جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

6568

تشکر کرده: 1666 مرتبه
تشکر شده: 8122 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

عکاسی در ارتفاع 370 کیلومتری زمین +تصاویر

توسط sinaset » چهارشنبه 19 خرداد 1395 07:36

میزان: آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) اعلام کرد که ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) که در مدار پایین زمین (LEO) قرار دارد برای صدهزارمین بار به دور سیاره مادر چرخیده تا رویدادی تاریخی در عرصه فضا به ثبت رسیده باشد.

تاریخچه ایستگاه فضایی بین المللی که جایگزین ایستگاه روسی میر Mir شد، از ۲۰ نوامبر ۱۹۹۸ با در مدار قرار دادن نخستین مدول روسی زاریا (طلوع) آغاز می شود. ایستگاه فضایی میر مارس ۲۰۰۱ به عمد نابود شد.

فضانوردان روسی و آمریکایی از ماه نوامبر سال دو هزار به طور مداوم در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند و به طور متوسط هر چهار تا شش ماه جایگزین می شوند.هزینه کامل ایستگاه فضایی بین المللی ۱۰۰ میلیارد دلار برآورد می شود که بخش اعظم آن را آمریکا تأمین می کند.

ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع حدود ۳۷۰ کیلومتر بالای زمین در مدار قرار دارد و یک دور کامل گرد زمین را در کمی بیش از ۹۰ دقیقه با سرعت ۲۸ هزار کیلومتر در ساعت می زند.

این ایستگاه فضایی که در حد و اندازه یک زمین فوتبال آمریکایی است تاکنون پذیرای ۲۲۲ فضانورد بوده و طی مدت ۱۷ سال گذشته نیز بیش از ۱۲۰۰ برنامه آزمایشی در آن صورت گرفته که از چاپ سه بعدی گرفته تا مطالعه در زمینه اثرات جاذبه اندک بر روی دوقلوها متنوع بوده اند.

از نکات جالب توجه مأموریتهایی که در این ایستگاه فضایی انجام شده می توان به عبور شمار تصاویر گرفته شده از طریق این ایستگاه فضایی از مرز سه میلیون اشاره کرد.

گزارش تصویری زیر شماری از آخرین عکس های ارسالی از این ایستگاه فضایی را شامل می شود.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان