در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی

توسط Shahryar » سه شنبه 4 اسفند 1388 09:05

اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی


ژنرال "وادیم ولکوفسکی" رئیس ستاد نیروی هوایی فدراسیون روسیه روز 17 فوریه خبر داد که روسیه می تواند پدافند هوایی نسل جدید اس-400 را در صورت اتخاذ تصمیم سیاسی، در کشورهای مشترک المنافع مستقر سازد.

ولکوفسکی که از پایگاه تیپ سیستم واحد فرماندهی دفاع فضایی در شهر الکتروستال در حومه مسکو بازدید می کرد، اعلام داشت: "بر اساس تصمیم مقامات سیاسی، ممکن است این سیستم ها در همه جا مسقر شوند". وی افزود که از اس-400 میتوان هم در چارچوب سیستم واحد امنیت مشارکتی و هم بعنوان پدافند هوایی کشورهای مشترک المنافع استفاده کرد.
ولکوفسکی همچنین اطلاع داد که دو هنگ پدافند هوایی در سال 2010 به سیستم موشکی اس - 400 مجهز خواهند شد.
وی در این رابطه گفت: "ما امسال برنامه ریزی می کنیم که دو هنگ دیگر را به سیستم های موشکی اس - 400 مجهز کنیم".
در همان روز "ایگور آشوربیلی" مدیر عامل دفتر طراحی کمپانی پدافندهای هوایی "آلماز-آنتِی" به خبرنگاران اطلاع داد که این کمپانی آزمایش های اولیه موشک جدید رهگیر دوربرد برای سیستم های پدافند موشکی "اس-400" را به پایان رسانده است.

وی در این رابطه خاطر نشان داشت: "هیچوقت هیچگونه مشکلی با موشک های سیستم پدافند موشکی "اس-400" نداشتیم. در ماه نوامبر آزمایشهای اولیه این موشک رهگیر دوربرد به پایان رسید".
از سیستم های پدافند موشکی اس-400 موسوم به "تریومف" (بمعنای پیروزی) می توان در هر ساعت شبانه روز و هر شرایط جوی و جغرافیایی حتی در وضعیت جنگ الکترونیک استفاده کرد. "تریومف" سیستم دفاع ضد هوایی غیر استراتژیک برای مقابله با هواپیماها با جدیدترین نرم افزارهاست.

تفاوت این سیستم ها با نمونه های قبلی "اس-300" گسترش محدوده استفاده نظامی بوده و می توان در آنها از موشک های موجود جدید استفاده کرد. مجموعه های پدافند موشکی جدید برای انهدام اهدافی در مسافت تا 400 کیلومتری در نظر گرفته شده اند. هدف با ترکش هایی که در اثر انفجار کلاهک بوجود می آیند، منهدم می شود.
مجموعه های پدافند موشکی "تریومف" با مجموعه های موشکی جدید طی 30-40 سال آینده بخش اصلی دفاع ضد هوایی نیروی هوایی روسیه را تشکیل خواهند داد. با تلاش مهندسین دفاتر طراحی روسیه موشک های جدیدی طراحی شده اند که از نظر ماهیت فنی-تاکتیکی نسبت به نمونه های مشابه غربی خود از جمله نمونه های آمریکایی و فرانسوی برتری هایی دارند.
روز 6 اوت سال 2007 اولین لشکر مجهز به "اس-400" در شهر "الکترواستال" حومه مسکو مستقر شد.

قرار است هر سال یک یا دو هنگ مجهز به سیستم های مذکور در اختیار نیروهای دفاع ضد هوایی روسیه قرار گیرد. انتظار می رود که دو سال بعد از استفاده از این سیستم ها، یعنی  بعد از سال 2009 سیستم های پدافند موشکی "اس-400" برای صدور به خارج از کشور نیز پیشنهاد شوند.

ريانووستي
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, sinaset, kayvan6079, @lirez@, zoornachi, roh, mahdimk, hamed_713, Shahbaz, حسن2568, yasermym, oweiys, Mohammad 1985, shola, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, SAMAN

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2371

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

Re: اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی

توسط yasermym » سه شنبه 4 اسفند 1388 11:31

The S-400 Triumf (NATO reporting name S-21 Growler

این سیستم قادر است که اهدافی را در فاصله 400 کیلومتری و در ارتفاع 30 کیلومتری مورد هدف قرار دهد.
  • RIANOVOSTI
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

                                                                                            
                                                         
==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
@lirez@, zoornachi, roh, mahdimk, sokuteasemuni, sinaset, kayvan6079, Shahryar, SAMAN, hamed_713, رضاخان, oweiys, Mohammad 1985, ramin11, aliTOPGUN, Shahbaz, shola, Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, حسن2568

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

837

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

Re: اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی

توسط میهن پرست » سه شنبه 4 اسفند 1388 15:08

هیچ جنگنده ای نمیتونه به این غول بی شاخ و دم نزدیک شه.چه برسه به اس500 وبه نظر من روسها در این زمینه حداقل از رقیب غربی شون پیش گرفتن.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

Re: اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی

توسط Shahbaz » جمعه 13 فروردین 1389 17:10

سومین گردان اس-400 تا چند روز دیگر به ارتش روسیه تحویل داده می شود
ایگور آشوربیلی" مدیرکل دفتر طراحی کمپانی پدافند هوایی "آلماز آنتی" روز جمعه به خبرنگاران اطلاع داد که تا کنون دو گردان از پدافندهای موشکی اس-400 به ارتش روسیه تحویل داده شده اند، سومین گردان نیز در چند روز آینده عرضه خواهد شد.

هر گردان دارای 8 تا 12 دستگاه پرتاب و هر دستگاه پرتاب شامل 4 موشک است.

آشوربیلی گفت: "دو گردان به نیروها عرضه شده اند، سومین نیز همین روزها عرضه می شود".
مجموعه های پدافند موشکی اس-400 "تریومف" را می توان در هر ساعت شبانه روز و هر شرایط جوی و جغرافیایی حتی در حالت جنگ الکترونیکی مورد استفاده قرار داد.
"تریومف" سیستم دفاع ضد هوایی غیر استراتژیکی برای مقابله با هواپیماها با جدیدترین نرم افزارهاست.

تفاوت این سیستم ها با نمونه های قبلی "اس-300" گسترش محدوده استفاده نظامی بوده و می توان در آنها از موشک های موجود جدید استفاده کرد.
مجموعه های پدافند موشکی جدید برای انهدام اهدافی در مسافت تا 400 کیلومتری در نظر گرفته شده است. هدف با ترکش هایی که در اثر انفجار کلاهک بوجود می آیند، منهدم می شود.

مجموعه های پدافند موشکی "تریومف" با مجموعه های موشکی جدید طی 30-40 سال آینده بخش اصلی دفاع ضد هوایی نیروی هوایی روسیه را تشکیل خواهد داد. با تلاش مهندسین دفاتر طراحی روسیه موشک های جدیدی طراحی شده است که از نظر ماهیت فنی-تاکتیکی نسبت به نمونه های مشابه غربی خود از جمله نمونه های آمریکایی و فرانسوی برتری هایی دارند.

روز 6 اوت سال 2007 اولین لشکر مجهز به "اس-400" در شهر "الکترواستال" حومه مسکو مستقر شده بود.ریا نووستی
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
zoornachi, mahdimk, yasermym, sokuteasemuni, roh, hamed_713, Shahryar, kayvan6079, @lirez@, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, SAMAN, shola, حسن2568

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

Re: اس-400: پدافند هوایی نسل جدید روسی

توسط Shahbaz » جمعه 10 اردیبهشت 1389 22:05

موشکهای سامانه اس _ 400 در روسيه در پاييز به توليد انبوه مي رسد

  
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد تولید کننده موشک روسیه روز جمعه اعلام کرد موشک های بالستیک دور برد روسیه برای سامانه موشک زمین به هوا تریموف اس - 400 در پاییز به تولید انبوه می رسد. در گزارش های رسانه ای قبل آمده بود مادامیکه موشک های بالستیک دور برد مناسب برای استفاده در سامانه موشکی اس - 400 ساخته نشود این سامانه ناقص است.
روزنامه کمرسانت به نقل از ایگور آشوربیلی مدیر کل شرکت آلماز آنتی نوشت" آزمایش های مقدماتی در بیست و ششم دسامبر سال دو هزار و نه انجام شد و این موشک برای آزمایش های بعدی معرفی شد." وی گفت" ما باید در فصل سوم سال دو هزار و ده این آزمایش ها را تکمیل کنیم و این موشک را در فصل چهارم امسال به تولید انبوه برسانیم."
به گفته آشوربیلی هیچ نقص فنی یا مشکلی در رابطه با آزمایش های موشکی دور برد وجود ندارد. وی تاکید کرد" آزمایش موشک اس - 400 حدود سه سال به طول انجامید.

ما از شایعه ها و نگرانی ها درباره این مسئله در حالی که روند عادی کار در حال انجام بود متحیر شدیم." مدیر کل شرکت آلماز آنتی افزود از آنجا که این شرکت قراردادی را برای سال دو هزار و دوازده امضا نکرده است وضعیت تولید این موشک ها پس از سال دو هزار و دوازده مبهم است.
به گزارش خبرگزاری ریانووستی از مسکو، سامانه تریومف اس - 400 ویژیگی های منحصربفردی دارد و می تواند هرگونه هدف هوایی از جمله هواپیما، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک های کروز و بالستیک را با برد چهارصد کیلومتر و ارتفاع بیش از سی کیلومتر هدف قرار دهد. کارآمدی این سامانه سه برابر بیشتر از سامانه های مشابه خارجی و روسی است.

تاکنون هیچ طرحی برای صادرات اس - 400 وجود ندارد و تنها برای نیروهای مسلح روسیه ساخته می شود.

دو سامانه جدید از این نوع تا پایان سال دو هزار و ده در روسیه مستقر می شود.واحد مرکزی خبر
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
Mahdi1944, CAPTAIN PILOT, kayvan6079, zoornachi, shola, yasermym, sokuteasemuni, hamed_713, @lirez@, roh, SAMAN


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان