در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به هوا به بحث بپردازيد
Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » يکشنبه 31 مرداد 1395 15:42

سامانه موشکی پدافند هوایی بُرد بلند «باور373» با حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در تهران رونمایی شد.ساخت این سامانه موشکی بومی پس از بدعهدی روس‌ها در تحویل سامانه S-300 در سال 2007 در دستور کار قرار گرفت که به اذعان فرماندهان نیروهای مسلح، عملکردی مشابه S-300 دارد.
در رژه ارتش در 29 فروردین 1388، اولین بار ماکتی از سامانه پدافندی بُرد بلند ایرانی به نمایش درآمده بود که بازتاب فراوانی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت.خودروی سنگین «ذوالجناح» که در اردیبهشت سال 92 رونمایی شد، به عنوان خودروی کشنده «باور373» اعلام شده بود که دارای 5 محور (10 چرخ) فعال است.

خودروی سنگین «ذوالجناح
این خودرو چند منظوره قابلیت عبور از رودخانه تا عمق 5/1 متر، حداکثر ظرفیت بار 30 تن، حمل محموله با طول 5/10 متر، حداکثر شیب روی 35%، حداکثر شیب روی طولی 20%، وزن خالص 21 تن و سامانه تعلیق مستقل است.

بنا بر اعلام‌های قبلی، از موشک‌های «صیاد» در سامانه «باور373» استفاده می‌شود.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » يکشنبه 31 مرداد 1395 15:46

*** لانچرها

امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش (9 شهریور سال 92) درباره روند تولید سامانه موشکی باور، گفته بود: درباره باور 373 باید باور داشته باشیم که به نقاط خوبی رسیده‌ایم. مهمترین اصل این است که باور 373 به مرحله "باور" رسیده و مشکل فنی در این بخش نداریم. زیرسیستم‌های این سامانه نهایی شده و بخشی از تست‌های فنی و تست‌های عملیاتی هم صورت گرفته اما بخش درون سیستمی آن امسال(سال92) انجام خواهد شد.

اگر چه هنوز هیچ مسئولی درباره موشک‌ها، رادارها و دیگر سامانه‌های باور 373 سخنی نگفته است اما در جریان رژه روز ارتش در 29 فروردین ماه سال 89، لانچرهایی رونمایی شد که بسیار شبیه لانچرهای سامانه موشکی اس 300 بود و بسیاری از کارشناسان نظامی، آن لانچرها را همان لانچرهای سامانه باور 373 نامیدند.


نکته قابل توجه درباره سامانه موشکی باور 373 این است که لانچرهایی که در سالیان گذشته از این سامانه رونمایی شده بود، با آنچه که امروز به عنوان نسخه نهایی لانچرها رونمایی شد، بسیار متفاوت است. در نمونه اولیه، لانچرها استوانه‌ای بودند اما در نمونه نهایی، لانچرها مکعب مربعی هستند. معمولا از لانچرهای مکعب مربعی برای استفاده پدافندی در ناوها استفاده می‌شود.

** موشک‌ها و رادارها

در جریان بازدید علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع نیز، شبکه خبر سیما فیلمی از این بازدید پخش کرد که در آن موشک و یکی از رادارهایسامانه موشکی باور 373 به نمایش گذاشته شد.

اگر چه این شبکه اعتنایی به این رادار و موشک نکرده بود و تنها، تصاویر آن در حالی که رئیس مجلس در حال بازدید از نمایشگاه بود را پخش کرد اما این، اولین تصاویر از موشک و رادار سامانه باور 373 بود که به نمایش درآمد که البته شاید ناخواسته هم بود
رادار کنترل آتش برد بلند و آرایه فازی معراج 4 متعلق به سامانه باور 373

بررسی فیلم پخش شده، نشان می‌دهد که موشک‌های باور 373 به همین نام (باور 373) نامگذاری شده است. موشک‌های باور، بسیار به موشک صیاد 3 یعنی همان موشکی که آن هم به طور شاید ناخواسته در همان نمایشگاه توسط شبکه خبر سیما به نمایش درآمد، شبیه است ولی ضخامت بدنه و طول موشک باور، بیشتر از موشک صیاد 3 به نظر می‌رسد.


موشک باور373 (سفید) و موشک صیاد 3 (قرمز)؛ تصویر گرفته شده از فیلم شبکه خبر


ناگفته نماند که خودرو فوق سنگین ذوالجناح نیز اندکی بعد رونمایی شد و تصاویری از همان لانچرها (لانچرهای باور 373) پشت آن نصب شده بود و این یعنی، لانچرهای این سامانه قرار است که توسط این خودرو حمل شود.

ذوالجناح؛ خودروی حامل لانچرهای باور 373


برای این سامانه موشکی، 3 نوع موشک مختلف برای شکار اهداف در بردها و ارتفاع‌های مختلف تولید شده (مشابه S400 با بردی کمتر از آن) است؛ دی ماه سال 93 نیز امیر اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش اعلام کرد که رادارها و موشک‌های این سامانه با موفقیت تست شده است.

غیر از این بخش‌ها، باور 373 از یک پست ارتباطی و یک پست فرماندهی جداگانه نیز بهره می‌برد.

امروز پس از تلاش چند ساله متخصصان کشورمان برای طراحی و ساخت یک سامانه موشکی برد بلند پدافندی، این سامانه رسما با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شده است. با رونمایی از این سامانه، حالا ایران نه تنها یک سامانه قدرتمند، بردبلند و بومی در حوزه پدافند هوایی در اختیار دارد، بلکه "اولین محصول" تماماً ایرانی با قابلیت پرتاب عمودی موشک‌ها (ورتیکال لانچ) که خود از فناوری‌های روز دنیا به حساب می‌آید نیز رونمایی شده است.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

9 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

307

تشکر کرده: 1052 مرتبه
تشکر شده: 77 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 دی 1385 13:06

آرشيو سپاس: 193 مرتبه در 58 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط mohammad tomcat » دوشنبه 1 شهریور 1395 03:47

کاش میشد با تغییراتی روی ناوها هم نصب بشه.

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

141

تشکر کرده: 25 مرتبه
تشکر شده: 146 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 6 شهریور 1390 07:58

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 41 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط sazan1978 » دوشنبه 1 شهریور 1395 06:55

خدايا شکر ، دست تمام متخصصان درد نکند ، گل کاشتند. انشالله که غرش هواپیماها و نعره تانک های کاملا ایرانی  ، لرزه بر اندام تمامه دشمنان این آب و خاک بی اندازد .

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » دوشنبه 1 شهریور 1395 10:59

mohammad tomcat نوشته است:کاش میشد با تغییراتی روی ناوها هم نصب بشه.از نظر ظاهری این پرتابگر بیش از هر چیز دیگر یادآور سامانه پرتاب عمودی مارک 41 نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا ست و نشان می ده متخصصان ایرانی بدون آنکه اصرار و توجه ویژه ای برای استفاده از ساختار و طراحی سامانه اس 300 داشته باشن، به دنبال استفاده از همه تجارب جهانی برای معرفی یک محصول بومی بودند.
بارگیری پرتابگرهای عمودی مارک 41 نیروی دریایی آمریکا
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » دوشنبه 1 شهریور 1395 12:41

بازتاب گسترده موفقیت دفاعی ایران در رسانه های جهان


خبرگزاری فرانسه گزارش داد: ایران روز یکشنبه تصاویری از اولین سامانه دفاع موشکی دور برد ساخت داخل را منتشر کرد؛ این پروژه زمانی آغاز شد که ایران تحت تحریم های بین المللی بود.

به گفته حسین دهقان وزیر دفاع ایران ، این سامانه برای رهگیری موشک های کروز ، پهپاد و هواپیماهای جنگی طراحی شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت: این پروژه به عنوان جایگزینی برای سامانه اس-300 روسیه که تحویل آن در سال 2010 به دلیل تحریم های مرتبط با برنامه هسته ای به تعلیق در آمده بود ، آغاز شد.

دهقان گفت: ما قصد ساخت نسخه روسی اس-300 را نداشتیم بلکه می خواستیم یک سامانه ایرانی بسازیم و آن را ساختیم.

به گزارش این خبرگزاری، وزیر دفاع ایران پیش از این نیز در مراسم نماز جمعه گفته بود: قدرت موشکی ما در چنان سطحی است که قادر هستیم تمام هدف ها را در هر برد عملیاتی نابود کنیم.

خبرگزاری فرانسه نوشت: حسن روحانی نیز روز یکشنبه اعلام کرد بودجه نظامی ایران در مقایسه با سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

وی گفت: اگر ما قادریم پشت میز مذاکره با قدرت های جهان گفت و گو کنیم این به دلیل قدرت ملی و وحدت ملی ما است.

روحانی روز یکشنبه همچنین از اولین موتور توربو جت ساخت ایران که قادر است در ارتفاع 50 هزار پا پرواز کند رونمایی کرد. او گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از هشت کشور جهان است که فناوری ساخت این موتورها را دارد.

دهقان همچنین گفت ایران اکنون در نظر دارد موشک های کروز دریابرد با سرعت صوت بسازد.
بسیاری از رسانه ها و مطبوعات جهان این گزارش خبری خبرگزاری فرانسه را بازنشر کرده اند.

** راشا تودی: سامانه باور-373 منحصرا توسط متخصصان ایرانی ساخته شد

شبکه خبری روسی راشا تودی نیز گزارش داد: نسخه نهایی اولین سامانه موشکی دفاع هوایی دوربرد و ساخت داخل ایران به همراه سایر فناوری های پیشرفته در یک نمایشگاه دفاعی رونمایی شد. سامانه دفاع هوایی «باور - 373» برای ردگیری و هدف گرفتن هدف هایی مانند پهپاد و موشک و همچنین جنگنده ها در ارتفاع های مختلف طراحی شده است.

راشا تودی افزود: باور-373 اولین سامانه دفاع هوایی ایران محسوب می شود که منحصرا توسط کارشناسان و متخصصان ایرانی ساخته شده است. این پروژه در سال 2010 و زمانی آغاز شد که قرارداد ایران با روسیه درباره تحویل سامانه دفاعی اس-300 به دلیل تحریم های هسته ای به تعلیق در آمد.

مسکو سال گذشته اندک زمانی پیش از توافق هسته ای با ایران ، تحویل اس-300 به ایران را مجاز دانست.

حسین دهقان وزیر دفاع ایران گفته است که ایران قصد ساخت نسخه ایرانی سامانه اس-300 را نداشته بلکه خواستار ساخت یک سامانه ایرانی بوده است.

**دویچه وله :

پایگاه خبری دویچه وله (صدای آلمان) در این زمینه گزارش داد: رسانه های ایران از رونمایی سامانه موشکی دفاعی 'باور 373' که کارکردی شبیه موشک های روسی اس-300 دارد و اولین موتور جت ساخت ایران خبر دادند.

بر اساس این گزارش ، وزیر دفاع ایران گفته این کشور قصد نداشته اس-300 ایرانی بسازد بلکه می خواست یک سیستم ایرانی سازد و حالا آن را ساخته است.

به نوشته این سایت خبری آلمانی ، حسین دهقان درباره توان موشکی ایران گفت: 'قدرت موشکی ما در حدی است که قادر خواهیم بود تمام هدف هایمان را در تمام سطوح عملیاتی مورد حمله قرار دهیم.'

در سامانه باور 373 از موشک های صیاد 3 استفاده می شود؛ همراه با این سامانه موشکی، از خودروی مخصوص حمل آن نیز رونمایی شد که 'ذوالجناح' نام دارد. این خودروی چند منظوره با وزن 21 تن، قابلیت عبور از رودخانه تا عمق یک و نیم متر، حمل حداکثر بار 30 تن و حمل محموله با طول 10 و نیم متر را دارد .

به گزارش دویچه وله ، حسن روحانی در مراسم رونمایی از این سامانه موشکی اعلام کرد که بودجه نظامی ایران نسبت به سال قبل بیش از دوبرابر افزایش یافته است.

رئیس جمهوری ایران همچنین از اولین موتور جت ساخت ایران پرده برداری کرد. این موتور جت قابلیت پرواز در ارتفاع 50 هزارپایی را دارد. به گفته روحانی، ایران 'یکی از هشت کشور جهان است که تکنولوژی ساخت این جت ها را در اختیار دارد.'

** رسانه های صهیونیست: نمونه ایرانی اس-300 ساخته شد

بسیاری از رسانه های رژیم صهیونیستی از جمله روزنامه جروزالم پست که همواره از پیشرفت های نظامی ایران نگران هستند، نیز گزارش دادند که تهران روز یکشنبه در مراسمی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری این کشور، «پاسخ ایرانی به سامانه پیشرفته دفاع هوایی اس-300 روسیه» را رونمایی کرد.

روز یکشنبه همزمان با روز صنعت دفاعی، در مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری، از نخستین موتور توربوجت ملی هواپیما با نام اوج و سامانه پدافند هوایی برد بلند باور 373 رونمایی شد.

سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع خبرنگاران در تشریح این دستاورد درخشان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: موتور توربوجت ملی «اوج» که در اجرای فرمان فرمانده معظم کل قوا و با دستان با کفایت دانشمندان، طراحان و متخصصان صنعت دفاعی ساخته شده، یکی از پیچیده ترین محصولات هوایی است که بدون هیچگونه مشارکت خارجی چه در حوزه دانشی و چه در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری طراحی و در سال اقدام و عمل اولین نمونه ساخته شده آن به منصه ظهور رسید.

سردار دهقان افزود: با نهایی شدن ساخت این محصول علاوه بر قطع رشته های وابستگی به اینگونه موتورهای هوایی، جمهوری اسلامی ایران در زمره 8 کشور صاحب دانش طراحی و فناوری ساخت این دسته از موتورها قرار گرفت.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

8 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » سه شنبه 2 شهریور 1395 22:47

در تصویر زیر اگر عرض بنر رو 80 تا 85 در نظر بگیریم (این عرض رو از چندین روش تخمین قد وزیر از 170 تا 180 انجام شده...همینطور از اسپیس فریم های زیر پا هم حساب گردید همین رینج در میومد تا نهایتا 87):
با احتساب فاصله لانچر تا بنر و رینج عرض بنر هرقسمت از لانچر 25 سانتیمتر در میاد که به نظر معقول هم هست...لانچر از 20 قسمت تشکیل شده که حدودا طولش میشه 5 متر!حالا با استفاده از سایز کاغذ آ4 برای موشک صیاد 3 طول زیر در نظر گرفته شده :

4.9متر که خیلی نزدیک به طول لانچر هست.....از طرفی ما در رژه موشک صیاد 4 رو داشتیم که روی کفی تریلی 5 محور بود...این کفی ها از 12.20 تا 13.60 به صورت رایج هستن پس میشه یه سایز مینیمم و مکسیمم برای صیاد 4 به دست اورد


پس طول صیاد 4 چیزی بین 7.2 تا 8 متر هست!!!!!
آیا بنظر دوستان ممکن نیست که منظور از تست ضد بالستیک موشک تست صیاد 4 در سامانه باور باشه چون قبلا اخبار از تست باور بیرون اومده بود یعنی ما صیاد 3 رو تست کردیم حالا  نویت صیاد 4 هست

کما اینکه همه میدونن پدافند ضد بالستیک هم پیشرفته تر هست هم گران تر موشک بالستیک ، سخت ترین  هدف هوایی است اگر این تست با موفقیت انجام بشه باعث وجهه ی کامل این سامانه استیادمه اولین سالی که به ما اس 300 رو ندادن یک موشک تو جاده حسن آباد افتاده بود که بسیار شبیه صیاد 3 بود

یادمه بچه های پدافند که بنظرم اون موقع هنوز نیروی هوایی بودن سریع اومدن و موشک  رو پس از خنثی سازی بردن


منبع میلیتاری


هر چیزی که مناسب بدونم باز نشر میدم تا باعث دانایی شوم
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

7 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » چهارشنبه 10 شهریور 1395 16:52

رونمایی از نسل جدید لانچرهای ایرانی با باور 373

اما جدیدترین عضو خانواده موشکی ایران سامانه پدافند هوایی برد بلند باور 373 است که بر روی یک کشنده بزرگ ایرانی حمل می شود. این کشنده 10 چرخ بومی ذوالجناح نام دارد. خودروی سنگین «ذوالجناح» که در اردیبهشت سال 92 رونمایی شد، به عنوان خودروی کشنده «باور373» اعلام شده بود که دارای 5 محور (10 چرخ) فعال است.

کشنده ذوالجناح


این خودرو چند منظوره قابلیت عبور از رودخانه تا عمق 5/1 متر، حداکثر ظرفیت بار 30 تن، حمل محموله با طول 5/10 متر، حداکثر شیب روی 35%، حداکثر شیب روی طولی 20%، وزن خالص 21 تن و سامانه تعلیق مستقل است.البته ذکر این نکته بسیار مهم است که از کشنده ذوالجناح به دلیل قدرت بالا می توان برای حمل مدل های دیگری از پرتابگرهای موشکی و حتی سایر سامانه های دفاعی نیز بهره برد و حتی به نظر می رسد این خودرو توانایی حمل 4 لانچر عملیاتی سامانه باور را نیز داشته باشد که برای توسعه این پدافند مدرن، مفید خواهد بود.
سامانه باور 373 بر روی کشنده ذوالجناح - به قطر لاستیک ها و حجم کشنده دقت کنیداز شروع ساخت پرتابگرهای بومی برای موشک های ایرانی همچون خلیج فارس، موشک های بالستیک ایرانی و در نهایت موشک های پدافندی که آخرین حلقه از زنجیره تکمیل سامانه های موشکی کشورمان محسوب می شوند، سیر پرتابگرهای ایرانی نشان می دهد علاوه بر توسعه موشک های جدید و متناسب با نیاز، سامانه های حمل و پرتاب جدید نیز به خوبی و با نقشه راهی روشن توسعه یافته اند و اکنون از کوچکترین زیرسامانه ها و اجزا تا بزرگترین و مهمترین آنها در زنجیره داخلی نیروهای مسلح، طراحی و ساخته می شود.
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » چهارشنبه 10 شهریور 1395 16:57

اگه به لانچر نصب شده روی کشنده ی ذوالجناح دقت کنید ، متوجه میشود که با توجه به اندازه ی کنیسترهای باور ، جای کنیستر سوم مابین دو کنیستر خالیه ، به عکس آخر دقت کنید.......

در ضمن اگر به توان حمل ذوالجناح ( ۳۰ نن ) دقت کنید و همینطور سطح تهدیداتی که پیش رومون هست  و اگر دو باره به گوشواره های اتصال کنیستر به همدیگه دقت کنید (اون رو تو یک پنجم ابتدا و اننهای کنیستر میبینید ) میبینید میتونید راحت حدس بزنید که به احتمال بالایی ( ۹۹ درصد ) این کشیده 4-5 کنیستر موشک پدافندی رو حمل خواهد کرد که واقعا سطح تأثیرگذاری سامانه رو چشمگیر میکنه.......

البته اگه اغراق آمیزتر برخورد کنیم ( احتمالش کمرنگه ولی شدنیه ) با توجه به توان بالای ذوالجناح امکان نصب 6-9کنیستر هم دور از انتظار نیست.......
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » چهارشنبه 10 شهریور 1395 17:03

سامانه تسلیحاتی فلاخن داوود (DSWS) پروژه ای مشترک مابین آژانس موشکی آمریکا و سازمان دفاع موشکی اسرائیل

به شکل کنیستر ها دقت شود
رادارش هم جالبه
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Major

Majorno avatar
پست ها

1842

تشکر کرده: 451 مرتبه
تشکر شده: 5512 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 1 آذر 1388 10:40

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: سامانه موشکی «باور373» رونمایی شد

توسط iron_man63 » دوشنبه 22 شهریور 1395 17:46

تصویر برای  روز صنعت دفاعی31 مرداد 95 هست

میلیتاری
راه سوریه از یمن میگذرد     «  اللهم ارزقنا زيارة الحجة بن الحسن  »    «   لعنة الله علی عدوک یا علی   »

آدرس کاتال تلگرامی اینجانب جنگ افزار پلاس با 14هزار عضو
warandgun@
https://t.me/barmabna

4 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3271

تشکر کرده: 2552 مرتبه
تشکر شده: 4318 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

محل سکونت

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » سه شنبه 23 شهریور 1395 17:33

سلام
کارائی سلاحها فقط در جنگِ واقعی معلوم میشه  
خوش بُوَد گر محکِ تجربه آید به میان , تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
در ضمن, برنده شدن در یک یا چند عملیات  اهمیتی نداره
مهم اینه که چه کسی جنگ رو مىبره

هیچ کدام از کشورهای منطقه در هیچ جنگی پیروز نشده
همه ی جنگهای منطقه بدون استثناء بی برنده و فرسایشی بوده و جز نابودی ثروتها و ملتها چیزی نداشته
وقتی میخوان میزانِ عقل و هوش کسی رو بسنجند , یکی از معیارها اینه که ببینند چقدر به اشتباهاتش توجه داره و به اشتباهاتش اعتراف میکنه و از اونها درس میگیره و تکرارش نمیکنه
دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان