در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 خرداد 1385 22:52

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 201 مرتبه در 112 پست

به سال 3000 و دنیای آینده خوش آمدید !

توسط sohrab_poet » دوشنبه 1 آبان 1385 08:59

کارشناسان تکامل میگویند که انسانها تا سال 3000 دارای قد متوسط دو متر خواهند بود، تا حدود 120 سال عمر میکنند و همه پوستی قهوه ای خواهند داشت.


الیو کوری (Oliver Curry) از مرکز تحقیقات Darwin@LSE واقع در آموزشگاه اقتصاد لندن، چنین گفته است که در هزاره سوم، در سایه تحولات موجود در تغذیه، طب و مهاجرت، تفاوتهای نژادی بسیار نامحسوس خواهد شد.

دکتر کوری پیش بینی میکند که انسانها به دلیل وابستگی بیش از حد به تکنولوژی و تکنیکهای پیشرفته پزشکی، از لحاظ جسمی افت خواهند کرد و تواناییهای اساسی اجتماعی و محاوره ای را از دست خواهند داد.

دو گونه فرعی
تا سال 102,000 انسانها به دو گونه فرعی تقسیم میشوند : دارای ژنتیک و فاقد ژنتیک.

به گفته دکتر کوری، که از طرف کانال تلویزیونی Bravo مامور انجام تحقیقات بر روی تکامل انسان در 1000، 10,000 و 100,000 سال است، میگوید : " آینده انسان داستان خوب، بد و زشت خواهد بود و در حالی که علم و تکنولوژی در هزاره بعد بالقوه میتوانند محل سکونتی آرمانی برای بشر به وجود آورندف اما امکان باقی ماندن آثاری ماندگار از ژنتیک نیز وجود خواهد داشت."

"از این پس با ظهور احتمالی ژنتیک داران و فاقد ژنتیکها، همه چیز میتواند زشت شود"

او افزود که تا سال 3000، انسانها با تغذیه بهبود یافته و شناخت بدن خود، از نظر جسمانی به اوج خود میرسند. خصوصیات ظاهری افراد نیز طوری متحول میشود که زنان و مردان را در تشخیص سلامت، جوانی و توانایی باروری طرف مقابل یاری دهد.

مردان از خصوصیات چهره متقارن تر برخوردار شده و دارای فک چهارگوش، صدای بم تر و جسمی تواناتر خواهند شد. زنان دارای چشمانی درشت و زلال، موهای براق، اجزای چهره متقارن و پوستی بدون مو خواهند بود. انتظار میرود که تفاوت رنگ پوست نیز بسیار کم شود و رنگ پوست بیشتر افراد به سمت درجات مختلف قهوه ای متمایل شود.

بنا به گفته دکتر کوری "نژاد امری ظاهری است و زمانی خواهد رسید که همه انسانها یک رنگ باشند. زیرا هرچه ما در سراسر جهان بیشتر با یکدیگر بپیوندیم، تفاوتهای نژادی کمرنگ تر میشوند."

او افزود در حدود سال 12,000 مهارتهای ارتباطی و احساسی مانند عشق، هم دردی، اعتماد و احترام دچار نقصان شده و این امر موجب تضعیف توانایی انسانها در داشتن و ابراز علاقه به یکدیگر و همکاری به صورت یک تیم خواهد شد.

افزایش مصرف غذاهای فراوری شده به این معناست که غذا به جویدن کمتر نیاز دارد و در نتیجه آروتره ها چندان تکامل نیافته و چانه افراد کوتاه خواهد شد. سیستم ایمنی بدن نیز به علت افزایش وسواس نظافت و بهداشت و تکیه شدید بر دارو، رو به زوال خواهد گذاشت. زیرا هنگامی که همه ما مدام مشغول خوردن قرص هستیم، بیماریهایی نظیر سرطان هرگز ریشه کن نخواهند شد.

از دیگر تحولات این خواهد بود که نوزادان در هنگام تولد بزرگتر خواهند بود و مادران ناچار به انجام سزارین میشوند. مهندسی پیشرفته زنتیک به انسان کمک خواهد کرد که DNA مشکل دار را ترمیم کند که در نهایت به یک الگوی ژنتیک یکنواخت تبدیل شده و آسیب پذیری نسبت به بیماریها را افزایش خواهد داد.

او پیش بینی میکند که در سال 100,000 گروه دارای ژنتیک ممتاز به طور مشخصی بلند، باریک، پاکیزه و سلامت و خلاقند در حالی که گروه دارای ژنتیک ضعیف کوتاه، چهارشانه، بی تناسب، ناسالم، نه چندان باهوش و شلخته اند.

دکتر کوری در نهایت گفت : "قطعا ما نمیتوانیم به طور دقیق به پیش بینی آنچه رخ خواهد داد بپردازیم اما قادر هستیم با تکیه بر دانش خود از روند تکامل، دست به پیش گویی بزنیم."

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1106

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » دوشنبه 1 آبان 1385 14:20

من یه مدت  پیش در مورد آخر زمان مطلبی رو خوندم  
تو اون مطلب   بنباه تحقیقات  یک سری از دانشمندان علم تاریخ شناسی و رمز نگاری که  بر روی  شواهد قر آنی  و سایر کتابهای آسمانی  انجام شده   دانشمندان تلویحا به این نتیجه رسیدند که  آخر الزمان  در کمتر از 1000  سال آینده به وقوع خواهد پیوست  . زیرا نشانه هایی که خداوند  در کتابهای خود در  مورد آخرالزمان داده  است روز به روز  در حال  آشکار شدن هست  و در برخی موارد  بالاتر از حد امکان  هست  با توجه به  روایتی از امامان  بزرگ  در یکی از وحی های الهی به پیامبر  خداوند  توانایی درک بشر  را 27  علم عنوان کرده است که تا آخر آلزمان  فقط 2 علم  توسط بشر کشف خواهد شد  . دانشمندان معتقدند که نظریه نسبیت  و نیز  دانش هسته ای که به دست بشر  کشف شده  می تواند اولین علم  از علوم مورد نظر باشد  البته تا زمان تکامل  این علم نیز راهی دراز  در راه است  و  لی  علم دوم هنوز بری  کسی  مشخص نیست
با توجه به افزایسش میزان تحقیقات درباره تجزیه مولکولی و  علوم نامرئی شدن  و نیز  علوم کیهانی به همراه دانش  نانو  احتمال بسیاری است که در آینده نه چندان دور  یکی از این علوم به نتیجه رسد .
خداوند تمامی  ما را بیامرزد  
ممنون از مطلب جالبتون

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » دوشنبه 1 آبان 1385 19:36

افزایش مصرف غذاهای فراوری شده به این معناست که غذا به جویدن کمتر نیاز دارد و در نتیجه آروتره ها چندان تکامل نیافته و چانه افراد کوتاه خواهد شد.

اين يه قسمتش رو اشتباه گفت :eek:
الان طرف تو اروپا و آمريکا از بس آدامس ميجود تا اون سال چانه هاي فرد خيلي رشد مي کند :-(
هیهات منا الذلة

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » دوشنبه 1 آبان 1385 22:52

سیستم ایمنی بدن نیز به علت افزایش وسواس نظافت و بهداشت و تکیه شدید بر دارو، رو به زوال خواهد گذاشت. زیرا هنگامی که همه ما مدام مشغول خوردن قرص هستیم، بیماریهایی نظیر سرطان هرگز ریشه کن نخواهند شد.


خوب شد يادم آمد که بگم با پيشرفت نانو پزشکي تمامي بیماریها ريشه کن خواهد شد :-( حالا موندم که اين طرف به چه دليلي اين حرف رو گفته :?
هیهات منا الذلة


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان