در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي نوکيا بحث و تبادل نظر نماييد
Major I

Major I

نماد کاربر
163

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 اسفند 1384 11:50

Tehran

آرشيو سپاس: 10 مرتبه در 8 پست

تحليل 3250 و مقايسه صداي آن با سري W سوني اريكسون

توسط Apadana » پنج شنبه 8 تیر 1385 19:47

سلام به همه عزيزان فروم

اميدوارم ايام به كامتون باشه :-)

راستش يك مقايسه اي با آقاي Shahram انجام داديم بد نيست شما هم بخونيدش: (ن.ق)

در اين جا با W550i و 3250 مقايسه مي كنيم:

اول از همه با ظاهرش شروع می کنم :قبل از اینکه این گوشی رواز نزدیک  ببین و باهاش کار کنم از روی عکساش چیز چیز دیگه رو تصور می کردم و بعد از دیدنش گوشی دیگه رو جدا از عکس دیدم البته کمی اغراق می کنم ولی واقعا بسیار کم شباهت بود با چیزی که تو عکس بود و به دوستانی که خیلی علاقه مند شدند به این گوشی پیشنهاد می کنم یک بار از نزدیک اون رو ببینند البته با توصیفات نمی خوام بگم زشته و گوشی بستگی داره به سلیقه فرد.
این گوشی از قابی تشکیل شده اون زیبایی و کیفیت رو تداره .البته مثل بیشتر گوشی های نوکیا در مقابل ضربه محکم و مناسب هست (حالا گوشی نذارید زیر  کامیون بگید محکم نبود) ولی قاب اطراف صفحه ی نمایش گوشی اون زیبایی رو نداره که خیلی هم مهم نیست البته شباهت هایی بین قاب این گوشی با 3230 هست که یه جورایی اون رو کمی شبیه کرده به 3230.اگه پشت گوشی رو نگاه کنید یه قاب زیبا برای درب باطری طراحی شده که به گوشی از پشت زیبایی داده ولی متاسفاه از نوع شفاف هست و همیشه کثیف میشه و اثر انگشت همیشه روش هست (به خاطر موقیت قاب مورد نظر).
کیبورد گوشی هم شباهت زیادی به 3230 دراه  و مشکل خاصی نداره الا اینکه بدلیل طراحی خاصش بعضی از دکمه هش کوچیکه مثل دکمه ی سی که این مشکل با کمی کار کردن با گوشی و عادت به کیبورد از بین میره.
اگه از ظاهر گوشی بگذریم یه چیزی خیلی گوشی رو محبوب کرده ومردم رو به این گوشی جذب کرده چرخش از ناحیه کیبورد گوشی هست به طوری که 360 درجه می چرخه و در هر 90 درجه در یه وضعیت قرار میگیره به نظر من طراحی قشنگیه و به به نوبه ی خودش زیبا .البته اگر بعد مدتی کار کردن باهاش شل و ول نشه و به سر وصدا نیفتهکه خیلی بعید می دونم .این قسمت از گوشی از دو طرف تشکیل میشه یک طرف کیبورد گوشی و طرف دیگرش هم یک سری دکمه برای کنترل دوربین و موزیک پلیرهست و توسط این سری می تونید براحتی موزیک رو کنترل کنید .وقتی این قسمت رو 90 درجه می چرخونید گوشی به طور اتومات به حالت دوربین میره و میشه عکاسی کرد البته نکنه جالب در این گوشی که جالبه لنز دوربین هست که کنار گوشی و بغل قسمت انتهاش قرار داره و عادت گوشی های دیگر برهم زده.بعد از عکاسی با این گوشی متوجهکیفیت فوق العاده عکس میشید که دوربینش هم از سرعت نسبتا خوبی برخورداره .بعد منتقل کردن عکس به کامپیوتر متوجه تفکبک رنگ عالی دوربینش شدم البته بعد از عکاسی در اتاق با نور مهتابی کیفیت به یکباره افت کرد که با ور رفتن با تنظیمات گوشی مثل روشنایی کیفیت مطلوب تر شد ولی به کیفیت اولیه بازنگشت که این امر مطلوبه و در بهترین دوربین های دیجیتال مشاهده میشه.همچنیت عکاسی در زوم های بالا از کیفیت عکس کاهش میده که به نظر طبیعی هست .
یعد از دوربین بحث اصلی که صدا گوشی و خیلی هار وگیج کرده هست در این بخش سعی کردم با مقایسه با گوشی سرس دبلیو و واکمن سونی اریکسون مقایسه ای انجام داده باشم و دوستانی که بر سر دوراهی هستند بتونند تصمیم بگیرند
صدای پخش شده از 3250 همونطور هم که احتملا شنیده بود از کبفیت مطلوبی برخورداره .بعد از اینکه چند تا اهنگ از انواع رپ و تکنو و... داخل 3250 و 550دبیلو ریختم متوجه شدم هر دو ار کیفیت فوق العاده ای برخورداره البته برای دوستان که از دبیلو 550 چیزی نمی دونند باید بگم 2 تا باند استریو داره در 2 طرف گوشیو صدای بسیار بلندی داره (منظورم با بسیار بلند ضیط سونی 10000 وات نیست)البته نکته ای که هست که اهنگ های با تریبل بالا (با زبان ساده تر اهنگ هایی که بیشتر صدای تیس تیس تو شنبیده  میشه)بهتر پخش می کرد ولی اهنگ های با باس بالا مثل رپ رو 3250 زیباتر و با کیفیت تر پخش می کرد البته باید توجه داشتهر دو گوشی عالی بودند ولی در بعضی اهنگ ها یکی بر دیگری برتر ی می گرفت اگه نتیجه کلی بخواهیم بگیریم ::::::::::
به طور کلی هر دو گوشی رو  در صدا در حد و اندازه یکی بودند ولی سیستم واکمن و برنامه ی مخصوص اون تو دبلیو 550 خیلی جالب تر از ام پی تری پلیر 3250 عمل کرده بود البته در این مورد هم بعضی اوقات 3250 از 550 ای پیشی میگره تو مواردی مثل طراحی اسکین و ارشیو قوی تر .
در مورد هدست های همراه گوشی دبیلو 550 طراحی فوق العاده رو تو طراحی دراه به طوری که هدست باید کاملا در در گوشی فرو رفته باشد بهترین صدای رو بشنوید البته نمی شه اون رو توصیف کرد و از نزدیک باید خودتون امتحان کنید باز هم ایرادی که برای هدست میشه گرفت اینه که برای همه گوش ها مناسب نیست و ممکنه عده ای با استفاده از اون اذیت بشند البته نوکیا هم هدست خوبی رو برای 3250 تعبیه کرده که از کیفیت مطلوبی برخورداره و اهنگ رو بسیار با کیفیت پخش میکنه.به طور کلی سونی اریکسون در 550 برای تولید هدست بهتر عمل کرده.
تواین قسمت نمی خواستم بگم سونی اریکسون بهتر از نوکیا عمل کرده ولی با محاسبه محاسن و معیب هر دو گوشی سری دبلیو بهتر از نوکیا خودشو نشون میده البته ممکنه افراد بعضی از معایب که من برای 3250 گرفتم رو عیب ندونند و بدین ترتیب 3250 رو سر تر بدوننداما به نظر من سونی اریکسون جالب تر کار کرده بود.امیدوارم من هم شما رو گیج نکرده باشم .
در مورد سیستم عامل گشی 3250 که ورژن جدید از سیمبیان سری 60 هست و ورژن اون 9.1 هست که بعضی از دوستان به اشتباه اون رو جدا از سری 60 می دونند که اشتباه میکنند.من جز چندین تغییر جزئی تفتوت انچنانی با ورن قبلی ندیدم البته نمیشه منکر بعضی تغییرات مهمش شد که توضیحات اون از حوصله ی تاپیک خارج است.
البته موزیکپلیر اینورژن تغییرات اساسی کرده و امکانات کاملی به او افزوده شده(مثل اکولایزر و ارشیو و...).
در مورد باطریش هم باید بگم از سری باطری های جدید نوکیا هست که فعلا از عمر خوبی برخورداره و خیلی بهتر از سری های قبل مثل 6630 شده .برنامه های این سری هم فعلا خیلی کمه و به تعداد انگشتان دست من براش بیشتر پیدا نکردم که به مرورو زمان بیشتر خواهد شد.

در مورد 550 اينم بگم كه شما بدون اينكه روي سيستم درايور و  pc suite  و....را بريزيد ميتونيد مثل يه mp3player .اهنگ هاتون رو روی گوشی بریزید .به نظر چيز جالبي هست هر جا رسيديد مي تونيد از كامپوتر دوستان اهنگ بگيريد

اين يه عكس از هندس فري W550i مي باشد كه به خوبه تمام گوش رو فرا مي گيره :

اينم كه خود 3250 هستش در مورد شكل گوشي بايد گفت كمي بزرگتر از چيزي كه در عكس نشون مي ده هستش:

S.O.S For Love
_
___
_______