"قطارهای پرنده" چینی با سرعت 4000 کیلومتر در ساعت!

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7157
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9218 بار
سپاس‌های دریافتی: 21320 بار
تماس:

"قطارهای پرنده" چینی با سرعت 4000 کیلومتر در ساعت!

پست توسط sinaset » شنبه 11 شهریور 1396, 3:13 pm

چین در حال تلاش برای ساخت قطارهای مافوق صوتی است که 4000 کیلومتر بر ساعت سرعت دارند.

 تصویر 
به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، "قطار پرنده" نامی است که متخصصان چینی برای قطارهای مافوق صوت آینده در نظر گرفته‌اند که در یک محفظه خلاء و با استفاده از نیروی مغناطیس حرکت می‌کنند.

به گفته متخصصان قرار است این قطارها ارتباط بیش از 60 کشور آسیایی، آفریقایی و اروپایی را برقرار کنند و سرعت آنها نیز چهار برابر سرعت یک هواپیما خواهد بود، هر چند که هیچ بازه زمانی برای این پروژه ارائه نشده است.

این خبر از طرف شرکت "علوم و صنایع هوافضای چین"( CASIC) که حدود 200 اختراع در این زمینه دارد، رسانه‌ای شده است.

این شرکت اعلام کرده است که سامانه‌های آنها اولین نمونه‌هایی هستند که می‌توانند با سرعت 4000 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند اما قرار است در قدم اول به سرعت 1000 کیلومتر بر ساعت برسند.

 تصویر 
نکته جالب توجه این است که "مائو کای"(Mao Kai) مدیر این شرکت نگرانی‌های موجود راجع به قیمت بلیط این قطارها را رد کرده است و بر این موضوع صحه گذاشته است که افراد معمولی نیز می‌توانند با این قطارها سفر کنند.

"هایپرلوپ" نوع جدیدی از حمل‌ونقل سریع است که توسط "الون ماسک" (Elon Musk) بنیانگذار شرکت‌های "تسلا موتورز" ،‌ "پی‌پل"(PayPal) و "اسپیس‌ایکس"(SpaceX) در سال 2013 مطرح شده است.

در این نوع حمل‌ونقل کپسول‌هایی در داخل لوله‌هایی که در آن شرایط خلاء حکمفرماست تا اصطکاکی در کار نباشد، قرار می‌گیرند که سرعتی بالغ بر 1220 کیلومتر بر ساعت دارند. با این سرعت می‌شود ظرف تنها ۳۵ دقیقه از لس‌آنجلس به سانفرانسیسکو رفت. هایپرلوپ با استفاده از فشار هوا که از عقب وسیله وارد و از خروجی‌های پائین آن به بیرون رانده می‌شود، حرکت می‌کند.

از زمانی که ماسک ایده هایپرلوپ را مطرح کرد، چندین شرکت استارتاپ به منظور توسعه و تحقق این ایده در آمریکا به وجود آمده است و دولت‌ها نیز بر روی امکان‌پذیری این نوع حمل‌ونقل مطالعه می‌کنند.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 3497
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 اردیبهشت 1389, 12:44 pm
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3874 بار
سپاس‌های دریافتی: 7768 بار

Re: "قطارهای پرنده" چینی با سرعت 4000 کیلومتر در ساعت!

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » شنبه 11 شهریور 1396, 9:12 pm

وسیله ی نقلیه ی چینی با 4000 کیلومتر سرعت !!!!!
هر کی سوار بشه پس یا مخش عیب داره یا از زندگی سیر شده
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

ارسال پست

بازگشت به “انجمن علم و فناوري”