در اين بخش مي‌توانيد در مورد فیزیک نسبیت و فیزیک کوانتوم و ... به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1073

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 18 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 شهریور 1386 18:41

آرشيو سپاس: 4435 مرتبه در 739 پست

اسحاق نیوتن 368 ساله شد

توسط SadafG » سه شنبه 15 دی 1388 12:55
اسحاق نیوتن 368 ساله شد
سر اسحاق نیوتن فیزیکدان، فیلسوف و ریاضیدان انگلیسی سیصد و شصت و هشتمین سالگرد تولد خود را در تاریخ جهان پشت سر گذاشت.


به گزارش خبرگزاری مهر، نام نیوتن همیشه در کنار نام انقلاب علمی در اروپا و ارتقای نظریهٔ خورشید-مرکزی قرار گرفته است. او نخستین کسی است که قواعد طبیعی حاکم بر گردشهای زمینی و آسمانی را کشف کرده و توانست برای اثبات قوانین حرکت سیارات کپلر دلایل ریاضی ارائه کند. تجزیه نور سفید و رد فرضیه موجی هویگنس دربارهٔ نور از دیگر دستاوردهای این دانشمند مشهور است.

موتور جستجوی قدرتمند گوگل که لوگوی خود را بر اساس مناسبتهای مختلف تغییر داده و به این شکل این مناسبتها را یادآوری می کند، این بار با توجه به سیبی که در سال 1665 در باغ خانه مادری نیوتن با سر وی برخورد کرد و در نهایت منجر به کشف نیروی گرانش و دلیل عدم سقوط سیاره ها در آسمان شد درخت سیبی را در لوگوی خود قرار داده است که سیب مشهور نیوتن پس از باز شدن کامل صفحه از شاخه جدا شده و به پایین می افتد.گوگل و سیب مشهور نیوتن


نیوتن در طول 85 سال زندگی خود دستاوردهای علمی زیادی داشته است که از مهمترین آنها علاوه بر کشف نیروی گرانش می توان به ارائه سه قانون حرکت اشاره کرد. قانون لختی، قانون کنش و واکنش و رابطه نیرو و شتاب سه قانونی هستند که پایه و بنیاد فناوری های جدید به شمار می روند و با وجود اینکه نظریه ها و فرضیه های جدید تری در این زمینه ها ارائه شده است، از اهمیت آنها به هیچ وجه کاسته نشده است.
بر اساس گزارش ویکی پدیا، اسحاق یا آیزاک نیوتن پس از 85 سال زندگی پربار و به جا گذاشتن آثار علمی با ارزشی مانند کتاب "اصول ریاضی فلسفهٔ طبیعی" سرانجام در سال ماه مارچ سال 1727 میلادی چشم از جهان فروبست.
زندگی دیدن یک باغچه از شیشه مسدود هواپیماست
خبر رفتن موشک به فضا
لمس تنهایی ماه
فکر بوییدن گل در کره ای دیگر

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SadafG تشکر کرده اند:
Fariborz, Parsa84, SAMAN, shola, ganjineh, AWG9, Mahdi1944, Shahryar

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان