اس-300 باز هم جنجال آفرید

در اين بخش مي‌توانيد در موارد متفرقه در مورد جنگ افزار به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه 11 آبان 1390, 3:09 pm
محل اقامت: tehran
سپاس‌های ارسالی: 147 بار
سپاس‌های دریافتی: 735 بار

اس-300 باز هم جنجال آفرید

پست توسط samen70 » چهار شنبه 7 تیر 1391, 2:27 pm


به نقل از فارس، روزنامه "ودوموستی" به نقل از برخی منابع در مجتمع صنعتی – نظامی ،‌ گزارش داد:‌ شرکت تولیدکننده تسلیحات روسیه در اقدامی تامل بر انگیز قرارداد تامین سیستم‌های موشکی اس – 300 برای سوریه را به حالت تعلیق درآورده است.

بر اساس این مطلب، وجود این قرارداد علنی نبود تا اینکه هفته گذشته با انتشار گزارشی سالانه افشا شد. طبق این گزارش،‌ بزرگترین قراردادهای این شرکت با الجزایر و سوریه بوده که قراردادهای مشابهی بالغ بر 105 میلیون دلار با سوریه به امضا رسانده‌اند.

در حالی که در این گزارش سالانه آمده، انتظار می‌رود قرارداد سوریه بین سال‌های 2012 و 2013 به اجرا درآید، روزنامه ودوموستی به نقل از دو منبع دیگر که خواستند نامشان فاش نشود،‌ نوشت:‌به دستور مستقیم مقامات بالا، تحویل این سیستم‌ها به تعلیق در آمده است.

تاکنون هیچ مقامی در این باره اظهارنظر نکرده، با این حال، ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه پیش از این اعلام کرده،‌ تسلیحاتی که روسیه به سوریه ارسال می‌کند، در درگیری‌های داخلی قابل استفاده نیست و سرگی لاوروف، وزیر خارجه این کشور نیز اعلام کرده این تسلیحات صرفا دفاعی هستند که طبق قراردادهای پیشین فروخته می‌شوند.

گفتنی ایست چندی پیش روسیه از تحویل اس-300 به ایران خودداری کرده و آن آغازی بود برای قطع تبادلات نظامی فی ما بین تا آنجا که به دستور مستقیم مدودف روسیه حق ندارد حتی کوچکترین جنگ افزار از جمله زره پوش تانک را به ایران تحویل دهد

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد جنگ افزار”