در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات تلفن همراه خود را مطرح کنيد

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 07:39

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 4 پست

کمک برای خرید گوشی تا 400 تومن

توسط ali5d » چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 07:48

سلام همین روزا قصد خرید گوشی دارم اما بین برندا گیر افنادم
گوشی که میخوام بازی hd ساپورت کنه مثل asphalt 8و... صفحه نمایش بزرگی داشته باشه . دوربین اصلا واسم مهم نیست
برندایی که دیدم و تحقیق کردم اینا بود
1.
huawei Ascend G510 U8951
2.

Prestigio 5500 DUO

3.
huawei Ascend y 511
بنظرتون کدوم بهتره من موندم کدومو بگیرم . یکی میگه پرستیجو اشغاله یکی میگه هاویی اشغاله قاطی کردم
اگه تجروبه ای دارید بگید استفاده کنم برای خرید با تشکر :)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali5d تشکر کرده اند:
SMH

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تشکر کرده: 6269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: کمک برای خرید گوشی تا 400 تومن

توسط SMH » پنج شنبه 1 خرداد 1393 10:40

ali5d, با سلام دوست عزیز
سعی می کنم تا اونجایی که از دستم برمباد کمکت کنم
من هم دقیقا قصد خرید انتخابم همین دوتا گوشی که شما فرمودید بود

در مورد گوشی پرستیژیو باید بگم که :
1- برای استفاده از این گوشی نباید امیدی به گارانتی داشته باشید ، یعنی باید خیلی دست به عصا باهاش رفتار کنید ؛ اما مشخصات سخت افزاری که بنده ازش دیدم گوشی خیلی خوبی بود ، لازم به ذکر هست که خودم بین این دو مدل گوشی اول همین گوشی پرستیژیو رو سفارش دادم و خریدم اما متاسفانه به دلیل سهل انگاری در شرکت پست گوشی به دستم نرسید و پول من دوباره بهم برگردونده شد و بازار موبایل و گوشی هواوی y511 رو خریدم

در مورد گوشی هواوی y511 :

من خودم الان این گوشی رو دارم یک بررسی کلی از گوشی رو در ادامه واست قرار می دم که خودم طی تجربه چند ماهه از این گوشی به دست اوردم :

1- اندازه گوشی و مشخصات صفحه نمایش :

در مورد اندازه صفحه ی او که 4.5 اینچ هست و بصورت 9*16 که عریض محسوب میشه و خیلی گوشی خوش دستی هست به نظر من و کاملا فیت دست هست و ضخامتش هم قابل قبول هست اما در مورد کیفیت صفحه نمایشش باید بگم که چنگی به دل نمی زنه و از کناره ها دید خوبی بهت نمی ده و رنگ ها بصورت خوبی از کناره ها نشون داده نمی شه متاسفانه و وضوح رنگش هم خیلی خوب نیست اما بد هم نیست و رزولوشن صفحه نمایش هم 244 فکر کنم باشه

2- مشخصات رم و cpu :
رم این گوشی 512 هست که در بهترین حالت می تونی تا 280 مگابایت اون رو خالی نگه داری ( یعنی شرایط ایده ال) اما بعد از نصب نرم افزار حدود 100 مگابات می تونی به راحتی خالی داشته باشی که فکر کنم واسه کارها و بازی و نرم افزار های عادی کافی باشه و در مورد cpu هم باید بگم با اینکه cpu دو هسته ای 1.3 هست اما انچنان چنگی به دل نمی زنه و برای نصب فایل های سنگین مثلا 50 مگ به بالا باید تقریبا 1 دقیقه صبر کنید و این یکم روی اعصابه ولی در کل خوبه

3- پردازنده گرافیکی gpu :
در واقع پردازنده گرافیکی این گوشی یکی از نقاط قوت این گوشی محسوب می شه که mali400 هست و به نظرم از این لحاظ خیلی فوق العاده هست و به نظرم نباید توی پردازش های گرافیکی (مثلا بازی های خیلی سنگین ) باهاش به مشکل برخورد (البته لازم به ذکر هست که خودم اسفالت 7 رو بدون کوچکترین لگ و پرشی بازی کردم و اسفالت 8 همچنان در لیست دانلود قرار داره )

4- برنامه نویسی و فریمورک گوشی :
باید بگم یکی از بهترین برنامه نویسی هایی که تا حالا دیدم برای این گوشی بود حالا دلیل : فیلم های 1080p یعنی فول اچ دی رو بدون هیچ نرم افزار جانبی و با ویدیو پلیر خود گوشی بدون هیچ مکث و لگی بصورت کامل پخش می کنه ؛ همون فیلم رو خیلی از گوشی های 700 - 800 تومنی دوستام با نرم افزار و با لگ پخش می کردن
در ضمن این گوشی قابلیت سواپ ( اضافه کردن به مقدار رم 512 این گوشی رو داره که یکی از بهترین مزیت های این گوشی محسوب میشه )
در ضمن ورژن اندروید این گوشی هم 4.2.2 هست

5- دوربین فیلم بردای :
باید بگم واسه ی دوربین این گوشی سراقش نرو به هیچ وجه چون دوربینش داغونه
البته این نکته رو ذکر کنم که در حد یه دوربین 3 خوبه
یعنی توی روشنایی خوب عکس می گیره و فیلمبرداریش هم توی روز قابل قبول و 720p هست که به نظرم خوبه
این گوشی فلش نداره

6- این گوشی دو سیم کارته هست که اینم یکی از مزیت هاش به حساب میاد

7- باتری :
باتری این گوشی 1750ma هست که به نظرم با این ابعاد صفحه نمایش یکم ضعیف به نظر میرسه و با استفاده ی عادی و روزمره می تونه نهایاتا دو روز شما رو نگه داره ولی من خودم هر شب شارژش می کنم

در ضمن توی انجمن هواوی همین سایت هم بگردی اطلاعات بیشتری دستت می یاد که خودت می تونی بهتر قضاوت کنی
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SMH تشکر کرده اند:
serat&mersad, Ghost Rider, Mahdi1944, ali5d

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

توسط ali5d » شنبه 3 خرداد 1393 02:07

mojtaba13721372 نوشته است:ali5d, با سلام دوست عزیز
سعی می کنم تا اونجایی که از دستم برمباد کمکت کنم
من هم دقیقا قصد خرید انتخابم همین دوتا گوشی که شما فرمودید بود

در مورد گوشی پرستیژیو باید بگم که :
1- برای استفاده از این گوشی نباید امیدی به گارانتی داشته باشید ، یعنی باید خیلی دست به عصا باهاش رفتار کنید ؛ اما مشخصات سخت افزاری که بنده ازش دیدم گوشی خیلی خوبی بود ، لازم به ذکر هست که خودم بین این دو مدل گوشی اول همین گوشی پرستیژیو رو سفارش دادم و خریدم اما متاسفانه به دلیل سهل انگاری در شرکت پست گوشی به دستم نرسید و پول من دوباره بهم برگردونده شد و بازار موبایل و گوشی هواوی y511 رو خریدم

در مورد گوشی هواوی y511 :

من خودم الان این گوشی رو دارم یک بررسی کلی از گوشی رو در ادامه واست قرار می دم که خودم طی تجربه چند ماهه از این گوشی به دست اوردم :

1- اندازه گوشی و مشخصات صفحه نمایش :

در مورد اندازه صفحه ی او که 4.5 اینچ هست و بصورت 9*16 که عریض محسوب میشه و خیلی گوشی خوش دستی هست به نظر من و کاملا فیت دست هست و ضخامتش هم قابل قبول هست اما در مورد کیفیت صفحه نمایشش باید بگم که چنگی به دل نمی زنه و از کناره ها دید خوبی بهت نمی ده و رنگ ها بصورت خوبی از کناره ها نشون داده نمی شه متاسفانه و وضوح رنگش هم خیلی خوب نیست اما بد هم نیست و رزولوشن صفحه نمایش هم 244 فکر کنم باشه

2- مشخصات رم و cpu :
رم این گوشی 512 هست که در بهترین حالت می تونی تا 280 مگابایت اون رو خالی نگه داری ( یعنی شرایط ایده ال) اما بعد از نصب نرم افزار حدود 100 مگابات می تونی به راحتی خالی داشته باشی که فکر کنم واسه کارها و بازی و نرم افزار های عادی کافی باشه و در مورد cpu هم باید بگم با اینکه cpu دو هسته ای 1.3 هست اما انچنان چنگی به دل نمی زنه و برای نصب فایل های سنگین مثلا 50 مگ به بالا باید تقریبا 1 دقیقه صبر کنید و این یکم روی اعصابه ولی در کل خوبه

3- پردازنده گرافیکی gpu :
در واقع پردازنده گرافیکی این گوشی یکی از نقاط قوت این گوشی محسوب می شه که mali400 هست و به نظرم از این لحاظ خیلی فوق العاده هست و به نظرم نباید توی پردازش های گرافیکی (مثلا بازی های خیلی سنگین ) باهاش به مشکل برخورد (البته لازم به ذکر هست که خودم اسفالت 7 رو بدون کوچکترین لگ و پرشی بازی کردم و اسفالت 8 همچنان در لیست دانلود قرار داره )

4- برنامه نویسی و فریمورک گوشی :
باید بگم یکی از بهترین برنامه نویسی هایی که تا حالا دیدم برای این گوشی بود حالا دلیل : فیلم های 1080p یعنی فول اچ دی رو بدون هیچ نرم افزار جانبی و با ویدیو پلیر خود گوشی بدون هیچ مکث و لگی بصورت کامل پخش می کنه ؛ همون فیلم رو خیلی از گوشی های 700 - 800 تومنی دوستام با نرم افزار و با لگ پخش می کردن
در ضمن این گوشی قابلیت سواپ ( اضافه کردن به مقدار رم 512 این گوشی رو داره که یکی از بهترین مزیت های این گوشی محسوب میشه )
در ضمن ورژن اندروید این گوشی هم 4.2.2 هست

5- دوربین فیلم بردای :
باید بگم واسه ی دوربین این گوشی سراقش نرو به هیچ وجه چون دوربینش داغونه
البته این نکته رو ذکر کنم که در حد یه دوربین 3 خوبه
یعنی توی روشنایی خوب عکس می گیره و فیلمبرداریش هم توی روز قابل قبول و 720p هست که به نظرم خوبه
این گوشی فلش نداره

6- این گوشی دو سیم کارته هست که اینم یکی از مزیت هاش به حساب میاد

7- باتری :
باتری این گوشی 1750ma هست که به نظرم با این ابعاد صفحه نمایش یکم ضعیف به نظر میرسه و با استفاده ی عادی و روزمره می تونه نهایاتا دو روز شما رو نگه داره ولی من خودم هر شب شارژش می کنم

در ضمن توی انجمن هواوی همین سایت هم بگردی اطلاعات بیشتری دستت می یاد که خودت می تونی بهتر قضاوت کنی
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم

وایییییییییییییییییی  تمیدونم چیجوری تشکر کنم  این همه برای من توضیح دادی   واقعا ممنونم
داداشی الان من پرستیجو گذاشتم کنار  بین g510و y511  گیر کردم  .  میتونی راجب این تفاوتشون بگی من دیدم تو چیپ با هم تفاوت دارن  و نو دوربین  درسته؟

serat&mersad

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » شنبه 3 خرداد 1393 10:25

ali5d,  خواهش می شود  :D

در مورد این دو گوشی باید بهتون بگم که :

اولا y511 CPU دو هسته ای 1.3 داره که به دوهسته ای 1.2 گوشی G510 می چربه

در مورد چیپست هم باید بگم به گفته ی اقا مهدی عزیز مدیر سایت و کارشناس این مسائل توی دوره ی حاضر بهترین و بهینه ترین چیپ ست ها مربوط به چیپست MTK هست که Y511 از این چیپست استفاده می کنه ولی G510 از چیپ کوالکوم استفاده می کنه که چیپ بدی نیست ولی به پای MTK نمیرسه

این دو گوشی در پردازنده گرافیکی هم با همدیگر تفاوت دارند که گوشی Y511 از mali400 که پردازنده گرافیکی سطح بالا استفاده می کنه ولی G510 از GPU مدل Adreno 203 استفاده می کنه که یک پردازشگر سطح متوسط محسوب میشه و این توی کل کارایی سیستم تاثیر می زاره ( مثلا نمی تونید با کیفیت HD یعنی 1280*720 فیلم برداری کنه بر خلاف اطلاعاتی که از اون توی سایت ها منتشر شده و این کاهش کیفیت در انجام بازی های HD هم تاثیر گذار هست و باعث کاهش کیفیت تصویر بازی میشه و باید این رو هم بگم با این GPU حتی در اجرای فیلم های HD ، 720P هم به مشکل بر می خورید )

در ضمن یه نکته مهم اینکه ورژن اندرویدش هم 4.1 هست که اندروید Y511 ورژن 4.2.2 هست و این هم یه مزیت محسوب میشه
نکته ی دیگه اینه که گوشی G510 از رابط کاربری هواوی استفاده می کنه ولی گوشی Y511 از رابط کاربری اصلی اندروید 4.2 استفاده میکنه

حالا مزیت هاش نسبت به گوشی Y511 :
1- دوربین بهتر (البته پردازنده ضعیف ترش باعث می شه زیاد هم توی فیلمبرداری از این گوشی سر نباشه )
2- استفاده از فلش هنگام عکس برداری

دیگه نکته ی خاصی به ذهنم نمی رسه
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944, Silver62, ali5d, serat&mersad

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » شنبه 3 خرداد 1393 11:25

سید مجتبی عزیز :razz:
ممنون از اینکه برای دوستان وقت میزارید  :(
برای منم خیلی مفید بود
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
Mahdi1944, ali5d, SMH

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » شنبه 3 خرداد 1393 12:33

serat&mersad, خواهش می کنم دوست عزیز خوشحالم که برای دوستان مفید واقع شد  
امیدوارم بازم بتونم کمک کنم
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944, ali5d, serat&mersad

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

توسط ali5d » شنبه 3 خرداد 1393 17:59

واییییی دمت گرم آقا مجتبی واقعاکامل و بدون نقص بود توضیحاتت  من حتما y511 میخرم و ممنون بابت این همه زحمت که کامل توضیح دادی 10000000000000000000 بارر سپاس
فقط یه سوال دیگه من از علائدین خرید نمیکنم چون واقعا جای مناسبی نیست دزدی زیاده شما کجارو پیشنهاد میدید برای خرید تو تهران  از سایتا نمیخوام خرید کنم چون خیلی گرئون میدن مثلا گوشی تو بازار هست 340  تو سایتا میدن 420   دوستی آشنایی ندارید واسه خرید برم پیشش؟

SMH

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 4 خرداد 1393 09:48

ali5d, خواهش می شود
فقط یه نکته دیگه اینکه گوشی y511 هیچ چراغ نوتیفیکیشنی نداره ، یعنی وقتی پیام یا تماس از دست رفته داشته باشید چراغ چشمک زنی وجود نداره که شما رو مطلع کنه و حتی وقتی پیام دارید چراغ صفحه نمایش هم روشن نمیشه و این یکی از بزرگ ترین ایراد هایی هست که روی مخ هست

در مورد خرید هم بهتون حق می دم بازار علائدین توشون گرگ زیاده و نمیشه بهشون اطمینان کرد

در کل پیشنهاد من به شما خرید اینترنتی هست ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  قیمت زده 390 تومن که به نظرم منصفانه هست چون من 2 ماه پیش توی بازار خریدم 375 که اون موقع دی جی کالا توی سایتش قیمت داده بود 420) ولی بازم به نظرم اگه همراهتون یکی و ببرید که از این چیزا سر در بیاره میتونید این گوشی را با قیمت پایین تر تهیه کنید ( قبل اینکه گوشی رو بگیرید بصورت کامل گوشی رو زیر و رو کنید و تست کنید مثلا : سیم کارت ، تماس ، سنسور ها ، دوربین ، حساسیت تاچ ، بلوتوث ، وای فای و در کل همه چی دیگه ....)

امیدوارم که به خیر و خوشی از گوشیتون استفاده کنید
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944, serat&mersad, ali5d

New Member

no avatar
4

تاريخ عضويت

توسط ali5d » يکشنبه 4 خرداد 1393 18:43

mojtaba13721372 نوشته است:ali5d, خواهش می شود
فقط یه نکته دیگه اینکه گوشی y511 هیچ چراغ نوتیفیکیشنی نداره ، یعنی وقتی پیام یا تماس از دست رفته داشته باشید چراغ چشمک زنی وجود نداره که شما رو مطلع کنه و حتی وقتی پیام دارید چراغ صفحه نمایش هم روشن نمیشه و این یکی از بزرگ ترین ایراد هایی هست که روی مخ هست

در مورد خرید هم بهتون حق می دم بازار علائدین توشون گرگ زیاده و نمیشه بهشون اطمینان کرد

در کل پیشنهاد من به شما خرید اینترنتی هست ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  قیمت زده 390 تومن که به نظرم منصفانه هست چون من 2 ماه پیش توی بازار خریدم 375 که اون موقع دی جی کالا توی سایتش قیمت داده بود 420) ولی بازم به نظرم اگه همراهتون یکی و ببرید که از این چیزا سر در بیاره میتونید این گوشی را با قیمت پایین تر تهیه کنید ( قبل اینکه گوشی رو بگیرید بصورت کامل گوشی رو زیر و رو کنید و تست کنید مثلا : سیم کارت ، تماس ، سنسور ها ، دوربین ، حساسیت تاچ ، بلوتوث ، وای فای و در کل همه چی دیگه ....)

امیدوارم که به خیر و خوشی از گوشیتون استفاده کنید

سید مجتبی یه دنیا تشکررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

SMH

Captain II

Captain II

نماد کاربر
689

تشکر کرده: 465 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:32

آرشيو سپاس: 2298 مرتبه در 509 پست

توسط serat&mersad » سه شنبه 6 خرداد 1393 11:22

اگه بشه تمام مواردی رو که مجتبی جان فرمودند رو چک کنید(فقط یه تست ساده) خیلی خوبه :-O ، اکثر موبایل فروشها مخصوصا" تو تهران حوصله شون کمه :-P (من خیلی برام پیش اومده، تو شهرستان خیلی بهترن :D )
علا الدین که اصلا" حرفشو نزنید،شرمنده ها اما خیلیاشون آشغالن(فروشنده های محترم)
باز بازار موبایل ایران خیلی بهتره شاید یه کم گوشیاش گرونتر باشه، اما مطمئنتره(من تا حالا4یا5تا گوشی از اونجا خریدم خدا رو شکر مشکلی نداشتن،یه 10یا20تومن پول بیشتر در عوض خرید مطمئنتر) :grin:
به سوی میدانهای جنگ وجهادبشتابیدومرگ رادرآغوش بگیریدوآنرابفشاریدکه شهیدان راه خدارادرنزدخدامقامی بس بزرگ است.
ان الحسین مصباح الهدی وسفینه النجاه.
گرگ اجل یکایک ازاین گله می برد...این گله رانگرکه چه آسوده می چرد.
اللَّـهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّد وآلِ مُحَمَّد

http://parsi-soft.ir

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                   لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                        
http://sasanromia.deviantart.com
  http://www.3dmekanlar.com     

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب serat&mersad تشکر کرده اند:
SMH