مثل قند تو دل مردم جای بدی. راستی توی اون تاپیک هم شما کم آوردی و نه من، چون حرفهای من همه با حساب و دلیل و مدرک بود و شما داشتی بصورت متعصبانه از روسیه استعمارگر دفاع می کردی.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zector تشکر کرده اند:
Achilles

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

179

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 مرداد 1388 23:34

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 110 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط kamranrus » جمعه 9 مهر 1389 22:04

دوست عزیز ای کاش معادلات و مناسبات جهان بر اساس حرف شما باشه ، اما متاسفانه حقیقت اینه که نه تنها ایران توانایی تکنولوژیکی تولید چنین سیستمی بطور مستقل ندارند ، بلکه باید از روی نمونه ی روسیش با مهندسی معکوس بسازند ، البته حتی برای ساخت این سیستم بروش مهندسی معکوس هم مشکلات تکنیکی و فنی زیادی هست ، بطوریکه حتی آمریکا هم بعد از اینکه تونست به چند نمونه از S-300P دسترسی پیدا کنه ، حتی به روش مهندسی معکوس نمونه ی روسی و استفاده از تکنولوژیش در سیستمهای پاتریوت هنوز هم این سیستم مادون سیستم S-300 به حساب میاد ،اتفاقا این بحث رو چند روز پیش با دوستان انجمن اخبار نظامی هم داشتیم ، اما برای شما هم گفتم که توجیه بشید ، ایران S-300 رو هم برای این خرید که از آسمان کشور بخصوص مناطق حساس مثل نیروگاه بوشهر محافظت کنه هم از روش نمونه ی بومیش رو بسازه ، هر چند با اظهارات اخیر وزیر دفاع در مورد ساخت نمونه ی بومی و همچنین اخبار ضد و نقیضی که در چند سال گذشته درمورد دریافت اس-300 از کشورهایی چون روسیه ، بلاروس و لیبی منتشر شده به این نتیجه میرسیم که ایران تعداد معدودی اس-300 در اختیار داره که اگرچه نتونست به هدف اولش یعنی استفاده از اس-300 های روسی برای حفاظت از مناطق حساس سیاسی و نظامی بوشهر تا زمان به تولید انبوه رسیدن نمونه ی بومی ساخته شده از روی اس-300 برسه (البته ظاهرا از چند دستگاه اس-300 که دریافت شده برای محافظت از نیروگاه بوشهر استفاده شده) اما خوشبختانه با اخباری که از مقامات نظامی ایران نقل میشه میتونیم به این نتیجه قطعی برسیم که سیستمهای اس-300 رو (از یکی از کشورهای ذکر شدها) دریافت کرده ایم ، هرچند برای جلوگیری از واکنش کشورهای غربی از انتشار رسمیش جلوگیری شده .
واقعا باعث تعجب بنده است که دوستان بعنوان انسانهای منطقی اظهارنظرهای فلان کارشناس رو فقط بخاطر تعصبات مبنای حرفهاشون قرار میدهند ، این آقا اصلا مقام تصمیم گیرنده نیستند که حرفشون را پیراهن عثمان کردید و دم از گروکشی میزنید ، من از همین خبرگزاری اظهارنظر کارشناسی را میاورم که گفته روسیه باید خسارت نقض قرارداد را بپردازد و خواهد پرداخت ، حتی فرمانده ی ارتش روسیه هم هنگامی که به عنوان اولین مقام رسمی اعلام کرد روسیه به ایران S-300 نمیدهد ، گفت اگر ایران برای این قرارداد از روسیه شکایت کند ، خسارت قرارداد پرداخت میشود.
در مورد بحثهای تاریخی ایران و روسیه هم حرفهایی خوبی در بحث با جناب Zector در همان تاپیکی که مطرح کردند شده ، سری به اونجا هم بزنید بد نیست.
جناب Zector بنده به شما عرض کردم ، اگر دلایل شما مستدل و منطقی باشند بنده خودم اولین نفری هستم که قبول میکنم ، همونطور که در برخی موارد هم قبول کردم ، شما بجای اینکه اونجا بحث رو ادامه بدید آمدید اینجا فرافکنی میکنید و بقیه رو بر علیه بنده تحریک میکنید که این کار نشانه ای روشن از ضعف شما در بحث کردنه ، مواضع بنده در اون پستها به لطف منابع تاریخی و منابعی که خود شما معرفی کردید هنوز باقی است و حاضرم هنور هم از آنها دفاع کنم چون معتقدم درست و بجا بوده ، در بحث اخیر درباره ی S-300 هم بنده با استناد به اظهارات مقامات ایرانی در چند سال گذشته و اخبار موثق گفتم این کاری که کردند تنها یک حرکت ایضایی و فریب برای در امان ماندن از فشار آمریکا بوده ، وگرنه S-300 ها به ایران داده شده .بعد که شما بحث را به تاریخ کشاندید منهم مجبور شدم جواب بدم.
در ضمن برای اطلاع شما و تمام دوستان بنده ایرانی هستم ،اگر IP من رو هم چک کنید از تهران وصل شده ام !! من فقط گفتم بنا به شرایط تحصیلیم چند سال اونجا بودم و از نزدیک درباره ی نظر عمومی اونها نسبت به خودمون مطلعم ، لابد فردا هم میخواهید بگویید بنده از ک.گ.ب آمده ام مغز شما را شستشو بدهم ! بجای این اتهامات بی اساس و تحریف تاریخ آنهم بدلیل غرضها و تعصبات ، با دلیل و مدرک حرفتون رو بفرمایید بنده هم قبول میکنم
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

Major

Majorno avatar
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط zector » جمعه 9 مهر 1389 22:19

شما چند سال روسیه تحصیل کرده اید، این طور دارید از آن ها دفاع می کنید؟ پس من که چند سال در آلمان بوده ام حتما" الان باید خود هیتلر باشم ؟؟؟؟  عجب توجیه ای دارید. ببخشید، اگر روسیه فردا رفت توی چاه، شما هم می روید؟
ضمنا" بنده به اس-300 و اس-500 هیچ کاری ندارم. مشکل ما، خیانت های روسیه است و نه چیز دیگه ای.
بحث فرافکنی؟ تحریک؟ الان تایپ قفل میشه. توروخدا این حرفها را نزنین. راستی، جوابتان را در همان تاپیک دوست داشتنی دادم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zector تشکر کرده اند:
Achilles, sand_fighter

Major

Majorno avatar
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط zector » جمعه 9 مهر 1389 22:23

جناب کامرانروس، راستی یه چیز دیگه.
دروغ که کنتور نداره! شما هرچه می خواهد دل تنگت بگو. مطمئن باشید خیلی از کاربراای این سایت، خودشان متوجه می شوند چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ می گوید. نیازی به توضیحات من و شما نیست.
خوش باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب zector تشکر کرده اند:
Achilles

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

179

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 مرداد 1388 23:34

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 110 پست

Re: کارشناس:سیاستمداران ایرانی نمی توانند قرارداد اس-300 را

توسط kamranrus » شنبه 10 مهر 1389 00:50

بنده اصلا نگفتم دلیل اینکه جلوی دوستان متعصبی که دارن احساساتی با حقایق برخورد میکنند و تاریخ رو تحریف میکنند این بوده که چند سال اونجا بودم ، هدف من از گفتن این حرف اینبود که فقط بگم اونها هم بخاطر برخی مسایل دل خوشی از ما ندارند (البته این موضوع تو بحث خودش بود) مشکل شما اینه که مثل همیشه میخواهید برای سهل انگاری ها و بی کفایتی رهبران گذشته ما در سیاست و در جنگها مقصر خیالی پیدا کنید همین.
انشاالله که کاربران این سایت و همه ی مردم بدور از تعصبات بی مورد و احساساتی شدن حقایق رو بپذیرند.
سیاست جنگ بدون خونریزی و جنگ سیاست با خونریزی است

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان